Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se u Srbiji postaje vatrogasac ??  (Pročitano 67284 puta)
09. Sep 2007, 16:23:49
Clan u razvoju


# internet je čudo !!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6230i
predpostavljam da sam pitanje postavio na pravom mestu , u suprotnom molim moderatore da temu premeste !

Znači , kako se u Srbiji postaje vatrogasac , profesionalni naravno ??

lično nepoznajem ni jednog vatrogasca niti sam negde čuo da postoji nekakva škola za obuku vatrogasaca , pa me interesuje kako se postaje profesionalni vatrogasac kod nas , posebno pošto je to deficitarno zanimanje u Srbiji , a rekao bi i šire ?

unapred zahvalan na bilo kakvoj informaciji ili objašnjenju  Smile
IP sačuvana
social share
Ex-WirelessUser !!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Jedan dobar tektst koji bi mogao procitati: http://www.mup.sr.gov.yu/domino/uppp.nsf/SUP%20Beograd
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
« Poslednja izmena: 09. Sep 2007, 16:30:36 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


# internet je čudo !!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6230i
@ SF / Anea hvala ali linkovi (tekstovi) nepomažu jer nedaju odgovor gde se obrazovati za osnovno zanimanje vatrogasca - profesionalca , na predhodne linkove , koje sam inače već pročitao , mogu dodati sledeće :

http://www.vatrogasci-novisad.org.yu/

http://www.vatrogasci.subotica.net/index.html

http://www.dvdvracar.org.yu/

kod d.v.d. Vračar se pominje samo do-obuka zaposlenih u firmama da obavljaju poslove požarca kao dodatni posao pored svog osnovnog !!!!

idemo dalje . . . . . inače Hvala
« Poslednja izmena: 09. Sep 2007, 17:50:19 od maxxxic »
IP sačuvana
social share
Ex-WirelessUser !!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, zasto ih ne nazoves... Smiley
Mislim, internet se uglavnom nalaze poprilicno ogranicene informacije...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


# internet je čudo !!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6230i
iskreno  . . .  malko mi je bezveze , znaš , čisto sumljam da će da me shvate ozbiljno , mislim da ja stvarno neznam kako se i gde vrši obuka za njihov poziv , valjda će to njima da bude neverovatno jer su oni tu obuku već završili , pa će da bude ono : šta bre ??? kako bre neznaš ??? itd . . .

ali postoji i alternativa   Smile http://www.upvbh.info/ciljevi.asp   Smile pravac bosna
IP sačuvana
social share
Ex-WirelessUser !!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
ma, daj... sta ima da te bude blam  Smile
elem.. postoji i alternativa, a to je zavod za zaposljavanje, posebno ako te zanima neka prekvalifikacija ili sl. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia 6131
Na pitanje kako postati profesionalni vatrogasac odgovor je:

Za srednje skole ne znam...

Na visim skolama/fakultetima:

Odsek: Zastita, Smer: ZOP (Zastita od pozara), Sigurno znam da ovaj smer postoji na Visokoj Tehnickoj Skoli u NS-u (VTS NS) i na nekom fakultetu u NS-u, moram se raspitati gde, sta... Ne znam tacno...

Ako zavrsis visu skolu na smeru ZOP, imaces sva potrebna znanja da budes profesionalni vatrogasac i jos ces imati i malkice prakse, sto na predavanjima, vezbama, sto na inzenjerskoj praxi (predmet na zadnjem semestru), tako da ces biti profesionalni vatrogasac, s' tim sto na diplomi to pise malo drugacije, ali sustina je bitna. Mislim, sa tom diplomom ne mozes nista vise ni raditi sem biti vatrogasac (bar u vatrogasnoj stanici)... To je to...

Ako zelis da postanes nesto vise, npr. komandir vatrogasne stanice, onda moras imati zavrsen fakultet na smeru ZOP.
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rođen sam u srbiji, od toga ću i umreti !

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Siemens 
    Prvo iz koga si mesta ?
  Da bi postao vatrogasac moraš imati bar 4 stepen neke od tehničkih škola. Povremeno se u nekim od srednjih hemijskih škola otvori povremeno odeljenje za zvanje vatrogasac.
  Pošto vidim da imaš sss školu to tebi nije interesantno , prati oglase  sup traži povremeno  radnike za protiv  požarnupoliciju , da dodam bolje je da si što mlađi preko 30 godina ne primaju.
   Ja inače radim ovaj posao već 20 godina u početku ga nisam baš voleo ali sam se u međuvremenu našao u njemu . Ukratko posao ko svaki drugi posao , malo više stresan i opasan , naj gore je to što ume da bude dosadno to čekanje a kada zazvoni  adrenalin je na maksimumu , broj otkucaja skače na preko 130 pritisak dolazi na gornju granicu tako reči za umiranje. Svi ovi faktori utiču puno na nervni sistem i na kardio-vaskularni deo tela .
  Prednosti su te da je druženje sa kolegama na visokom nivou  , efektivnog rada u toku godine nema više od 50 časova rada, ako tu ne računamo vežbe.
  Da zaboravio sam da ti kažem da se u Pančevu nalazi centar za obuku profi vatrogasaca , obuka traje oko tri meseca  posle toga se polažu ispiti koji nisu baš ni laki , dobijaš diplomu kao da si završio sss vatrogasac , diploma je inače validna svuda u svetu , jedan moj kolega je sa njom i sa iskustvom od 5 god. otišao na Novi Zeland kao vatrogasac.

  Na kraju da dodam da smo mi jako cenjeni zato što smo skupili dosta iskustva tokom nato bonbardovanja naročito mi iz Pančeva.
    Pitaj ako nešto te još interesuje.  žurim na posao radimo inače po dvanest sati , dan, noć , pa dva dana slobodna..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Na visim skolama/fakultetima:
Odsek: Zastita, Smer: ZOP (Zastita od pozara), Sigurno znam da ovaj smer postoji na Visokoj Tehnickoj Skoli u NS-u (VTS NS) i na nekom fakultetu u NS-u, moram se raspitati gde, sta... Ne znam tacno...
Ako zelis da postanes nesto vise, npr. komandir vatrogasne stanice, onda moras imati zavrsen fakultet na smeru ZOP.

Heheh al' si me nasmejao pravo. Ja studiram ZOP na fakultetui ne završavam za vatrogasca već za inženjera zaštite od požara. Inženjeri se bave uglavnom ekspertizom - utvrdjivanjem nastanka neželjenog požara... onda možeš raditi na odredjivanjima preventivnih mera, imamo mogućnost zapošljavanja u svim privrednim delatnostima (industriji, gradjevinarstvu, poljoprivredi, šumarstvu i dr.), u državnim organima, posebno inspekcijskim, u obrazovanju, vatrogasnim jedinicama, ... Postoji samo jedan fakultet u Srbiji i bivšoj SFRJ - u Nišu, ostalo su više škole. Na fakultetu se ne može završiti I stepen, jedino u Novom Sadu istureno odelenje na nekom fakultetu (tehničkom čini mi se).Imate višu školu i u Beogradu.

26041967, za vatrogasca moraš imati IV stepen bilo koje srednje škole. Završavaš kurs i postaješ vatrogasac.
Druga opcija je srednja škola za vatrogasce ali ne znam u kom gradu ih imaš.
Najbolje da se raspitaš oko završavanja kursa u Vatrogasnoj službi u tvom gradu. Oni će ti reći kada se organizuju ti kursevi i sve što te interesuje.  Smile

Javi mi se na p.p. ako imaš još neka pitanjca a da mogu da ti pomognem
« Poslednja izmena: 15. Sep 2007, 00:21:28 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.