Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:42:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Enterprise zauzeli francuzi.......  (Pročitano 2242 puta)
30. Jul 2007, 16:07:07
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
MEDITERRANEAN SEA (July 23, 2007) - A French Rafale M combat aircraft from the French nuclear-powered aircraft carrier Charles De Gaulle lands on the flight deck of the nuclear-powered aircraft carrier USS Enterprise (CVN 65). Enterprise and embarked Carrier Air Wing (CVW) 1 are currently underway on a scheduled six-month deployment







Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5

Dobre fotke.
Rafal je odlican visenamenski avion,cudi me da Francuzi nemogu nikom da ga za sad prodaju.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Mislim da je to zbog visoke cene a obzirom da pripada sada vec odlazecoj generaciji aviona niko nece da da toliko novca.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pored ovog što je ramon23 rekao Francuzi se žale na neizbježni politički faktor kad je odabir novog borbenog aviona u pitanju.
U Singapuru je ušao u uži izbor (zajedno sa F-15SG), takođe i u Južnoj Koreji (ovaj put sa F-15K). Potajno se govorilo da su i Singapurski i Korejski piloti bili oduševljeni Rafalom, međutim političari su presjekli i (kog li čuda) oba puta trku dobija Boingov adut.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Politicki adut je oduvek bio bitniji za izbor letelice od njenih karakteristika, a uz to danas idu i razni ekonomski aranzmani koji su tako koncipirani da privreda zemlje kupca bude na dobitku zahvaljujuci kupovini odredjenog aviona.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Pored ovog što je ramon23 rekao Francuzi se žale na neizbježni politički faktor kad je odabir novog borbenog aviona u pitanju.
U Singapuru je ušao u uži izbor (zajedno sa F-15SG), takođe i u Južnoj Koreji (ovaj put sa F-15K). Potajno se govorilo da su i Singapurski i Korejski piloti bili oduševljeni Rafalom, međutim političari su presjekli i (kog li čuda) oba puta trku dobija Boingov adut.

Potpuno si u pravu.Amerika je jednostavno u takvoj poziciji da moze da namece svoje misljenje svima u ovom trenutku.Rafal je mnogo bolji avion u svakom pogledu od F-15k/sg ali sa to vredi kad se sve radi kako kaze bela kuca.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
čuo sam da je rafale u trci za novi avion grčke, mada konkurencija je jaka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5

Tesko da uspeju.Jednostavno Amerika prisiljava svoje clanove da kupuju njihove proizvode,to se najvise ogleda u avijaciji jer su i cene najvece.Steta za rafal sto nece uspeti da ponovi uspeh svojih prethodnika.Francuzi su dosta para ulozili u citav projekat i zaista dobili su vise nego dobar avion.Vec je imo i vatreno krstenje u Avganistanu gde je ucestvovo u napadu na talibane raketama v-z.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Evo jos malo informacija o Rafalu.
Avion moze da nosi vise od 9t oruzija.Poseduje top DEFA 791 kalibra 30 mm.Za dejstvo u vazduhu moze da nosi rakete Magic, Sidewinder, Mica, Asraam Amraam.Za dejstvo protiv brodova moze da nosi rakete; Exocet AM-39, Harpoon i Penguin 3.Za dejstvo VZ moze da nosi protivradarske rakete ALARM i HARM,laserski navodjene rakete i bombe i druga vrsta oruzija.Pored ovoga moze da vrsi i nuklearne napade.
« Poslednja izmena: 31. Jul 2007, 17:13:12 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
Citat
čuo sam da je rafale u trci za novi avion grčke
........hm..može li više informacija o ovome jer za ovo čujem prvi put Smile....ali znam kako su pregovarali sa marokom .......

Video!

@ujkaalbert.....evo nešto samo za tebe.....





During the CGD 07 campaign last week, the CdeG catapulted a Rafale whose weight reached 22.2 tons, that is to say the heaviest plane ever launched by the ship. Taking off for the first time in full post-combustion, the Rafale tried out a configuration of in-flight refueling, with four cans of 2000 liters under the wings, that is to say 10 tons of fuel. The Charles of Gaulle completed a series of operations intended, in particular, to test the configurations of the Rafale to the F3 standard. During three weeks, the tests followed one another at impressive intervals. Thus, for the first time since a Rafale Marine an Exocet missile AM39 and ammunition AASM were drawn. A new configuration was also opened, with six AASM and two cans of 2000 liters, conferring on the Rafale an important autonomy for the air-to-ground missions. The pod of recognition of new generation, with which will equip the F3 standard, was in addition tested. For the Marine Nationale and the industrialists, in particular Dassault Aviation, this campaign, particularly ambitious, is thus a success. The whole of the tests led to edge of the Charles of Gaulle will make it possible to continue the development of the new standards of the fighter during the great careenage of the ship. This one must begin on September 1 to be completed in November 2008.

« Poslednja izmena: 31. Jul 2007, 17:02:32 od HasBiba »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:42:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.