Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrezavanje 2 kompa razdaljine 100-200 m  (Pročitano 5294 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
LG Nexus 5
Ma znamo mi da može i brže 10 puta odnosno gigabitna i znamo da uradimo sa optikom i imamo i alat, ali koliko para, toliko muzike.
Ova mreža košta 30 evra po računaru, a optička bi koštala 100, e tih para nema kod naših članova. Prokuplje je ovo, ne radi ni jedna firma, samo budžetlije.

Pa nije bas 100 e ako centralni deo odradis optikom, a periferiju UTP-om. Sto se tice opreme, ako precizno ne izracunate potrebnu duzinu fiber cable-a, treba vam splajser za vlakna, a ne verujem da imate i to...Smiley

Prostrete optiku po centralnom delu, na krajeve media konvertore, lan kabl po periferiji mreze i nema sta da se brinete. Na taj nacin bi imali mogucnost da se svi u gradu spojite. Sto vise korisnika, manja cena po glavi, sem ako niste alavi....Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ma znamo mi da može i brže 10 puta odnosno gigabitna i znamo da uradimo sa optikom i imamo i alat, ali koliko para, toliko muzike.
Ova mreža košta 30 evra po računaru, a optička bi koštala 100, e tih para nema kod naših članova. Prokuplje je ovo, ne radi ni jedna firma, samo budžetlije.


Pa nije bas 100 e ako centralni deo odradis optikom, a periferiju UTP-om. Sto se tice opreme, ako precizno ne izracunate potrebnu duzinu fiber cable-a, treba vam splajser za vlakna, a ne verujem da imate i to...Smiley

Prostrete optiku po centralnom delu, na krajeve media konvertore, lan kabl po periferiji mreze i nema sta da se brinete. Na taj nacin bi imali mogucnost da se svi u gradu spojite. Sto vise korisnika, manja cena po glavi, sem ako niste alavi....Smiley

Da smo alavi, nismo, ovo je sve nonprofit, jednokratno plaćanje samo za materijal. Inače pokretač je moj sin, koji je inače administrator na poslu. Inače mreža se prostire 1.5 km x 1 km, tako da nije lako izvesti glavnu liniju, a naše naselje "industrijska zona" je u proseku 0.8 km udaljeno od gradskog jezgra. Svakako čekamo bolja vremena pa i to da uradimo, a obavestiću sina da Vam se obrati i bolje od mene objasni, pošto to bolje i zna.
« Poslednja izmena: 29. Sep 2007, 18:34:01 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


come play my game

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 50
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia nemam pojma
gde lepo moze da se kupi oprema za konekciju bez kablova?
antena , naka oprema ja se ne razumem koja ,  program za to , i kabal od antena do kompijutera
IP sačuvana
social share
zivot je kratak iskoristimo ga najbolje shto mozemo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ma prijatelju, to ti je wireles, a brzina 11 mb 9 puta slabija od nase mreze, batali bre to. A kazes da se kupi, a kolko to kosta, pa valjda je zelja da se sto jeftinije uradi. Znamo i mi da odemo u kafanu i da narucimo veceru, da je ne spremamo kuci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Imaju i bolje resenje, posto naginju wirelesu, Hamachi, verovatno obojica imaju ADSL, tu ti je protok isti kao kod Wirelesa, a mogu da zavire jedan drugom u comp, da igraju medjusobno, da skidaju podatke jedan od drugoga. Ako nemaju Hamachi, on je freeware, neka vide moj e-mail, poslacu im.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
LG Nexus 5
gde lepo moze da se kupi oprema za konekciju bez kablova?
antena , naka oprema ja se ne razumem koja ,  program za to , i kabal od antena do kompijutera

Bukvalno u svakoj bolje opremljenoj radnji sa komponentama. Sto se tice opreme koja i kakva, najbolje ce ti objasniti u nekom prodajnom objektu. Prvo im reci sta zelis da uradis, mada si to mogao i nama ovde da kazes, pa ti se posle toga moze preporuciti nesto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Lepo kaze crowz, napisi ovde sta hoces .

Koja tebi tu brzina treba ? Na wireless-u sve preko 54 mb/ps ce biti dosta skupo.

Do 54 mb/ps je oko 100 eura po kompu +  sam da namestas.
Dobices ovde za ovu konekciju upustvo korak po korak.

Access point oko                                                        4000 din
yagi antena +18 db oko                                               2300 din
Kabal  sa konektorima od antene do access pointa oko      900 din
Utp po metru                                                                20 din
2 konektora za utp + 2 gumena zastitnika                         50 din
Ako nemas mreznu kartu  +    oko                                  500 din 

Ovo je najjeftinija oprema, sto ne znaci da je i losa.
                                                                                                                                                              PDV jo dodat uz cenu.

Mrezu cete odraditi tako sto cete jedan access point setovati u access point modu a drugi u client modu.
Uperiti antene jednu ka drugoj. konektovati clienta na access point. Mrezne karte podesiti kao da ste
se  konektovali lan kablom, i eto vam bezicna mreza od 54 mb/ps.


« Poslednja izmena: 01. Okt 2007, 12:55:13 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Jesi cuo za PoE

Verovatno nije...Smiley

Mada je mozda najprakticnije resenje AP i jedna WiFi kartica. Sve zajedno je manje od 100 e.

Coax mreza je isto ok, mada je to zastarelo i sumnjam da se jos uvek prodaju bnc mrezne, mozda ima, ne znam. Brzina do 10 mbps je maximum koji mozes da izvuces.

Najskuplje resenje, a ujedno i najbolje je opticki kabl + 2 media konvertora. Optika se razvuce izmedju vas i na krajevima se spoji sa media konvertorima koji optiku pretvaraju u lan. Ako obojica imate gigabitne kartice, mreza ce vam leteti. Btw, domet ovakvih mreza ide i do 30-40 Km...Smile








sve je to lepo ali znam iz iskustva drugih ljudi da je to skupo ko djavo

ipak bi na kraju krajeva dobro doslo bezicno nesto,mada i to ima mane u slucaju snega,kise, ili teske omorine(vlage) dolazi do gubitka signala

Wireless koristim 2 godine, nikada nisam osetio da mu smetaju vremenske neprilike.
Inace moja antena od AP-e je udaljena oko 2 kilometra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.