Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlade Divac stvara novi tim ~ Akcija "Mozes i ti!"  (Pročitano 18897 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Овако нешто од Дивца ме уопште не чуди, у Србији су спортисти одувек били ти који су својим делима показивали хуманост. Зачудило би ме кад би господа из власти (бивше, садашње, будуће) урадила нешто хумано за свој народ. Свака част Владе! Smile

Slažem se...

Ja sam poslala poruku. A vi?
poslao sam i ja...na kakve sam sve gluposti bacio pare...ovo mi deluje kao dobra investicija Smile
« Poslednja izmena: 25. Sep 2007, 19:51:51 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Divac: Sakupljeno 10 miliona dinara od sms poruka
Autor: Beta | 26.09.2007 - 14:57

Prihod od sms poruka poslatih u okviru humanitarne akcije Vlada Divca "Možeš i ti" dostigao je oko 10 miliona dinara, izjavio je danas osnivač fondacije i proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divac.

Divac je novinarima u Beogradu rekao da je do sada poslato oko 100.000 sms poruka preko dve mreže mobilne telefonije, ali nije mogao da precizira koliko je novca ukupno sakupljeno od početka akcije.
Prema njegovim rečima, tačni podaci će biti objavljeni u narednih nekoliko dana, kako bi javnost mogla da prati njen tok.
Divac je ocenio da je početak akcije bio veoma pozitivan, navodeći da je veoma ponosan na porodicu, prijatelje, sugrađane i sve koji su se uključili u akciju.
On je izrazio očekivanje da će zacrtani cilj biti ostvaren i pozvao sve koji mogu da pomognu da to i učine.
Srpski košarkaški as Vlade Divac pokrenuo je humanitarnu akciju u sklopu svog oproštaja od profesionalne karijere, čiji je cilj da se sakupi dovoljno novca za kupovinu i adaptaciju kuća za smeštaj svih raseljenih i izbeglih ljudi koji žive u kampovima širom Srbije.
Akcije traje do kraja decembra, a slanjem sms poruke koja se tarifira sa 100 dinara na telefone 6312 za 063 mrežu i 6412 za 064 mrežu mogu učestvovati svi koji žele da pomognu.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Radmanović donirao 100.000 dolara za "Možeš i ti"
Autor: Blic online | 04.10.2007 - 17:42
Vladimir Radmanović, krilo Los Anđeles lejkersa odlučio je da donira 100,000 dolara za akciju "Možeš i ti", koju je pokrenuo Vlade Divac, a čiji je cilj pomoć izbeglicama u Srbiji i Africi.

Radmanović je naglasio da ima poseban motiv za priključivanje akciji.
"Glavni razlog moje donacije je taj sto sam i ja sa mojom familijom izbegao 1994. godine. Na moju sreću, cela porodica se smestila u Srbiji i sve je bilo u redu. Na žalost, još i dan danas ima mnogo ljudi koji nemaju stalni krov nad glavom i žive u katastrofalnim uslovima. Tim ljudima treba pružiti pomoć i šansu da se vrate na noge. Mislim da je ovo što je Vlade organizovao veoma veliki i bitan korak na bolje. Voleo bih da se svi naši igrači pridruže toj akciji", izjavio je Radmanović.
Divac je izrazio veliku zahvalnost Radmanoviću za, do sada, najveću donaciju.
"Sasvim razumem njegovu poziciju i motiv zašto želi da pomogne najugroženijim izbeglicama. Znam da će to mnogo pomoći u ostvarenju zajedničkih ciljeva. Ovo nije akcija pojedinaca nego svih nas", kaže Divac.
Svi koji žele da se priključe mogu to da učine i slanjem poruke na 6312 (korisnici Telenor mreže) i 6412 (korisnici Telekom mreže). Informacije o toku akcije mogu se dobiti i na sajtu www.mozesiti.org

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Divac se zvanično uključio u državnu akciju za izbeglice

Predstavnici ministarstava finansije i rada i socijalne politike potpisali su danas sa Humanitarnom organizacijom Divac sporazum o kupovini napuštenih seoskih domaćinstava za izbeglice i raseljna lica iz kolektivnih centara.

Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić rekao je na konferenciji za novinare da je ta akcija još jedan napor za rešavanje pitanja izbeglica i deo nacionalne strategije kojom je predviđeno povratak ili lokalnu integraciju tih ljudi.

VLada Srbije daće za realizaciju projekta 40 miliona dinara, a Humanitarna organizacija Divac sve što prikupi u akciji započetoj krajem septembra.

Srbija neće odustati od insistiranja na primeni Sarajevske deklaracije, rekao je Ljajić.

Sarajevska deklaracija, koju su potpisale BiH, Hrvatska i SCG, podrazumeva ostvarenje svih prava izbeglica na prostoru bivše Jugoslavije.

Ljajcih je kazao da će se nastrojati da se izbeglicama obezbede domaćinstva u mestima gde već žive, a da će ponovo menjati mesta prebivališta samo ako je to nužno.

On je naglasio da akcija nema politickci predznak i da njen cilj nije promena etničke strukture u bilo kom delu Srbije.

U Srbiji trenutno postoje 82 kolektivna centra, od toga 16 na Kosovu i Metohiji i u njima je 7.022 osobe - izbeglica i raseljenih.

Predstavnik Komesarijata za izbeglice i raseljena lica Nikola Vukojević rekao je da su do sada kupljeno oko 7.000 stambenih jedinica, za smeštaj 30.000 izbeglih i rasljenih.

Među tih 7.000 stambenih jedinica su 264 seoska domaćinstva.

To je važno jer je više od 200.000 izbeglih uzelo državljnstvo Srbije i nameravaju da ostanu da žive u Srbiji, rekao je Vukojević.

On je kazao da će u nastavku akcije otkupljivati seoska domaćinstva uglavnom u Vojvodini i na rubnim područjima Srbije, gde se uglavnom nalaze i kolektivni centri.

Vukojević je najavio pilot projekat za izgradnju 1.000 stanova za izbeglice, u desetak gradova Srbije. Taj projekat koštaće 20 miliona evra.

Vlade Divac naglasio je važnost bavljenja problemima izbeglica i rekao da će njegova humanitarna organziacija objaviti detaljno koliko je novca do sada prikupljeno za akciju i najaviti projekte na kojima će ubuduće raditi.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
A ovamo ga napadaju i pljuju po novinama.... Smradovi, smradovi kojima ovako nešto na pamet ne bi palo da urade....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone SE 2020
Počela prodaja poštanskih marki za Divčevu akciju
Autor: Beta | 25.12.2007 - 16:40

Humanitarna organizacija Divac saopštila je danas će se doplatne poštanske marke za akciju udomljavanja izbegličnih porodica "Možeš i ti" prodavati do 29. decembra.

Kako se navodi u saopštenju, marka je izdata u tiražu od milion komada i košta 10 dinara.
Novac dobijen prodajom poštanskih maraka koristiće se za finansiranje kupovine i adaptacije seoskih kuća za izbegličke porodice, koju je u septembru pokrenula Humanitarne organizacije Divac.
Planirano je da se u akciji reši problem 7.885 ljudi koji žive u kolektivnim izbegličkim centrima Srbije, dodaje se u saopštenju.
"Moja želja je da omogućimo svim tim ljudima da ostvare pravo na dom, zaposlenje i materijalnu sigurnost i nakon svih ovih godina dobiju šansu da započnu novi život", izjavio je Vlade Divac.
Vlada Srbije je 13. decembra donela uredbu o izdavanju doplatne poštanske marke za humanitarnu akciju "Možeš i ti" koju je pokrenuo košarkaš Vlade Divac.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Počela prodaja poštanskih marki za Divčevu akciju
Autor: Beta | 25.12.2007 - 16:40

Humanitarna organizacija Divac saopštila je danas će se doplatne poštanske marke za akciju udomljavanja izbegličnih porodica "Možeš i ti" prodavati do 29. decembra.

Kako se navodi u saopštenju, marka je izdata u tiražu od milion komada i košta 10 dinara.
Novac dobijen prodajom poštanskih maraka koristiće se za finansiranje kupovine i adaptacije seoskih kuća za izbegličke porodice, koju je u septembru pokrenula Humanitarne organizacije Divac.
Planirano je da se u akciji reši problem 7.885 ljudi koji žive u kolektivnim izbegličkim centrima Srbije, dodaje se u saopštenju.
"Moja želja je da omogućimo svim tim ljudima da ostvare pravo na dom, zaposlenje i materijalnu sigurnost i nakon svih ovih godina dobiju šansu da započnu novi život", izjavio je Vlade Divac.
Vlada Srbije je 13. decembra donela uredbu o izdavanju doplatne poštanske marke za humanitarnu akciju "Možeš i ti" koju je pokrenuo košarkaš Vlade Divac.

Izvor: Blic

I prilozi, i sms-ovi, i markice... i ja sam slala. I moji prijatelji. Pročitajte PRVI post, postavljanje teme. Naveliko obećavanje, za 4 meseca, krov nad glavom, bla... bla... A sada?! Gde je neka izjava? Gde je makar i jedan krov nad glavom?!?! Osim što je u međuvremenu oteo firmu Vojinu Đorđeviću i osim što je bio u frci da isplati UNICEFkao njihov ambasador dobre volje (u obavezi je da pokrene humanitarnu akciju i da isplati određeni iznos UNICEFU na ime pomoći gladnoj deci Afrike!)... ni reči o skupljenom novcu, o ukupnom prihodu, o tome gde je otišao novac i kojoj porodici je pomogao. A o tome, koliko vidim, svi zanemeše! I mediji i mi. NAs valjda sramota što nas je šišnuo za poruke i poštanske markice, a medijima je neko - biće - zapretio. O tempora, o mores  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
obracam se u ime moje prijateljice   strainovic dragice  izbegla iz hvatske  koja  sma zivi u ripnju tamo ima nekakav krov nad glavom  placa 30evra  samo da se prezivi  zdravsteno stanje vlo  lose   100 posto invalid sa pimanjem tudje  nege  i vlo losi  uslovi  zivljenja  u ripnju  u staroj  kuci  da kao tezak invalid nemoze ni po namirnice da ode  niti  ima ko da joj pomogne pa vas u njeno ime  molim  i ja sam u invalidskim kolicima  da  je  neko primi na razgovor  da vam sve isprica  u  kakvoj situaciji se nalazi  obracam se  sa nadom  da je  neko  saslusa jer nezna  kome vise da se obrati  mozete  je kontaktirati  preko mene  mog mejla ili  licno  strainovic dragicu  na  mobilni  064 2254 251   molim  vas  pozovi  te  je   unapred  hvala  u  dragicino  ime
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12

Humanitarna akcija slavnog košarkaša
Divac kupuje seoska domaćinstva za izbeglice
Autor: Beta | 10.09.2007 - 15:53

Proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divac izjavio je danas da je cilj njegove humanitarne akcije pod sloganom "Možeš i ti" biti trajno rešavanje stambenih problema izbeglica u Srbiji.

Sredstva prikupljena od akcije, koja će početi 21. septembra Divčevim zvaničnim oproštajem od košarke i trajati četiri meseca, biće iskorišćena za kupovinu seoskih domaćinstava u koja će se useliti osobe sada nastanjene u izbegličkim kampovima.

OK, TO JE ZNAČI 10. januar. Mislim, tada je isteklo 4 meseca kada je rečeno da će se useliti izbeglice, je l se iko uselio? Nije! Šta imamo od akcije? Imamo OBEĆANJA! Divac ĆE.


Trošenje sredstava koja budu prikupljena biće transparentno i pod nadzorom nadležnih organa.
Do dana današnjeg nije objavljeno NIGDE gde je i koliko sredstava do sada utrošeno. Naprotiv. Evo u intervjuu od pre nekog dana, Divac kaže kako SAMO kod nas vlada nepoverenje prema humanitarnim akcijama, kako ga u svetu niko živi ne bi pitao gde su mu prikupljeni novci. Veću glupost skoro nisam pročitala. Dakle, i u ovoj rečenici Divčevih poklonika imamo samo futur i obećanja... : " trošenje sredstava BIĆE pod nadzorom..."

Građani će moći da novčano doprinesu akciji pozivima na telefonske brojeve 6312 za mobilnu mrežu Telenor i 6412 za Telekom.
Pomagali građani, samo tako. ja sam sa svih telefona poslala, jer sam bila načisto raznežena... (I privatno... Moja majka je sa Kosova) Ujedno, dopustite da primetim da je ovde takođe korišćen futur (buduće vreme), ali da je ovo JEDINO buduće vreme koje je ispoštovano jer kaže "građani će moći"... i GRAĐANI JESU!

Prva velika akcija u sklopu kampanje biće održana od 21. do 23. septembra u Beogradu i Divčevom rodnom gradu Prijepolju, a njoj će prisustvovati proslavljeni košarkaši poput Krisa Vebera, Skota Polarda, Šarunasa Marčuljonisa, Tonija Kukoča, Dina Rađe, Aleksandra Đorđevića, Aleksandra Danilovića i Dejana Bodiroge.
Opet imamo "će prisustvovati", a odlično znamo da nisu svi prisustvovali. ŽOno što jemnogo gore je da nije pomenuo velike sponzore niti je iko dobio Press izveštaj sa tog dešavanja.

Dan kasnije na pet lokacija u Beogradu biće organizovani ulični košarkaški turniri za decu do 16 godina, a uveče će na platou ispred gradske Skupštine biti organizovan koncert na kome će, između ostalih, svirati Džejms Braun Femili, Mori Kante, Bajaga, Van Gog.
I, je l bilo tako?

Izvor: Blic


Autor: Beta | 25.12.2007 - 16:40

Humanitarna organizacija Divac saopštila je danas će se doplatne poštanske marke za akciju udomljavanja izbegličnih porodica "Možeš i ti" prodavati do 29. decembra.Kako se navodi u saopštenju, marka je izdata u tiražu od milion komada i košta 10 dinara.
Novac dobijen prodajom poštanskih maraka koristiće se za finansiranje kupovine i adaptacije seoskih kuća za izbegličke porodice, koju je u septembru pokrenula Humanitarne organizacije Divac.
i evo nas opet: " markice će se prodavati, a novac dobijen prodajom poštanskih markica KORISTIĆE SE..."
Markice se prodavale, građani bili poslušni, kupovali. MORALI! Koliko znam ovo je jedina humanitarna akcija koja je podrazumevala OBAVEZU kupovine doplatne poštanske markice. I građani, kažem, kupovali, a Humanitrna organizacija Divac opet sve samo u futuru: novac ĆE SE KORISTITI! Kad Divac? Koliko novca? To samo OVDE može da e uzimaju pare a da niko nikoga ne obaveštava KOLIKO je sakupljeno i GDE je potrošeno. a ako nije potrošeno, da se možda NE OBRĆE taj novac, a?

Planirano je da se u akciji reši problem 7.885 ljudi koji žive u kolektivnim izbegličkim centrima Srbije, dodaje se u saopštenju.
"Moja želja je da omogućimo svim tim ljudima da ostvare pravo na dom, zaposlenje i materijalnu sigurnost i nakon svih ovih godina dobiju šansu da započnu novi život", izjavio je Vlade Divac.
PLANIRANO JE.... MOJA JE ŽELJA... How romantic! I konačno, da podsetim da je danas MART! Pogledajte prvi post ove teme, za kada su OBEĆANE prve kuće i krovovi! Čak i da je sve najpoštenije, ODAKLE toliko nepoštovanje prema donatorima, građanima koji su uplaćivali sms poruke, koji su MORALI da kupuju doplatne poštanske markice??? Zašto se ne oglasi njegov PR i ne kaže o čemu se radi... Pa to je odraz lepog vaspitanja, ako ništa drugo...

Divac: Sakupljeno 10 miliona dinara od sms poruka
Autor: Beta | 26.09.2007 - 14:57

Prihod od sms poruka poslatih u okviru humanitarne akcije Vlada Divca "Možeš i ti" dostigao je oko 10 miliona dinara, izjavio je danas osnivač fondacije i proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divac.Divac je novinarima u Beogradu rekao da je do sada poslato oko 100.000 sms poruka preko dve mreže mobilne telefonije, ali nije mogao da precizira koliko je novca ukupno sakupljeno od početka akcije.
ALI NIJE MOGAO DA PRECIZIRA koliko je novca sakupljeno od početka NJEGOVE AKCIJE! Pa da nije jako tragično, bilo bi presmešno. Pa zar nije dovoljno nazvati telefonom osobiu koja u ovom ozbiljnom projektu, ozbiljno vodi finansije. Hajde da se više ne zjbvm!!!

Šta imamo joŠ?
- Imamo aferu oko SVEGA čega se on maši.
- Imamo kriminalno ponašanje pre neki dan u banji Vrujici, gde se nije poneo kao sposrtista svetskog renomea već kao primitivac kojem su sitnosopstvenički interesi ispred interesa vrujičke opštine, Srbije...
I nemojte me samo napadati. Ja sam POGREŠNA osoba. Ja takođe navijam za hepiendove i volela bih da ispadne da nisam u pravu. Nisam sujetna i priznaću da sam pogrešila. Ali jesam uplašena da je ovo još jedna u nizu prevara. Sem toga, sve se češće priča da on pretenduje na mesto gradonačelnika Beograda, a onda je sve ovo sjajan PR za dobru političku pozicioniranost. Samo još i da izgradi nešto. Jedino u šta JESTE investirao je kupovina farme. Nedavno je proširio svoju imperiju (izvor, "Svet", 19. mart) kupivši imanje u okolini Kraljeva. Ali, ne za izbeglice. Nego je odličio da ovde otvori stočnu farmu opremljenu najsavremenijom mehanizacijom a gajiće isključivo krave."
I može mu se, pored ovoliko volova u Srbiji...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.