Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Presretnut telefonski razgovor. Karadzic najavljivao pokolj.  (Pročitano 9390 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Ti ili stvarno ne umeš da razlikuješ pojmove ili ne želiš da ih razlikuješ??? Biti pripadnik određene "grupe" koja ima realan, stvaran, racionalan životni problem(slepi, invalidna lica, penzioneri...) je logično. Te ljude povezuje stvaran, racionalni položaj. Ali, zašto bi njih delili i delili po grupama??? Važno je da su ljudi, a ne toliko svrstavanje po grupama.  Šta može realno i racionalno da povezuje npr. tebe i Srbe koji su npr udaljeni 250-300 km, ljude sa kojima ne živiš, ne znaš i ne poznaješ??? Nikako da mi ogovoriš na to ključno pitanje. Ponavljam, ja nikome ništa ne osporavam, ali kao čovek koji isključivo sledi racionalnost i logičnost, ne vidim kako će ljudi živeti bolje ako se stalno dele, svađaju, pa čak i ubijaju zbog nečeg za šta sami nisu odgovorni: nacionalna pripadnost, ili pripadnost bilo čemu??? Samim tim što smatraš da je normalno da se ljudi dele po "grupama" pokazuje nivo tvog razmišljanja... Ti kažeš da Srbi i Albanci imaju jednako pravo da zastupaju svoje nacionalne interese. Ok, ali to šta ćemo kad su ti interesi totalno suprotni??? Gde ti vidiš logiku da u isto vreme odobravaš pravo na stav za "Kosovo u Srbiji" i "nezavisno Kosovo" ??? Nacionalizam ne mora baš uvek da dovede do sukoba, ali najčešće dovodi, pogotovo kad su ciljevi i interesi totalno suprotni. Mislim da smo i previše ovom raspravom otišli off-topic... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ja nisam otisao off topic, a ti kad vec vidis da jesi, drugi put nemoj.

Inace, to sto ti licno smatrais da je nesto logicno, ili to sto zamisljas sama cinjenica da nesto tebi izgleda "racionalno" predstavlja nekakav savrseni, konacni, apsolutni argument je samo znak nezrele ubedjenosti u sopstveni apsolutni sud i nespremnosti na dijalog.

Suva racionalnost nije ni u kom slucaju sama po sebi bolja nego emocionalnost ili mastovitost. One zajedno cine ljudsko iskustvo i nekim ljudima je potrebno da imaju i imaginarno i realno pripadanje.

Najzad, to sto tebi izgleda da su slepi ili penzioneri (vidim da lebejke iz nekog razloga nisi uzeo u obzir) pripadnici "grupe" koja "ima realan, stvaran, racionalan životni problem", a preptostavlajm da nisi penzioner, a verovatno ni slep posto visis na sajtu i odgovaras bez prestanka, a slepi ljudi koriste internet uz pomoc vrlo skupih pomagala -- pokazuje da ti ljude razlicite od sebe dozivlajavas kao nekoga ko ima problem.

To moze biti projekcija sopstvenog Weltanschauunga ili produkt lose edukacije koja posmatra svet kao arenu u kojoj se bore sukobljene strane sa "realnim, stvarnim, racionalnim životnim problemima" zaintereovane da svaka resi svoj sopstveni "problem".

Medjutim, ljudi se ni u kom slucaju ne udruzuju SAMO ZATO sto imaju nekakav problem, nego i iz afiniteta, zelje da provedu vreme lepse zajedno itd.

U tom smislu pravo ljudi ("lica" kako ih ti nazivas) da se udruze u smislu nacionalnog identiteta, s obziorm na identicnost knjizevnog jezika i slicnost sociolekata i dijalekata, zajednicku kulturnu i opstu istoriju isl.je pravo koje svako ima, svidjalos e tbei to ili ne. Niko te ne tera da pripadas bilo kom narodu, ali nemas prava da ljduima (to su oni koje zoves "licima") osporavas njihovo pravo da se osecaju kao pripadnici naroda.

Uzgred, pojam naroda je oko 2500 godina stariji od nacionalne drzave sa kraja 18. i narocito jake tokom 19. veka.

A one ljude koje ti oholo zoves "bezvrednim" (na latinskom: "invalid[us]") uljudno je zvati "ljudima sa razlicitim potrebama", jer sunjihove potrebe samo razlicite -- ne vece ili manje -- od potreba vecine.

Dakle, dok onome ko vidi treba semafor sa crvenim i zelenim svetlom, slepima treba semafor sa zvukom; dok ljudima koji hodaju trebaju stepenice, ljudima u kolicima trebaju rampe (strme ravni) za kolica, itd.

Najzad, sto se tice secesije bilo kojeg dela teritorije: moguce je samo po ustavu. Zato je secesija Slovenije, Hrvatske, Makedonije i B-Hercegine bila i ostala ilegalna. a to bi bio i pokusaj secesije K-Metohije.

Svaki narod ima prava na svoj identitet, na osecaj pripadanja, pa eventuakno i na romanticarski san, ali pokusaj ilegalnog delovanja je nedopustiv. I za pojedinca i za grupu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Moraš naučiti da čitaš pažljivije. Ja sam izričito naglasio da ljudi iz grupa koje si ti pomenuo ne treba da se dele po grupama. Sama podela po grupama je diskriminacija. Oni su ljuidi kao i svi drugi, i to je dovoljno. Ja vrlo dobro i sam znam šta znači boriti se sa zdravstvenim problemima. Ali, svaki problem se rešava i to što neko ima problem, to nikako ne sme da znači da taj čovek sme da bude diskriminisan. Ti si sam pomenuo grupisanje, a ne ja. Ja sam samo rekao da ljudi sa stvarnim životnim problemima imaju i logično pravo da se "grupišu". Kad već pominješ pravni kontekst secesije(otcepljena) onda da te uputim: to je individualno, a ne univerzalno ustavno-pravno rešenje. Pravo na samoopredeljenje ne mora da znači i pravo na otcepljenje. Ustav FNRJ iz 1946 i Ustav SFRJ iz 1963 uzimali su princip:"pravo na samoopredeljenje, bez prava na otcepljenje"(čl.67-75). Tek je Ustav iz 1974 godine odobrio princip:"pravo naroda na samoopredeljenje do otcepljenja",ali ponavljam to je bila samo pravna formalnost, tehnička fikcija. Ja sam siguran u svoje argumente, nikom ništa ne namećem. To što se ti zbog toga nerviraš, samo pokazuje slabost tvoje argumentacije.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
PS: Još nešto, pa ja upravo sve vreme i govorim protiv toga da se život pretvara u "arenu sukoba". Smatram da ako se čovek već bori za nešto onda treba da se bori za konkretne i napredne stvari koje će koristiti i pojedincu i ljudskoj(društvenoj) zajednici, da budemo pre i iznad svega ljudska bića. Ali, šta vredi pričati kad do tvoje svesti to ne dopire... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ja se uopste ne nerviram -- nemoj projektovati svoje sopstveno psihicko stanje -- nego samo ukazujem na besmislenost tvojih povrsnih i bez ikakvog reda razbacanih kvazi-cinjenica, dosledno zasnovanih iskljucivo na tvojim predrasudama da je nacin na koji licno ti posmatras svet jedini ispravan.

Po ko zna koji put: sasvim svejedno da li ti opravdavas ili ne, smatras za racionalno ili iracionalno, itd. grupisanje ljudi prema razlicitim sklonostima, afinitetima, poreklu, iskustvu -- pa i potrebama, na kojima ti tako opsednuto insistiras --  jeste fakat. Dakle, jos jednom: NIKAKO samo zato sto imaju problem, jer imati problem nije imanentno stanju bivstva. 

Ljudi se grupisu, osecaju da pripadaju, kako porodici, tako i grupi sa kojom dele neke druge zajednicke karakteristike, ukljucujuci -- naravno -- i jezik, poreklo naroda itd. Neki drugi ljudi se grupisu kao nadnacionalni, a neki se svrstavaju i u jednu i u drugu grupu.

Donde dok to cine po zakonu -- a zanimljivo si zapazio da se zakoni menjaju, tj. da nisu identicni 1285. i 2004. -- ljudi imaju imanentno pravo da to cine i tvoj stav da oni to pravo nemaju (jer se tebi ne dopada nacin na koji se grupisu) pokazuje tvoj duboki infantilni autoritarizam.

Uostalom, mozda sam mogao i da kazem samo "autoritarizam" jer svaki autoritarizam ima dozu infantilnosti, odnosno projektovanje onoga sto takvo "lice" kao sto si ti smatra za apsolut -- a poenta je da apsoluta nema; sve je stvar uzusa; pa i zakoni, koji se -- gle cuda!! (tj. cuda za tebe) -- menjaju.

Naravno da se menjaju. Moze se miroljubivo lobirati da se menjaju, ali ih ne treba krsiti, odnosno donde dok postoje se postuju -- osim ako su kao fasisticki i nacisticki zakoni protivni medjunarodnim zakonima i pravima individue ("ljudskim pravima"), kada je dozvoljeno krsiti ih.

Mnogi Balkanci kao sto si ti pate od kompleksa da je anacionalnost jedino resenje, jer to propisuje model prihvacen u vecinskom delu -- ali ne citavom jeavnom mnjenju -- zemalja stvorenih kao konglomerati useljenika. Medjutim, cak i tamo u odsudnim trenucima nacionalno postaje snazan motivacioni faktor, kao u USA posle napada na Pentagon i Svetski trgovacki centar. To sto ti mislis da to nije dobro ni na koji nacin ne utice na tu cinjenicu da se to desava u samoj Americi (nezavisno od napada na Irak). Niti cini sve Ameirkance uplasene od potenijalnog ponavljanja dogadjaja od 9.11.2001 gorim ljudima samo zato sto se identifikuju jedni sa drugima kao potencijalne zrtve.

A isto se desava sa Srbima sa Kosova, posle napada, kao sto se desavalo sa Srbima u nezavisnoj hrvatskoj drzavi 1990tih. Jevreji koji su se masovno asimilovali u 19. veku postali su opsednuti sopstvenim nacionalno-verskim identitetom posle Holokausta itd.

Uostalom, pored antinacionalnog diskursa salonsko levicarskih akademskih krgova u najbogatijim zemljama Zapada, postoji i Norveska, nacionalisticka a ne sovinisticka, bogata a skromna, u geografskom smislu predivna, srecna Norveska, odakle potice ombudsman, koji je stitio interese Norvezana pred zajednickim svedsko-norveskim kraljem.
« Poslednja izmena: 15. Maj 2005, 03:18:29 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Osecam se malo prozvan pa da odgovorim. Meni nije uzor USA, nego ja samo mislim da USA zasluzuju vise postovanja nego ruganja. Ja najvise volim ovo sto radi Evropa, i mislim da je to trenutno najlepsi model koji je svet imao. I skandinavce posebno cenim. Ti si balkanac, ako ne ceo onda delimicno, i ako neko nije uzor onda si to ti. Zasto si ti napredan? Zato sto ne mozes bez vredjanja da vodis diskusiju?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ako je ovo bilo upuceno meni, jer jesam pomenuo USA -- premda po pitanjima ne vidim zasto bi bilo -- da pocnem od toga da "napredan" nije kategorija koja ima ikakvu, a narocito ne pozitivnu vrednost sama po sebi. Industrijski napredak je, izmedju ostalog, podrazumevao i ekolosku katastrofu planete.

U "nazadno" vreme, voda je mogla da se pije iz svake reke u svakom gradu. Pre samo 150 godina, kvalitet piva u Amsterdamu i Plzenu imao je veze sa rekama koje proticu kroz taj grad koja se crpla pumpom pravo u pivaru.

Danas je pitanje da li ce se uskoro Antarktik potpuno otopiti zahvaljujuci "napretku". Istovremeno, zivot se jeste produzio (mada ne tako mnogo u poslednjih 150 godina, nego pre toga), sto je svakako "napredak", premda iscrpljuje resurse planete (pa je opet pitanje da li je to napredak).

A ako hoces o diskutovanju, a sve vreme pokusavam da pokazem da je svaki postulat zasnovan na predrasudama -- nekad i kod tebe, costa, a ovde gore kod shoguna (i drugde kod nekih trecih) -- pogresan.

Ne moze niko imati predznanje o necem kao apsolutno dobrom, nesumnjivom, merodavnom za sve druge ljude.

Eventualno mozemo da znamo da je nesto apsolutno lose (mada je i to pod znakom pitanja), ali apsolutno dobro -- odnosno stav da postoji nekakva istina koja je premisa, a ne nesto otvoreno za opovrgavanje, nije prihvatljivo u ozbiljnoj diskusiji, narocito otkad je postmodernizam razmontirao Veliku Pricu (Grand Narrative).

Dakle, ideja da je Evropa dobra jer se tebi svidja kako ona funkcionise ili da je Amerika bitna jer je vojno najjaca je neprihvatljiva kao premisa za diskusiju. Ali ako kazes da je Evropa dobra jer je multikulturalna, to j nesto ocemu se moze diskutovati: npr. da li je Rimsko carstvo koje je bilo evro-azio-africko bilo takodje multikulturalno, kakva je bila Indija itd.

Ako ti, medjutim, dozivljavas kao "netoleranciju" moje odbijanje da prihvatim tvoje "istine" samo zato sto su one i epistemoloksi i moralno sumnjive, onda je to tvoj problem. Ja ih i dalje necu prihvatati.

Najzad, zasto je nazvati nekoga Balkancem uvreda?
« Poslednja izmena: 15. Maj 2005, 04:39:33 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Šta može realno i racionalno da povezuje npr. tebe i Srbe koji su npr udaljeni 250-300 km, ljude sa kojima ne živiš, ne znaš i ne poznaješ? Nikako da mi ogovoriš na to ključno pitanje.

Evo, ja cu pokusati da ti odgovorim na ovo pitanje.
Ja sam Srbin, odgojen tako da nikoga ne gledam po tome koje je boje koze, vjere, nacije, socijalnog statusa itd itd vec da svakog covjeka gledam kao covjeka, kao ljudsko bice, ni manje ni vise vrijedno od drugih ljudskih bica.
Kod ljudi mi je najvazniji njihov karakter tj. ono sto govore, rade i kako se ponasaju.
Ne znam licno ni jednog Srbina sa Kosmeta.
Zamisli sada da odem na Kosmet i pocnem govoriti srpski jezik u centru Pristine.
Ako me neko (necemo spominjati nacionalnu pripadnost) napadne u Pristini sto govorim srpski jezik ja cu ga pitati zasto to cini a on ce mi reci jer sam SRBIN i jer me kao takvog mrzi.
Ja cu mu tada reci sve sto sam vec rekao u uvodu ovog posta ali on ce to ignorisati i ubice me.
Sta hocu da kazem kroz ovaj primjer?
Hocu da kazem to da ono sto se desava Srbima na Kosmetu (koje ja licno uopste ne poznajem) moze sutra da se desi i meni ako odem tamo jer sam i ja Srbin (to je ta spona izmedju mene i tih drugih nepoznatih Srba a koju ti ocigledno ne vidis) i da cu samo zbog te cinjenice biti gradjanin drugog reda i necu smjeti da se izrazavam na svom jeziku ili cu morati da zivim kao sjenka da ne uznemirim Albance.
Zar je to za tebe Shogune zivot dostojan covjeka?
Da li sada vidis neku vezu izmedju mene i sebe i bilo kojeg drugog Srbina na Kosmetu?
Da li mislis da bi ti nesto bolje prosao nego bilo koji drugi Srbin samo zato sto bi im ti "lijepo objasnio" da nisi nacionalista i da prezires nacionalizam svake vrste?
Da li bi ti bio sretan da odes u Zagreb i da te tamo neko ponizava samo zato sto si Srbin ili sto kazes tacno umjesto tocno, hiljada umjesto tisuca itd? A takvi slucajevi su se desili prije par dana (citaj novine pa ces vidjeti) u Zagrebu.
Da li mislis da bi ti tvoja tolerancija i netrpeljivost bilo kakvog nacionalizma pomogla?
Ja ne znam nijednog Srbina iz istocnog dijela RS kao sto ne znam ni muslimane iz tog dijela ali znam da su ti muslimani klali tamo Srbe (prvi su poceli bez ikakvog povoda) i da bi isto tako zaklali i mene (samo zato sto sam Srbin) kada bih im pao saka.
E zbog toga ja osjecam povezanost sa tim Srbima koje ne znam vise nego sa nekim Amerikancom kojeg ne znam.
Da znam da ce me neki Albanac ili mudzahedin tretirati kao Svedjanina npr. vjerovatno bi bilo obrnuto (osjecao bih se vise Svedjaninom mozda), ali ovako, nije i veza izmedju nas postoji.
Da ne pricam o drugim vezama koje je Tralalalala vec pomenuo kao sto su kulturne, istorijske, itd.

Sasvim je druga situacija ako ja znam dvije osobe (jedna je Srbin a druga je Amerikanac) od kojih Srbin ima los karakter a Amerikanac je osoba koja mi odgovara u svakom pogledu.
Naravno da cu tada za prijatelja izabrati Amerikanca tj. covjeka koji ima bolji karakter nego Srbina tj. covjeka sa losijim karakterom.

Ako npr. neki covjek iz nekog razloga koji nema veze sa nacionalizmom pobije dvadeset ljudi a medju tih dvadeset ljudi je i 7 Srba, ja se necu osjecati ugrozeno jer su u tom slucaju sve zrtve u stvari zrtve necije ludosti.
Ali, ako taj isti covjek pobije 20 ljudi i svi su Srbi ili bar vecina njih i ako se otkrije da je to uradio iz nacionalnih ili vjerskih razloga e tada cu se i ja osjetiti ugrozen jer ce sutra mozda ista ta budala ili njegov istomisljenik ubiti i mene samo zato sto sam Srbin.
Sjeti se slucaja onog muslimana koji je na katolicki bozic pobio onu hrvatsku porodicu negdje u Hercegovini.
Uradio je to, po vlastitom priznanju, iz nacionalnih i vjerskih pobuda i to je izazvalo strah i kod drugih Hrvata sirom BiH.
A isto tako, imamo slucaj gdje je radnik BIA u Nisu pobio heklerom svoje radne kolege u sred dana i taj slucaj je izazvao strah kod svih ljudi a ne samo Srba jer se on nije rukovodio nacionalnim razlozima.
Nadam se da uvidjas razliku i da shvatas zasto ja saosjecam sa Srbima iz Hrvatske, BiH, sa Kosmeta itd jer ono sto se desava njima sutra se moze desiti i meni samo zato sto sam Srbin i sto postoji odredjen broj budala (nazalost, dosta velik) kojima je to vise nego dovoljan razlog da nekoga provociraju, napadaju, vrijedjaju pa cak i ubiju.

Eto, ja se potrudih da sto plasticnije objasnim stvar, nadam se da sam bio dovoljno jasan. Smile
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Tralalalala

Ljudi su kvarljiva bica. Znam i ja da nema apsolutne istine. Ali lakse ces navesti Masai urodjenika da se modernizuje, nego modernizovanog coveka de se uprimitivi. Ili jos bolje masu njih. Znaci sa civilizovano - drustvenog, politickog, tehnoloskog, i ekonomskog aspekta, Evropa je trenutno najbolje sto ima svet. Ali to je vec off topic pa necu u to zalaziti.

Nije uvreda nazvati Balkanca nekoga, kako ko to prihvata zavisi. Ali ne prija mi to sto sam iz Bosne i Hercegovine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
@ Tralalalala
Moje psihičko stanje je sasvim u redu. Tvoji stavovi upravo dokazuju jednu tvrdnju Karla Gustafa Junga, da je prenaglašena potreba za pripadanjem grupi ili grupisanju uopšte, izraz duboke nesigurnosti u samoga sebe. Infantilnost u prevodu znači nedozrelost ličnosti, a u tumačenju nemačke klasične psihoanalitike znači i retrogradnost(nazadnost) u stavovima i ponašanju jedne ličnosti. Prema stavovima koji ti zastupaš a pogotovu po načinu na koji ih braniš, bojim se da tebe a ne mene svrstava u nedozrele osobe. Moj sled misli i stavova je savršeno uvek precizan i jasan. Za normalne ljude na ovom Forumu kao što su:Costa, tomahavkic, marinko82...i dr. Gledati u svakome prvo čoveka nije  "kompleks", to je vrlina božanska i ljudska. Kompleks znači osećaj nelagodnosti, osećaj inferiornosti u odnosu na nekoga ili nešto. Kompleks je psihička barijera za osobe kao ti, kojima je igleda očajnički potrebno da pripadaju nekome ili nečemu, jer nisu u stanju da kroz život idu kao racionalne ličnosti-pojedinci(individue), nisu u stanju da se samostalno odnose prema životu. Treba im grupa kao zaklon, treba im nacija na koju će se pozivati i u čije ime će čak i zločine činiti, samo da bi prikrili svoj kukavičluk.  Primeri takvog ponašanja u istoriji čovečanstva su brojni i na levici i na desnici. Jedina osoba koja ovde projektuje si ti. Ja uporno i uporno ponavljam da samo iznosim svoje mišljenje i argumente zbog čega preterano isticanje nacionalne pripadnosti nije dobro. Primeri Radovana Karadžića, Alije Izetbegovića,.. ceo taj krvavi rat u BiH,Hrvatskoj, Kosovu, dokazuje da nacionalisti i njihova borba za nacionalne države na ovim prostorima nisu ništa dobro doneli. Bilo bi poželjno da se smiriš i da pokušaš normalnim rečnikom daš bar neke racionalne argumene zašto je trebalo gurati "nacionalnu priču"??? Ti si sam rekao da si na početku pisao protiv rata. To je napredan stav, to je humano. E sad zanima me zašto si tako drastično promenio stav??? Mislim, kad već raspravljamo o tome. Nije tačno da ja nisam spreman da prihvatim tuđe mišljenje, uopšte nisam "autoritaran ", jednostavno protivnik sam nacionalističke i šovinističke ideologije. Ako mi pružiš odgovarajuće argumente, ko zna... možda i promenim stav. Rasprava i dijalog valjda tome i služe...
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.