Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gradonačelnik Indjije sinoć fizički napadnut  (Pročitano 1757 puta)
31. Avg 2007, 18:15:53
Hronicar svakodnevice


ThE WoRlD Is MiNe

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 797
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 5800
Predsednik Opštine Inđija Goran Ješić i njegova supruga Ružica, bili su sinoć meta fizičkog napada u centru grada u 23.30 sati. Osoba koju je policija identifikovala kao Nikolu Radanovića zvanog Pigel (1987) iz Inđije nasrnula je na predsednika Ješića i njegovu suprugu. Radanović je pokušao nekoliko puta da udari predsednika Ješića nakon čega je, uvidevši da dolazi policija, uz verbalne pretnje, pobegao u pravcu centra grada gde je na službenom parkingu ispred Opštine Inđija demolirao porodični auto Ješića.

„Očigledan povod za ovaj napad su izjave koje sam u proteklom periodu davao u medijima, a simptomatično je da su od pre dve nedelje, od kako se u našem gradu pokrenula kampanja za smanjenje kriminaliteta, počele učestale pretnje različitih interesnih grupa u Inđiji.

Međutim, ono što mnogo više treba da zabrine građane Inđije, jeste to, da je petnaestak minuta nakon napada na mene i moju suprugu, napadnuto i službeno lice Policijske stanice u Inđiji, gde joj je ispred porodične kuće, takođe, demoliran privatni auto - izjavio je predsednik Ješić povodom incidenta.

Građani Inđije se ozbiljno moraju zabrinuti za svoju bezbednost ukoliko službeno lice, koje treba da ih štiti, kao i gradonačelnika koga su izabrali, kriminalci napadaju na ulici, jer to znači da postoji ozbiljan problem u funkcionisanju našeg društva. Svima treba da bude jasno, bez obzira koliko nam pretili i dobronamerno nam savetovali, i koliko god bilo ovakvih incidenata, zakon se u Inđiji, dok god sam tu, i kolike god su moje i ingerencije mojih saradnika, mora poštovati, pre svega u interesu naše dece.

Ukoliko odustanemo od poštovanja reda i zakona kao vršioci vlasti, to znači da ne postoji ni država ni zakon. Policija je sinoć brzo reagovala, ali tu se njen posao završava, i sada je sve u rukama opštinskog tužilaštva i suda“.

Jedan od rizika bavljenja javnim poslom u Srbiji jesu i ovakvi incidenti, kakve za sedam godina od kad je na čelu opštine, predsednik Ješić nije doživljavao, ali se očekuje od tužilaštva i od suda da reaguju i preduzmu sve zakonske mere protiv počinioca, te da se ovakvi i slični napadači kazne, onako kako je to propisano Zakonom. Izvor : indjija.net
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Napadnut Goran Ješić

Inđija -- Predsednik Opštine Inđija Goran Ješić, fizički je napadnut sinoć oko ponoći, dok se sa suprugom Ružicom vraćao iz bioskopa.

Ješić pretpostavlja da je motiv napada bila njegova nedavna najava da će se obračunati sa kriminalom u Opštini Inđija. Napadač, identifikovan kao dvadesetogodišnji Nikola Radanović je, prema Ješićevim rečima, nekoliko puta pokušao da udari njega i suprugu, a zatim je pobegao i na parkingu demolirao njihov automobil.

"Sinoć oko 23.30 sam se sa suprugom vraćao iz bioskopa i napadnuti smo od strane Nikole Radanovića, on je fizički nasrnuo i na mene i na nju, pokušao je da udari pesnicom i nogama desetak puta. To mu nije pošlo za rukom. Bio je vidno alkoholisan i u nekom drugom stanju. Posle nekoliko minuta je pobegao u pravcu službenog parkinka Opštine Inđija. Tamo je naleteo na naš porodični auto i potpuno ga demolirao", kaže Ješić.

Policija je napadača identifikovala kao dvadesetogodišnjeg Nikolu Radanovića zvanog Pigel. Do sada policija nije saopštila da li je napadač uhvaćen ali izjavu je dao njegov otac, Dragan Radanović, koji tvrdi da je ceo slučaj ispolitizovan:

"Kao da su se pogurala dvojica neznanih ljudi. E sad se to ispolitizovalo i gospodin Ješić je napadnut. I izjava na B92, njegova izjava: rat mafiji, to nema nikakve veze. To je dete, 19-20 godina. Prvo nek on sredi svoje mafijaše, pa nek onda objavi rat mafiji. To mu Daža kaže. Ja sam mu se izvinuo, ja mu se i sad izvinjavam za to što je moje dete u pitanju".

Goran Ješić smatra da se napad može dovesti u vezu sa akcijom opštine da se smanji kriminal, uklone divlji objekti, zatvore neki ugostiteljski objekti i da se stupi u borbu sa raznim interesnim grupama. To svedoči i činjenica i da je samo 15 minuta nakon napada na njega demoliran i automobil službenice mupa kaže Goran Ješić:

"Razlog, po njegovim rečima, mada je teško pričao, da se oseća prozvanim na osnovu neke izjave koju sam ja dao medijima. Ono što je problem jeste da je sinoć posle petnaestak minuta napadnuta i službenica MUP-a u Inđiji, kada joj je demoliran auto ispred kuće. Ali, ono što je još simptomatičnije za Inđiju jeste da su počele učestale 'dobronamerne' pretnje od raznih ljudi kako se pre dve nedelje ovde otvorila kampanja protiv smanjenja kriminaliteta u našem gradu".

Ješić je takođe podsetio da je nedavno demolirana i opljačkana kuća njegovog najbližeg saradnika i istakao je da opština neće odustati od borbe protiv kriminala.

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
Citat
"Kao da su se pogurala dvojica neznanih ljudi. E sad se to ispolitizovalo i gospodin Ješić je napadnut. I izjava na B92, njegova izjava: rat mafiji, to nema nikakve veze. To je dete, 19-20 godina. Prvo nek on sredi svoje mafijaše, pa nek onda objavi rat mafiji. To mu Daža kaže. Ja sam mu se izvinuo, ja mu se i sad izvinjavam za to što je moje dete u pitanju".

Kad ovo cujem od jednog tako finog gospodina...suze mi podju na oci... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Napadnut predsednik opštine
Autor: A.B. - A.Ž.A. | 01.09.2007 - 10:11


BEOGRAD - Predsednik Opštine Inđija Goran Ješić napadnut je preksinoć oko 23.30, dok se sa suprugom Ružicom vraćao iz bioskopa u centru grada. Mladić koji ih je napao je identifikovan, ali još nije uhapšen. Ješić i njegova supruga nisu povređeni, ali je napadač razbio stakla na njihovom automobilu.

Kako saznaje „Blic“, reč je o N.R. (21), zvanom Pigel, iz Inđije, koji je ranije hapšen zbog pljački, ali i izazivanja saobraćajne nesreće u kojoj je jedna žena poginula. Policija je juče krenula u potragu za napa’dačem i pretresla je njegovu kuću.
U izjavi za „Blic“ Ješić je potvrdio da je na platou u centru Inđije jedan mladić nasrnuo na njih kad su izašli iz kafića u koji su, posle posete bioskopu, svratili da popiju kafu.
- Istrčao je iz lokala odmah pošto smo mi izašli. Pokušao je da me udari, ali je nogom zakačio moju suprugu. Ona je bila pribrana, pa je utrčala u lokal i pozvala policiju. Dok nije došla policija, mladić, za koga pretpostavljam da je bio drogiran, i dalje je nasrtao na mene. Uspevao sam da izbegnem udarce. Sav uznemiren, vikao je: „Šta ti prozivaš mene i mog oca“. Kad je čuo da dolazi policija, počeo je da beži. Na parkingu, ispred opštine, polomio je stakla i retrovizor na mom privatnom automobilu - priča Ješić za „Blic“.
Predsednik opštine Inđija kaže da je u razgovoru sa meštanima saznao i ko je mladić jer ga nije poznavao.
- Pretpostavljam da je taj napad usledio posle mojih izjava da ćemo se na lokalnom nivou obračunati s organizovanim kriminalom - kaže Ješić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Priveden napadač na Ješića

Mladić osumnjičen da je napao gradonačelnika Indjije Gorana Ješića priveden je, saopštila je nadležna policijska uprava u Sremskoj Mitrovici.

Nikola R. (19) iz Indjije priveden je istražnom sudiji opštinskog suda u Indjiji pod sumnjom da je izvršio krivično delo nasilničkog ponašanja, a posle saslušanja odredjen mu je i pritvor u trajanju od osam dana.

"Operativnim radom je utvrdjeno, da ja Nikola R. u četvrtak uveče oko 23.45 časova, na podijumu "Kuće Vojnović" u Indjiji fizički i verbalno napao predsednika te opštine Gorana Ješića i njegovu suprugu Ružicu", navedeno je u policijskom saopštenju. U napadu je oštećen i Ješićev automobil marke "reno".

Predsednik Opštine Indjija Goran Ješić napadnut je dok se sa suprugom Ružicom vraćao iz bioskopa u centru grada. Ješić i njegova supruga nisu povredjeni, ali je napadač razbio stakla na njihovom automobilu.

Ješić je potvrdio da je na platou u centru Indjije jedan mladić nasrnuo na njih kad su izašli iz kafića u koji su, posle posete bioskopu, svratili da popiju kafu.

"Istrčao je iz lokala odmah pošto smo mi izašli. Pokušao je da me udari, ali je nogom zakačio moju suprugu.

Ona je bila pribrana, pa je utrčala u lokal i pozvala policiju. Dok nije došla policija, mladić, za koga pretpostavljam da je bio drogiran, i dalje je nasrtao na mene. Uspevao sam da izbegnem udarce. Sav uznemiren, vikao je: Šta ti prozivaš mene i mog oca. Kad je čuo da dolazi policija, počeo je da beži.

Na parkingu, ispred opštine, polomio je stakla i retrovizor na mom privatnom automobilu", izjavio je Ješić.

Predsednik opštine Indjija kaže da je u razgovoru sa meštanima saznao i ko je mladić jer ga nije poznavao. "Pretpostavljam da je taj napad usledio posle mojih izjava da ćemo se na lokalnom nivou obračunati s organizovanim kriminalom", rekao je Ješić.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia E50
Dzodzin sin...koje li koincidencije,boze mili...
Jos ova seljacina sinoc na 2. dnevniku RTS-a...obukao neki prugasti sako,skino one sabanske kajle...da ga covek ne zna reko bi "Kako ovi Jesicevi napakuju tako finim ljudima"...
Mali Pigel se odradio zesce,pa krenuo na Ruzicu... Smile Smile Smile
Pa da ga je Goran dovatio...ne bi mu trebala Mitrovica...imbecil mali...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.