Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:05:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Glasanje
Pitanje: Koji instrument bi voleli da svirate?
Klavir
13.7%  (19)
Violina
2.9%  (4)
Gitara
47.5%  (66)
Bubanj
16.5%  (23)
Harmonika
2.2%  (3)
Truba
3.6%  (5)
Saksofon
11.5%  (16)
Harfa
2.2%  (3)
Ukupno glasova: 139
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Instrument - volim ga, ne volim ga  (Pročitano 17942 puta)
01. Maj 2005, 12:56:21
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Koji instrument bi voleli da svirate? Zbog čega? Zašto vam je neki lepši i atraktivniji od drugog? Da li zbog zvuka? Izgleda? Ili nešto treće? Da li ste neki svirali?

Glasajte i komentarišite radi mogućeg opširnijeg upoznavanja o samim instrumentima kroz razgovor  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Gitara.. ili spanska gitara ili elektricna... ali to nauciti di nivoa kog bi zeleo, treba posvetiti bar jedan zivot... a toliko vremena nemam
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Trebao si da naučiš koliko toliko kad već voliš, jer je to stvarno poseban osećaj.
Ja na primer sviram klavir već duže vreme, probao sam harmoniku (5 godina pod pritiskom roditelja) ali sam odustao jer ne volim. Takođe sam svirao na faxu i neke lakše (ksilofone, metalofone, razne udaraljke) za koje ne treba mnogo vežbe i koji nisu za ozbiljno muziciranje, ali su interesantni.

Evo dobrih saveta kako izabrati instrument za sebe ili dete ako si zainteresovan za tako nešto. Možda će nekog interesovati:

Kako da izaberete instrument za sebe ili svoje dete?


Sviranje ispunjava. Nema kajanja. Izaberite instrument i počnite da svirate.

Koraci:

1. Saznajte ili predočite detetu, koji sve instrumenati postoje od svih vrsta duvačkih, žičanih, udaraljki, i klavijatura.

2. Posetite neki koncert sa prijateljem koji se razume. Povedite dete. Razmenite utiske.

3. Slušajte muziku različitih stilova i instrumenata

4. Birajte instrument u skladu sa Vašim fizičkim sposobnostima. Neki instrumenti su previše teški i veliki, neki zahtevaju duže prste itd.

5. Posavetujte se sa profesionalnim instruktorom da analizira vaš potencijal.

6. Odredite budžet, instrumenti kao što su horna, tuba, oboa, su skupe, ali muzičke škole ih imaju na usluzi.

7. Isprobajte instrumente tako što ćete ih pozajmiti od prijatelja, poznanika, rođaka. Ovako možete otkriti koji istrument Vam najbolje "leži".

8. Imajte na umu svoj način života. Ukoliko se puno selite ili nemate puno mesta u stanu, klavir ne bi bio dobar izbor, pre gitara, klarinet ili nešto slično.

9. Uzmite u obzir i socijalni aspekt. Da li želite da svirate u bendu ili više volite da svirate sami.

Saveti

- Talentovnim učenicima škole daju da koriste instrumente

- Muzičke škole su najbolje mesto gde možete da dobijete korisne savete od profesionalaca.

- Privatni časovi su isto dobri ako želite da naučite da svirate instrument.

- Klavir pruža osnovu muzičkog obrazovanja za ostale instrumente

- Menjanje različitih instrumenata iz iste vrste je veoma česta


Preuzeto sa http://www.muzickicentar.co.yu/kako/kakoizabrati.htm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Bubnjeve naravno Smile mada kada bih bio genije i imao vremena i talenta,rado bih svirao i gitaru,kako akusticnu tako i elektricnu,piano,saxofon i bas gitaru....puste zelje....ce probam da naucim da sviram bubnjeve prvo Smile
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Toliko je zelja a tako malo vremena i para.. jebiga...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 570
mob
SonyEricsson opasan
Obozavam sve instrumente, svaki od njih ima svoju boju a kada se one uklope u nesto iz malog mozga moze da ispadne veoma dobro, medjutim, veliki je problem sa ovim mladjim generacijama, ima mnogo toga sto preuzima paznju tako da sada dolazimo u u neku vakum situaciju?! Klinci uopste ne pokusavaju da stvore nesto, sve je manje bendova, ponavljaju se neke stvari, postaje dosadno, opsta stvaralacka kriza ... u razredu moje mladje sestre niko nista nezna da svira, to je strasno a nekada su svi znali da izdrndaju nesto...
IP sačuvana
social share
Got the time!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
neodlucna sam izmedju trube i saxa, samo sto nisam bas ubedjena da ima preterano talenta Wink a ako ne bi bio duvacki, onda klavir, sva tri zbog zvuka, obozavam.

zao mi je da nisam nista ucila da sviram kad sam bila manja, makar to ne zvucalo nikako, ali bar da sam probala, i resila sam nekad definitivno hocu, cim budem imala vremena da ubacim jednu takvu aktivnost u raspored, pocinjem da sviram Smiley


(zapusite usi Smile )
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1110
Zastava
mob
Nokia 2760
Od ponuđenih sam izabrala klavir ali harfa je moj neostvareni san.
Ima divan zvuk, elegantan izgled ... božanski instrument. Na žalost nikad nisam imala mogućnosti da naučim da je sviram.
Učila sam da sviram klavir, harmoniku ali kratko, jer kad to nije to onda valjda čovek i nije toliko uporan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Evo, ubacio sam harfu po želji. Ubacio bih ja još dosta instrumenata, ali sam mislio da su ovi najpopularniji danas.

U pravu si za harfu, stvarno je predivan instrument i podseća na filmove gde anđeli sviraju na njoj. I nikad nije kasno da počneš  Smile
« Poslednja izmena: 04. Maj 2005, 12:57:08 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I was once in love with a girl who played harp...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:05:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.