Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:06:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Joj, više ne rastem  (Pročitano 3572 puta)
29. Apr 2005, 07:23:11
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Joj, više ne rastem!

Navikli ste tokom prethodnih godina da brzo rastete; otprilike, pet do deset centimetara godišnje. Onda je došla menstruacija, došao je pubertet i, recimo, sa 13-14 godina budete visoke 160-165 centimetara. Kao da ste prestale da rastete - porastete otprilike centimetar godišnje, i to je to (hej, navikle ste da rastete znatno više, šta se to dešava?). Onda se užasno uplašite da ćete ostati tako male.

Ako ste se prepoznale u ovome, nema razloga za strah. Nema načina da se zna koliko ćete još porasti. Eventualno možete da steknete neku predstavu ako pogledate svoje roditelje - ako su oni visoki, verovatno ćete i vi to biti. Opet, čak i ako vam roditelji nisu visoki, ni to ne mora ništa da znači - sasvim je moguće da ćete vi biti viši od njih. Devojčice rastu negde do dvadesete - dvadeset i pete godine, pa je u ovom trenutku zaista nemoguće reći koliko ćete još porasti i kojim tempom će se to dešavati.

Uf, sad vam je malo lakše, ali volele biste da znate ima li neki način da pospešite svoj rast? Ako vam neko predloži da uzimate hormon rasta, ne slušajte taj savet - sa hormonima se ne smete igrati, a rezultati ovakvog eksperimenta bili bi nepredvidljivi (i vrlo verovatno vam se nimalo ne bi dopali). Mnogo bolja i bezbednija metoda jeste da se bavite nekim sportom. Ukoliko želite da budete više, košarka je idealan sport za vas, jer će pomoći da vam se telo "izduži" i podstaći će vaš rast. Možete i da posetite lekara i da ga pitate za neki savet u vezi s ishranom ili sportom koji bi vam podstakao rast.

Ako ipak ne porastete nešto mnogo, ni to nije razlog za očajanje. Jeste, manekenke su visoke - ali ima veoma slavnih zvezda koje se baš i ne mogu podičiti visinom. Recimo, i Kajli Minog i Madona visoke su 158 centimetara - možda zbog visine ne bi prošle kasting za manekenke, ali im to nimalo nije smetalo da se proslave širom sveta i da ih smatraju za super ribe.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja sam se odavno pomirila sa sudbinom... 165cm.... jos nekoliko godina dok ne pocnem da se smanjujem Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
tu sam i ja Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Citat
Onda je došla menstruacija, došao je pubertet

E pa kad je to doslo,ja sam prestala da rastem,ono sto pise da devojke rastu mozda cak i do 25-godine,ma kakvi to je sarena laza! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ja od cetvrtog razreda osnovne skole nosim isti broj cipela i nisam narasla ni mm.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Secam se kad sam bila mala pa mi mama stalno pricala da moram da jedem da porastem i da budem lepa i zgodna kao manekenke Smile,a ja sam se toga grozila Smile,nikako nisam htela da budem tako velika ,sada naravno zalim sto bar nisam cutala nego sam jos tada govorila,"e pa ja necu da porastem",i u 5-om sam stala sa rastom na 170,a bila bih zadovoljna da imam samo jos 3 cm vise,dovoljno !
Da se razumemo,ni dan danas ne volim kako manekenke izgledaju!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
ja nisam porasla (u visinu) od 7-8 razreda... Sad me najvise ubija cinjenica da je moj brat od tetke koji ima 12 godina moje visine... a pre godinu dana bio je za glavu nizi... buaaa....

ali... kao sto se kaze " i otrov dolazi u malim bocicama" Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
jbga i ja prestao da rastem pre oko godinu, dve... pomirio se sa sudbinom... 195 cm i nista vise...
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:06:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.