Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:38:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: AH-64A Apache  (Pročitano 16431 puta)
21. Avg 2007, 20:50:40
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
General characteristics

Type:   Attack helicopter
Manufacturer:   Hughes, McDonnell Douglas, Boeing IDS
Maiden flight:   30 September 1975
Crew: 2: pilot, CPG (co-pilot/gunner)
Length: 58.17 ft (17.73 m) (with both rotors turning)
Rotor diameter: 48 ft 0 in (14.63 m)
Height: 12.7 ft (3.87 m)
Disc area: 1,809.5 ft² (168.11 m²)
Empty weight: 11,387 lb (5,165 kg)
Loaded weight: 18,000 lb (8,000 kg)
Max takeoff weight: 21,000 lb (9,500 kg)
Powerplant: 2× General Electric T700-GE-701 and later upgraded to T700-GE-701C (1990-today) turboshafts, -701: 1,690 shp, -701C: 1,890 shp (-701: 1,260 kW, -701C: 1,490 kW) each
*Fuselage length: 49 ft 5 in (15.06 m)
Rotor system: 4 blades

Performance

Never exceed speed: 197 knots (227 mph, 365 km/h)
Maximum speed: 158 knots (182 mph, 293 km/h)
Cruise speed: 143 knots (165 mph, 265 km/h)
Combat radius: 260 nm (300 mi, 480 km)
Ferry range: 1,024 nm (1,180 mi, 1,900 km)
Service ceiling: 21,000 ft (6,400 m)
Rate of climb: 2,500 ft/min (12.7 m/s)
Disc loading: 9.80 lb/ft² (47.90 kg/m²)
Power/mass: 0.18 hp/lb (310 W/kg)

Armament

Guns: 1× M230 30 mm (1.18 in) cannon, 1,200 rounds
Rockets: Hydra 70 FFARockets
Missiles: combination of AGM-114 Hellfire, AIM-92 Stinger, AIM-9 Sidewinder

Current Versions

        AH-64A: Produced for US Army and export; 937 built. First 603 had two 1,265 kW (1,696 shp) T700-GE-701 engines. Total of 530 US Army examples to be upgraded to AH-64D. Retrofit from 1993 with SINCGARS secure radios and GPS; first installed in Apaches of 5-501 Aviation Regiment on deployment to Camp Eagle, South Korea.
        AH-64B: Cancelled in 1992. Was planned near-term upgrade of 254 AH-64As with improvements derived from operating experience in 1991 Gulf War, including GPS, SINCGARS radios, target handover capability, better navigation, and improved reliability including new rotor blades.
        AH-64C: Previous designation for upgrade of AH-64As to near AH-64D standard, apart from omission of Longbow radar and retention of -701 engines; provisions for optional fitment of both; Army requested draft proposal, August 1991; funding for two prototype conversions awarded in September 1992. With exception of AH-64Ds and resales, all remaining US Army AH-64As (then approximately 540) to have been modified. Designation abandoned late 1993.
        AH-64D Apache Longbow: Current improvement programme based on Lockheed Martin and Northrop Grumman joint venture development of mast-mounted AN/APG-78 Longbow millimetre-wave radar and Hellfire missile with RF seeker; Northrop Grumman has lead on Longbow with Lockheed Martin taking principal role for Hellfire. Programme also includes more powerful engines, larger generators, MIL-STD-1553B databus allied to dual 1750A processors, and a vapour cycle cooling system for avionics; early user tests completed April 1990.
        GAH-64A: At least 17 AH-64As grounded for technical instruction.
        JAH-64A: Seven AH-64As for special testing, of which one reverted to standard.
        WAH-64D: British Army version with Longbow radar and two Rolls-Royce/Turbomeca RTM 322 turboshafts; see Westland entry in the UK section.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mob403_1159553094.jpg
(46.45 KB, 480x409)
AH-64A Apache front.JPG
(71.85 KB, 540x674)
apache_maneuver.jpg
(157.38 KB, 800x570)
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6

Lep tekst. Smile
AH-64 je imao svoje zlatne trenutke za vreme prvog zalivskog rata,kada je postigo briljantne rezultate protiv Irackih oklopnih divizija.Mada se i to mora uzeti sa rezervom jer su Iracani pali u haoticnom stanju pa je velika verovatnoca da bi bili unisteni od bilo kojih helikoptera naoruzanih odgovarajucim projektilima.Za vreme rata protiv nas 1999 nisu se proslavili i po nezvanicnim informacijama oborena su dva Apaca,koje su oni podveli pod nesrecne slucajeve.Za vreme drugog zalivskog rata prosli su ko bos po trnju Smile i pretpili su velike gubitke to jest bolje receno i dan danas trpe sto Americka vojska pokusava da podvede pod tehnicke nezgode sto izgleda smesno svakom ko se iole razume u zbivanja na terenu.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
da... Smile

dobar je helis,u svakom slucaju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Da nema neko slučajno listu zemalja kojima je Apač isporučen (uz varijantu i tačan broj)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Pa ovako:

* Izrael  18 komada AH-64A isporuceno  1990. godine

* Saudiska Arabija 13 koamda AH-64A isporuceno 1993. godine

* Egipat 24 komada AH-64A isporuceno 1994 godine i jos 12 komada AH-64A isporuceno 1996. godine

* UAE 20 komada AH-64A isporuceno 1993 godine i jos 10 komada AH-64A isporuceno 1996. godine

* Holandija 30 komada WAH-64D isporuceno 1998. godine

* Engleska 67 komada WAH-64D isporuceno 1998. godine

* Singapur 8 komada AH-64D
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
a grčka? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Upssssss! Smile  Naravno i Grcka ima 19 komada AH-64A i 12 komada AH-64D.Zaboravio sam jos i Japan koji ima 50 ili 55 komada AH-64D, a Kuvajt ima 16 komada AH-64D.

Nadam se da vise nikog nisam zaboravio Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
fala bogu nisi!  Smile  iskreno ja za najheldžus idalje pucam na Mi-24/35, ali nije ni Apač loš. Dobro se pokazao u raznim borbama. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6

Apac je proslost.Imo je svoje zlatne trenutke ali ga je pregazilo vreme.Po meni trenutno najbolji hrlikopter je KA-50/52,zver od masine.Zna li neko sta se desava sa projektom Komanci,jedno vreme se pricalo da je citav koncept otkazan.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
RAH-66 Komanči je definitivno otkazan. Trebao je da bude prvi stelt helikopter ali izgleda da im to nije pošlo za rukom. Inače sam program je progutao milijarde dolara.
Po tvrdnjama iz Rusije KA-50 je napravio pravi dar-mar u Čečeniji sa teroristima. Imena posada se strogo čuvaju, piloti daju intervjue samo pod vizirom pilotske kacige...
Mislim da ih Izrael ima još. Skoro (zadnjih godinu-dvije) su im isporučivani novi AH-64D.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:38:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.215 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.