Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:47:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suđenje Rasimu Deliću  (Pročitano 18073 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Eto kakvi ste vi dok se borio za vas bio vam je dobar,a sadvam nevalja
Prvo, došao je sam, nikoga zvao nije, napravio je sranja i zauvijek oblatio časnu borbu i časnu Armiju RBiH, znači napravio je više štete nego koristi
Drugo, nama ljudstvo nije trebalo, već naoružanje i municija, da nam je tih 1000 mudžahedina poslalo nekoliko tenkova, oklopnih vozila, i municije svih kalibara bili bi smo im vječno zahvalni

Nisu ni Hrvoji blesavi da vam puste tenkove preko Splita.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ko vam je slao ako nisu oni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
Pustite tenkove...price sta bi bilo kad bi bilo... Smile
« Poslednja izmena: 08. Sep 2007, 12:27:53 od niko79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1061
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Eto kakvi ste vi dok se borio za vas bio vam je dobar,a sadvam nevalja
Prvo, došao je sam, nikoga zvao nije, napravio je sranja i zauvijek oblatio časnu borbu i časnu Armiju RBiH, znači napravio je više štete nego koristi
Drugo, nama ljudstvo nije trebalo, već naoružanje i municija, da nam je tih 1000 mudžahedina poslalo nekoliko tenkova, oklopnih vozila, i municije svih kalibara bili bi smo im vječno zahvalni

Nisu ni Hrvoji blesavi da vam puste tenkove preko Splita.

Tada još nismo bili u sukobu sa njima

Pustite tenkove...price sta bi bilo kad bi bilo... Smile
Pa gdje si ti Niko79, nešto te nije bilo ovih dana, da nemaš problema sa zdravljem Smile
Šta si htio da kažeš sa ovim tvojim postom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Eto kakvi ste vi dok se borio za vas bio vam je dobar,a sadvam nevalja
Prvo, došao je sam, nikoga zvao nije, napravio je sranja i zauvijek oblatio časnu borbu i časnu Armiju RBiH, znači napravio je više štete nego koristi
Drugo, nama ljudstvo nije trebalo, već naoružanje i municija, da nam je tih 1000 mudžahedina poslalo nekoliko tenkova, oklopnih vozila, i municije svih kalibara bili bi smo im vječno zahvalni

Nisu ni Hrvoji blesavi da vam puste tenkove preko Splita.

Tada još nismo bili u sukobu sa njima


Možda vi tada niste znali da ćete biti u ratu sa njima, oni su znali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
Citat
Pa gdje si ti Niko79, nešto te nije bilo ovih dana, da nemaš problema sa zdravljem
Pomalo hafifno...
Citat
Šta si htio da kažeš sa ovim tvojim postom?
Da se vratite na temu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1061
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
@simijon
Molim za još pojašnjenja, kako su opni znali, na osnovu čega i kako ti to znaš i odakle? Hvala Smile
 
Citat
Pa gdje si ti Niko79, nešto te nije bilo ovih dana, da nemaš problema sa zdravljem
Pomalo hafifno...
Ma drmni se malo, gajret brate gajret Smile


Citat
Šta si htio da kažeš sa ovim tvojim postom?
Da se vratite na temu...
Evo samo još da mi Simijon odgovori na zadnje pitanje i kraj, nadam se da neće biti problema Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
Citat
Ma drmni se malo, gajret brate gajret  Smile

Ilahije i Kasidi jarane i usputni moji hastasluci...umalo kod hecima da zavrsim... Smile
Drmno sam se...bolje mi je,fala ti sto brines za mene...
A,Simijon ti to moze i na pp,ili ima more slicnih tema za to...potrazi malo... Smile

Back on topic...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Završena sjednica Pretresnog vijeća Haškog tribunala u Sarajevu

Učešće mudžahedina u borbama zavisilo od odobrenja El-Kaide
Svjedok Ali Ahmed Ali Hamad naveo da čak ni izvještaje nisu slali bh. vlastima već su informacije o aktivnostima slali izvan BiH


Svjedok optužbe na suđenju generalu Rasimu Deliću, pripadnik mudžahedina Ali Ahmed Ali Hamad, koji se predstavio kao bivši oficir El-Kaide, jučerašnje unakrsno ispitivanje odbrane ponovo je počeo tvrdnjom da je ova organizacija slala svoje borce u BiH ne zbog odbrane i pomoći muslimanima već zbog svojih interesa, odnosno "osnivanja baze odakle bi mogli šire operirati".
Negativan odgovor

Odluka u učešću mudžahedina u borbama zavisila je upravo od odobrenja El-Kaide iz inostranstva. Tako je potvrdio da je odluku o njegovom imenovanju, a kasnije i smjenjivanju sa pozicije komandira jedne jedinice donijela upravo El-Kaida, odnosno Vahidin el-Misri, jedan od šefova mudžahedina u BiH.
Naveo je da čak ni izvještaje nisu slali bh. vlastima već su informacije o aktivnostima El-Kaide i njenih članova slali izvan BiH.
Na pitanje Delićevog advokata Vasvije Vidović da li je kao komandir jedinice dobivao naredbe od ARBiH, svjedok je odgovorio negativno, pojašnjavajući da nije dobio nijednu pismenu ili usmene komandu. Pojasnio je da su od El-Kaide izvan BiH dobivali sve naredbe, pa čak i da li će učestvovati sa ARBiH u nekom napadu.
- El-Kaida je bila vrh svega za nas mudžahedine. Armija RBiH nije nam mogla narediti da učestvujemo u akciji - kazao je svjedok.
Primjer zločina

Na zahtjev predsjedavajućeg Pretresnog vijeća Haškog tribunala sudije Bakonea Molota da navede neki primjer zločina mudžahedina svjedok je ispričao dešavanja prilikom napada na Vozuću, kada je zarobljen jedan srpski vojnik, kojeg su pri pokušaju bijega ubili pripadnici druge mudžahedinske jedinice.
Na pitanje sudija da li je Armija BiH ikada pozvala mudžahedine na krivičnu odgovornost zbog zločina, Hamad je odgovorio da je na tom punktu bio i major Sejad Rekić iz 3. korpusa Armije RBiH "koji je time i upoznat da su mudžahedini klali i ubijali".
- A da li je nešto poduzimano, je ne znam - kazao je Hamad.

A. MALAGIĆ

Imali imunitet

Sudiju Harhofa interesiralo je da li je zbog svih okolnosti koje je naveo svjedok, Armija RBiH uopće mogla poduzimati mjere preme mudžahedinima.
- Nemoguće je da ARBiH nije mogla spriječiti nas šaku mudžahedina. Mi kao da smo imali policijski imunitet, kao da nas je neko podržavao, ali ne znam ko - kazao je svjedok.
Napeta situacija na kraju

Kraj suđenja obilježila je veoma napeta i iskričava situacija kada je advokat Vasvija Vidović razotkrila da je svjedok koristi lažno ime te ga oslovila sa "gospodine Abdali".
- Mislim da ste počeli vrijeđati - kazao je uznemireno svjedok, te poručio Vijeću da više nije spreman odgovarati na pitanja odbrane. Ni sudija Moloto nije dozvolio da se nastavi ispitivanje o identitetu svjedoka, ali je odbrana najavila da će "svakako pozvati druge svjedoke koji će ga kompromitirati".
Time je ova sjednica, koja je po prvi put održana izvan Haškog tribinala, završena dan prije planiranog roka za zasjedanje u Sarajevu.

Izvor:Avaz 09.9.2007.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1061
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
Ma drmni se malo, gajret brate gajret  Smile

Ilahije i Kasidi jarane i usputni moji hastasluci...umalo kod hecima da zavrsim... Smile
Drmno sam se...bolje mi je,fala ti sto brines za mene...
A,Simijon ti to moze i na pp,ili ima more slicnih tema za to...potrazi malo... Smile

Back on topic...

Nemoj slušat Ilahije i Kaside na prazan stomak, ne valja, zato se koncerti tog tipa uvijek održavaju prije Ramazana, bio je jedan takav koncert sinoć u Zetri, da nisi slučajno bio Smile
Moram se brinuti, ako nema tebe onda ovdje nastaje bezvlašće Smile

E hvala Bogu pa se i to nazovi svjedočenje završilo, momak koji je bio u mudžahedinima, koji je bio komandant jedinice koja je brojala čini mi se 1000 boraca, i koji je sada u zatvoru zbog pljačke i dizanja auta u vazduh, je baš svjedok kome se treba vjerovat, nema šta Haag je nadmašio sam sebe.
« Poslednja izmena: 09. Sep 2007, 11:05:48 od nistarxx »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:47:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.