Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Modifikacija Orkana i Lune, zar nije molo bolje?  (Pročitano 15877 puta)
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
hmm, ako bi mogao da pošalješ sliku. nego kada sam pročitao neki dokument o razvoju HV, nigde se nije spominjao Orkan. jel' ga izbacuju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
nemam sliku, bilo je to 1994, u jednom pogonu jedne od brigada remontne potpore. pored skrkanog fapa bila je neka tatra s orkanom, pa sam pitao ljude uokolo što je bilo....
Hv nema raketa za orkan, niti ih može proizvesti, niti ima novca za kupiti ih. broj orkana ne znam točno, nisam više u tome pa ne mogu doznati koliko ih je, ali ima ih najmanje 4. jedan je u Vukovaru, kao dio otvorenog postava  muzeja, čini mi se (tamo gdje se srušio helikopter hv-a nedavno, na slikama se vidi orkan). ostali su, kao i dosta oružja korištenog u ratu po hangarima i čekaju svoju sudbinu. najvjerojatnije rashodovanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
pa bilo bi lepo da ih VS kupi, ako HV već nema koristi od njih. inače video sam tu sliku. znaš li u kojem je muzeju zAvršio Mi-24?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pitanje je koju bi korist VS imala od orkana, jer je to oružje većinom za podizanje morala, dok mu je uporabna vrijednost mala. (pogotovo kada je raspoloživ mali broj lansera sa nepouzdanim raketama)

mi24?
jedan mi24 je planiran za muzej u zagrebu. To će biti jedan od 2 mi24d koje je hrz posjedovao, a koji nikada nisu borbeno djelovali. trenutno se oba (H-301 i H-302) nalaze u halama remontnog zavoda u v. gorici, i navodno će oba biti u muzejima. jedan na plesu, a drugi možda s orkanom u Vukovaru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
iskreno mislim da je to glavna stvar kod orkana. inače lepo je što će dva Mi-24 ostati u muzejima, nego jel' kupila Gruzija ostatak?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
nemam pojma. navodno je bilo sve dogovoreno, ali su rusi rekli da nema novih helikoptera za hv,a ni plina ako rh proda hindove gruziji, pa je tu zapelo. Ali nastoji se gruzijcima nekako doturiti te hindove da im se vrate usluge iz prošlosti, tako da će vjerojatno na kraju hindovi dospjeti do gruzije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
jel' istina da je HRZ iz gruzije naručila Su25 (davno)? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
jeste, u sklopu pripreme operacije za oslobađanje istočne slavonije. radilo se na nabavi eskadrile(neki izvori govore 2 ) su25, preko gruzije. 1994 je bio uplaćen dio/predujam, dio ljudi je poslan negdje na obuku(piloti, mehaničari)  ali nešto je zaškripalo i do kupnje aviona nije došlo. postoje razne verzije, od one da je gruzija odustala jer se spremala na sukob s nekim do one da je određeni "general" hv spremio lovu na neki račun, a posrednicima rekao da hr odustaje..
pregovaralo se navodno i sa ukrajinom oko mig 29 i su24 1993/1994, ali se također pod nerazjašnjenim okolnostima odustalo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
da, veoma zanimljivo. nego jesu li HRZ migovi 21 iz DDR; ČSSili SSSR?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
da, veoma zanimljivo. nego jesu li HRZ migovi 21 iz DDR; ČSSili SSSR?
najzanimljivije je vjerojatno onima koji su se kao "posrednici" omastili.
za migove - mislim da je većina dobivena od njemačke i prošvercana vlakom kao tehnološki otpad(to zapravo i jesu). par ih je preletjelo iz jna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.