Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:57:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Messerschmitt Me 262  (Pročitano 14903 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ovo je meni pravo otkrovenje Smile Hvala ujkaalbert Smile

Mmmmm! Jel vidi te vi ove likove pored aviona? Da li su to Nemci ili Ameri. Nesto mi je cudno da nemci imaju takvu odecu. Smile Smile Smile.
Da nije snimak napravljen kada su Nemci vec izgubili, pa Ameri zatekli nedirnut avion. (sve mi lici da su i to odneli u USA, pa posle razvili taj koncept. Danas imamo Warthog-a i transportni Herkules pretvoren u letecu topovnjacu).
Sta mislite?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson C702i
Na fotki su Ameri 100% a inace doticni avion (Wilma Jeanne) su zarobili kada su zauzeli aerodrom Lechfeld na kome se avion nalazio,avion je unisten pri preletu u Melunu u Francuskoj.
Razvijena su 2 prototipa Me-262A-1a/U4,prvi je W.Nr 111899 prvi let je imao u februaru 1945 imao je top MK214A.Navodno ovaj avion je imao 2 operativne misije napada na Americke bombardere ali se top zaglavio oba puta.
Drugi prototip je imao W Nr 170083 i bio je naoruzan MK214V3 ali za njega se nezna pouzdano da li je ikada leteo(ovaj avion su Amerikanci zarobili).
Inace zanimljivo je da je avion sa slike kasnije preimenovan u Happy Hunter II.
Uopste ideja ugradnje topa od 50mm je potekla od Hitlera koji je na sastanku odrzanom 10.jan.1945 zahtevao da se na Me-262 i Ar-234 ugrade ovi topovi kako bi avioni sa vecih udaljenosti mogli da otvore vatru i imaju bolju razornu moc.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Domo arigato! Samuraj77. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Hvala Ujkaalberte. Smile No nisam ja neki dugogodisnji poznavalac pa da sad nesto specijalno trazim. Ako imas jos neke fotke Me262 (bilo sta, moze i iz svetskih muzeja, iz rata, itd).
Nemacki avioni su mi odmah privukli paznju svojom posebnoscu, pogotovo projekti pred kraj rata. Covece, oni su zaceli gotovo svaki moguci leteci koncept. Fantasticni konstruktori i strucnjaci. Naravno nije sve uspevalo, ali kad nesto radis prvi i u brzini (rat, presija) naravno da ima promashaja.

Kad smo kod Me 262 (i varijanti), zanima me (postovali ste ovde Ti i Pilot), jednun varijantu koja ima mnogo vecu zastakljenu kabinu (kao da je dvosed???). Sta je to?



Ee, da! Niko nishta ne odgovori  u vezi postovanih slika Me 262 HG Early variant i Me 262 HG III, da da neku informaciju vishe. Ja sam nasao samo te lepe radove. E kad bi bilo nekih njihovih crteza, i nekih tekstova o tim projektima. Smile
Dvosjed je bio trenazna varijanta. Inace, Hitler je htio imati bombarder koji bi bio superioran u slucaju invazije pa su ga morali prepravljati. Inace, avion koji se pokazao u toj akciji je bio izvidjac i to Arado Ar 234, prvi mlazni bombarder. Imao je zadatak izvidjanja i to je uspjesno obavio. U pocetku je imao zeznut stajni trap koji se odbacivao prilikom polijetanja a slijetao je na skije sa kojih nije mogao vise poletjeti dok se opet ne namontira na kolica. Kasnije je i to rijeseno sa tockovima.
Inace, Britanci su imali pred kraj rata Gloster Gladijator, isto mlazni lovac, ali nije zabeljezena borba sa Me 262
« Poslednja izmena: 07. Nov 2007, 04:41:51 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Malo kasnim, ali ipak hvala Maradic. Smile
A ovo sam nasao pretrazivajuci, mislim da ove niko nije postovao:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

262 s.jpg
(170.74 KB, 1024x516)
3 Me 262 on runway s.jpg
(187.19 KB, 1024x354)
Me 262  T-2-4013 s.jpg
(117.04 KB, 1024x368)
Me 262  V 167 s.jpg
(157.29 KB, 1024x291)
ME 262 Schwalbe FE 110 s.jpg
(190.47 KB, 1000x438)
Me-262A-1a_16 s.jpg
(170.13 KB, 1000x402)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
 
Lepe fotke. Smile
Evo jos par informacija koje sam naso na netu o poslednjim mesecima rata.
Evo jos jednog primera kolko su Me-262 bili dobri lovci.19 marta 1945 oko 1250 teskih bombardera uz jaku lovacku pratnju krenulo je da jos jednom napravi pustos od ono malo sto je od Berlina ostalo.Zadatak da ih presretne dobilo je 37 Me-262 iz 7 lovackog puka.
saveznicka armada je izgubila 24 bombardera i 5 lovaca dok su Nemci izgubili samo 2 Me-262.
« Poslednja izmena: 07. Nov 2007, 15:19:42 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma bili su superiorniji, ali su druge stvari otisle uvraga za Nemce tada.
Meni je ovaj avion fantastican posebno po svojoj liniji. Spreda gledan ima oblik bas kao ajkula (aerodinamika totalna) i iako jos uvek ima krila i rep kao i klipni avioni, ipak je to vidljivi korak dalje.
Nije cudo sto ih sredjuju i dovode u letno stanje (ili prave replike, u stvari). Trebalo bi to otici negde i videti uzivo.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Eh kamo lepe srece kad bi mogo uzivo da vidim Me-262 Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa, treba napraviti udruzenje ljubitelja avijacije, pa povezati to sa aeroklubovima, muzejem itd. Treba ljudi da se druze a ne da se sukobljavaju. Onda bi se moglo naci i para za ekskurzije na mitinge ( mislim da u UK u Shsttleworth-u, veoma cesto, cak i relativno redovno lete veterani - imaju tamo i nemacke Me109, Foke Wulfove, mislim da je tamo bas jedan Me262 -ima  mnogo toga) itd. Organizovano u grupi je uvek jeftinije (kao sto idu na Formulu 1 napr.).
Mozda kada dodjemo na tu belu listu pa lakse dobijemo vizu. Mozda moze vozom jeftino do UK (klackas se al nema veze, nosis sendvice), tamo nadjes najjeft. hotel, jedes sta ima (hrana im je ionako sva nikakva), kekse, mc.donalds, al vidis avione. Ne znam koliko su karte itd.
Ma ne bi to trebalo biti nesto preskupo, najvise oda na put.
Nikad se ne zna, mozda nam dodju bolja vremena. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:57:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.26 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.