Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:02:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: AH-64A Apache  (Pročitano 16134 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
Deda sa slike se inace zove Ali Abid Minqash. Po padu Sadama Huseina pronasli su ga Kuvajtski novinari i evo sta im je rekao:

"The elderly Iraqi farmer who, according to Baghdad officials, literally shot his way to fame by downing a state-of-the-art US Apache helicopter with an old carbine has flatly denied he had anything to do with the crash.

At the height of the war, Iraqi TV showed pictures of the downed aircraft and said it had been shot down by farmer Ali Abid Minqash.

It broadcast poetry in praise of the "farmer who harvests both rice and Apaches". The local branch of the agricultural union also presented Mr Minqash with a plaque to commemorate his action.

Pictures of the results of Minqash's alleged feat were rebroadcast on pan-Arab TV stations and Saddam Hussein himself praised the farmer in a televised address urging resistance to the US-led forces as part of a "people's war".

"You probably remember the gallant Iraqi peasant who shot down a US Apache using an old weapon, the Brno," the Iraqi leader said on 4 April.

"Strike at your enemy strongly. Strike at your enemy with your strong faith wherever he comes close to you."

But a Kuwaiti newspaper, al-Rai al-Am, says it has now tracked down the farmer, albeit with considerable difficulty.

"It might be easier to find ousted Iraqi President Saddam Hussein than to get to Minqash who rose to instant stardom on the satellite TV channels," it commented.

'I rubbed my eyes...'

Minqash told the paper that he had come across the aircraft in his field early one morning.

"I didn't shoot down an Apache or anything else. All that happened was that I went to the field, as I usually do early in the morning, and was surprised to find some bodies on the ground.

"I began to rub my eyes to make sure that what I was seeing was true or whether I was imagining it," he said.


Jubilant Iraqis celebrate Minqash's 'feat'
"When I realised that it was really true, I was overcome by fear and rushed to the nearest government post to inform them that there was a plane in my field.

"A large number of Baath party members and security men came with me to investigate. They told me that it was an American Apache aircraft and made me stay with them until someone who they said was a senior official arrived. I didn't know who he was.

"They asked me to say what you have heard on the TV satellite channels - that I shot down the plane with an old gun, a Brno."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Eh, pa mozda su sada ti kuvaitski novinari chichi dali kintu da kaze to sto je rekao, a i nisu morali, mogu da pisu sta hoce, ajd' ko ce da proveri!?  Mozda je chicha puko pilota u tintaru (te stare puske su jake), heli se oteo kontroli i eto...
Mislim, idu mi na leukocite Ameri sa svojim velicanjem njihovog bilo cega. Vec su dosadni, a gde god je trebalo da pokazu mudo tu su se sjebali, pobedjuju samo tehnikom i brojnoscu - ocu reci, kada su slabiji i kad ih se pritisne, pucaju ko zveceke, urlaju i ... ma, jedu g...a Smile

Ura za aliene koji ce isisavati mozgove i utrobe od LA do NY - strah, tortura, gruaaaaahaaaaahaaaargrrrrrr! Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile Smile
« Poslednja izmena: 16. Jun 2011, 22:00:53 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Hehehe...ovo me podseca na ona americka proseravanja kako i Abramsi nikada nisu unisteni u borbi od strane neprijateljske vatre.  Smile

A na netu moze covek u prvih par minuta da nadje bar 20 razlicitih slika.  Smile

Lazovcine su to,najvece na svetu. Smiley

@Torivoje,hvala na tekstu,druze.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
@Torivoje,hvala na tekstu,druze.  Smile Smile

Nije me bilo par dana,pa tek sada odgovaram : nema na čemu hkj.
Sada treba vredno prionuti na proučavanje upravljačke table...Ako tokom III svetskog rata,kao pripadnik kinesko-ruskog invazionog korpusa postanem jenkijevski POW,znaću kako da uteknem pilotirajući ovom živuljkom... Smile
Što bi´ ja bio gluplji od Majkla Dudikofa !
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Znanje je uvek dobrodoslo i znati sto vise nikad nije na odmet. Smile Smile Smile

p.s: no, treba biti pametan pa shvatiti da nikad ne znas sve Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
Znanje je uvek dobrodoslo i znati sto vise nikad nije na odmet. Smile Smile Smile

p.s: no, treba biti pametan pa shvatiti da nikad ne znas sve Smile

To se podrazumeva.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Milelale legendo Smile Smile Smile Smile Gde li si sada, u kojoj dzungli ili pustinji Smile Smile Smile
 Smile

 Smile odhebao sam dzungle i pustinje na neko vreme  Smile dosta je bilo, sad sam u Daki, Banglades, gledam Bangladeske mig 29/21 po nekad u nedostatku nasih i naravno pratim forum Smile
Pozdrav!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

Uopste gledano helikopteri su postali laka meta za moderne sisteme pvo odbrane.Cak i prosecni sistemi kakve su imali Iracani dali bi solidne rezultate protiv AH-64 da ih nije zahvatla panika i rasulo.Sa ozbiljnijim sistemima kao sto su;TOR-M1,Tunguska i ostali opstanak AH-64 na bojnom polju izgleda kao nemoguca misija.

Zato ciste avioni te stvarcice. Stvar je u maskiranju, ako posada zna da sakrije PVO sredtsva i da ih upotrebi u pravom trenutku prava stvar. Inace, taj helikopter je koncipiran za borbu protiv oklopa i za podrsku oklopnim jedinicama i da se koristi masovno, ovo mu je prirucna uloga, kao i Rusima upotreba helikoptera u Avganistanu. Jednostavna racunica, mozes naci nekih sto ljudi za dosta manje para sa rucnim PVO sistemima, jedan ce ga oboriti ili barem izbaciti iz upotrebe. 

fala bogu nisi!  Smile  iskreno ja za najheldžus idalje pucam na Mi-24/35, ali nije ni Apač loš. Dobro se pokazao u raznim borbama. Smile

Dobra stvar, debela buba  Smile
Ali hebi ga, koncept mesovit, da prevozi posadu, da nosi dosta necega od oruzja i oklop, na stetu pokretljivosti koja ustvari spasava helikopter. Jak je ali nazalost dobra meta. AH tu ima malo veci procenat prezivljavanja u okretljivosti. Ali opet pleni paznju na svakom aero mitingu.

Ma Turci su prica za sebe. :mrgreen:Silne pare ulazu u vojsku bez neke vece potrebe,ali to je vec njihov problem.DA su pametni uzeli bi KA-50/52 i resili sve probleme.

KOd njih je vojska politicka svetinja, izbio bi tamo odma neki puc da oce da kresu askar


Bespilotne letilica nemogu nikad da zamene helikoptere,to je prosto neizvodivo.Amerikanci vole da eksperimentisu za raznim stvarima pa je to najverovatnije slucaj i ovde.Bespilotne letilice su dobre za logisticku podrsku i bas one bi trebale da budu oci helikopterima pre napada.Setimo se 1999 kada smo obarali bespilotne letelice skoro svakodnevno,one definitivno treba jod dosta da napreduju da bi mogle samostalno da zamene helikoptere.

Za ovih desetak godina su te bezpilotne dosta iznapredovale, najveci im je problem elektronika a sa time i upravljanje. Danas su sve vise automatizovane i sve vise misle svojom glavom
Samo evo primera sta civilne verzije mogu:

Hehehe...ovo me podseca na ona americka proseravanja kako i Abramsi nikada nisu unisteni u borbi od strane neprijateljske vatre.  Smile


U borbi ne, al kad naleti na minu napravljenu od granate 155 mm, ode i on, nista nije neunistivo, Palestinci su unistili dve Merkave sa TNT-om, sve je stvar u kolicini. Fazon je opet prezivljavanje, u velikoj meri je posada uspela da izidje citava iz unostenog tenka.





Napomena, ovo rade uz pomocu trackig view, znaci, putanju rade sami. A sta ce da prave za desetak godina, vec me strah, tu jedino sacmara pomaze  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ne brini Maradicu : "svaka tica svoga kobca ima!" Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Ma ne brinem se ja nego me pomalo strah od ovih stvarcica  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:02:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.