Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 04. Maj 2024, 04:36:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusko groblje aviona  (Pročitano 7945 puta)
04. Avg 2007, 19:57:50
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Slike govore vise od reci.......pogledajte...


http://englishrussia.com/?p=533
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
razoružanje. inače ti Tu-22 su veoma malo zadovoljili ruske potrebe. glavni strategijski bombarder će ostati Tu-95 dok se neuvede Tu-160.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Tu-160 je odavno uveden, trenutno ih ima oko 14 u upotrebi. Ne znam sad na pamet koliko su ih imali nakon raspada, pa su uzeli neke iz Ukrajine i reparirali, pa sad sprovode modernizaciju, a mislim da je u planu gradnja jednog broja novih.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Tu-160 je u upotrebu usao maja meseca 1984 godine.Posle raspada SSSR-a Rusima je ostalo sest aviona( od koja su dva prototipa), a kasnije je od Ukrajne preuzela 19 aviona (naravno uz novcanu nadohnadu) koji su u Ukrajinu ostali posle raspada.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Tu-160 je odavno uveden, trenutno ih ima oko 14 u upotrebi. Ne znam sad na pamet koliko su ih imali nakon raspada, pa su uzeli neke iz Ukrajine i reparirali, pa sad sprovode modernizaciju, a mislim da je u planu gradnja jednog broja novih.
   slazem se.mislim-u pravu si-to je tacno.  Smile kao i woodpecker...
Boze-kolko mi jep Tu161... Smile  Smile  Smile
a stvarno su zalosni ovakvi prizori...al dobro-sve mora da propadne...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Ericsson 
Ruku na srce, rasturanje aviona zbog rezervnih delova je, ipak, normalna stvar. Evo slika jednog američkog vojnog groblja aviona. Ko ima "Google earth" program, može detaljnije da razgleda - koordinate su u donjem levom uglu slike.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Avioni.jpg
(128.13 KB, 792x659)
« Poslednja izmena: 06. Avg 2007, 14:32:35 od stoyadin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
To je baza Davis-Monthan pokraj grada Tucson, drzava Arizona.
Ovi B-52 na slici se unistavaju planski, a jedan broj je konzerviran. U ovoj bazi je smesten veliki broj aviona i raznih raketa koji nisu vise u upotrebi. U zavisnosti od stanja i potrebe za odredjenim avionima, jedan broj njih je konzerviran i ostavljen kao ratna rezerva, a drugi se unistavaju.
« Poslednja izmena: 06. Avg 2007, 14:51:57 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
"Ruku na srce, rasturanje aviona zbog rezervnih delova je, ipak, normalna stvar"
naravno!  Smile  Smile
a sto se tice slika,mislim da bi mogli da otvorimo zasebnu temu "Google Earth" namerno na ovom forumu-zato sto bi se razmenjivale slike/misljenja o nekim bazama,pa i o ostalom-sto da ne?aj videcemo...
usput,malo off-otidite na sam "kraj" granicne linije Kanade i SAD ispod Vankuvera...tu se nalazi podmornicko groblje iz Hladnog Rata...takodje ima ogroman Nuklaerni kompleks za preradu zbog otpada koji bi se vadio iz propalih nuklaernih podmornica...Baza se nalazi u zalivu kod Vankuvera u amrickom delu i poznata je pod imenom "Pugget Sound Naval Base"...
pretpostavlja se da tu leze neke od Sovjetskih legendarnih i najmocnijih ikada nuklaernih podmornica kao K-19,K-129...
dacu vam tacne koordinate uskoro,a najverovatnije cu i otvoriti temu o "Morskim Vukovima Hladnog Rata"kako su ih zvali nekad...takodje se moze videti i cuveni "Delta Dok" kao i(na vaterpolu smo to zvali "staza") -lanci bova koji sluze za usmeravanje kao i ogroman kompleks...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
evo samo sam hteo ovo da nabacim...videcu da otvorim neku temu za ovakve stvari...
ako treba objasnjenje za slike-imam sve,mada sve je slicno...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

piers.jpg
(82.84 KB, 792x689)
Delta Dock.jpg
(77.37 KB, 792x689)
Pugget Sound kompleks.jpg
(104.25 KB, 792x689)
Pugget Sound Naval Base.jpg
(72.73 KB, 792x689)
Vancuver region.jpg
(85.78 KB, 792x689)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
To je baza Davis-Monthan pokraj grada Tucson, drzava Arizona.
Ovi B-52 na slici se unistavaju planski, a jedan broj je konzerviran. U ovoj bazi je smesten veliki broj aviona i raznih raketa koji nisu vise u upotrebi. U zavisnosti od stanja i potrebe za odredjenim avionima, jedan broj njih je konzerviran i ostavljen kao ratna rezerva, a drugi se unistavaju.

da dodam, ti B-52 se unistavaju planski u dogovoru sa rusima po sporazumu o kontroli strateskog naoruzanja. I unistavanje se vrsi po zadatoj satnici u vreme kada prolazi ruski satelit namenjen da to snimi kao dokaz da je unisten. Mislim da se slicno radi u rusiji, ali nisam siguran.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 04. Maj 2024, 04:36:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.