Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odbojkasi ili Pacovi iz podruma?! ~ Spor oko prenosa zasedanja Skupstine  (Pročitano 7490 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Društvo za negovanje lepog ponašanja u "patroli" u Skupštini
Bonton za poslanike

Autor: N. G. | 23.09.2007 - 00:01

Ružno i primitivno ponašanje srpskih poslanika inspirisalo je Dušanku Bojičić, predsednicu Društva za negovanje lepog ponašanja, da napiše priručnik o tome kako bi trebalo da izgleda i da se ophodi jedan narodni predstavnik.

U utorak će Bojičićeva u Skupštini svakom od 250 poslanika pokloniti ovu knjižicu, a nakon tri meseca će oceniti da li su se popravili. Oni koji jesu - dobiće pohvalnicu. Kako nam je rekla Tamara Stojčević, generalni sekretar Skupštine, ovaj poklon za poslanike je više nego dobrodošao!
- Odlično! Biće nam zadovoljstvo da podelimo sa vama priručnike poslanicima. Vidimo se u utorak - rekla je Stojčevićeva "Blicu nedelje" kada smo joj rekli za nameru Bojičićeve da "upristoji" poslanike.
Bojičićeva, koja je svojevremeno političarima ponudila kurs lepog ponašanja, kaže da je ovakva knjiga poslanicima neophodna budući da se u Skupštini svakodnevno ružne reči čuju u pregrštima, kao i da su, u odnosu na naše narodne predstavnike, čak i pećinski ljudi kvalitetnije komunicirali jedni s drugima.
- Umesto da budu uzor, psuju, bahati su, vređaju. A time što vređaju svoje kolege vređaju i sve ljude koji su glasali za njih i koji stoje iza njih - kaže Bojičićeva.
U svojevrsnom bontonu pod nazivom "Kultura ponašanja javnih ličnosti" poslanici će naći jednostavna pravila koja bi trebalo da primene kako ih se ne bi stideli čak i oni koji su ih birali. Neka od njih, koja navodi Dušanka Bojičić, su: ne stavljati sebe u prvi plan u izlaganju i razgovoru, ne koristiti obmane, smicalice i neproverene činjenice radi sakupljnja političkih poena, i ne upotrebljavati reči koje vređaju kolege...

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
RTS će prenositi skupštinu od 10 do 18
Autor: Beta | 24.09.2007 - 11:46
Radio televizija Srbije obavezna je da prenosi zasedanja Skupštine Srbije od 10 do 18 sati, zaključeno je na danasnsjem sastanku predsednika parlamenta, šefova poslaničkih grupa, članova Radiodifuzne agencije i rukovodstva RTS-a.

Ukoliko skupština radi i posle 18 časova, RTS će u večernjim i noćnim terminima emitovati ceo snimak ili pregled dešavanja u parlamentu posle 18 sati.
To su novinarima preneli učesnici jutrošnjeg sastanka, održanog u zgradi skupštine, generalni direktor RTS-a Aleksandar Tijanić i Vladimir Cvetković.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
zar zbog tpga moramo placati 350 dinara Tv pretplate i da nas RTS tuzaka?????????
Pa ne gledaju svi Skupstinu i nakon ovakvih ponasanja poslanika ne znam kakva ce biti gledanost prenosa Skupstine.
Kreteni mogu da pricaju samo pred kamerama -kao da su pred njima rodjeni???
E zemljo Srbijo sta sve dozivljavas od ovakvih kretena i budala koji su narodne sluge i narodni tribuni?!?!?!?!!?
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Odluka Radiodifuzne agencije
Poslanici na RTS, deca bez školskog programa
Autor: Ž. Jevtić | 25.09.2007 - 08:23



Građani Srbije uskoro će ostati uskraćeni za kulturne, obrazovne pa delom i sportske sadržaje na Radio-televiziji Srbije zbog jučerašnje odluke Radiodifuzne agencije da je javni servis obavezan da prenosi zasedanja Skupštine od 10 do 18 časova. S obzirom na to da bi parlament do kraja godine trebalo da pored ostalih zakona usvoji i preko 40 reformskih, lako je zaključiti da će narednih nekoliko meseci Drugi program RTS biti posvećen samo skupštinskim prepucavanjima. Takođe, kod ovakve „programske šeme“ najmanje se vodilo računa o mišljenju građana koji su obavezni da plaćaju pretplatu RTS.

Generalni direktor javnog servisa Aleksandar Tijanić kaže da je problem što se, preuzetom obavezom da 200 dana godišnje prenosi sednice Skupštine, menja priroda javnog servisa.
- Sa Drugog programa ispadaju školski, obrazovni i naučni program i dovode se u pitanje prenosi svih velikih sportskih takmičenja koje smo već otkupili. Problem je i sa prenosom Olimpijskih igara. Problem će biti i ako RTS dobije najavljenu peticiju sa milion glasova da prenosi suđenje Vojislavu Šešelju i hoće li u tom slučaju Prvi program RTS da bude skupštinski kanal, a Drugi program za prenos suđenja iz Haga - kaže Tijanić. On u izjavi za „Blic“ kaže da je cela programska šema dovedena u pitanje, „jer su neki ljudi iz Radiodifuzne agencije požurili da budu previše uslužni umesto da predlože parlamentu da radi od 10 do 13.30, kao na primer u Hrvatskoj, jer u tom slučaju ne bi bilo problema“.
- O svemu smo se bili dogovorili sa predsednikom Skupštine i šefovima poslaničkih klubova i protokol je trebalo da se potpiše ovih dana, a onda je iznenada u pola bela dana uletela RRA i izdala naredbu. Da sam ja sada paranoičan, mogao bih da kažem da je neko računao da ću da odbijem prenose pa da pokrene pitanje moje smene, ili da sam paranoičan pa da pomislim neko radi posao za privatne TV stanice, jer će pad gledanosti programa dovesti i do pada rejtinga. Ali ubuduće sve primedbe na program RTS neka budu upućivane na račun Cekića i Radiodifuzne agencije - poručio je Tijanić.
Inače, u vreme utakmica Skupština nije ni zasedala jer su prenošeni sportski događaji.
- Sve to je bruka i sramota jer mi nemamo ni javni servis ni ozbiljnu televiziju. Mi građani koji smo obavezni da plaćamo pretplatu uopšte se ne pitamo. Jednostavno zloupotreba je prešla meru dobrog ukusa - kaže za „Blic“ Miljenko Dereta, direktor Građanske inicijative.
On ističe da je odluka o prenosu Skupštine na uštrb obrazovnog sadržaja ili sadržaja iz kulture, koji su i inače slabog kvaliteta, i deklarativno pokazivanje da „nama obrazovni sadržaji nikada nisu ni bili prioritetni“.

Susedi bez TV prenosa
Inače, u Crnoj Gori, Hrvatskoj i BiH radiodifuzne ustanove nemaju zakonsku obavezu direktnih prenosa skupštinskih zasedanja, već odluku o tome donose urednički kolegijumi u zavisnosti od teme koja se nalazi na dnevnom redu sednice.


IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020

Ide skrol: "Po nalogu RRA, RTS ima obavezu da prenosi zasedanje Skupstine Srbije. Zbot toga nismo u mogucnosti da diretnko prenosimo utakmicu odbojksaske reprezentacije Srbije. Izvinjavamo se gledaocima. Ukljucicemo se u direktan prenos posle zavrsetka rada skupstine Srbije."

Prvi put da mi se neki Tijanicev potez dopada...  :lol:

Znaci... zbog 10 polu-ljudi, ne mozemo da gledamo odbojkasice... e... svasta...  Smile 
« Poslednja izmena: 25. Sep 2007, 17:40:44 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Ja avatar nemam al sam gledao film

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 105
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG pro lite dual
Boze mili, daj mi moci   
bar dva dana i dve noci,
da bez kazne i zatvora,     
dokopam se tih zlotvora.     
Traze prenos na T V-u     
i voze se u BMW-u.          Smile
Zbog njih gladni ljudi ginu,   
da im milu majku njinu,         
zbog njih plata uvek mala,   
muka mi od tih budala,     Smile
za starce zbog njih nema leka,   
za decu zbog njih nema mleka.   
Kao brinu za svoj narod           
dok se pljuju po skupstini,     
a fotelje niko neda,       
to im bitno, u sustini.       
Dokopacemo se  skotova tih   
jer svi s foruma su protiv njih,     Smile
zato ljudi svi u hajku     
da im svima milu majku!   


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Qtek 小米
Наравно да скупштина треба да се преноси, бунили сте се против Слобине блокаде медија, а сада сте ви створили медијски мрак гори него за време СПС-а.
Опозиција (СРС) нема ни једну једину тв и свега једну радио станицу.
Скупштина је једини термин када људи који су гласали за СРС могу да чују ставове своје странке, а не заборавите то је већина.
Можда је госп. Глоб наредио да се укине демократија у Србији, али неће моћи ове ноћи.

Боље је да се бунте против дебилних емисија типа 24 свадба, јер то није од државног значаја, већ класична мамипара и пљачка.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
U 48 sati svadba pojavljuju se ljudi kod kojih inteligencija moze i da se nasluti...
Onih 20 ameba koje sam videla danas oko 4 su zaista za svako zaljenje...

Anarhija... kako to sjajno zvuci...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
Citat
Наравно да скупштина треба да се преноси, бунили сте се против Слобине блокаде медија, а сада сте ви створили медијски мрак гори него за време СПС-а.
Опозиција (СРС) нема ни једну једину тв и свега једну радио станицу.

a novine: pravda, glas, kurir, ... rts prenosi radikale sasvim dovoljno. he he zaboravio si most  Smile
ima vas svuda nego vam je malo ...
ja se secam da sam 2000. slusao samo index i to je bilo sve od opozicionih medija.
« Poslednja izmena: 26. Sep 2007, 03:39:07 od boki282 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Tijanić: RTS se neće pomiriti sa odlukom RRA
Autor: Beta | 26.09.2007 - 10:19

Generalni direktor Radio- televizije Srbije (RTS) Aleksandar Tijanić izjavio je da se RTS neće pomiriti s odlukom Saveta Republičke radiodifuzne agencije (RRA) o prikazivanju sednica Skupštine Srbije "čak 200 dana u godini".

Tijanić je za beogradski dnevni list "Danas" rekao da će zahvaljujući odluci RRA Radio-televizija Srbije morati da smanji svoj program za 30 odsto i da će zbog toga oko 200 ljudi, koji neće imati šta da rade, otići na socijalni program.
"Smatram da je RRA požurila sa ovakvom odlukom i da su zatvorili vrata dogovoru Skupštine i RTS-a. Posao RRA nije da uređuje politiku RTS-a", kazao je Tijanić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.