IN < - Rafael Nadal-Fan club - >LO
(1/109) > >> :: Odgovori!
Autor: Luka Reflex :
Рафел Надал

Рафаел "Рафа" Надал Парера (шп. Rafael Nadal Parera; рођен 3. јуна 1986) је шпански тенисер. Он је нећак Мигела Анхела Надала, бившег играча фудбалског клуба Барселона. Он је тренутно бр. 2 на АТП листи најбољих свјетских тенисера и једини послије Бориса Бекера коме је то успјело у тинејџерским годинама.

Надал у игри воли користити топспин те трчи брзо широм игралишта не би ли вратио сваку лопту. Познат је по изврсној физичкој кондицији захваљујући којој држи квалитет игре и након неколико сати. Врло је добар и у противнападима.

Иако Надал игра лијевом руком, у нормалном животу је дешњак. У његовим раним годинама је његов стриц и тренер Тони Надал закључио како би његов двоструки бекхенд могао бити још бољи са снажном десном руком, па је Рафаела научио да користи лијеву руку.

Надалова серија побједа на земљи (након побједе над Роџером Федерером 1-6 6-1 6-4 7-6(4) у финалу Ролан Гароса 2006.) је дошла до 60 узастопних мечева, што представља најдужу серију побједа на земљи међу мушкарцима у ери Тенис Опена. Надал је претходно дијелио рекорд с 53 побједе Гиљерма Виласа. Када је држао тај рекорд, још је био тинејџер. Крис Еверт држи рекорд (међу оба пола) од 125 мечева.

izvor: Википедијa


Moj drugi omiljen igrac(posle Federera)(ne racunam srpske tenisere oni su najbolji )
PS:evo sada pricei o Rafi

Autor: Langdon :
Znaci u omiljene tenisere ti spada Top 3??

Tebi nikad nije dosadno.

To je ko kad bi navijao za Mancester,Čelzi i Arsenal.
Autor: The Punisher :
bolje da navija za: 1. milan, 2. milan, 3. milan (jbg brate kada je najjaci  ).
Autor: Luka Reflex :
Citat: Langdon 18. Jul 2007, 21:35:13

Znaci u omiljene tenisere ti spada Top 3??

Tebi nikad nije dosadno.

To je ko kad bi navijao za Mancester,Čelzi i Arsenal.


meni se svidja Roger Federer od pre 3 godine kada je pobedio u finalu Agasija,a Nadala volim jer je igram na tenisu slicno kao on,a srpske tenisere normalno cu da volim vise od svih makar bili 100
Citat: The Punisher 19. Jul 2007, 00:49:16

bolje da navija za: 1. milan, 2. milan, 3. milan (jbg brate kada je najjaci  ).

ja i navijam za 1.milan 2.milan 3.milan to mi je oiljen tim,a i tu su moja dva omiljena igraca tj. sve se vidi u potpisu
Autor: Markitj :

> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana