Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:14:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kada putujete autom u zemlje regiona ...  (Pročitano 5054 puta)
01. Avg 2007, 21:59:34
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kazna i za mobilni !!!
V. B. MIKIĆ - Z.USKOKOVIĆ, 1. avgust 2007

VOZAČI iz Srbije, ukoliko se nađu u nekoj od okolnih zemalja trebalo bi prethodno dobro da prouče njihove saobraćajne propise, kako ne bi dodatno istanjili novčanike. Ono što je dozvoljeno u našoj, nije dozvoljeno u drugim zemljama, pa vas, tako, upotreba mobilnog telefona tokom vožnje može debelo koštati.

Za putovanje u većini zemalja neophodan je zeleni karton, međunarodna saobraćajna dozvola, prateća oprema, rezervne gume, kao i protivpožarni aparat. Neophodna dokumenta mogu da se nabave u Auto-moro savezu Srbije. Zelena karta i međunarodna saobraćajna dozvola jedino nisu potrebne ako se putuje u Crnu Goru.

Ako putujete u Bugarsku, Grčku, Makedoniju, Nemačku i Tursku tražiće vam i međunarodnu vozačku dozvolu, a postoji mogućnost da vam ovaj dokument zatraže i u Hrvatskoj i Italiji.

Pored potrebnih papira, dobro je znati i da u većini zemalja nije dozvoljena ni kap alkohola. Najoštriji propisi, što se tiče pića , su u Crnoj Gori, Bugarskoj, Hrvatskoj i Makedoniji, a vozači ne smeju da imaju ni promil alkohola u krvi. Nešto su blaži Grci, Italijani i Bosanci, gde je dozvoljeno do 0,8 promila.

Dobro je znati i da u mnogim zemljama nije dozvoljeno isključivanje svetala ni danju. Da svetla gore neprekidno zahtevaju u Crnoj Gori, Bosni, Hrvatskoj, Makedoniji, Mađarskoj... Kazne su od 30 do 80 evra.
U svim zemljama obavezno je i vezivanje sigurnosnih pojaseva. Zabranjena je i upotreba mobilnih telefona. Ukoliko vas tamošnja policija vidi sa volanom u jednoj, a mobilnim u drugoj ruci , to "zadovoljstvo" može da vas košta od 20 do 60 evra. Naravno, ovakvo telefoniranje je još moguće u Srbiji, gde se čeka na donošenje novog zakona o saobraćajnim propisima.

Treba znati i kolika je dozvoljena brzina u regionu. Ona je do 50 kilometara u naseljenim mestima, na magistralnom putu je do 100, a na autoputu do 130 kilometara na sat. Ima, međutim, deonica u određenim zemljama i gde je ograničenje brzine veće, odnosno manje. Saobraćajnim znacima to je posebno naglašeno, pa treba obratiti pažnju na propisanu brzinu.

Građani treba da imaju i na umu da su najčešći uzroci teških saobraćajnih nesreća, kako u Srbiji, tako i drugim zemljama u regionu - brzina i nepropisno preticanje i da o ovome povedu posebno računa.

POMOĆ

VOZAČIMA kojima je u inostranstvu potrebna pomoć, šlepovanje, servisiranje vozila ili informacije o prohodnosti puteva, mogu da se jave tamošnjim Auto-moto savezima.

U Crnoj Gori na broj 9807, Bosni i Hercegovini na 033-1282 (federacija), 036-1288 (Hercegovina) i 051-1285 (Republika Srpska).

Za pomoć u Hrvatskoj treba pozvati 987, a u Grčkoj i Makedoniji broj srpskog Auto-moto saveza (+381 11 987) koji će kontaktirati makedonske i grčke kolege.

DOKUMENTA

DOKUMENTA neophodna za putovanje mogu da se nabave u Auto -moto savezu Srbije. Za međunarodnu vozačku dozvolu potrebne su dve slike kao za pasoš, vozačka dozvola, fotokopija vozačke dozvole, lična karta i dve hiljade dinara.

Za ovlašćenje za upravljanje tuđim vozilom potrebni su saobraćajna dozvola, pasoš i 1.500 dinara.
Za slučaj oštećenja vozila u inostranstvu je obavezna i zelena karta osiguranja, koju izdaje osiguravajuće društvo kod kojeg je zaključeno obavezno osiguranje. Ona važi u svim evropskim zemljama osim u Rusiji.

Novosti


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 12. Jul 2008, 14:09:51)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Burek zajebant

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1546
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Samsung sgh e720
u bih se za 10 eura moze sve dogovorit  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
u bih se za 10 eura moze sve dogovorit  Smile

i to mnogo lako, iz iskustva vam kazem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
u bih se za 10 eura moze sve dogovorit  Smile

i to mnogo lako, iz iskustva vam kazem  Smile

jos su vas klepili, moze se i za 5 Smiley
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
jos su vas klepili, moze se i za 5 Smiley
nisam imao sitnije, da mi ne vraca kusur, da ga neko ne vidi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
ja sa čuo da je međunarodna vozačka dozvola, konkretno za Grčku, potrebna samo ako putujete autom,, a ako želite da iznajmite renta-car nije potrebna.  . .  Može li neko ovo da potvrdi!??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony 
zavisi od mesta...negde hoce da progledaju kroz prste,negde nece...ali po po zakonu treba
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
ok, tnx,, drugar me ubeđuje da mi za rentakar netreba međunardona dozvola u grčkoj ,, ali verovatno ću izvaditi da budem siguran :(
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy S III
ja sa čuo da je međunarodna vozačka dozvola, konkretno za Grčku, potrebna samo ako putujete autom,, a ako želite da iznajmite renta-car nije potrebna.  . .  Može li neko ovo da potvrdi!??
ma ne treba ti medjunarodna,meni je niko nije tražio a godinama sam se vozikao po Grčkoj i svojim i iznajmljenim autom,niko mi je nikad nije tražio...e sad,ako naletiš na baksuza može ti tražiti i dozvolu za pecanje ako mu se ćefne... Smile
IP sačuvana
social share
...šta reći...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Ma to mi je reklo par ljudi, samo što su neki od njih bili na ostvima pa kao tamo je nebitno jer nemožeš kolima van ostrva Smiley)

A opet ja idem na drugi prsten grčke (gleda na treći) gde je mirnije i iz agencije su mi rekli da bolje da izvadim međunarodnu .. pa sam to i uradio Smile odoše 2000 din ... al nema veze važi tri godine.

Baš ću da testiram, pa ću prvo pokušati da iznajmim kola bez da pokazujuem međunarodnu dozvolu. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 06:14:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.