Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:37:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevremena ejakulacija  (Pročitano 32947 puta)
14. Avg 2007, 11:44:02
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Apple iPhone 6s
Prevremena ejakulacija
dr Đorđe Adanja, spec. urologije (Centar za mušku urologiju, Toronto, Kanada)

Prevremena ejakulacija je jedan od najčešćih oblika seksualne disfunkcije u muškaraca. Češća je i od impotencije (erektilne disfunkcije). Prevremena ejakulacija predstavlja ozbiljan problem koji se odražava i na seksualno ponašanje, samopouzdanje i kvalitet života muškarca. Muškarac se zbog tog problema obično povlači u sebe, izbegava seksualne odnose, ili pak postaje agresivan, optužujući partnera za problem.

Prevremena ejakulacija zapravo je ejakulacija sa minimalnom seksualnom stimulacijom koja nastaje pre, za vreme ili neposredno posle vaginalne penetracije, pre nego što oba partnera to žele. Smatra se da “normalna“ dužina seksualnog odnosa iznosi od 2 do 7 minuta. Vrlo je važno da oba partnera dostignu orgazam u isto vreme. Postoje partneri čiji seksualni odnos traje kraće, ali zajedno doživljavaju orgazam i koji ne vide nikakvih problema u svom seksualnom odnosu; postoje i oni kod kojih taj odnos traje duže, ali muškarac ejakulira pre nego što partner doživi orgazam, što predstavlja ozbiljan problem. Takođe, imamo muškarce koji se žale na ubrzanu ejakulaciju, a imaju potpuno normalnu seksualnu funkciju, ali nerealna seksualna očekivanja.

Smatra se da je uzrok ove pojave abnormalnost autonomnih refleksnih puteva i visoka osetljivost glavića penisa. Prevremena ejakulacija je gotovo uvek psihogene prirode i najbolje je leče specijalizovani psiholozi ili psihijatri. Lečenje se obično sastoji u savetovanju i primeni specijalne tehnike prilikom seksualnog odnosa.

Koriste se i kreme ili sprejevi koji se direktno nanose na glavić penisa i koji ga anesteziraju, tako da penis više nije toliko osetljiv, što pomaže boljoj kontroli i odlaganju ejakulacije.

U fazi kliničkog ispitivanja je i nekoliko lekova (pilula) i pokazuje se da imaju pozitivan efekat, ali se na njihovu primenu mora čekati dok se ne pojave na tržištu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Krenuo sam da otvorim novu temu ali onda nadjoh ovu pa rekoh "aj da je ozivim" umjesto da pocinjem novu. . .

Necu pisati "moj drug" ili "jedan momak kojeg znam" vec "JA" jer je rijec o meni, ne o nekom drugom. . .

Znaci recimo da imam ovaj problem. . .  Siguran sam da mnogi drugi isto imaju iako ne bi nikad priznali, cak ni ovdje na forumu. . .

Znaci mogu da partnerom da budem i pola sata-sat i da sve bude ok (tokom predigre) ali onda se u jednom trenutku desi ono sto najmanje zelim - prijevemena ejakulacija. . .

Pretpostavljam da sve to ima dosta veze sa psihom i da fizicki dodir ne cini sve jer cak znam jednog (sada je stvarno moj poznanik u pitanju, ne ja) koji moze da ejakulira cak i ako nema NIKAKVOG fizickog dodira sa penisom, vec mu je sve to na psihickoj bazi. . .

Ja nemam TOLIKI problem ali i ovaj mi je dovoljan i definitivno je istina da ovaj problem dosta ubije samopouzdanje i dijelom zelju za seksualnim odnosem. .

Necu traziti da drugi kazu imaju li ovaj problem ili ne jer znam da se NIKO nece javiti iako vas ima. . .

Samo cu traziti neki eventualni savjet "sta raditi" da bi se ovo izbjeglo. . .

Hvala.

(ukoliko mod/admin smatra da obu temu nije trebalo dizati iz "mrtvih" neka kopira ovaj tekst i otvori novu temu za mene a ovu zakljuca iako smatram da je ovo dovoljno "jak" razlog za "ozivljavanje" teme da se ne bi otvarala nova koja je u direktnoj vezi sa ovom)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 22250
OS
UNIX
Browser
Opera 9.52
mlogo je voles ... probaj da ne mislis na nju 24 h  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Prvo pitanje da li imaš redovan seks i svaki put prevremeno ejekuliraš ili se to desi posle duže apstinencije.

Drugo pitanje da li ako imaš više erekcija tokom večeri svaki put prevremeno ejekuliraš.

Treće pitanje koliko dugo traje odnos pre nego što svršiš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pa jbg baci ga par puta pre sexa pa vidi kako ce onda da ide Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N95 8gb
Zadovolji samog sebe ( jednom ) pre odnosa sa devojkom....
ili
Popij casu crnog vina pre odnosa...
ili
Ili uzmi neki lek tipa Ciails ( ali uzmi samo pola tablete ) i problem ce biti resen  Smile
« Poslednja izmena: 30. Avg 2008, 01:40:11 od crni scorpion »
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 22250
OS
UNIX
Browser
Opera 9.52
Zadovolji samog sebe ( jednom ) pre odnosa sa devojkom....
a sta ako posle ne bude mogao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Tel.Me Your.Number
Onda se to zove zajebana ejakulacija Smile

mislem da je crni u pravu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Zadovolji samog sebe ( jednom ) pre odnosa sa devojkom....
ili
Popij casu crnog vina pre odnosa...
ili
Ili uzmi neki lek tipa Ciails ( ali uzmi samo pola tablete ) i problem ce biti resen  Smile
nisam znao to za crno vino Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
ili nemoj da ispraznis besiku pre odnosa.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:37:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.