Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anksiolitik ili antidepresiv - kako pravilno odabrati  (Pročitano 45184 puta)
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Postoji li neki drugi lek koji ce mi probuditi energiju, a ne da me uspava (posto ocigledno to sama ne mogu da uradim) i vredi li psihoterapija u slucaju totalnog gubitka samopouzdanja i samopostovanja(mislim da je to moj osnovni problem)?

Od lekova najbolje se razumem u "srčane"  Smile
Nisam ti neki stručnjak...ali ono što bih uradila...pa pitala doktora sve ovo što ti pitaš nas...i naravno verovala mu.

Samopouzdanje i samopoštovanje za mene su leva i desna ruka ličnosti...prema tome počni da vežbaš, nađi načina da ga povratiš..ne miri se sa ličnom kostatacijom "totalnog gubitka samopouzdanja i samopostovanja"
 Smile
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
 Smile mi smo totalni komplementarni Naivnu kolegu Smile
to je ispred meni pitanja da vi sa depresijom da li mozete preuzimati nesto ili primite psihoterapiju?
« Poslednja izmena: 21. Dec 2007, 23:39:04 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Citat: B@mbin@ link=topic=268044. msg4540863#msg4540863 date=1198253741
Citat: dukabp link=topic=268044. msg4538297#msg4538297 date=1198198325
Recite mi na koji nacin da "usadim" sebi u glavu da to nije to, sta da preduzmem u trenutku napada panike i kako da ignorisem simptome "slusanja svog tela", sta me boli, pitanje zasto me boli sta je to.  .  .  .  .  .  to mi trenutno predstavlja najveci problem.  
Hvala.  
Potraži odgovor na svoje pitanje od nekog stručnog, psihologa ili psihijatra. . .  Biće ti mnogo lakše iz nekog ko "zna znanje" da rešiš svoj problem. . .  :D

@ Tema
Ne uzimati takle lekove na svoju ruku. . .  i rešena dilema.
To mi je psihijatar i dao, ali iskreno vecinu sam postigao sam, mada kad mi se desava nesto stresno popijem taj bromazepam od 1. 5, ali kod anksioznosti i jeste problem sto se vremenom vrati i znam da se treba sa tim izboriti ponovo.  Zelim da cujem neka iskustva ljudi koji su se izborili sa simptomima anksioznosti i na koji nacin, pa da se to skroz potisne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
taj Trittico retard je poznat po tome shto izaziva drhtavice , vrtoglavice i.t.d.  Smile ,narochito ako se krene sa uzimanjem pune doze . najbolji rezultati se postizu ako se uzima u vrlo maloj meri ,mada kasnije efekat opada i potreno je uzimati sve vece i vece doze - i onda postanesh junkie  Smile  dobro ,shalim se ,ali obichno ljudi kad pochnu da ga uzimaju moraju to trajno da chine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Uzas!

I meni se cini da sve ide u tom pravcu sto se tice tog Trittika.
E, nece moci tako.
Sigurno da postoji neki efikasniji lek koji ne stvara zavisnost.
Kad resim da budem junkie - ja cu znati sta da radim!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
uglavnom svi antidepresivi izazivaju psiholoshku (ne i fizioloshku  Smile) zavisnost . njihov princip rada se zasniva na tome da se veshtachki podigne nivo serotonina u mozgu - npr tako shto se inhibira njegova apsorbcija.

shta to praktichno znachi : mozak se "olenji"  Smile ,pa ne proizvodi sam dovoljno serotonina jer je naviknut na lekove .a ako leka nestane , serotonin padne i onda ... Smile Smile

zato je bolje ne pristupati lakim reshenjima kao shto je stalno uzimanje antidepresiva ,nego mentalnom disciplinom reshiti svoje probleme ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Slazem se, zato me zanima da li postoji u Srbiji dobar psihoterapeut koji moji moze coveku da pomogne da se mentalno disciplinuje, jer kad dodje do lekova - znaci da je osoba zaista zapetljana sama sa sobom
Koliko je taj deo uopste razvijen u Srbiji - posto ja imam neku sliku zasnovanu na onome sto sam o tome citala,i na osnovu onoga kako pricaju da se radi u svetu,  ali nisam sigurna da je to prakticno zastupljeno kod nas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
 zar ti nisi razgovarala sa tim lekarom koji ti je prepisao lek o svojim problemima ?  Smile

inache ,ja bih ti preporuchio da uzmesh neshto fizichki da radish - najbolje neka poljoprivreda  Smile ... ako zivish u gradu ,odvezi se do neke shume pa lutaj ,kopaj rupe ,beri cvece ...  Smile

takodje ,borilachki sportovi su zgodno za lechenje depresije ,vezbe disanja ... i.t.d.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
potrazi neki ko bavi sa kognitivnom psiholigijom i max pet seansa dok nauci sa tobom osnovne stvari kojim nacinu potrebno da razmisljas, i sa lekovima brzo ces izaci. ili kupi knjigu od Beck- Kognitivna terapija depresija. al sam je to jako tesko.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Cao.da li neko zna sta su prisilne misli?Cuo sam da one mogu biti i Bogohulne,pa me zanima kako?da li to ima veze sa anksioznoscu?Da li je u pitanju starh od Boga i religije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.