Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 23:00:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kraljica zločina  (Pročitano 47294 puta)
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.102
mob
Samsung GT-S7580
Политика: Поклањамо вам приче Агате Кристи


Од понедељка 27. јануара „Политика” педесет дана сваког дана поклања приче Агате Кристи.

Сакупите свих педесет прича и направите колекцију драгуља светске књижевности.

Педесет дана - педесет поклона - педесет прича.

Сваког дана - Агата Кристи само у „Политици”!




Хвала Џонију на обавештењу.  Smile

Одлична ствар за некога ко купује ово новине, пошто мене не занимају, превише је да дам 1.800 само за 50 причица, а за те паре могу да купим 7 књига, пута десет причица, седамдесет дакле.

Планирам да купим неке, све три сам за сада купио.Smile
« Poslednja izmena: 30. Jan 2014, 01:08:00 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.102
mob
Samsung GT-S7580
Ликови из прича Агате Кристи су свуда око нас



Веома често изнова читам њена дела и сваки пут сам импресиониран како су модерна и релевантна и за ово наше време, каже Метју Причард у разговору уприличеном пред почетак велике акције нашег листа.

Када од лондонског Лестер сквера кренете ка Вест енду и позоришту Сент Мартинс, у коме се од 1952. године игра „Мишоловка”, представа која држи рекорд по дужини приказивања, проћи ћете поред четвороспратне, једноставне зграде која ни на који начин не указује да се на њеном трећем спрату сместила компанија која брине о делу ауторке представе – Агате Кристи. „Краљица кримића”, како су критичари волели да је ословљавају, поклонила је „Мишоловку” за девети рођендан свом једином унуку Метју Причарду који се тренутно налази на челу фирме вредне неколико милиона фунти.

Иако је умрла пре тачно 38. година (12. јануара 1976), дела Агате Кристи и даље су међу најпревођенијима у свету, раме уз раме са Библијом и Шекспировим драмама. „Политика” ће од сутра, па у наредних 50 бројева, сваки дан објављивати по једну приповетку о најпознатијем литерарном лику Агате Кристи – белгијском детективу Херкулу Поаро.

Био је то повод за разговор са Метјуом Причардом који је још као дете имао прилике да добро упозна славну списатељицу – али из другог угла. За њега, она је била само обична бака у чијој кући у Девону су проводили летње распусте, организовали пикнике, читали недовршене приче и романе. Каже да се осећа невероватно привилеговано, што му је остављено у аманет да се брине о њеној заоставштини. Не смета му што га представљају као „унука Агате Кристи” и одмах додаје: „Али зато никада нисте чули да је неко рекао ’А ко је та жена?’”

„Политика” ће својим читаоцима поклонити свих 50 кратких прича које је Агата Кристи написала о Поароу. Ради се о новим преводима, махом млађе генерације преводилаца. Како коментаришете стално интересовање за дела Агате Кристи толико година након њене смрти?

Мислим да је сјајно то што је „Политика” сарађивала са новом генерацијом преводилаца који су тако дали једно свеже, савремено читање ових 50 кратких прича о Поароу. Желимо да приче постану блиске и новој генерацији читалаца! Биће то Поаро у новом руху.

Ви сте међу малобројним срећницима који су имали прилике да заиста упознају Агату Кристи онаква каква је заиста била. Која су ваша прва сећања на вашу баку?

Била нормална бака, пуна љубави, много више заинтрересована за мој живот и моју будућност него за сопствени живот. Увек сам је звао Нима. Била је најбољи слушалац кога сам икада упознао, пасионирани читалац и велики поштовалац позоришта, опере. Потицала је моју љубав према уметности. Никада за себе није говорила да је велики књижевни таленат. Већина мојих пријатеља, након што би је срели, нису могли да верују да је једна тако пријатна, тиха, љубазна бака заиста ауторка романа у којима се описују убиства, интриге и завист.

Надам се да у Србији постоји доста бака које су као што је била моја!

У једном интервјуу рекли сте како је Агати Кристи било доста Херкула Поароа и да је наставила да пише само захваљујући притиску издавача. Какав је био њен однос према њеном најпозатијем литерарном јунаку Херкулу Поароу?

Мислим да се њен однос према Поароу мењао како је постајала старија. Имала је огроман број идеја за приче за које је мислила да нису по мери Поароа и била је фрустриана, јер су сви њени издавачи желели да играју на добитну карту, увек успешног бејгијског детектива. Стално је размишљала о заплетима и причама од којих многе нису биле одговарајуће за лик Поароа. Позвала би свог агента и издавача, а они би јој рекли: „Да, то је дивно, али имаш ли нешто о Поароу”. То јој је сметало.

Добро је познато да је свог последњег Поароа написала још четрдесетих година прошлог века, али да су је издавачи замолили да их стави у фиоку и не објављује док не дође право време, 30 година касније.

Међутим, неке од њених најбољих прича и романа не врте се око њена два најпознатија лика – Поароа и госпођице Марпл.

Ових дана британска и светска јавност опраштају се од телевизијске серије Поаро, емитовањем последње четири епизоде. За оне који су били заљубљени у телевизијског Поароа, у тумачењу непревазиђеног Дејвида Сушеа, то представља крај једне ере и веома емотиван моменат. Каква су ваша осећања?

Делимично сам тужан, али пре свега поносан што је у комбинацији Агате Кристи и сјајне телевизијске куће настала тако брилијантна серија која ће бити диступна фановима Агате Кристи широм света и много година након што се прикаже последња епизода.

Телевизијска серија се показала као веома популарна, али широм света људи се и даље враћају књизи. Да ли и ви изнова читате дела Агате Кристи и да ли сваки пут откријете нешто ново?

Заправо, веома често изнова читам дела Агате Кристи. И сваки пут сам импресиониран како су модерна и релеванта и за ово наше време. Где год да се окренемо, можемо да видимо око нас ликове из њених прича.

Недавно је објављено да ће писац кримића Софија Хана написати нову ауторизовану причу са Херкулом Поароом као главним ликом. Каква су ваша очекивања од те књиге?

Често се питам како би Агата реаговала на проблеме данашњице. Убеђен сам да би прихватила изазове рада на компјутеру, модерна средства коумникације и представљање свог рада кроз различите визуелне облике.

Што се тиче новог пројекта, мислим да ће то бити сјајна нова прича написана од стране талентоване списатељице која је, не треба то ни рећи, велики фан Агате Кристи. Надамо се да ће објављивање ове приче привући интерес јавности на остала дела Агате Кристи која можда нису прочитали. Веома се радујем том подухвату.






Путовање кроз Србију



Две године пре него што ја написала чувени роман „Убиство у Оријент експресу”, чија радња се делимично дешава у Југославији (воз је заустављен негде у завејаним планинама), Агата Кристи имала је прилике да путује правим Оријент експресом на путу за Истамбул. Како јој је било на том путовању могли смо да закључимо из њених писама која су недавно пронађена у њеној породичној кући, а касније и објављена.

Тако сазнајемо да су је у возу изуједале стенице, да је воз због поплаве био блокиран два дана на Балкану и да је упознала постарију америчку госпођу, мађарског министра и његову супругу, крупног Италијана и ужасног давежа из Чикага, који ће јој касније послужити за формирање ликова у славном роману.

Посебно је занимљив део писма мужу у коме наводи да је била фасцинирана гледајући кроз прозор дивне пределе, људе који стоје на станицама, и шетњом Београдом и Нишом.




Политика поклања приче Агате Кристи


Дневни лист „Политика” препознао је значај основне поруке дела Агате Кристи – да ниједан злочин не сме проћи некажњено, и зато је одлучио да поводом прославе јубилеја 110 година од изласка првог броја, обрадује своје читаоце изузетним поклоном – сваког дана, почевши од понедељка 27. јануара, дариваћемо по једну кратку причу Агате Кристи о најпознатијем светском детективу, Херкулу Поароу. Верни читаоци „Политике” биће у прилици да сакупе свих 50 приповедака и тако постану власници правог светског књижевног драгуља.

На овом јединственом пројекту учествовало је преко 60 преводилаца, редактора, лектора и илустратора који су уложили своје знање, време и љубав како би пред читаоце „Политике” донели једно ново, савремено читање ексцентричног белгијског детектива.

Извор:Политика




Океј, помиње се у једном делу однос Агате и Поароа, односно њен однос према лику, и мислим да је тачно оно што сам објавио на првој страни да га је касније презирала. То се може видети кроз госпођу Оливер, која пише кримиће у њеним књигама и ја мислим да је то неким делом она. Неким делом.

Citat
Не смета му што га представљају као „унука Агате Кристи” и одмах додаје: „Али зато никада нисте чули да је неко рекао ’А ко је та жена?’”

Чуо данас од другарице. Толико о омладини. Баш Агата пише о томе како Пороово име на омладину не оставља утисак, баш зато што не знају познате личности.  Smile


Конвертовах у ћирилицу.
« Poslednja izmena: 30. Jan 2014, 01:12:17 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Zena i po  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ko je ba ta ragata kristi  Smile stalno nesto cujem ovo ono... ragata kristi  Smile

jel to ona glumica sto je glumila u onom film skerloh kolhems il kako vec  Smile

jbg...ja znam ko je elvis prisli  Smile to je onaj fudbaler arsenala  Smile
a ko je ta ragata kristi nemam pojma.... Smile


i sto ovaj lazo oe kockice stalno neke postavlja i neka slova ruska... Smile
sta je tom (i dzeri) lazi  Smile
« Poslednja izmena: 30. Jan 2014, 06:31:23 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.102
mob
Samsung GT-S7580
@bobaK_bl

A ne postavlja Lazo ruska slova, već srpsku azbuku, bobače.  Smile

Mislim da si ti jedini koji ne može da me vidi. Znači ti u suštini ne čitaš moje postove?

Čekaj sad da dođem sebi...  Smile

Eto, to ti izgleda ovako nekako.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Агата.jpg
(220.62 KB, 806x734)
« Poslednja izmena: 30. Jan 2014, 14:18:22 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.102
mob
Samsung GT-S7580
"Убиство Роџера Акројда" Агате Кристи најбољи криминалистички роман свих времена


Агата Кристи, легендарна ауторка крими романа, добила је још једно постхумно признање од Асоцијације крими писама.

Један од њених ранијих романа о детективу Херкулу Поароу "Убиство Роџера Акројда", проглашен је за најбољи криминалистички роман икада, преноси "Дејли мејл".
 
Агата је укупно написала 66 детективских романа и 14 кратких прича током њене каријере, а ауторка је написала и шест романтичних романа под именом Мери Вестмекот.
 
Међутим, овој ауторки је измакла награда за "најбољу крими серију", која је припара Сер Артуру Конану Дојлу, за романе о Шерлок Холмсу.
 
Конкуренцију Агатином роману правила су дела "Кад јагњанци утихну" Томаса Хариса, и два романа Рејмонда Чендлера.
 
Алисон Џосеф, преседавајућа у Асоцијацији крими писаца, казала је да је Агатина "елегантна прецизност и савршен осећај за место" управо оно што је чини једном од најбољих крими писаца свих времена.
 
Агата Кристи је продала преко четри милијарде својих романа, што њене књиге чини трећим најпродаванијим на свету, одмах после Вилијама Шекспира и Библије.

Извор:Блиц




Што се мене тиче, такмичи се са Оријент експресом.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
zezam ja malo tebe... Smile

agata je ono..citka....sto bi se reklo...
u neka doba kad sam je citao...uzmem knjigu i u cugu je porcitam... Smile

imao sam jedno vreme i kompletic od 10tak knjiga...
cini mi se..
koja manje koja vise... nemam pojma...davno je to bilo....mozda i sada imam negdje koju...

dobar je fazon kad se ufuras u par knjiga procitanih...pa u nekoj sledecoj...
kad ti pocnes traziti ko je ubica ko je ko i sta je ko... Smile
i kad  to provalis...srce ti bude puno.... Smile

samo ti citaj... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.111
mob
Samsung GT-S7580
Agata Kristi u središtu nove misterije, skoro 40 godina posle smrti


Neverni suprug koji hoće razvod. Pametna supruga, poznata i omiljena u celom svetu. Čudni nagoveštaji koji navode na pogrešan trag. Novac sakriven u pojasu. Udarne vesti u novinama. Hiljade dobrovoljaca koji pomažu u potrazi. Iznenadno ponovno pojavljivanje i zaljubljeni par koji se zahvaljuje javnosti… Posle svega, niko ne zna šta se zapravo dogodilo.

Radnja trilera Dejvida Finčera pod naslovom “Iščezla” neodoljivo podseća na epizodu iz života Agate Kristi.
Zahvaljujući Džilijan Flin, koja je svoj roman iz 2012. adaptirala za film, “Iščezla” je za samo mesec dana prikazivanja ostvario zaradu od 200 miliona dolara. Roman o raspadu braka i nesrećnoj ženi, koja misteriozno nestaje, nalazi se na vrhu liste najprodavanijih knjiga od objavljivanja, u januaru 2013.


Scena iz filma „Iščezla“ Dejvida Finčera


Ljubitelji romana Agate Kristi sigurno su primetili da su junaci romana “Iščezla” Nik i Ejmi Dan, Arčibald i Agata Kristi današnjih dana.

Godine 1926, neposredno nakon objavljivanja šestog romana Agate Kristi “Ubistvo Rodžera Akrojda”, Kristijeva je inscenirala vlastiti nestanak.
Trećeg decembra je sela u kola ispred svoje kuće u Berkširu. Sledećeg jutra automobil je nađen, ali nje nije bilo u njemu.
 Stajao je na ivici provalije nedaleko od Gildforda (okrug Sari), sa upaljenim svetlima, a u njemu su nađene samo torba sa stvarima i istekla vozačka dozvola.



Policija je tragala za njom 11 dana. Neki su mislili da je na ovaj način htela da pobudi interesovanje za svoj novi roman, ali je bilo najviše onih koji su sumnjali na njenog muža, zgodnog pukovnika Arčija Kristija, vojnog pilota, koji je učestvovao u Prvom svetskom ratu, kome je dosadio život u provinciji i koga je više interesovao golf nego njegova supruga.

Agata je bila zvezda, a Arči neverni suprug. Pre nego što je misteriozno nestala, rekao joj je da hoće da se oženi svojom mladom ljubavnicom. Na dan njenog nestanka, rekao joj je da će provesti vikend “s prijateljima”, a ona je znala da je mislio na ljubavnicu Nensi Nil.



Džared Kejd, autor knjige “Agata Kristi i 11 dana koji nedostaju”, kaže da je ona htela da upropasti njegov vikend sa Nensi Nil i da ga natera da pati, iako ga je obožavala. Ono što niko nije mogao da predvidi bile su medijske reakcije. Postala je jedna od najpoznatijih žena u Engleskoj.


Spisateljicu prepoznao muzičar



Našli su je posle 11 dana, kada ju je prepoznao muzičar u hotelu u kome je boravila pod imenom ljubavnice svoga muža.

Mišljenja o namerama poznate književnice i danas su podeljena. Da li je htela da kazni muža i ponovo ga pridobije? Ili je bila u stanju privremene amnezije (izazvane traumom ili depresijom) i razmišljala o samoubistvu?
U svakom slučaju, zna se da je nakon što je ostavila kola, nastavila vozom do Londona (odakle je poslala pismo

Arčijevom bratu Kembelu), a zatim otišla u hotel u Herogejtu, gde se prijavila pod imenom Tereza Nil.
Uprkos svemu, nije uspela da zadrži muža. Par se razveo 1928, Arčibald se oženio Nensi Nil, a Agata se udala za arheologa Maksa Melouana.



Izvor: Blic

IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Čini mi se da postoji film o tom događaju, sa Timotijem Daltonom.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung GT-S7580
Ево једног обавештења.. у суштини, касно Лаза на Косово стиже

----

Романи Агате Кристи уз Блиц жену


После одличних реакција читатељки Блиц жене на романе Данијеле Стил, Сандре Браун и дечјих романа из едиције Класичне авантуре који се продају уз Блиц жену по 199 динара, куцнуо је час да се обрадују љубитељи крими романа и то по истој цени.

Логичан избор је Агата Кристи, краљица кримића, која је написала 33 романа и 50 кратких прича за 55 година колико је стварала. Први наслов "Тајна дворца Чимниз" у продаји је са "Блиц женом" од суботе 25. априла, а по један роман ове непревазиђене ауторке биће у продаји сваке последње суботе у месецу.




Извор - Блиц


« Poslednja izmena: 26. Apr 2015, 16:00:02 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 23:00:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.184 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.