Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kvekeri, Amiši...( Pokušaji uspostave savršenog društva )  (Pročitano 15425 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Amisi su verovatno proslost/buducnost svih nas. Ljudi koji su veoma konzervativni, izgubljeni u 18-19 veku i nemaju svoje JA u pravom smislu. Ako izbacimo njihovu povezanost sa prirodom imamo dronove koje kontrolise neko drugi. Zbog cega su se zaglavili na nekadasnjem visokom stupnju zivota i tu ostali?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Trouble in Amish Paradise



i nastavak

Leaving Amish Paradise

« Poslednja izmena: 29. Jul 2012, 17:25:00 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Sendo 
Za mene Amiši nisu što naslov navodi (pokušaji uspostave savršenog društva), nego više mač sa dve oštrice.

Sa jedne strane, one must ask himself, zašto bi neko radio manuelno stvari koje odavno mogu da se rade pomoću mašine? Sa druge, dokazuje da ljudi mogu mnoge stvari da rade bez tehnologije, i da bi u slučaju nekog EMP blasta, bez tehnologije, čovečanstvo i dalje opstalo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Meni se svidja nacin zivota kod Amisa samo mi je zao sto ne praktikuju dalje skolovanje ,
inace bi im dao jednu citavu planetu samo za njih .

Sto se tice Mormona ,to me je interesovalo samo zbog bigamizma ,u starom zavetu covek moze da ima sedam zena ,jos kad bi sve bile play boy zecice eh kako bi im se brzo pridruzio .

Ovako kad hoces da dovedes neku novu devojku moras da pitas prvo zenu ,pa mora da se njoj svidja i da lici na Kimberly Wyatt pa tek onda ...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2012, 20:41:24 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.83
Amisi su simpaticni, ali mogu da budu samo mala enklava unutar jedne mocne drzave.

Jer konkurencija, strah od ratovanja i dominacije obavezuje svako drustvo da stalno napreduje u svakom i na kraju i u vojnom smislu da ne bi bilo pregazeno.

A i poznato je da su mnoga drustva koja su ostala u lijepom ritualizovanom skladu sa prirodom pregazena od bijelog covjeka jer eto zato, imaju resurse... Indijanci, Afrikanci.. itd..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
A kandidat Mit Romney Mormon moronsku mu mamicu ,juce dao govor kako je odan svojoj religiji ,

Je li bre Mite, da li si odan tvojoj zeni ili ima tu skeletona u ormanu? Nije Ana losa za starku ,
Kriju se oni opasno ,seljak,bogat i samouveren religiozni mormon i patriota .
Uh ,takvi pocinju svetske ratove ...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2012, 01:38:43 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Bigamija / majka mara, vise zena, svaka ima svoj zadatak,  milina.

A kad gazda ne moze da zadovolji u krevetu, tu su mladici da podpomognu.

I svima lepo.

*Romni nije za poredjenje sa Obamom. Bar za sada.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Po meni su Amisi skladno drustvo koje zivi u miru i toleranciji ,

gledao sa pre par godina na televiziji o silovanju i ubistvu Amis mlade devojke ,

I bio sam iznenadjen reakcijom njenih roditelja ,niti suza niti jedna vidljiva emocija nije mogla da se procita ili vidi.

Da je to bilo moje dete ja bih plakao, ja bih ubice kleo i trazio osvetu a Amisi siledzijama i ubicama svog deteta  oprostise kao da su i oni njihova deca .

Znam Ja da je to vrlo hriscanski ali Ja tako nesto ne bih mogao da uradim ,to nije u duhu mog naroda ili moje prirode ,treba imati jaku volju i srce za tako nesto .

« Poslednja izmena: 02. Sep 2012, 20:54:25 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.83
Amisi i druge slicne zajednice su dokaz da covek moze ziveti u drustvu bez nasilja, kriminala, zlocina itd. Naravno, problem sa ovakvim drustvima je taj sto jos uvek zive u vremenu od pre 300 godina. Njihova organizacija drustva je zasnovana na religiji, posebnoj filozofiji zivljenja.

Da li oni odbijaju da napreduju ili ne mogu da napreduju ili su jednostavno srecni sa onim sto imaju? Svakako, slazemo se da je u pitanju ovo prvo i ovo trece.

"Napredak", progres, kako god tumacili tu rec, ne mora da znaci da povlaci za sobom tlacenje i nasilje nad drugim. Jednostavno, ljudi zive i ziveli su u oskudici, sve sto su radili jeste da su se prilagodjavali trenutnom okruzenju u kom zive i "razvijali" sebe u odnosu na isto.

Evropa je dobra primer, ja je posmatram kao "mala bara, puno krokodila", guzva, opasnost sa svih strana, pre svega od strane drugog coveka. Srecom, dolazimo u period razvoja ljudske civilizacije kada vise niko nema potrebe da zivi u stanju oskudice i kada ce progres podrazumevati kako pomoci drugom coveku, a ne kako ga unistiti.

Medjutim, opasnost vreba onog trenutka kada pokusavamo da nove probleme resavamo starim metodama! Upravo to radimo. To moze dovesti do propasti ljudske rase.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.