Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve shto ste zeleli da znate o S-300/400 a niste imali gde da prochitate.  (Pročitano 54436 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Spusti loptu aleksa, sigurno nije izmislio ove stvari, posto sam i sam nailazio na slicne podatke po netu, ponavljam ti, nema potrebe da siris hejt asmo zato sto zi se ne svidjaju ti podaci.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
То што сте ви налазили на интернету, слушали на телевизији у највећем броју случајева јесте безочна антируска кампања. Руска техника може бити оваква или онаква, може бити естетски недопадљива али сигурно не може бити лоша. То је најбоље потврђено током 1999. године када су наши оборили невидљивог са прастарим руским системом, што доказује да у рукама добро обученог борца и стари систем је ефикасан против најмодернијег. Шта би било да смо имали нешто новије или макар већи број бораца као онај што је оборио невидљивог? Или на пример када су Срби оборили Ф16 у Босни 1995. Примера има заиста много.

Какво црно ометање Заслона, па Американци нису били способни да ометају радаре ПВО система КУБ који ем је стационаран ем је много старије генерације од Заслона, а радаре који се крећу је много теже ометати од стационарних.

Одуприте се, не будите жртве пропаганде.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav aleksa,evo tek sad procita sta si napisao.


Brosura o kojoj pricas je najverovatnije ova http://rapidshare.com/files/17500771/PhazotronMagAI07_full.pdf.html

Kad su u pitanju takve brosure,na njih ne obracam paznju jel rusi u takvim brosurama navode svasta.U pitanju su PR-izvestaji koji cesto sluze samo u svrhu javnog oglasa,a mogu ti navesti nekoliko primera koliko su takve stvari verodostojne.Treba razabrati sta je realnost a sta reklama.Nacitao sam se dosta tih stvari gde novinari npr. pisu o ruskom avionu 5. generacije a iz njegovog pisanja vidi se da nema pojma o cemu pise,najverovatnije ne razlikuje goluba od Mig-31.
1.Slicna brosura i mnogo sarenija od ove sto ti spominjes izdao je i Sukhoi sa opisom Su-35BM,nema sta nisu pisali koliko je taj avion svemoguc,a u stvari taj avion nikad nije ni poleteo.
Dovezao ga je An-124 vece uoci MAKS 2007,da bi bio izlozen samo na statickom delu izlozbe.
Tek  treba da slede ozbiljna trupna ispitivanja i sta ustvari ta ptica moze da ucini,i da li ce sve funkcionisti kako oni zamisljaju,ali to nisu naveli u brosuri!A nije mi ni jasno za koga su "razvili" taj avion jer VVS jedva da uvodi skolski Jak-130 koji je daleko potrebniji i neophodniji,Ka-60 za koga su rekli da ce naslediti Mi-8  prototip je poleteo pre 10 godina i tek su prosle godine poceli s testiranje drugog zavrsenog prototipa,a o naletu pilota u VVS da nepricam koliko je mizeran...
2.Sledeci primer nam dolazi iz Vimpela ,dizajner  Gennadiy Sokolovski u slicnim PR izvestajima navodi kako R-77 moze da se upotrebi protiv AIM-120????Ako neko stvarno moze da proguta tu pricu neka mu bude.Na ono malo testiranja sto je izvedeno R-77 je dostigao PK (verovatnocu unistenja) od 50%,ali rusi nigde to ne navode u svojim katalozima i brosuram.Necete nigde naci da je PK manji od 70%,razumete li sad sta hocu da kazem.
Mogao bi sada da nastavim sa mnostvom primera ali poenta je ista,treba dobro razabrati sta je oglas ,a sta realnost.Pogledajte najbolje na airfleet.ru kako radi phazotron.Ta firma opstaje samo dizuci kredite,i to cak ruske banke nece da im daju vec uzimaju od stranih,plate su mizerne,a o pomoci drzave nema pojma.Ako hocete mozemo da idemo u detalje kako ta firma radi.
Ukratko rusi prave sve i svasta reklamiraju mnogo toga,ali sve je to u fazi razvoja ili prototipa jer para hronicno nedostaje.Primjer Su-30MKI reklamirali ga kao da je vec operativan,kad ono tek treba da se razvije avion,a nebi bilo ni toga da nije pomogla Indija...,na kraju su prevarili Indijce i poslali im koristenu opremu za odrzavanje iako je uplaceno za novu,pogledaj baharatovu stranicu.
Afera vrcanje Mig-29 iz Alzira je jos jedan primer poslovanja jer su hteli uvaliti koristene avione...
Neki ce reci da zvucim pro-americki ali sve sto sam do sad izneo je cisto iz ruskih izvora osim za IAF,pratim ruske emisije tako da sam prilicno upucen u desavanja.
Kad budu dokumentovali ozbiljna testiranja gde su u primeni njihov AESA radar,koji odgovaraju savremenim uslovima vazdusne borbe tek onda mozemo razmatrati stvarnu vrednost tog radara.
Prvenstvano mislim na testiranja koja su do sada radili uvijek su izvodjeni u idealnim uslovima bez ometanja ili manevrisanja od strane ciljeva koji su gadjani.
I Mig i Suhoj okrecu se civilnoj avijaciji i to ne bez razloga,a iz onog sto sam do sada mogao da saznam industrija ruske borbene avijacija izgleda ide nepovratno u smanjenje svog obima rada.

Ne bi sad zele da skrenemo s teme i govorimo o tome,bilo bi dobro da se vratimo cisto tehnickim stvarima,ako moze awg,zaslon ili nesto slicno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ма да, ти све знаш шта је истина а шта није. Индијци, Кинези, Малезијци и остали су луди што купују руску војну технику, требали су тебе да питају, ти би њима рекао. Имаш ти информације - читао си на интернету форуме и часописе. Ко је будалама крив што троше десетине милијарди евра на пропалу руску технику а тебе нису питали. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Ма да, ти све знаш шта је истина а шта није. Индијци, Кинези, Малезијци и остали су луди што купују руску војну технику, требали су тебе да питају, ти би њима рекао. Имаш ти информације - читао си на интернету форуме и часописе. Ко је будалама крив што троше десетине милијарди евра на пропалу руску технику а тебе нису питали. 
Aleksa,bolje malo oladi...ja se u mnogo toga slazem sa tobom i mislim da Rusi vode u vecini kategorija vojne opreme,ali ocigledno je da su ovde takve cinjenice nepozeljne.@Dead_eye jeste malo preterivao,ali nije zasluzio ban,pa vidis sta su mu uradili,samo zato sto je "Laki" bio malo nervozan,pa od svih mogucih budaletina na Bureku nasao njega da banuje.bolje redukuj malo na neko vreme te price o Ruskim oruzjima...i ja cu isto.  Smile
« Poslednja izmena: 11. Apr 2008, 10:23:33 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
ja mislim da ameri uopste nisu dobili podatke za SBI-16 zaslon,taj tip je prebegao sa mig-25,koji je imao klasican radar!!!a ne faziranu resetku!!!ja znam da su ameri prvi put videli zaslon(mozda gresim za godinu) 1991 na burzeu,kada su rusi otvorili nos na mig-31!!!i da nisu mogli da veruju da rusi imaju tu tehnologiju...slican radar je ugradjen u b1-b,par godina nakon zaslona...

mislim da sam ja uploadovao neki scan zuk-ae sa aeroindia(kao brosura),ako nema mogu da uploadujem opet!

PS: naravno-ispravite me ako gresim..... Smile Smile

« Poslednja izmena: 12. Apr 2008, 21:43:06 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13

1.Slicna brosura i mnogo sarenija od ove sto ti spominjes izdao je i Sukhoi sa opisom Su-35BM,nema sta nisu pisali koliko je taj avion svemoguc,a u stvari taj avion nikad nije ni poleteo.


E pa padobranac treba da budeš malo više u toku Smile



Zanima me što bi da polemišeš o AWG-9? Zbog Iranaca? Imaš li neke informacije slučajno o promjenama koje su vršili na njima? Ameri ga kao što znaš nisu gotivili. Težak za održavanje i nepouzdan. Čak je im je i APG-71 zadavao dosta muka. Ovo si mogao da pročitaš u Air Forces Montly i Combat Aircraft izdanjima od prije 2 godine - izjave američkih oficira i logističara.
Što se tiče novog PESA radara Irbis-E razvijenog za Su-35BM, on je testiran na Su-30MK. Su-30MK je sa tim radarom otkrio Su-27 Ruskog VVS-a na testovima na 330km. Navodno je i testiran u uslovima elektronskog ometanja. Pokušaću da iskopam link. Iskreno volio bih da vidim Su-35BM naoružan i u sastvu ruskog VVS-a u velikom broju, ali čisto sumnjam da će se to desiti (možda u najbolju ruku evedu puk-dva čisto radi marketinga pred iduće izbore za Medvedeva Smile)
Što se tiče tvog pitanja od prije:
da li misliš na jitter kodove za međusobnu komunikaciju između aviona, kao i aviona i kontrole leta Smile
Na drugo pitanje bi mogao neki dobro upućen inžinjer mogao izvući nekoliko hipoteza, ali dok god ne znaš što je promijenjeno i u kolikoj mjeri možemo polemisati danima bez rezultata.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

23412.jpg
(471.41 KB, 1024x683)
23413.jpg
(442.11 KB, 1024x683)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
imam neki snimak-su35bm.ne znam da li da ga uploadujem ovde ili na temu su-35bm...mislim da ni :wave:je otvarana vise od 6 meseci?


evo ovde snimak.......(oko20mb)!!!

  http://rapidshare.com/files/107279209/su-35BM.zip.html
« Poslednja izmena: 14. Apr 2008, 01:08:33 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Велика предност Ирбиса је што је антена покретна тако да је покривеност неупоредиво већа него код AESA радара. +-120 степени наспрам +-60 код AESA. У ваздушном боју то може бити од великог значаја. Друго, када се зрак електронски помери у свој крајњи положај од 60 степени снага, а тиме и даљина детекције, значајно опада. Са механичким померањем антене тај недостатак се исправља. То је заиста одлично решење.

Американци су то покушали да реше тако што је њихова AESA усмерена 20 степени на горе па када желе да прошире угао видљивости морају цео авион да заротирају око уздужне централне осе (направе ваљак) али то баш није тако практично.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@wesssko

U pitanju su dva odvojena slucaj,pogledaj kod cika googla naces sve u detalje.Belenko je bio pilot Mig-25 i prebegao u Japan 1976.,a Adolf Tolkacev inzenjer u Phazotronu odavao podatke krajem 70-tih do 1985. god.Gledao sam ruski dokumentarac "spijunske tajne" gde su sat vremena govorili o Tolkacevu i izvrsili rekonstrukciju njegovog delovanja.Ko je to gledao sve mu je jasno.



@pg/niks


"Zanima me što bi da polemišeš o AWG-9? "


Moja greska,nisam to ni trebao  zapocinjati iz prostog razloga sto niko nista ne zna o tome-jer nema odgovarajuce manuele koji su jos uvijek skriveni od javnosti IWT AWG-9 & MSL AUX...
O tome kako je tekao razvoj uglavnom se zna,i tu prica zavrsava.Isti slucaj je i za zaslon.Dobio sam potvrdu da podatci koji kruze www o sistemu AWG-9/AIM-54 cak i od zvanicne F-14/USN zajednice su netacni.Oni koji znaju i koji su radili na tome jos uvijek nece da progovore iz njima poznatih razloga-navodno nije im dozvoljeno???Takve stvari se inace regulisu ugovorm...,
ali koliko dugo i na sta oni mogu da uticu to samo oni znaju.Da podsetim u pitanju su sistemi razvijani jos sredinom 60-tih godina,a korijeni im dosezu sve do 50-tih godina.Naime AWG-9 je razvijen iz USAF radar ASG-18 prvog koherentnog puls dopler radar u US.Razvijen je krajem 50-tih i u pitanju je solid state tehnologija...


"Težak za održavanje i nepouzdan. Cak je im je i APG-71 zadavao dosta muka. Ovo si mogao da procitaš u Air Forces Montly i Combat Aircraft izdanjima od prije 2 godine - izjave americkih oficira i logisticara."


Jel imas mozda  kod sebe te casopise da vidimo detalje te price,jel s poklapa s mojom verzijom?


"Što se tice novog PESA radara Irbis-E razvijenog za Su-35BM, on je testiran na Su-30MK. Su-30MK je sa tim radarom otkrio Su-27 Ruskog VVS-a na testovima na 330km."



U brosuri pise da otkriva brod na 400km.Uporedi brod sa su-27 i vidi  imaju li te dve cifre o dometima smisla.Sta se uopste moze reci da je tacno ako potice sve iz istoga izvora?



"Iskreno volio bih da vidim Su-35BM naoružan i u sastvu ruskog VVS-a u velikom broju, ali cisto sumnjam da ce se to desiti "


Bilo bi pametnije da te pare usmere i urade nesto po pitanju alkoholizma,droge,sirocadi...i drugima gorucim drustvenim problemima,kao i cinjenici da je rusa svake goodine 700 000 manje.Oruzje bi trebalo biti zadnja stavka po prioritetima u Rusiji...Da su na sve vodili racuna kao sto su vodili o oruzuju ne bi ni dosli u ovakvu situaciju u kakvoj su sada.


Ako pogledas emisije ruske NTV poput Smotr  (nesto tipa Dozvolite da se obratimo-kod nas) videces dosta lose stanje u VVS.Nista neobicno jer je  samo oslikano opste stanje drzave i drustva.Prosecni godisnji nalet za pilote Mig-31 koji su u sklopu PVO na granicama Rusije krece se oko 25h godisnje.Ako znas nekog pilota pitaj ga sta to znaci imati 25h naleta?

Za jitter kodove i mene interesuje da li je to vezano za data link vezu ili IFF transponder?


Za kraj evo vam slike kao jos jedna potvrda pored onih linkova da sve sto sam napisao potice iz
 ruskih izvora.





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.