Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ujedinjenje katolicanstva i pravoslavlja  (Pročitano 21103 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
pa najbolje bi bilo da se katolichanstvo i pravoslavlje ujedine i da tako ujedinjini odmarshiraju u pakao , a mi da se vratimo veri nashih praotaca ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Ziveli Svarog i Perun!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
iako mislim da vecina vas ovde ne zna napamet koji su razlozi cijepanja katolika i pravoslavaca svi se bacate nekom vjerom.......neko je rekao da se ne razmumem u vjeru!??!!!!pa ja sam do prije 2-3 godine isao u crkvu veoma cesto....cak sam i citav post postio!!!a vi??nekoliko godina zaredom bukvalno svako vece sam se molio bogu!!!!!a vi sjedite kod kuce za racunarom i duvate se nekim pravoslavljem!!!ja nikad ne bih presao na katolicanstvo iz prostog razloga sto covjek koji proda vjeru prodace sve....to sto ja imam nekih primjedbi na svo to ucenje ne znaci da trebam lizati supak katolicima......ali da se vladike i papa dogovore oko ujedinjenja zasto ne??ja sam otvorio ovu temu da cujem vase misljenje......ne vidim u cemu je problem!??!?! Smile
ja vase misljenje postujem ,postujte i vi moje..........
uostalom ovi nasi svestenici makar u nekoj mjeri odrzavaju duhovnost ,a katolici me sa  svojim ceremonijama vise podsecaju na dodjelu oskara....... do ujedinjenja ce doci kad tad pa zasto ne odmah?do toga ce doci zbog rastuceg islama koji u velikoj mjeri narusava vladanje hriscanstva.uostalom o tome se sve vise prica kod katolickih ,ali i pravoslavnih vladika!!!iako pravoslavlje dozivljava procvat jer vjernici sa zapada velikom mjerom prelaze i na pravoslavlje a ne samo na islam........mislim da ce i pravoslavlje poseti gubiti na snazi i tad......... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 
Ono na šta ti ukazuješ u teološkim krugovima zove se "ekumanizam". Odavno se od strane katoličke crkve za to vrši neki pasivni pritisak preko nekog tobože prijateljskog razgovora...Čak i sa strane SPC-a kao i Pravoslavne Crkve uopšte, postoji neka blaga tendencija da se sa nekog praznog dijaloga pređe na konkretnu praktičnu saradnju, ali Bogu hvala, za sada to ne polazi baš za rukom tim istim inicijatorima...Sam smisao ekumanizma u osnovi nije loš i svakako predstavlja neki vid saradnje kada je u pitanju neka vrsta spoljne politike samih crkava, konkretno problemi vezani za politička i socijalna pitanja okruženja kome pripadaju i u kojima deluju..U tom procesu bi trebalo da se vrši neki vid zajedničkog pritiska na sve ono što na bilo koji način ugrožava status crkve i obesčašćuje čoveka ko biće, ma kojoj crkvi on pripadao..Naravno, sam Vatikan u zvaničnim nastupima se bori za neki mir i toleranciju, ali kao javna tajna je svima poznato da je i tekako tokom istorije imala uticaje na razne nemile svetske događaje, naročito na prostorima na kojima su pravoslavci...Do duše u poslednje vreme njihov uticaj na svetksom nivou sve više pada jer se ceo zapad preobratio i najmanje je na bilo kakvom planu svojih delovanja poslušanik crkve, što se raznim nemoralnim duhovnim standardima i može uvideti...Ovo nije moj subjektivan pogled na sve to već prenosim analitički osvrt nekih ljudi upravo iz tog katoličkog sveta koji su svesni da je Evropa duhovno oronula...Na žalost to su neki obični ljudi intelektualci koji nemaju nikakav globalni uticaj kada su u pitanju ovakvi problemi, ali svavako imaju osećaj obaveze i odgovornosti da o tome apeluju...Ako nekog zanima mogu mu poslati svoj lični video zapis intervju jednog francuza i jednog švajcarca koji su mi dali izveštaj o ovome na jednom skupu na kome su nam bili gosti, upravo sa namerom da od nas uče kako da se ljudi iz njihovog okruženja vrate crkvi...Sa druge strane pak svi merodavi i uticajni faktori katoličanstva u osnovi imaju takav apel kojima se objašnjava razlog o željenoj saradnji, ali se u nastavku ispod kuilisa svakako krije neka tendencija našeg utopljavanja i na kraju potpunog nestanka onih koji se otelotvoreni pravoslavnim hrišćanstvom...

Ovo je neka zbrda zdola varijanta ili bolje rečeno paušalno i  inprovizovano nabrajanje svega onog zbog što se trba imati u vidu a što se slobodno može nazvati idejnim rešenjem projekta rimo- katoličke politike...
« Poslednja izmena: 20. Jul 2007, 13:57:19 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia N95
Ziveli Svarog i Perun!  Smile

Smile, ne bi bilo lose ako postoji neka grupa koji se bavi tome
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 5
Zastava Pale
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
Nokia 5110
  Bezobzira na to što smo i mi i oni hrišćani, među nama stoje vijekovi odvojenih razvoja. Postoje razlike u obredima (između ostalih), pa kada bi došlo do ujedinjenja, katolička crkva bi nastojala da "izjednači" tj, da nametne katoličke obrede.
  Mislim da je teško govoriti o ujedinjenju katolika i pravoslavaca, uzimajući u obzir i to da ni sama pravoslavna crkva nije jedinstvena. Pa eto, sad i Crnogorci stvaraju neku svoju crkvu, nakon što su izmislili crnogorski jezik! 'Ajd' prvo sastavi pravoslavce!
 
 
IP sačuvana
social share
Ljubav je samo krik pobune protiv praznine života.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


FORZZA MILAN

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 355
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC smart
Ljudi, vi morate da shvatite da ako bi se mi ujedinili sa rimokatolicima, da to ne znaci da bi npr. Jozef Razzinger bio papa. Ako dodje do ujedinjenja i ako mislim da to nije moguce u narednih 100-150 god. Episkop Rima bi bio covek koji nebi bio privrzen ni jednoj ni drugoj strani. Ako se vratimo malo nazad u istoriske tokove episkop Rima je do odvajanja Crkava bio prvi po catsi.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2007, 21:23:06 od Konstantin XI »
IP sačuvana
social share

Non sono interista, per fortune[img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Ziveli Svarog i Perun!  Smile


Smile, ne bi bilo lose ako postoji neka grupa koji se bavi tome

bogami u rusiji postoji , i ima nekih nashih ljudi koji su uchestvovali u tome i pokushavaju da prenesu ovde ,mada im jevrejski podrepashi iz spc i ministarstva vera stalno podmecu klipove u tochkove .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ziveli Svarog i Perun!  Smile
A sta je sa Crnobogom.... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
crnobog ce se pobrinuti za nashe pravoslavne i katolichke prijatelje  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.