Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 11:47:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vjerska nastava, silovanje razuma...  (Pročitano 19027 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 261
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 
Deca i treba da se igraju, ali koje i kakve igre?
Ako zbog mržnje prema nekome ne vidimo svoje greške nego se samo tudimo da sipamo mržnju iz sebe onda bilo kakva polemika tu prestaje. Moje i crkveno mišljenje se ako ste čitali šta sam pisao, očito ne poklapaju, ali to ne narušava moju veru. O tome da li je neko srećan ili nesrećan, zavisi kako svako doživljava sreću, nekoga srećnim čine male stvari. Sitnice čine čoveka srećnim.
Samo bih na kraju da vas još upitam dali nekoga koga ne boli glava, razmišlja njome? Isuvise banalizovano zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Sony xperia
Deca i treba da se igraju, ali koje i kakve igre?
Ako zbog mržnje prema nekome ne vidimo svoje greške nego se samo tudimo da sipamo mržnju iz sebe onda bilo kakva polemika tu prestaje. Moje i crkveno mišljenje se ako ste čitali šta sam pisao, očito ne poklapaju, ali to ne narušava moju veru. O tome da li je neko srećan ili nesrećan, zavisi kako svako doživljava sreću, nekoga srećnim čine male stvari. Sitnice čine čoveka srećnim.
Samo bih na kraju da vas još upitam dali nekoga koga ne boli glava, razmišlja njome? Isuvise banalizovano zar ne?

Jel to pokusavas da generalizujes, pa onda predjes preko nekih stvari koje si upitan ??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Po tome kako pišeš stekao sam utisak da smatraš da su ljudi po default-u grešni,da deca moraju brže-bože da se preusmeravaju da ne bi upala u pogrešne (ruke?) vode i sl.Reći ću ti ušta ja verujem.Deca imaju dobrotu i sposobnost da vole još kao mala i kad mi neko kaže da su ona ko prazan hard disc shvatim koliko smo ogrezli u samouverena mišljenja.Šta će deci "preusmeravanje"?Nazovi civilizacija za nas u poznatijoj istoriji postoji tek 2007 godina-kog djavola mi znamo o bilo čemu?Crkva je rešenje-ili možda free mind i spontanost?Ljudi kad su spontani(a to su sve više)-bivaju kreativni i slobodni da prepoznaju istinsku manipulaciju i vukove u ovčjoj koži.
Punjenje ljudi informacijama koje crkva nudi je jedno prefrigano,jedva vidljivo zastrašivanje ljudi paklom i pričama o obećanom raju ako radimo  ili ne radimo ovo ili ono...Na to se primio zapad a ovde se samo brblja o naciji i tome slično.
  Ne,crkve i religije nisu ujedinjitelji čovečanstva,shvati moj druže.
  Mi smo neslobodni jer treba da naučimo da cenimo slobodu kad je spoznamo.Slobodu od uticaja i manipulisanja-slobodu da budemo ono što jesmo,dobri.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Po tome kako pišeš stekao sam utisak da smatraš da su ljudi po default-u grešni,da deca moraju brže-bože da se preusmeravaju da ne bi upala u pogrešne (ruke?) vode i sl.Reći ću ti ušta ja verujem.Deca imaju dobrotu i sposobnost da vole još kao mala i kad mi neko kaže da su ona ko prazan hard disc shvatim koliko smo ogrezli u samouverena mišljenja.Šta će deci "preusmeravanje"?Nazovi civilizacija za nas u poznatijoj istoriji postoji tek 2007 godina-kog djavola mi znamo o bilo čemu?Crkva je rešenje-ili možda free mind i spontanost?Ljudi kad su spontani(a to su sve više)-bivaju kreativni i slobodni da prepoznaju istinsku manipulaciju i vukove u ovčjoj koži.
 Punjenje ljudi informacijama koje crkva nudi je jedno prefrigano,jedva vidljivo zastrašivanje ljudi paklom i pričama o obećanom raju ako radimo ili ne radimo ovo ili ono...Na to se primio zapad a ovde se samo brblja o naciji i tome slično.
 Ne,crkve i religije nisu ujedinjitelji čovečanstva,shvati moj druže.
 Mi smo neslobodni jer treba da naučimo da cenimo slobodu kad je spoznamo.Slobodu od uticaja i manipulisanja-slobodu da budemo ono što jesmo,dobri.
Da li ti imaš decu?
Da li si se družio sa vernicima?

Ne zameri što te pitam, jer ne znam da li govoriš iz ličnog iskustva.

Na primer ja kao i ti verujem da deca imaju dobrotu i sposobnost da vole.
Ali iz iskustva znam da deca nisu ni bezgrešna ni andjeli.
A da su bolja od nas, matoraca, to verujem i znam.

Iz ličnog iskustva, takodje, vernici (Crkva) jeste na moj free mind dodala spontanost.
Vidim ljude u crkvi koji oslobadjaju svoju kreativnost (slušah nedavno u porti
pravi mali spontani koncert izveden na harfi od jedne devojčice)
i tek 'iznutra' se dobro prepoznaju istinski manipulatori i vukovi u ovčjoj koži,
kako ti lepo kažeš.
Spolja se to može ... učiniti kao takvim, ali iznutra, iz zajednice vernika (alijas - Crkve)
se to vidi i zna.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
(Crkva) jeste na moj free mind dodala spontanost
Takva vrsta spontanosti ne dozvoljva postojanje free minda
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 319
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Ljudi nikako da shvate da je religija samo jos jedna filosofija.Ali se oko nje napravila tolika buka da danas imamo gomile mesta idolopoklonstva (jer ljubljenje slika,post i tralala jesu stvari idolopoklonstva jer ti dajes znacaj nekoj licnosti koja je tada i tada ucinila to i to za neki narod,nekoga...sve jedno).Ako je tako ja otvaram crkvu Aristotelu   Smile    Smile
Moj stav oko verske nastave je da je ne smete "naturati" deci.Neka dete samo odluci gde ce.Odrasli tu nemaju nikakvo pravo mesanja.Mada nisam sigurna koliko je tako malo dete u stanju da proceni sta hoce a sta ne. Tako da jednostavno versku nastavu trebalo bi ukinuti iz osnovnih skola (makar za one najmladje).

Neko je ovde poredio Darvina sa hriscanstvom???!!!  Nauka je jedno,hriscanstvo drugo. Ne znam samo zasto crkvi uvek toliko nauka smeta  Smile  Zar zaista ocekuju da je lakse poverovati u ono Bog stvori coveka od zemlje  i udahne mu zivot?????????? 
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Ma gluposti..Kao što sam i rekao-crkva bi volela da mi samo osećamo bez kritičke misli što je nemoguće kod svih.
 Ja sam siguran da medju religioznim ljudima ima dosta dobrote i ljubavi ali to ti je kao da si na štakama-tražiš od nekog nešto što već imaš u sebi?Pa,što bre?
 Gledam kako crkva masovno proglašava ljude za grešne,uzdiže siromaštvo u visine,isposništvo je cool,trpljenje isto...Pa mislim stvarno jbt...  Smiley 1
 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 319
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
SonyEricsson 
Ne pazi,to je princip patnje na ovome svetu da bi dobio srecu na "onome" . Samo sto je to izgleda bukvalno shvaceno jer bi po mom misljenju to trebalo da izgleda kao zivi u skladu sa nekim svojim moralnim nacelima,nemoj da budes pogan,zajedljiv,ljubomoran...nesto kao imaj svoje ja i zivi u skaldu sa tim.A to sto su oni skontali da moras da postis,da se pricestis,da ides u crkvu...da bi dobio "vecni zivot" i bio najmanje gresan je druga stvar.Iskreno mi se ne svidja to njihovo "vecni zivot" ces dobiti ako si vernik...Suvise podesca kao ono komunisticko - ako si clan partije imas velike beneficije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
..................
 Ne znam samo zasto crkvi uvek toliko nauka smeta Smile
Zar zaista ocekuju da je lakse poverovati u ono Bog stvori coveka od zemlje i udahne mu zivot?
 Smile

Ako ćeš da biješ, polomićeš nokte!  Smile
I što je tebi teže, nekima je lakše. I obrnuto!

Nego, ko(nj) te to slagao da nekom čoveku koji ide u crkvu - smeta nauka?
Odakle ta priča - Crkvi smeta nauka?!
Ako to vuče korene sa zapada i iz srednjeg veka, hajde da dodjemo u vreme sadašnje.  Smile

Jedini koji u Crkvi gundjaju protiv ove ili one nauke su studenti koji istu i studiraju, ali ...  Smile
Ne bih to nazvao zvaničnim stavom Hrišćanske Crkve.  Smile
"Episkop taj-i-taj objavio da svi vernici treba da napuste fakultet ovaj-i-onaj jer on hoće da
se studira samo Teologija, Filologija i Filozofija a samo sa posebnim blagoslovom može
i Arheologija i Geografija ; najsvetijima se dozvoljava i Istorija...."
Ja ovo ne pročitah ČAK ni u našim novinama.

Uzgred, u nedelju će u Hramovima pri kraju Liturgije biti molitva Bogu
(najčeše na kolenima) da Duh Sveti pomogne učenicima i studentima u sledećoj
školskoj godini.
Ja se nadam da će i Bog Otac pomoći profanima, jer kad vidim kakvi su klinci ....
 Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 11:47:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.