Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:59:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Šta mislite?
Biblija je istina,sve u njoj je tačno.
Samo delimično je tačna
Ne znam
Pola od toga što piše je laž
Biblija i jevandjelja su osmišljena radi kontrole i manipulisanja čovečanstvom.
Neutralan/na
Idi dole
Stranice:
1 ... 391 392 394 395 ... 397
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija,istina ili laž?  (Pročitano 452560 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
Niko ne zaslužuje pakao. Ne postoji ništa što zavređuje večne muke.
Najveći zločinci su možda zaslužili da se krčkaju 100, 1000, 100000 godina. Ali da večnost provedu u najgorim mukama, bez mogućnosti iskupljenja, svakako nisu.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ja ne volim samo baklavu, pa mi tako kolaci ne igraju nikakvu ulogu.
Evo gledaj mene npr. Ne vjerujem u raj i pakao, ne idem u crkvu, ne dajem novac svestenicima, postim na Veliki petak jer obozavam ribu. Nikada nikog nisam prevario niti mu ucinio nesto na zlo namjerno. Trudim se da zivim sto moralnije ( tesko je odrediti granicu morala jer za svakog moral predstavlja nesto drugacije). Da li ti mislis da ja zasluzujem ici u pakao ?
          neke stvari nisu ovde razjašnjene.Isus jasno govori,ko veruje u njega ne sudi mu,sea ko ne veruje sudiće mu se. Imaš budiste koji imaju zvončiće na svojim haljinama da ne bi povredili kakav insekt ili ublii,kakva je tek to pravednost! neko od monaha spava na kamenu,jede zemlju,provodi život na stubu ili na posnom kupusu  itd,ali to nije put ni mera spašenja.danas je čovek skrenuo kod mene i govorio sa mnom,vidim neće mrava koji je hodao po stolu da ubije,ali zato bludniči! ubija ljude,a neće mrava!
     nas ne spasava naša pravednost bez Hrista već Hristova pravednost u nama. Tako sud ide ako ne verujemo Hrista reč. Sam si rekao nemas inspiraciju za raj,pa gde bi ako imaju samop dva mesta raj i pakao. neko umišlja da bude u nekoj sredini,ali sredine nema. sad bi trebao lako sračunati gde stojiš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Rekoh, ako raj ima opciju 'Custom', speman sam povjerovati i da je baklava dobar kolac  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Samo nesto, mozda malo "obogati ili rasplamsa" diskusiju ...

Zasto se Raj i Pako karakterisu kao mesto ? Na njih se gleda iz nase 4D materijalne perspektive. Da li se ocekuje neki vid materiajlnosti ? Ako se za Boga vec navodi da je vanvremenski kako se onda Raj i Pakao karakterisu drugacije ? Jos povrh svega da li je to nesto van samog Boga iako je sve u njemu i On u svemu ?

Samo neka od pitanjca.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Koliko ja znam da je bog apsolutan Lightsoft. Vrijeme, ovako kako ga mi dozivljavamo, je iluzija. Mi bi ubrzanjem mogli preci u neku drugu dimenziju, ali tada bi nase celije bile unistene jer 'vremenom' stare. Valjda. Negdje sam nesto tako procitao.
Uglavnom, posto hriscani bogu daju apsolutnu moc, i on kao apsolutno bice nema potrebe da bude vanvremenski. On je jednostavno sve i nista. Uzrok i posljedica. Neutralna 0.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Sa naseg stajalista obracamo paznju hiljadama godina postavljajuci sebe kao centar u obzervaciji. Npr. za ljude pre Kopernika se postavljalo da je Zemlja centar svega i da Sunce kruzi oko nje. Kopernik je postavio poziciju na mesto Sunca i dobio drugaciji pogled.

Kako bi mi sebe postavili van sebe u poziciju Boga ( ne racunam one kompleksase koji bi da su Bog i zavrse u raznim institucijama ili one koji bi da izigravaju Boga ) ako mi ne znamo kako je biti Bog. Kako bi izgledala Njegova perspektiva. Jer, Kopernik je to mogao uraditi samim tim sto je sve to u jednom istom 4D sistemu.

Ako je Bog van tog 4D njegova pozicija bi bila sasvim drugacija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Stalno pokusavamo kategorizovati boga negdje. Ako je on svemocan, onda se on nigdje ne uklapa. Jer mora da postoji ravnoteza. Opet cu da ponovim. On je apsolutan, sto znaci da je potpun, sastoji se od svega. a + i - daju uvijek 0. Dakle, ja smatram da je on, kao sto je neko rekao, programer koji je sve programirao. Bolje reci da je on program.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Opet se postavlja pitanje svemocnosti i apsolutnosti. Ne samo kroz samu kategoriju sta je to, vec kako to mi vidimo i shvatamo. Smiley

Jer cesto se desava da ljudi uzmu samo jedan segment necega i okarekterisu kao apsolut. Dok na drugi deo ne obracaju paznju. Npr. Neki diktator, pa kazu ima apsolutnu moc. mozda u jednom segmentu. Ali ne u svim. Jer samo napumpavanjem tog jednog segmenta se potencira apsolutizam i preslikava kao da to isto vazi i za onaj segment gde nema. A da bi to bilo sto uverljivije i taj gde ima se mora prenaduvati kako bi u potpunosti zamaglio i zasenio onaj gde nema.

Sta vise tokom istorije je poznato da su spaljivali knjige. Samo da ljudi ne bi imali znanje. Jer ako, da kazem obican narod, ima odredjeni nivo znanja, onaj vodja mora imati jos veci. A kako da ima ako je to vrhunac znanja za to doba. Znaci ako svoje nije mogao da nadogradi za neko kratko vreme, onda je druga solucija da ljudi ne dostignu njegov nivo.

A to nije samo za ljudski rod. Prilikom gradnje Vavilonske kule i Bog je rekao: "Ljudsko znanje ce doseci nebesa. Hajde da sidjemo .. " Sto u vezi onog iznad opet implicira neke stvari. Smiley
« Poslednja izmena: 01. Maj 2012, 23:41:25 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Pa da, ali hriscani daju bogu aspolutnu moc. Da moze da uradi sve. Ne znam kako jos da uvelicam koliko je to veliko i  snazno.... al' onda se pitam cemu mu ovo treba, mi npr. zasto mu mi trebamo ? Jer on lako moze da provjeri kako bi to sve zavrsilo i prije nego sto je pocelo. Ne bi mu trebala apokalipsa. Mogao je jednostavno da napravi covjeka bez mane i da sa njim zivi... mnogo imam pitanja, a nema jasnih odgovora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Hehehe, ponavljas pitanja koja su na ovoj i drugim temama ko zna koliko puta izrecena. Ne smatraj ovo zamerkom. Jasno mi je da ce se ljudi za njima povuci. Sto je i normalno. Smiley Ljudi traze odgovore. Mozda ne vecina. Jer i ta vecina se bori za egzistenciju. A opet ne bi moralo tako biti. Sto opet implicira da li je to zbog manjine i stvari iznad navedenih.

Ne znam da li znas za ono, najbolji zatvor je onaj za koji nisi svestan da si u njemu.  Smile

Sam nas pojam i shvatanje okruzenja i nazovi realnosti se menja. A u zadnje vreme tako se promenilo da je naglavacke okrenuto.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 391 392 394 395 ... 397
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:59:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.