Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roman „Idi, vreme je“ Marije Jovanović najčitaniji  (Pročitano 2517 puta)
05. Avg 2007, 12:14:40
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Variety is the spice of life

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 17382
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson W610
Roman „Idi, vreme je“ Marije Jovanović najčitaniji


BEOGRAD - Roman Marije Jovanović „Idi, vreme je“, koji je od premijere na prošlogodišnjem sajmu knjiga stalno na listi deset najtraženijih knjiga, izborio se u julu za prvo mesto, prema anketi virtuelne „Knjižare com“, prenosi Tanjug.
Drugo mesto na listi pripalo je najnovijem prevodu knjige nobelovca Orhana Pamuka „Dževdet beg i njegovi sinovi“, njegov debitantski roman, koji je u naše knjižare stigao u julu. Pamukov roman „Zovem se Crveno“, koji je više od godinu dana na listi 10 bestselera, i uglavnom je držao prvo mesto, sada je „pao“ na treće.

Da naši čitaoci cene knjige koje će ih nasmejati pokazuje plasman „Nacionalnog parka Srbija 2“ Dragoljuba - Mićka LJubičića, koji je na četvrtom mestu. Japanski pisac Haruki Murakami je drugi miljenik srpskih čitalaca i svaka njegova knjiga nađe mesto na listi, kao što je to sada slučaj sa „Norveškom šumom“, koja je na petom mestu, dok je prethodni roman „Južno od granice, zapadno od sunca“ sada na 13 mestu.

Engleska književnica Trejsi Ševalije, čiji je prvi roman preveden na srpski „Devojka sa bisernom minđušom“, rekorder po dužini prisustva na listama bestselera, ostaje miljenica, pa je njen najnoviji „Plameni sjaj“ na šestom mestu. Tri sledeća mesta - od sedmog do desetog, drže knjige domaćih autora, od koji su dve „Komo“ Srđana Valjarevića“ i „Vreme vlasti“ Dobrice Ćosića, takođe, već dugo među najtraženijim naslovima, a samo je roman „Pariski poljubac“ Jasmine Mihajlović pridošlica u „klubu“ prvih deset bestselera.

Listu bestselera svakoga meseca pravi njnjnj. knjizara. com, a na osnovu ankete kojom obuhvata 18 knjižara u Srbiji i Crnoj Gori, koje pripadaju uglavnom izdavačkim preduzećima, pa je pitanje koliko su njihovi podaci objektivni. Ipak, to je jedino istraživanje legalnog tržišta knjige, koje je, ako je verovati izdavačima, znatno manje od onog ilegalnog preko uličnih tezgi, akvizitera i piratskih izdanja.


Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lord Of Touch-Me-And-You're-Dead :)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Taj roman je moja mama prochitala pre par dana. Njoj se dopao dok se meni chini da je sama tematika poput meksichke sapunice... Isprawite ako greshim
IP sačuvana
social share
Love can sometimes be magic. But magic can sometimes... just be an illusion.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
I meni se cini...

Citala sam preko ramena nekoj zeni u busu. Ljubavni roman, u malo tvrdjim koricama. (citaj skupljim)

(Klasika- il` prisluskujem razgovore ili citam neciju knjigu... Kada stojim. Kada sedim- citam svoju.)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lord Of Touch-Me-And-You're-Dead :)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Eto, ja sam bash htela da je prochitam na twoj nachin (stojetji u busu iz shaka neke nepoznate gospodje), ali ne wozim se busewima, tako da je zbog toga nisam ni prochitala...  Smile
IP sačuvana
social share
Love can sometimes be magic. But magic can sometimes... just be an illusion.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.