Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta Hrvati slave na godišnjicu "Oluje" !?!  (Pročitano 17653 puta)
01. Avg 2007, 18:49:14
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Predstavnici Udruženja Srba iz Hrvatske i Koordinacije izbegličkih udruženja pozvali su građane Srbije na protest ispred hrvatske ambasade u subotu, 4. avgusta, na 12. godišnjicu vojne operacije „Oluja” u kojoj je izvršeno etničko čišćenje bivše Republike Srpske Krajine (RSK).

Protest će biti organizovan jer Hrvatska ne poštuje ni međunarodne, ni bilateralne sporazume koji je obavezuju da izgnanom narodu omogući povratak u zavičaj i vrati sva prava koja je uživao pre rata, objasnio je Mile Dakić, predsednik Udruženja za pomoć izbeglicama iz Krajine.

Sa skupa će hrvatskim vlastima biti upućeno protestno pismo sa 14 konkretnih zahteva, a prvi je da se Srbima vrati status konstitutivnog naroda oduzet nasilnom promenom Ustava 1990. godine, najavio je on na konferenciji za novinare u Međunarodnom pres centru „Tanjuga”.

Pored toga, u pismu se traži da se Srbima u Hrvatskoj obezbede nacionalne, političke, ekonomske, verske i lične slobode, prekine diskriminacija i obustave hapšenja u cilju zastrašivanja.

Izgnani Srbi traže, takođe, da im se priznaju stanarska prava kao svojinska i ponište svi ugovori koje je sklopila hrvatska Državna agencija za otkup nekretnina koja, koristeći njihovu nesreću, u bescenje kupuje i preprodaje srpske kuće.

Od vlasti u Zagrebu se zahteva i da prognanima omoguće učešće u procesu privatizacije, a period progonstva priznaju kao radni staž jer nisu vlastitom krivicom ostali bez posla.

Tanjug
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Šta se slavi obeležavanjem Oluje?"
 
Milorad Pupovac smatra da je došlo vreme da Hrvatska razmisli šta slavi obeležavanjem operacije Oluja.

"Kada govorimo o slavlju, mislim da bi danas, 12 godina posle Oluje, svi trebalo da razmislimo šta zapravo slavimo. Da li je to završetak rata s takvim stradanjima i posledicama, ne samo za Srbe koji su izbegli, nego i za celu Hrvatsku?", zapitao je predsednik Srpskog narodnog vijeća.

"Uz dužno poštovanje prema onima koji obeležavaju taj dan, mislim da je došlo vreme da se Hrvatska okrene politici koja će promisliti što se zapravo u svemu tome treba slaviti", kaže on.

"Ne znam šta se danas još slavi kod nas. Je li to uspostava teritorijalne celovitosti, je li to egzodus Srba ili stradanja koja su pri tom nastala, ili neke vrste političke pobede koje pojedine stranke i pojedine grupacije žele održavati i slaviti", rekao je on, prenosi hrvatski portal index.hr.

"Ratnih politika, glava koje veruju u ratne ciljeve i slave neku vrstu ratnih ciljeva i teškoća da se u miru popravi ono što je rat pokvario još ima", kaže on.

"Razumem sugrađane Hrvate, koji Oluju obeležavaju kao kraj rata i kao uspostavu teritorijalnog suvereniteta, ali ne razumem kada se slave političke pobede i kada se nema nimalo saučešća za egzodus i za stradanja koja su usledila. Ta vrsta bezosjećajnosti baca ozbiljnu senku na to slavlje", zaključio je Pupovac.

"Neekshumirane još 22 grobnice"

Predsednik Udruženja porodica nestalih iz Krajine Čedomir Marić upozorio je da ni 12 godina posle Oluje nisu ekshumirane 22 grobnice sa srpskim žrtvama, a da se identifikacije sahranjenih kao nepoznati i ekshumirani odvijaju s velikim zastojima.

On tvrdi da su u te neekshumirane grobnice sahranjene 574 žrtve, pa se postavlja pitanje šta je s više od 1.400 osoba koje se vode kao nestale u tim akcijama.

Izbeglička udruženja obeležavaju godišnjicu Oluje

Protestnim skupom ispred hrvatske ambasade u Beogradu i pismima hrvatskim zvaničnicima, Koordinacija izbegličkih udruženja Srba iz Hrvatske obeležiće u subotu dvanaestu godišnjicu akcije Oluja.

Predstavnici Koordinacije najavili su danas da će poslati protestno pismo hrvatskom Saboru, predsedniku Hrvatske Stjepanu Mesiću i premijeru Ivi Sanaderu.

U pismu, koje će 4.avgusta biti predato ambasadi Hrvatske u Beogradu, zahteva se da Srbima "konačno" bude vraćen status konstitutivnog naroda u Hrvatskoj, kao i da se "što pre prekine sa diskriminacijom povratnika".

U pismu se apeluje na Hrvatsku da "doslednije" poštuje sve međunarodne ugovore koji se odnose na rešavanje problema izbeglih i raseljenih lica na području bivše Jugoslavije.

Predstavnici Koordinacije izbegličkih udruženja izneli su podatak Udruženja porodica nestalih i poginulih lica u Krajini i Hrvatskoj, prema kome je hrvatska dokumenta uzelo oko 220.000 Srba koji su izbegli tokom sukoba.

Međutim, rečeno je, manje od 25 odsto izbeglih se stvarno i vratilo u Hrvatsku, a većina i dalje živi u Srbiji ili u drugim državama.
 
FoNet, Beta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Definitivno su B U D A L E - kada najveci progon i najvecu fasisticku akciju tokom 90-tih slave.
Samo dokazuju da nisu otisli dalje od ustastva i da su i dalje fasioidna nacija i narod.
*ebo ih otac nacije - Franjo Tudjman koji je ovo zakuvao !
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
Operacija Oluja (4. kolovoza - 7. kolovoza 1995.) je velika vojna operacija u kojoj su Hrvatska vojska i policija oslobodile okupirana područja pod nadzorom pobunjenih Srba, na kojima je bila uspostavljena paradržava t.zv. Republika Srpska Krajina. Operacijom je vraćen u hrvatski ustavno-pravni poredak cijeli okupirani teritorij osim istočne Slavonije. Oluja je uz Bljesak ključna akcija koja je dovela do kraja Domovinskog rata. U operaciji je oslobođeno 10.400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske. Nakon "Oluje" su zabilježeni i zločini nad srpskim pučanstvom na osnovu čega su kasnije podignute haške optužnice protiv nekih hrvatskih generala.

IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Operacija Oluja (4. kolovoza - 7. kolovoza 1995.) je velika vojna operacija u kojoj su Hrvatska vojska i policija oslobodile okupirana područja pod nadzorom pobunjenih Srba, na kojima je bila uspostavljena paradržava t.zv. Republika Srpska Krajina. Operacijom je vraćen u hrvatski ustavno-pravni poredak cijeli okupirani teritorij osim istočne Slavonije. Oluja je uz Bljesak ključna akcija koja je dovela do kraja Domovinskog rata. U operaciji je oslobođeno 10.400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske. Nakon "Oluje" su zabilježeni i zločini nad srpskim pučanstvom na osnovu čega su kasnije podignute haške optužnice protiv nekih hrvatskih generala.



Zaboravio si reći da su prvo "oslobodili" Srbe obaveze da budu konstitutivni narod koja im je bila jedina garancija da se neće ponoviti masovni zločini iz WWII. Zatim su oslobodili teritoriju od njenih stanovnika Srba, čime su završili obaveze iz Pavelićevog testamenta, dajući dobar primer Miloševiću šta da radi sa Kosovom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
Ne,ne....Zaboravio sam reci da su mi Srbi prije oluje sravnili grad sa zemljom,da sam 4 godine zivjeo u strahu od srpskih granata,da mi je pola drzave bilo razoreno i da je to sve prestalo dolazkom oluje ......
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 5610
Ne,ne....Zaboravio sam reci da su mi Srbi prije oluje sravnili grad sa zemljom,da sam 4 godine zivjeo u strahu od srpskih granata,da mi je pola drzave bilo razoreno i da je to sve prestalo dolazkom oluje ......
Заборавио си да су и Срби живели у насељима, која су била сравњена са земљом од стране хрвата. И да су годинама живели у страху од од хрватских граната!  Smile
« Poslednja izmena: 01. Avg 2007, 20:13:53 od kombiondzija »
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
Ne,ja nisam nista zaboravio ..... Drugi ljudi zaboravljaju i gledaju samo jednu stranu medalje...Oluju nije prouzrokovalo lose vrijeme niti bijes i dosada Hrvata vec ponasanje i djelovanja Srba 90-95......Akcija prouzrokuje reakciju,a u ovom slucaju "oluju"  Smile
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 5610
Ne,ja nisam nista zaboravio ..... Drugi ljudi zaboravljaju i gledaju samo jednu stranu medalje...Oluju nije prouzrokovalo lose vrijeme niti bijes i dosada Hrvata vec ponasanje i djelovanja Srba 90-95......Akcija prouzrokuje reakciju,a u ovom slucaju "oluju"  Smile

Нису се Срби тек тако одлучили за одбрану својих интереса. Нико од њих није хтео да поново буде стока за клање као 41. Тадашња хрватска власт им је дала повода за таква размишљања. Сети се само филма са Шпегељом и Бојковцем у главним улогама, у том филму се лепо види право лице тадашње хрватске власти.  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
LG Frizider
Koje bre delovanje Srba  Smile ..............e dado ajde malo odmori, stvarno, nasao si nama Srbima da pricas o Opravdanosti Oluje!?! To se na mom jeziku zove etnicko ciscenje, a posto je vas jezik ojadjeni derivat naseg verujem da se isto kaze i na hrvatskom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.