Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SUMO FUN CLUB  (Pročitano 6022 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
lepo .. interesantno ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Au .. za Kineze znam ali me i Japanci razocarali .. zato one Japanke i size za
Evropljanima kad dodju tamo .. sad vidim zasto su nesrecne ...  Smile
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A dje su im?
Sta je ono?
Bubuljica?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Jednom sam igrajući košarku pretjerao, pa sam išao kod fizijatra da pregleda jesam li ozlijedio kralježenicu. Odmah me pitao bavim li se kojim sportom. Rekao sam mu da igram košarku i nogomet, a on je rekao da bih po konstrukciji trebao biti sumo borac. K'o da je znao....
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
Rečnik pojmova (prevod sa sajta www.sumo.or.jp ….kao i sve ostalo)

    B -   Banzuke    -Zvanična lista ozumo ranga
    D -   Danpatsu-shiki -   Ceremonija povlačenja rikishki-ja, u kojoj je poštovana "ćuba" formalo uklonjena
       Dohyo -   Sumo ring. Napravljen od gline, nosi kvadratnu platformu sa obručom od slame na vrhu. Dohyo je između 34 and 60 cm uzvišen, i prečnik unutrašnjeg kruga je 4.55 m.
       Dohyo-iri    -Ceremonijalni krug kojim se otvara takmičenje, a obrazuju ga članovi dve top divizije.
    G -   Gino-sho -   Nagrada za tehniku. Dodeljuje se rikishki-ju ispod ozeki ranga. Obično se demonstracija tehnike odvija pre turnira.
       Gyoji -   Sudije. Podela sudija je izvršena u osam rangova, kao i u dva klana: Kimura ili Shikimori.
    J -   Jonidan    -predposlednji rang
       Jonokuchi    -najniži rang [/list:u]

    nastavak sledi....
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
    J - Juryo    Druga po redu(najviša) divizija na zvaničnoj listi banzuke. Juryo je prva sivizija u kojoj rikishi dobijaju privilegije i počasti koje pripadaju članovima ozumo elite, tzv. "sekitori".
    K -   Kanto-sho    Nagrada za borbeni duh. Osvaja je rikishi iz ranga ozeki koji pokaže najviše borbenog duha.
       Kesho-mawashi    Ceremonijalna "kecelja" koju nose rikishi iz prve dve divizije za vreme dohyo-iri.
       Komusubi    četvrto po redu zvanje boraca na zvaničnoj listi banzuke
    M -   Maegashira    Elita- prva četiri ranga, Makunouchi divizija podrazumeva borbe u okviru ozumo elite.
       Mage    "Ćuba" na glavi. Postoje dva stila češljanja. Chonmage- koju nose svi, i o-icho koju nose samo članovi dve top divizije.
       Makushita    četvrti od poslednjih, među najniže rangiranima u banzuke  
       Makunouchi    Top divizija na zvaničnoj listi -banzuke
       Mawashi    pojas koji se nosi za veme treninga ili borbi.
    O - O-icho    Formalna frizura koju nose borci u prve dve divizije
       Ozeki    Drugi najviši rang
    R -   Rikishi    u prevodu…"snažni gospodin" svi koji su registrovani u Nihon Sumo Kyokai
    S -   Sandanme    Treći od poslednjih, među najniže rangiranima u banzuke
       Sanyaku    Termin koji se koristi kao oznaka tri ranga zajedno (komusubi, sekiwake, ozeki). U skorije vreme počinje da iznačava samo rangove komusubi i sekiwake.
       Sechie-zumo    Sumo predstavljen u drevnoj Japanskoj carskoj dvorani ima i religijski i zabavni karakter.
       Sekiwake    Treće po redu najviše rangirano zvanje
       Shikiri    "toeing-the-mark"ritual koji neposredno prethodi svim borbama u toku jednog dana.
       Shukun-sho    The Outstanding Performance Award. Nagrada koju dobija rikishi (samo iz najvise divizije, u rangu ozeki koji najviše pobeda ima u borbama sa yokozuna ili ozeki za vreme trajanja "basho" or tournament.
    T -   Tachimochi    "mač" koji drži yokozuna dok izvodi ceremoniju otvaranja borilišta dohyo-iri  
       Tate-gyoji    Najviše rangirane sudije, zauzeće jedno od ovih  imena:  Shikimori Inosuke ili Kimura Shonosuke.
       Toshiyori    Termin se koristi za rikishi-ja koji nakon povlačenja iz takmičenja ostane kao menadžer u Nihon Sumo Kyokai (najvažniju ulogu ima u obrazovanju i treniranju mladih rikishi).
    Y -   Yokozuna    Najviši rang na zvaničnoj listi -banzuke
       Yumitori-shiki    Ceremonija koja se izvodi na kraju svakog dana dok traje turnir.[/list:u]
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.