Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:42:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nasa Putovanja!  (Pročitano 69657 puta)
03. Maj 2005, 10:32:21
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
 
Evo kao sto sam u delu za predloge pokrenuo ideju o Forumu o putovanjima, hteo bih da zapocnem nesto na tu temu i ako ima interesenata , molim javite se , ispricajte neka svoja iskustva sa putovanja, gde ste bili, sta ste radili, sta god,.......Administrator kaze da moramo prvo da pokrenemo ovu ideju ovde u Buvljaku pa ako bude zazivelo onda cemo mozda i dobiti taj Forum, sto bih ja jako zeleo. Siguran sam u to da ima dosta ljudi koji su negde putovali i koji bi zeleli da putuju i traze informacije, a gde ih pronaci nego na Internetu.
 
Za pocetak, pogledajte moj sajt o Dominikani, ziveo sam tamo 2000/2001 godine i ispricao neka moja iskustva o tome
http://www.ptt.yu/korisnici/p/j/pjevtic     
zatim jedan tekst koji sam nedavno postavio o proslogodisnjem radu na brodu,  [spam]
i neke slike na   http://members.virtualtourist.com/m/92407/    .
 
Toliko za pocetak, javljajte se ljudi, moramo omasoviti ovu temu!
« Poslednja izmena: 03. Maj 2005, 11:00:54 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Mozes kolko hoces ali neces dokle hoces

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 12857
Zastava Holandija
mob
Samsung 
izgleda da ljudi ne vole da putuju 
IP sačuvana
social share

 When I die, I want to die like my grandfather--who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.'
Hate is easy, Love takes courage
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Voleti hteti i moci su totalno razliciti pojmovi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 199
Zastava Beograd
Kilka,
sto se mene tice ja te u potpunosti podrzavam.Ja volim da putujem i cesto putujem tako da mogu stosta da ispricam o nekim evropskim gradovima! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Mozes kolko hoces ali neces dokle hoces

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 12857
Zastava Holandija
mob
Samsung 
@ ovcica   pa sta cekas...tema lezi prazna....
IP sačuvana
social share

 When I die, I want to die like my grandfather--who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.'
Hate is easy, Love takes courage
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Al stvarno ko vas sprecava da ispricate sta imate?
Sta, treba da vam dam forum da bi vas 5 otvorilo po 2 teme na koje bi ko i na ovu za 10 dana bilo 5 reply i to ovakvih kakvi su ovi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Vidim,ova tema je baš zaživela Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Mozes kolko hoces ali neces dokle hoces

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 12857
Zastava Holandija
mob
Samsung 
Ok, nisam htio al sad sam malo isprovociran pasivnoscu, sto svojom sto drugih... probacu probiti led
u svakom slucaju da makar ima jedan post related to subject.
Kako radim  u prodaji cesto imam priliku putovati.. Zadnji put sam iskombinirao sales meeting sa malo odmora i bilo je super. Imali smo meeting u Rio-u (Brazil) tri dana, ja sam uzeo jos 7 dana odmora i otisao na sjever Brazila..grad Fortaleza.
Fortaleza je jedan od "manjih" gradova Brazila, jedva 2 miliona ljudi Smiley ,lezi na sjevero-istoku Brazila inace glavni grad je provincije Ceará (provincija broji 8 miliona ljudi). Inace Brazil ima 170 miliona stanovnika od koji jedva nekih 300.000  originalnih indijanaca koji pretezno zive u rezervatima Amazona. 55% ljudi su evropskog porijekla,39% mjesanci,5%ima africke korijene i na kraju 1% svega, od cega sigurno pola zacudjujuce ima japansku pozadinu!  Smile sto ce reci da neki tipicni brazilski izgled ne postoji.
Brazilci su vrlo ponosan narod. Naravno najvise na futbal, pa karneval, muzika, samba a i na cinjenicu da su ekonomsko srce juzne amerike.
pozicija na karti 
Najduza plaza Fortaleze je Beira-Mar praya iznad koje se paralelno proteze istoimeni bulevar koji po danu izgleda pusto zbog temperature, brazilci ljencare u hladovini  (siesta) Smiley ali je navecer taj bulevar srediste svega, sve se tu moze kupiti .....vazno je reci da je siromastvo vidljivo na svakom koraku, malenu djecu od samo 3-4 godine vidite u 3 ujutro tumaraju,traze hranu ili prodaju cigare pijanim turistima.
Taj Beira-Mar je nevjerovatna kombinacija svega: bogatiji brazilci dzogiraju duz bulevara (6km dug) sport je svuda, futbal,odbojka,kosarka, aerobik na parkingu uz pro instruktora Wink dok siromasniji gledaju igraju lopte i treniraju "capuera" - poznati ples koji je ovih dana jako popularan u evropi (ples robova)(u attachment sam stavio nekoliko slika) svi su aktivni - a niko ne pusi (ja ko idiot medju hiljadu ljudi pusim - prvi put sam se osjec'o glupo  Smile ) sve to lici na vasar i pitate se odakle svi ovi ljudi Smiley a danas takva pustinja bila. Ovaj bulevar navece je djevojkama idealna prilika da kreiraju svoj licni bikini i da bude napravljen za pola sata (djevojke pazite morate se konkretno izjasniti, kod njihovih zena je minimum bikini - iako je toples zabranjen brazilke nose otprilike 2 milimetra bikinija Smiley
Onda oko 10 razlaz...a oko 1am pocinje urnebes, kafici puni (ako izadjete prije ponoci - nema nikog!) diskoteke vrve tek oko 3am, brazilske muskarce cete naci samo u kafanama dok su turisti po diskotekama skupa sa brazilskim djevojkama Smiley Brazilci su poznati po svaleranju, po njihovom sve se moze!
E sad vazno je reci da ima i zlobnika-turista, 50+era koji se sepure sa veoma mladim curama, to je  Smiley 1 ali one i tako hoce samo njihove pare...u svakom slucaju svima je dobro, svi su hepi, i festa se do zore, koji dan sedmice nije bitno. Disco bar Pirates ( http://www.pirata.com.br/ )ima najvecu fesu na svijetu ponedeljkom navece..(world's biggest monday party) a smjesten je u djelu grada zvanom Iracema - inace poznatom po barovima i restoranima.Govoreci o restoranima: al se tamo dobro jede, imate sve pa proberite, ja nisam mogao pojesti cijeli bifstek!! tokom dana najbolji napitak za regulaciju tecnosti i eventualne stomak probleme najbolji je kokos (interesantno je ako niste znali: kad pijete kokos on nema okus kokosa!
 Smile vise kao voda) ali je idealan protiv dehidratacije.
Ako volite da iztrazujete u Fortalezi mozete iznajmiti auto/motor i ici okolo, u blizini ima zadivljujucih plaza kao s reklama (popularne su za buggy-auto mozete se prevrtati autom), ili mozete otici do Amazona, ili u najveci juznoamericki Aqua park, ili brodom malo okolo, cak i helikopterom po ok cjenama.
Meni licno je bilo kul otici malim avioncicem (samo pola sata, za nekih 25eura) do plaze Jericoacoara poznatija kao hipi-plaza gdje je Mick Jagger 80tih proveo 1.5 godinu..!    tamo tek vidis kako se treba ziviti  [smilie=friskoda.gif] i :peace:
Skoro zaboravih, ima puno kriminala i korupcije, nemojte slucajno zalutati navecer u siromasnije cetvrti - najebace te!!
Prvu noc u hotelu na Futura praya (siromasniji dio Fortaleze) sjedio sam u lobiju dok je neki covjek(turista) stajao pred hotelom i cekao bus, kao u nekom filmu pridjose mu dvojica i pocese trzati torbu koju je covjek drzao u rukama, on je zavikao "help" ja ustajem i krecem vani prema njemu, jedan od one dvojice vadi pistolj i puca meni iznad glave  Smile oni odlaze ja onako sjeban gledam u covjeka koji ponavlja "ma neka nose, nema nista vazno unutra" ( ja se mislim: prezivio rat i doso u jebeni Brazil da poginem!) drugi dan mjenjam hotel i odlazim u centar i iznajmljujem drugi hotel. inace u centru grada imaju svako 50m naoruzane (kalesnjikovom) MP, malo podsjecaju na gerilu  Smile
Ako vam zatreba evo nekoliko korisnih linkova...
http://www.lia.ufc.br/~camilo/ceara/praias_i.htm
http://www.kitecollege.com/
http://home.versatel.nl/luamorena/strand%20canoa%20quebrada.htm
Klopa: http://www.maria-brazil.org/fdind.htm

I na kraju par mojih slicica

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

izaviona.jpg
(30.64 KB, 490x367)
fortal-1.jpg
(52.21 KB, 450x299)
fortaleza5.jpg
(111.7 KB, 800x553)
fortaleza3.jpg
(186.1 KB, 640x432)
fortaleza11.jpg
(23.8 KB, 539x360)
kap.jpg
(50.08 KB, 459x612)
kapuera.jpg
(84.43 KB, 459x612)
kapuera1.jpg
(41.1 KB, 408x306)
kapuera2.jpg
(35.38 KB, 306x408)
beachbuggy.jpg
(31.19 KB, 800x600)
buggy.jpg
(68.37 KB, 653x490)
kokos.jpg
(83.69 KB, 653x490)
brazilka.jpg
(78.67 KB, 521x458)
IP sačuvana
social share

 When I die, I want to die like my grandfather--who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.'
Hate is easy, Love takes courage
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
@ Dionizije

Da dopunim kolekciju? 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Mozes kolko hoces ali neces dokle hoces

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 12857
Zastava Holandija
mob
Samsung 
@montenegrina  Smile as you see fit 
IP sačuvana
social share

 When I die, I want to die like my grandfather--who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.'
Hate is easy, Love takes courage
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:42:28
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.416 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.