Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Neuroza - kako je podneti i živeti sa njom  (Pročitano 39682 puta)
24. Avg 2007, 01:35:03
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung 
Ljudi da li je neko bolovao od nekog oblika neuroze? Kod mene je u pitanju stomačna neuroza, pravi mi takve probleme da to nije normalno. Smile
« Poslednja izmena: 24. Avg 2007, 01:36:24 od nosstradamus »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;

sta uzimas od lekova?
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung 
ništa od psihijatra, samo od gastroenterologa koji mi je dao Linex za regulaciju crevne flore i lekova za želudac (Omeprol, klometol, ranisan..) kao po njemu problemi sa organima za varenjem je zbog neuroze, odnosno prevelik stres , koji je prozrokovao i te tegpbe sa crevima (bolovi, nadimanja, zatvor). Reko mi gastroenterolog da nije loše otići i kod psihijatra kako bi mi dao nešto što smijuje nervozu u crevima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
 Smile za gastroenterologa
Psihijatar ne smiruje nervozu u crevima, vec u glavi Smiley

Neuroza ti je jedan od laksih poremecaja, i karakterishe je tona simptoma...da sad ne nabrajam u zavisnosti od tipa..
A po osnovnom tipu ih delish na Anskiozne, Fobije ( cist morbidluk...od sunca, leseva, dodira etc), Histerije i Opsesivno kompulsivne..
Imash li ti neku konkretniju dijagnozu?
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung 
gastroenterolog mi je dao dijagnozu Iritabilni crevni sindrom (bolovi u donjem delu debelog creva, nadutost, poremećaj pražnjenja creva (snimao sam na rentgenu i nije nadjeno nista) , bolovi u želudcu, mučnina ... snimao sam želudac i samo pojačana kiselina). Koliko sam ja proučio na netu, taj crevni sindrom se ne leči, samo se ublažavaju simptomi, i tako u krug. Sve ovo što sam pio ovih 7-8 meseci samo je ublažavalo tegobe, ali nije lečilo bolest, jer bolesti nema u crevima , već u glavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Aham..hronicna konstipacija creva iliti iritabilni sindrom iliti fisura anusa  Smile Poznato mi je to...i pretpostavljam da ti je smanjeno lecenje crevne sluzi, pojacana nadutost, promenjen izgled stolice etc..
Mislio sam da je neka teza neuroza..Blah Smile
Probaj sa nekim laksim laksativima tipa Nux vomicai, ili sa nekim iz B grupe kao npr. Opiumi Plumbum a preporucujem i Linex...
Psihijatru se obrati jedino ako je ovome prethodio neki tezi akutni stres ili trauma, koji moze, ali ne mora da predisponira ovom poremecaju...
Psihijatri ne rastu na drvetu, i ne treba ih gnjaviti debelim crevima, sem ako nije ozbiljno  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Ma daj , bre, dare! Covek je naveo samo primetne fizicke posledice svoje neuroze. Ne mozes iz toga zakljuciti koliko je  ozbiljna. Pri tom, navedeni laksativi ublazavaju vec pomenute posledice,a ne lece uzrok. I, naravno, da treba da ode kod psihijatra da porazgovara sa njim, ako ne bar sa psihologom i to ne samo ako je prethodila neka trauma ili neki tezi akutni stres. Neuroze ne treba shvatati tako olako, pogotovu iz razloga sto ih ima razlicitih vrsta i tezina i sto mogu znacajno da uticu na kvalitet zivota koji ne podrazumeva samo fiziologiju. 
Psiholozi i psihijatri zato i sluze - da lece psihicke i psihosomatske  probleme, ne treba ih stedeti. To im je posao. A, zbog te teorije da treba da se ide kod lekara samo kad je stanje ozbiljno, mnogi smanje svoje sanse za izlecenje jer se pojave tek kad bolest poprilicno uzme maha. I da li to znaci da ljudi koji imaju grlobolju ne treba da idu kod lekara jer to nije tako ozbiljno kao tuberkuloza npr?
Dakle, nosstradamus,cim ne mozes sam da se izboris sa tim i muci te tako dugo, treba ti strucna pomoc i ne libi se toga da je potrazis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;

Neozbiljan sam jer mislim da uopste nije neuroza u pitanju...  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Prijatelju ti treba da ustanoviš šta je uzrok tvoje nervoze creva. Posledice ćeš rešiti mnogo lakše kad staviš uzrok pod kontrolu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung 
Prijatelju ti treba da ustanoviš šta je uzrok tvoje nervoze creva. Posledice ćeš rešiti mnogo lakše kad staviš uzrok pod kontrolu.

Šta je uzrok? Smile, a šta bi mogo da bude uzrok osim jakog stresa. Ostao sam veoma mlad bez roditelja, tako da ništa nije bez uzroka pa i ovo sranje koje me zadesilo. Inače tegobe nisu toliko izražene da se od njih može umreti, nego jednostavno muči i to gotovo svaki dan, pa nekad prestane, pa se opet jave i tako već duži period, a dokle tako?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.