Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:35:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Šta mislite?
Biblija je istina,sve u njoj je tačno.
Samo delimično je tačna
Ne znam
Pola od toga što piše je laž
Biblija i jevandjelja su osmišljena radi kontrole i manipulisanja čovečanstvom.
Neutralan/na
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija,istina ili laž?  (Pročitano 451537 puta)
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
I najbolja laz je ona koja je istinita.
Malo mi je to nejasno, zasto neko takav treba neke kao sto smo mi... cudno mi je.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Zasto treba?
Ima jedno objasnjenje fizicara nekih. Naime ustanovili su da se desava da su neke magline, oblaci gasova .. zivi. Naravno ne bas ono u pravom smislu, ali odaju utisak da su zivi. Onda se pijavilo to pitanje zasto tako ? Odgovor je bio u stilu, da smo mi sakupljaci informacija. Naime, nesto slicno komp-u. Imas memoriju u kompjuteru. Ali kada ga iskljucis, sve sta je bilo u toj memoriji, podaci, su nepovratno izgubljeni. Zato se moralo naci nesto drugo gde se ne bi gubili podaci. Pa je tu hdd. Njega iskljucis iz struje ali podaci su tu nakon ukljucivanja. Jeste da je sporiji ali ne gubi podatke. Ostaje samo nadogradjivanje i sakupljanje.

Tako da to delom i podrzava ono o ljudskom razvoju, nadogradnji bilo sebe kroz znanje, duhovni razvoj, sto je opet neka vrsta znanja. Da ne znas kako ne bi mogao da se ni duhovno razvijas. Samim razvijanjem samog sebe, uticemo i na razvijanje celokupnog covecanstva. Pa u bilo kom promilu da je. Sto opet dovodi do jednog od objasnjenja da sam Bog od nas to zahteva kako bi smo usli u carstvo Nebesko. Pa i da zato dozvoljava kroz mogucnost izbora, na koju cemo stranu i kojim putem ici. A opet onda ce se postaviti pitanje, ako smo vec "sakupljaci iskustva i znanja" da li to znaci da onaj koji je negativno sakupio, je nesto sto ne odgovara Bogu ? A to negativno opet je znanje i iskustvo koje moze koristiti. Pa se postavlja i pitanje sa kog gledista negativno. Da li dobro i lose uopste postoje ili je to opet samo jedna od nasih tacaka percepcije.

Za nas je lepo kada sagradimo kuce, prokrcimo sume, ali nije za sumske stvorove, biljke kao sto nije za nas lepo kada nas prodrma zemljotres. Sama tacka gledista menja u mnogome pogled i nacin shvatanja opet u zavisnosti od percepcije i ustaljenih shvatanja.

Da ne pricam o drugim mogucnostima. Smiley
« Poslednja izmena: 02. Maj 2012, 00:19:58 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Pa da, sve zavisi od nase percepcije, lijepo receno. I shvatam ja objasnjenje da je nas bog poslao na Zemlju zbog njegove ogromne ljubavi prema nama, zelje da i mi nesto prozivimo. Ali zasto je to njemu potrebno ? Nekom takvom mocnom je dovoljno da zamisli raj i ljude u raju i to ce da se ostvari. Ili je taj bog narcisoidan ili nesto drugo, ili mu mi prevelike zasluge dajemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Opet postavljas postavljena pitanja. Smiley Vidi, to bi neko rekao, Boziji putevi su nedokucivi. A mozda i to samo razmisljanje kao i postavljena pitanja su samo plod percepcije i ovdasnjih shvatanja.

Npr. do sada smo smatrali da je materija cvrsta, tvrda ... a uopste nije tako. Puno vise je nema nego sto je ima. To sto ti zveknes u zid pa kazes, tvrd je Smiley nije tacno. Zid nije tvrd. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Znam da se vrtim u krug vec dvije stranice  Smile
Pa sta je zid ako nije tvrd ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Smiley

Pa nije. Nasa percepcija. Smiley Postoje 4 osnovne sile. Gravitaciona, el. magnetna, jaka i slaba nuklearna. Ove zadnje dve su otkrivene tek u 20-om veku.

Sada zamisli atom. Ako bi ga proporcionalno uvecali na nama razumljivu velicinu, pod razumljivom mislim na nasu predozbu, predstavu koju mozemo zamisliti. Onda bi npr, glava ciode pobodene u centar fudbalskog igralista predstavljala jezgro. Elektronm bio bi manji od te glave ciode, jurcao po atletskoj stazi i tribinama. Zaboravi na stadion sada. Sta ostaje primetljivo ? Praznina. Ogromna praznina.

Sada uzmes zid ili bilo koji predmet. Casu. Pa posegnes za njom. Imas osecaj cvrstine i mislis da se dodirnuli atomi tvoje ruke i case. Ili, zasto ne prodjes kroz zid ili tvoja ruka kroz casu. Jednostavno, zbog jedne od 4 osnovne sile. El.magnetne. Ona ne dozvoljava da se atomi dodirnu, prodju jedan mimo drugog. Taj otpor koji ona izaziva nas perceptivni sistem nama predstavlja kao nesto cvrsto. Predstavlja u nama nesto poznato. Predstavlja kao cvrsto.

Varka preceptivnog sistema i naseg mozga. Smiley Sve ostalo su posledica. Modrica npr. Prilagodjenost makro svetu. Predstava naseg organizma na odredjeni uzrok.



« Poslednja izmena: 02. Maj 2012, 01:29:03 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Aaa, tako znaci.. nisam to znao. A i logicno je da ta el. magnetna sila ne dozvoljava interakciju ( na taj nacin koji si opisao) izmedju dva predmeta. Ali onda el. magnetna sila nije iste jacine kod svih objekata. Ko zna kakve cemo sile jos da otkrijemo u buducnosti. Ako se prije toga ne unistimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
U Cernu su misljenja da su na putu otkrica 5-e sile. Ali o tom potom. El.magnetna je iste jacine u atomima. Interaktivna sila. Fizicari je jos kroz elektromagnetnu kvantnu teoriju i kvantnu gravitaciju pokusavaju objasniti iinteraktivnost tih dveju sila. Za sada se za el/magnetnu kaze da je prenose virtualni fotoni. Da ne bude pogresnog shvacanja, fotoni se predstavljaju i kao el. magnetni talas. Dok se kod gravitacije za sada tretira da je poremecaj u strukturi prostora. Pa se pokusava kroz teoriju kvantne gravitacije sama njena interaktivnost objasniti prenosom putem Gravitrona. Ali i o tom potom. Jer opet sa druge strane je nesto sto muti pamet. Naime gravitacina sila je umnogome slabija od ovih tri. Pa se pretpostavlja da je ono sta mi osecamo, samo deo celokupne koja se prostire u vise dimenzija od 3D.

Sto opet nekim istrazivanjima se indirektno potvrdjuje postojanje veceg broja dimenzija ( teorija struna ) kao i multiverzuma. Ali opet o tom potom. Smiley

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46868
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Бог је у некој "ХД" позицији. И сам покушај да то схватимо осуђен је на неуспијех. То је као да покушавамо да нађемо одговор на питање шта се налази изван нама познатог Мултиуниверзума, и од чега је све ово кренуло. Шта је суштина свих ствари. Вријеме постоји. Оно је градивни елемент Универзума. Постоје различити начини на које вријеме може тећи. Хронолошки ред је само један од многих. Ко зна. У неком другом Универзуму, на планети налик нашој можда све ово иде потпуно другим током. У сваком случају Бог мора бити ван времен уколико желимо да избјегнемо да и од њега самог начинимо креацију.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2012, 01:52:06 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Pa da, ali hriscani daju bogu aspolutnu moc. Da moze da uradi sve. Ne znam kako jos da uvelicam koliko je to veliko i  snazno.... al' onda se pitam cemu mu ovo treba, mi npr. zasto mu mi trebamo ? Jer on lako moze da provjeri kako bi to sve zavrsilo i prije nego sto je pocelo. Ne bi mu trebala apokalipsa. Mogao je jednostavno da napravi covjeka bez mane i da sa njim zivi... mnogo imam pitanja, a nema jasnih odgovora.
          moderator ti je pokusao materijalisticki pokayati jedan nemerljivi deo sile Bozje ali to tesko shvatas,kako onda da shbatis onaj duhovni deo. isus je rekao nikodemu kad ovo yemaljsko o kojem se govori ne mozes uzeti,kako ces nebesko. Bog nije stvorio robote,vec sam naglasavao oko ovoga. ja i moja zena ako bi hteli bebu,a hteli smo dakako,onda mnogo lakse je bilo otici kupiti jednu bebu lutku i navitri je kad nam se svidja da malo kmeci jer kaka je beba ako i ne kmeci,ali samo kad nam se svidja kad nismo umorni i ne spavamo,onako da kmeci izzabave,a kad nam je do njenog smeha onda da se smesi,navijemo je,onda tako redom. i naravno mi ne bi smo hteli taku bebu,i ako smo svesni da ovaka ziva beba ce da nas muci nespavanjem nocu,da ce da nas zabrinjava kad ne jede ,kad ima temperatruuitd i sad jos da kad poraste u coveka da nas moze cak i prezreti,sav taj trud,a mi ocekujemo ljubav. ali omi smo svesni ona je zivo stvorenje ima svoju volju i moze svaka opcija sutra biti na stolu. no mi smo se ipak odlucili na avanturu sa bebo,.
   tako i Bog sa nama. pise da je dar Bozji zivot.onda Bog ili bi imao poslusne robote kao mi bebu igracku ili pak ziva stvorenja sa svojom slobodnom voljom tj. izborom.slobodna volja je sirok pojam. sto u ovome nije jasno? a raj i pakao su stvari postojane. raj je trece nebo sa Bogom tako pise a pakao je materijalno stanje u najdonjim delovima podzemlja.dovoljno nam je dato da izaberemo i da budemo tao gde je Bozja zelja,ali dali i nasa,to je Bog dao da izaberemo kao slobodna bica. jer nasa beba lutka ne bi mogla biti navrnuta da cini nama najbitniju stvar da nas ljubi,cemu onda beba lutka rekli smo i rodili zivu bebu koja moze da oseca i voli. tako i Bogu nije trebao covek robot vec covek koji moze voleti ili odbiti Bozju ljubav! mi smo tu na toj sredini ili raskrsnici.zakon dobra i zla povlaci i zakon smeca  kao i u domacicinoj kuci koja sprema kucu cisti i djubre baca u smece i pali. zar je to nerazuman gest? zasto vase kuce su onda ciste,zasto "kinjite" nepotrebne stvari ,i spaljujete van na deponijama?! reklo bi se nije posteno,nekad su vam bile dobre a sad lose i pali?! tu smo tanki,pa izbegnemo umno razgledanje bar logikom,zar ne? odgovor ima za sve ali ima i previse odmetnistva u nama u pitanjima. mek covek meko dodiruje stvari,tvrd covek tvrdo,kao sto je i moderator dobro pricao o cudesnim otkricima. kad meko dkldirujemo Boga i rec sve nam biva jasno,kad tvrdo nista ne vidimo slepci smo. moderator ima toliko dobrih saynanja,ali kao sto sam rekao,nece da kuca.no to je opet njegovo mozda tvrdje pravo.makros je negde na sredini,on dodje do vrata kucne pa pobegne,pre nego"domacin " svega ynanja otvori mu! mir svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:35:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.