Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:01:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cernobilj Sabotaza  (Pročitano 23983 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Uf moram da se umesam u raspravu posto mislim da gresite oko nekih stvari.
Prvo, velicina kompleksa koji je gradjen vise od godinu dana i antena koja ima tako velike dimenzije jednostavno ne moze da se sakrije i NATO je bio svestan postojanja i svrhe ovog radara jos pre nego sto je pusten u rad. Na kraju krajeva ovo je radar koji sluzi za rano upozorenje pre svega lansiranja balistickih raketa iz amerike, tako da i nema potrebe da se takvo nesto krije, naprotiv, potrebno je neprijatelju staviti do znanja da mozes detektovati eventualni nuklearni napad cim on odpocne i reagovati kontraudarom mnogo pre njegove rakete stignu da uniste tvoje(tj. sovjetske) nuklearne kapacitete. Upravo zbog toga ovaj radar nikada nije bio tajna, a ako nista drugo odavao ga je jak signal koji je lako detektovati i odrediti izvor triangulacijom.
SR-71 jeste brz avion ali svaki radar moze da ga detektuje i on moze da vrsi izvidjanje pri max.brzini, pa sateliti se krecu cesto i do deset puta brze pa im nije problem da izvrse snimanja terena. Radar Duga ne moze da detektuje tacan polozaj aviona zbog talasne duzine na kojoj radi, dakle pravi gresku od nekoliko stotina metara, ali to vazi za bilo koji objekat koji prati, bitno je da ga na vreme uoci i onda stvar preuzimaju radari pvo sistema koji rade na manjim talasnim duzinama i preciznije odredjuju sve parametre objekta/letelice.
Toliko za sada odoh da se rashladim malo.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ama,znaaamm!!!ali je moto ipak bio:sto manje ljudi zna,to bolje!ko treba da zna zna,ko ne treba,neka tako ostane..."
i jos nesto:reko sam vam to je bio i nukalerni silos,i emiter,i predajnik,i ometac,i kontrola leta...evo,upravo gledam slike na netu.
uskoro cu mozda otvoriri temu ZONA.videcemo.ima mnogo,mnogo,zanimljivih stvari iz ZONE koje narod treba da zna...a isto tako ima jos dosta ZONA na svetu bas kao Cernobilj...videcemo za tu temu,a sad nastavljamo na ovoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
SR-71 jeste brz avion ali svaki radar moze da ga detektuje i on moze da vrsi izvidjanje pri max.brzini, pa sateliti se krecu cesto i do deset puta brze pa im nije problem da izvrse snimanja terena. Radar Duga ne moze da detektuje tacan polozaj aviona zbog talasne duzine na kojoj radi, dakle pravi gresku od nekoliko stotina metara, ali to vazi za bilo koji objekat koji prati, bitno je da ga na vreme uoci i onda stvar preuzimaju radari pvo sistema koji rade na manjim talasnim duzinama i preciznije odredjuju sve parametre objekta/letelice.

Stvarno nisam upoznat da li moze da izvidja i snima teren pri max. brzini al cini mi se da je kod satelita malo drugacije.Oni svoju brzinu kompenzuju udaljenoscu od same tacke snimanja i imaju veci ugao gledanja na neku tacku na zemlji.Nadam se da razumes sta hocu da kazem.A par stotina metara i nije neka greska koja bi se smatrala katastrofalnom.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Evo nesto sto sam iskopao:

On July 4, 1976, the Soviet Union began generating powerful electromagnetic transmissions, that were dubbed "The Russian Woodpecker" by western ham radio operators. The Russian signals are primarily pulsed at the very dangerous 10 Hertz Extreme Low Frequency (ELF). Varying up and down through the frequencies between 3.26 and 17.54 megahertz, it is pulse-modulated at a rate of several times a second, so it sounds like a buzz saw or woodpecker. It was soon traced to an enormous transmitter near Kiev in the Soviet Ukraine. This transmitter and others like it are believed to be based upon the original design of Nikola Tesla.

The Tesla transmitters create giant standing ELF waves that have repeatedly formed huge blocking-system that alter the path of the high altitude jet stream and dam up the normal flow of weather fronts. The Russian ELF transmitters are reportedly able to create droughts that last for months and even years, as well as being able to generate devastating floods.

It is now known that Russian and American scientists have for several decades been working on and developing "scalar electromagnetic technology." It is believed that it was this technology, used to modify weather patterns, that created the massive flooding in the Midwest during the summer of 1993.

Exactly one year after the beginning of the Russian Woodpecker, July 4, 1978, the United States conducted its own ELF weather experiment that created an enormous downpour of rain over six counties of northern Wisconsin. This ELF-generated storm generated winds of 157 mph and caused $50 million in damage, and destroying 350,000 acres of forest.

The February 1981 issue of PACE NEWSLETTER reported that the Soviets turned off their ELF Woodpecker signal for a brief period in 1980: "During the two-week lull, the Northern Hemisphere's jet stream was normal. With the return of the Soviet ELF transmissions, the jet stream was deflected again by a persistent high pressure ridge extending from the Yukon to Arizona."

The Department of Defense will not comment about American RF/EM weapons, or if Russian RF/EM weapons' development is still going forward. However, experts say that the Russians are apparently still ahead in this science and could exploit that lead in a surprise strategic move, a move that could have grave consequences for the United States and the world.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Шта да кажем, don't mess with the Russians, они свашта крију у својој земљи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Шта да кажем, don't mess with the Russians, они свашта крију у својој земљи.
naravno...   Smile  Smile  Smile
a,woodpecker,pa da naravno!o tome vam i pricam...imam sve tekstove i clanke o signalu i snimak Ruskog Detlica...
to se moglo cuti te godine bilo kad nilo gde u svetu.neverovatno jake sile i talasi...
evo jos nekoliko slika a ostatk cu poslati kasnije...znate kolko ima da se pise i skida...kad bih mogao da otvorim mozak i prebacim sve na forum,da ne moram da camim ovako...kasnije cu nabaciti sve o SLavutchu,gradu koji je rodjen iz Cernobiljske nesrece i koji je sluzio kao drugi smestaj za radnike do 2000.godine kad je zatvorena.
strpite se malo,a najverovatnije cu otvoriti ovih dana novu temu...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Duga3 antena.jpg
(2.58 KB, 110x85)
Duga3antena.jpg
(4.04 KB, 120x79)
« Poslednja izmena: 22. Jul 2007, 19:16:00 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
evo,vec 5godinu proucavam ZONU pa jos saznajem nove teorije i vesti...Duga3 je cak bio i komandni centar za svemirske letelice....
upravo sam procitao clanak(postovacu ga uskoro) FAS-a,neke bezbednosne agencije i kaze da se veruje da CHernobyl2 ne samo da nije zatvoren vec i dalje sluzi mnogim zemljama.naime,neki naucnici na vezbama su dosli iz NEmacke u obilazak ZONE i neku vrstu "prakse".krenuli su ka velikim antenama kroz visoko drvece suma ZONE i stigli do okoline antene.iako je zvanicno zatvoren,ali i zabranjen za ulaz,hteli su da udju u dvoriste i vide nakratko kompleks.medjutim,nisu stigli ni do staze za ulaz,kad odjednom iz ogromne,uvek mrtvo-tihe sume su iskocile grupe specijalaca i opkolile ih.imali su dvoglave orlove na kapama i crne maskirne,moderne uniforme i opremu.dobro su ih pretresli i pitali sta traze ovde.posle nekoliko minuta,naucnici i studenti su otisli vrlo uplaseni jer iako nisu uhapseni,primetili su da mogu da nastradaju u svakom pogledu ukoliko previse istazuju u ZONI.poreklo,sluzba,cinovi,organizacija i identitet ovih ljudi,inace po recima svedoka pravih profesionalnih specijalaca,se i dalje ne zna...takodje kazu da ja to deo legendarnog garnizona MNTK"Pripyat" koji je formiran upravo za obezbedjivanje granica u ZONI,vrsenje ekspedicija ali najvise cuvanje Duge3.a,kao sto rekoh,vec svako upucen zna da tu postoji i podzemni kompleks,jedino sto niko ne zna jste koliki je.ja mislim da bi mogao da bude kao NORADova baza Chien  Mountain,a neki kazu jos veci.istovremeno,zvuci neverovatno,ali za ove specijalce se pretpostavlja da dolaze u smenama svake nedelje iz Rusija blizu Ukrajine,jer su ljudi u Slavutchu,Kolybanu i jos mnogim gradovim oko Pripjata i reke i grada,vidjali i vidjaju kako svaki 3. dan prolaze autobusi sa brojnim vojnicima unutra.ono sto ne cudi jeste i to da se ovde RUski jeik mnogo zadrzao i da vec svako zna da se u ZONI prica ruski i da ima mnogo ruskih vojnika i uticaja u tom regionu.mnogi ljudi povezuju danasnju Duga3 i Rusiju upravo zbog ovolikog uticaja i stanovnistva Rusije smestenog ovde i najvise zbog susreta naucnika i RUSKIH specijalaca koji su jos na"periferiji" Celicnog Stroja strateski opkolili i zarobili nemacke civile. ja mislim da bi to mogao da bude OMON,jedne od ruskih najboljih i najjacih specijalnih jedinica koje su poznate po svojoj Profesionalnosti,taktici kao i vec dobro poznatom motu:"Mi ne znamo za milost...Zato je ne trazite od nas."(prava Ruska fraza)
postujte ponesto,ili sacekajte jos malo da dodam jos neke stvari,i napisite mi usput vasa misljenja da li da otvorim(o) novu temu ZONA ili ne...jer moram da vam kazem,ovde ne moze da ide sadrzaj toga.mislim,preplavice ovo,a i bolje je(naravno ukoliko se"isplati") da otvorimo novu temu sto se tice ZONE,a ova ce istati aktivna i dopunjavana.
napisite mi vase misljenje,IIII dodajte nesto ako znate o ovim dogadjajima sa specijalcima,a ja cu nabaciti do sutra jos gomilu stvari...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Зар није подручје око припјата и чернобила евакуисано?
« Poslednja izmena: 22. Jul 2007, 20:51:35 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
JESTE,ali tamo jos ima ljudi..U ZONI(UK)zivi negde oko 2000ljudi,ali i vojske ima mnogo....znaci,ovaj clanak se odnosi na SADASNJOST.
znaci,i danas ima ljudi u ZONI...cudi me kako nisi bio siguran za to...mislim,naravno da ne treba da vas boli uvo na silu za Cernobilj,nego sam mislio kako se to vec zna za ljudi u ZONI...nema frke,nemojte da se oko toga sekirate...
takodje,nisam dodao da je iznad tog radar negde oko 70' oboren avion koji je leteo Lenjingrad-Kijev-Lenjingrad zato sto je bio skrenuo suvise sa kursa...opaki su...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Ја се реално не бавим нешто зоном, прегледао сам из радозналости пар тесктова на википедији.
Више се бавим авијациом и авионима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:01:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.167 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.