Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nedoumice oko kupovine skutera-saveti i predlozi  (Pročitano 16333 puta)
22. Avg 2007, 17:02:17
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Posto vidim da nema ovakva tema u ovom delu foruma, resio sam da je otvorim i mozemo je koristiti kao osnovnu temu ako neko ima neku nedoumicu oko kupovine skutera kao ja sada....

No da predjem na stvar....
Interesuje me kakav je CPI GTR50, znaci tehnicki podaci tipa koliko trosi kakav je za voznju, popravke, servisi... Mnogo mi se svidja ovaj skuter pa me interesuje jel dobar, nasao sam jedan 2005 god...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 5610
CPI GTR50


Velike želje malog motora

Pogledom na GTR 50 vidimo da su dizajneri iz tajvanske fabrike upoznati sa svetskim trendovima. Ustvari, najlepši detalji sa svetskih modnih staza preuzeti su i vešto umodelirani u ovaj model s dalekog istoka. Okvir s mirisom Italije, rep i zadnja svetla kao i točkovi jasno govore o izgledu kapacitetnijih motocikala. Svi spomenuti detalji čine atraktivan oblik, gde jedino relativno tanke gume odaju da je srce ipak dvotaktni jednocilindrični agregat snage 4,3 KS i obrtnog momenta od 4,9 Nm. Hlađenje agregata rešeno je upotrebom tecnosti, dok je potrošnja prema fabrickoj deklaraciji 2,3l na 100 pređenih kilometara. Ako alnaser zataji, za paljenje nas čeka nožna "kurbla", dok se za hranjenje gorivom ovog agregata brine karburator kompanije Mikuni promera 16 mm.

Prilikom sedanja na skuter odmah primećujemo pravu "bikersku" poziciju za upravljačem. Nema sumnje da se ustvari radi o skuteru pionirske zapremine. Visina sedala od tla iznosi 825 mm, što zajedno s osloncima za noge smeštenim sa strane doprinosi ugodnoj vožnji. Sve na skuteru govori u prilog tome da se između cevastog okvira ne nalazi agregatić od svega 49,2 ccm zapremine. Prvi utisak da konstrukcijom i oslanjanjem ovaj skuter prihvata i jači agregat pokazao se tačnim, jer u isti okvir proizvođač ugradjuje i motor od 150 ccm. Dakle, dimenzijama ciklistike ovaj skuter nadilazi svoju klasu.

Posle duge, a ove godine i izrazito hladne, zime putevi su prepuni oštećenja, medjutim, zaslugom velikih 17 colnih guma vožnja CPI-jem predstavlja veliko olakšanje. Upotrebom laganih legura aluminijuma kao i atraktivnim oblikovanjem točkovi još više podižu već ionako dobar celokupni izgled skutera. Prednja i zadnja guma svojim dimenzijama vrlo su blizu motociklima od 125 ccm, što je osim funkcionalnosti i ugodno za videti. Montirani disk velikog promera od 280 mm je pravi rekorder, a u kombinaciji sa dvoklipim kočionim kleštima zaustavlja skuter "kao ukopan". Zadnji je takođe jedinstven: čak 210 mm čelika i dvoklipna klešta kao da su skinuti sa nekog čistokrvnog R-a.

Možda su kočiona grupa i felne s gumama najveće pozitivno iznenađenje, medjutim, ni amortizacija ne ostavlja manje ravnodušnim nikoga ko bolje pogledao o čemu se radi. Prednja hidraulična vilica klasičnog tipa svojim hodom od 97 mm odlično obavlja funkciju, dok je zadnja osvežena još jednim plusom u opremi malog trkača: par zadnjih amortizera sa odvojenim rezervoarom ulja i progresivnim oprugama crvene boje koje dozvoljavaju 75 mm gibanja. Variomat s dobro odmerenim prenosom smešten je tako da ujedno čini deo zadnjeg ogibljenja.

Okvir je napravljen zavarivanjem čeličnih cevastih profila, što tradicionalno krasi neke italijanske motocikle. Atraktivan i čvrst, pomalo zbunjuje svojom pojavom na GTR-u. I izduvni lonac izrađen je od plemenitog inox materijala. Kako je uticaj R motocikala vidljiv u svakom detalju, tako i svetla malog Tajvanca prate isti stil. Sijalice pozicije smeštene su u same krajeve, što je zadnjih godina trend među japanskom četvorkom, dok su pokazivači smera u skladu sa modom: prozirno staklo, lampica u boji, mali i dinamičnog oblika. Vešto su ukomponvani u prednji svetlosni sklop, pomalo skriveni ispod zaštitne prozirne plastike. Napokon, skuter čija svetla osim funkcije da bude viđen prilično dobro i osvjetljavaju put. Sve prisutniju LED tehnologiju nalazimo u zadnjem svetlu, vrlo skladno ukomponiranom u rep skutera.

Rezervoar goriva smešten centralno u okvir još jednom pokazuje originalnost, dok njegov aluminijumski poklopac sa integrisanom bravicom podseća na motocikle.

Instrument tabla ujedinjuje analogno i digitalno očitavanje osnovnih podataka. Obrtomer je klasičan, s crvenim početkom na visokih 8.000 obrtaja, pregledan i s dopadljivom žutom podlogom. Upotrebom gasa na desnoj upravljačkoj ručki počinje šetnja po LCD displeju s dominantnim brzinomerom koji očitava trocifreni broj, kao i ostalim korisnim podacima: pređena dnevna i celokupna kilometraža, prosečna brzina, napon akumulatora i sat.

Uz GTR nećete ostati neprimećeni. To smo primetili prilikom testiranja ulicama grada. Atraktivnošću crvene boje poput kakvog ušminkanog Italijana i japanskom zašiljenošću pažnju je plenio kod svih uzrasta. Najveću ocenu za ugodnu vožnju dobija čvrsta konstrukcija uz velike tockove i solidno oslanjanje. Obzirom na oznaku kojom se šepuri isprobavali smo njegovu sposobnost brzog ulaska u krivine.

Tek gume koje počinju nepredvidivo proklizavati u jačim nagibima govore da smo ipak na skuteru, i da temperatura asfalta još nije za akrobacije. Maksimalna brzina od odličnih 80 km/h ostaje ista i sa suvozačem, čiji komentari o udobnosti odvojenog sedista oslonaca za noge idu samo u prilog. Ovaj podatak je još značajniji imamo li u vidu težinu od punih 118 kg, što je težina dostojna motocikala. Retrovizori su atraktivni, "brzinom" oblikovani, ali u svojoj funkciji ipak premali za gradsku vožnju. Jednostavno, njihova atraktivnost uzela je danak funkcionalnosti.

Položaj ruku za upravljačem je dobar i siguran, dok su ručice kočnica i svi ostali prekidači dostupni i lagani za korišcenje. Jači pritisak prednje kočnice energično zaustavlja ovaj ne baš lagani skuter, dok zadnji disk blokira točak tek kod muškog stiska. Vitka linija pogoduje manevrisanju u gužvi, dok dužina i međuosovinski razmak od čak 1350 mm osiguravaju stabilnost poput tourera. Prilikom vožnje GTR se pokazao kao pravi mamac vozaču za poneku egzibiciju. Ne toliko po snazi i okretnosti skutera, koliko do njegove fascinantne stabilnosti i čvrstine. Već pri jačem dodavanju gasa počinje ravnomerno ubrzavanje bez zadrški variomata. Ta ubrzanja nisu nimalo spektakularna, već uobičajna za ovu klasu skutera. Prelazak neravnina na putu rezultira vibriranjem i pokojim neugodnim lupanjem plastičnih blatobrana. Zaštita od vetra za telo vozača tipična je kao za "naked" motocikle, dok su kolena zbog raširenog položaja nešto izloženija vetru. Najveći minus dobija bočna nozica, jer je prilicno ne sigurna i slaba

Toliko loše postavljen da zahteva vremena i napora da se s petom "isčeprka" ispod agregata. Centralni oslonac (stender), na žalost, nismo pronašli, a to je ipak stvar koja često može biti vrlo korisna. Na raspolaganju su crvena, plava, žuta i crna boja.

Zasluga svega opisanog i tolikog iznenađenja stoji upravo u činjenici da je ovaj proizvod, na granici mini i maxi skutera, prvenstveno konstruisan za jači agregat. Takođe, zasluženi aplauz tajvanskom proizvođaču na bogatoj opremi skutera. Naravno, ukorak sa ponuđenim ide i cena od skoro 2500e, što je cena skupljih evropskih konkurenata ove zapremine. Ostavljamo Vas da presudite o visini cene i ponuđenog. Jedno je sigurno: ako su svi trkači "zaraženi" s famoznim R, onda je ovo mala, ali sigurna prehlada.


Мислим да ће ти ово бити довољно, да се одлучиш хоћеш ли га купити или не!  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

thumb_cpi02a.jpg
(13.1 KB, 250x206)
thumb_cpi05.jpg
(12.12 KB, 250x177)
thumb_cpi08.jpg
(10.82 KB, 176x250)
thumb_cpi11.jpg
(7.99 KB, 250x179)
thumb_cpi12.jpg
(13.91 KB, 250x250)
thumb_cpi15.jpg
(7.97 KB, 114x250)
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
@kombiondzija Hvala ti druze puno, po ovome izgleda mi da je super ovaj skut.
Nego jel ima neko nekog iskustva u voznji sa njim da mi kaze kolika je stvarna potrosnja ovog skuta, jer obicno to bude malo vise nego sto je napisano u fabrici Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Ja se razmisljam da kupim Gileru '97 godiste pa ako neko ima sugestije za to bio bih mu zahvalan.
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Ja se razmisljam da kupim Gileru '97 godiste pa ako neko ima sugestije za to bio bih mu zahvalan.

Pa da nije malo mator, vidi koliko je presao, mislim ono ako je u dobrom stanju i ako je jeftin onda uzmi. Ja iskreno ne bih uzimao ispod 2000 godista skutere Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
znam da je mator, ali cena ce mu biti 300-400eur sto je cini mi se povoljno. Valjda ce biti dobar za drndanje po gradu.
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
znam da je mator, ali cena ce mu biti 300-400eur sto je cini mi se povoljno. Valjda ce biti dobar za drndanje po gradu.

Pa ti onda uzmi, ali bojim se kvarova jer dolazi mu vreme kada treba da se rade servisi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Ljudi promenio sam odluku uzecu neki skut od 125ccm... Pa me interesuje Aprilia sr125 i Gilera runner 125... Ako neko zna nesto vise o njima neka napise Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svi smo NASI samo JASI !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson t68i
kAKO da napisem kupo prodajni ugovor??
Treba da kupim skuter od jednog lika iz BG a ja sam iz Cacka.
Sta da radim sa registracijom? On kaze samo sednes i vozis MOZE li to tako
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
kAKO da napisem kupo prodajni ugovor??
Treba da kupim skuter od jednog lika iz BG a ja sam iz Cacka.
Sta da radim sa registracijom? On kaze samo sednes i vozis MOZE li to tako

Pa trebao bi da ga prevedes na sebe to te kosta nekih 50 evra, mislim da je to bolja solucija Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.173 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.