Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li su neke knjige izvrsile uticaj na vas zivot? Kakav?  (Pročitano 28734 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 341
Zastava Vrsac
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
mob
SonyEricsson k750i
Da, Da Vincijev kod.
Zbog njega sam usao skroz u tu pricu i obisao sam dosta mesta po ewropi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6630
Ovakve korisne teme može samo euridicat da postavi . Čestitam  Smile

Zaratustra i Jadi mladog Vertera
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Bohumil Hrabal: Kluby poezie(na hu jeziku) je najdublje i najlepse filozofski roman sto su pisali u srednju evropu bilo kad. Jedostavno sve je unutra sa surovom iskrenostom i lepotom, sto je moguce bilo onda napisati, i bice moguce. I menjao mi zivot, i menja mislim svima ko procita, ne moze se izvuci ispod odgovornosti sto daje roman.
Milan Kundera: Nepodnosljiva lakoca postojanja- mislim da uopste ne treba komentar zasto, i kako je ovaj roman menjao bilo kome zivot Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
S. N. Lazarev: dijagnostika karme
 
od prve do osme knjige: sistem samoregulacije biopolja, ljubav, budućnost, odgovori, ka lepoti, ka božanskom, razgovori a vjerovatno da ću pročitati i drugu knjigu: čista karma.


Dijagnostika karme - Sustav samoregulacije biopolja, S.N. Lazarev

Uvaženi čitatelju, prije nego pristupite čitanju ove knjige, provjerite svoje emocionalno stanje. Izričito ne preporučujem čitanje knjige, ako osjećate uvrijeđenost, zamjeranje, razdraženost ili druge negativne emocije u odnosu na bilo koga ili na bilo što. Pred vama nije jednostavno nova knjiga s temom koja mnoge danas zanima. Pred vama je, u biti, izlaganje originalne koncepcije razumijevanja zakona duhovnog svijeta, onog duhovnog svijeta koji upravlja materijalnim svijetom, pred vama je analiza mogućih ulaženja u svijet bioenergije.
Glavna svrha knjige jest širenje razumijevanja svijeta koji nas okružuje, otkrivenje i proučavanje mehanizama koji njime upravljaju. Ovdje su izložena pravila ulaženja u područje bioenergije, jer usavršavanje čovjeka treba početi od osmišljavanja svijeta, shvaćanja njegovih zakona, svjesnog osjećaja sebstva kao dijela jedinstvenog sustava svjetskog zdanja.



Dijagnostika karme - ljubav, S.N. Lazarev

"Ljubi Gospoda Boga svojega svim srcem svojim i svom dušom svojom, i svom misli svojom i svom snagom svojom" -je poruka koja se provlači kroz sve knjige S.N. Lazareva, duhovnika, filozofa, znanstvenika i psihologa, koji je zahvaljujući svojim duhovnim i psihičkim moćima, mukotrpnim istraživačkim radom, izradio integralnu metodu duhovnog očišćenja i izliječenja od teških onkoloških oboljenja, što potvrđuje veliki broj njegovih pacijenata. Njegov osobni primjer i iskustvo borbe s rakom od kojeg je i sam bolovao, kao i veliki broj izliječenih od te teške bolesti, služili su mu kao poticaj i ohrabrenje u njegovom daljnjem radu. Sam je za sebe rekao da ništa novo nije otkrio, da se njegove ideje i duhovni savjeti mogu naći u kršćanskim, indijskim i kineskim spisima. Međutim, mali je broj onih koji su sve te duhovne istine kroz svoje osobno iskustvo propustili, ostali u ovom materijalnom svijetu pomažući ljudima, ne povlačeći se u samostane, Špilje ili ašrame. Danas čovjek mora biti obiteljski, poslovan i duhovan, kaže Lazarev, jer to su zahtjevi sadašnjeg doba, koje se, inače, sve više ubrzava.



Dijagnostika karme - odgovori na pitanja, S.N. Lazarev

Pred pisanje svake od knjiga ja se razbolim, nježno tkivo moje sudbine se kida i rasplinjava, život postaje potpuno nepredvidiv. Počinjem se živcirati i ljutiti. Zatim iznenada dolazi do smirenja. I nikakvi gubici, neuspjesi ili neočekivani događaji me više ne uzbuđuju. Sada shvaćam da je to nužno. Što veća specifična težina informacije koje knjiga nosi, to je snažniji utjecaj koji ona ima na čitatelja, a time je veća i moja odgovornost ako taj utjecaj bude pogrješan. Kakvoća informacije je određena time koliko sam ja bliži ljubavi i Bogu i u kom stupnju ne ovisim od bilo kojih ljudskih vrijednosti, osobito duhovnih. Ljubav se ne smije vezati ne samo za novac, nego i za ideale. Što su veće čovjekove patnje u doba nesreća i bolesti, i što se manje on trudi da od njih ovisi, težeći k Bogu, čuvajući i pojačavajući ljubav prema Njemu, to čistija postaje čovjekova duša. Svatko od nas unekoliko prelazi taj put. A čistoća duše se tu određuje ne toliko količinom i veličinom muka, koliko koncentracijom na Božansku ljubav i jačinom težnji k njoj.Dijagnostika karme - odgovori na pitanja, S.N. Lazarev



  Dijagnostika karme - Povezanost s budučnošću, S.N. Lazarev

"O tome da knjiga djeluje, uvjerio sam se na vlastitom iskustvu kada sam iznova počeo čitati rukopis prve knjige. Nekoliko minuta nakon što sam počeo čitati rukopis, uslijedio je tako silovit udar da su se moje mentalne strukture počele raspadati na komadiće. Nakon toga je čahura moje mentalne strukture počela s lakoćom «skliziti» s fizičke strukture. Oni oštroumni su primijetili: kada aura nestaje, nakon nekog vremena čovjek umire. Shvatio sam da je situacija ozbiljna i trudio sam se pronaći izvor napada. " autor.Dijagnostika karme - Povezanost s budučnošću, S.N. Lazarev


edit:


Čista Karma

Uspjesi službene medicine u današnje vrijeme su neupitni. Jedna od važnih zadaća pred njom je otkrivanje bolesti u njezinom ranom stadiju, što će omogućiti mnogo učinkovitije liječenje. U medicini još uvijek postoji problem shvaćanja toga, što je bolest, koji su njezini uzroci i što treba učiniti da se spriječi njezina pojava. Važan korak u suvremenoj medicini bio je, kada su liječnici spoznali da je liječenje pojedinog organa malo perspektivno, budući da organizam obolijeva u cjelini, pa ga, prema tomu, kao takvoga treba i liječiti. U svezi s time pojavilo se zanimanje za istočnu medicinu u kojoj je liječenje bilo orijentirano upravo na cijeli organizam. Liječnici su bili prinuđeni upoznati se s pojmovima kao što su energetski meridijani i kanali. Predodžba o tome da je organizam osim fizičkoga i energetski sustav, postupno je počela ulaziti u koncepciju svakoga liječnika....



Ka ljepoti

Ljeto 1999. godine. S obitelji se odmaram na jugu. Jutros sam ustao rano, oko sedam sati. Obala mora je blizu. Jedna od omiljenih navika mi je ustati rano ujutro i okupati se u mirnoj, prohladnoj vodi. Sve okolo je mirno, čuje se samo pjev ptica. Spuštam se ka vodi bez žurbe i, odjednom mi pozornost privuče neobičan zvuk. To moja koljena škripe. ?Iscjelitelj na odmoru", pomislih ironično. ?Tko će mene sada liječiti?" Polako ulazim u vodu, zaranjam i sve drugo postaje nevažno. Petnaestak minuta plivam lagano uživajući u tirkizno-plavoj boji vode, izlazim na obalu i Iješkarim pod zracima darežljivog sunca. ?Vrijeme je da izvučem zaključak iz dosadašnjeg rada," pomislih promatrajući beskrajnu pučinu mora. ?Deset godina se bavim istraživanjem, ali do sada nisam uspio promijeniti sebe." Imam problema sa zdravljem kao i svi drugi ljudi. Ranije sam držao da iskusnog probnog vozača ne bi trebali mučiti problemi koji muče početnika. Tada sam shvatio da će problema biti uvijek, jer iskusni vozač sebe izlaže većoj brzini, samim tim i većem riziku. Napori kojima se izlažem štete mom zdravlju, ali istodobno mi pomažu uspinjali se na više razine svijesti.



Ka Božanskom

Ljudski je um poput sante leda. Mali dio je vidljiv i nalazi se iznad površine, dok je najveći pod vodom. To je skriven, tajanstven svijet, živ, u njemu vladaju sasvim drugi zakoni, u njemu je zarobljena ogromna energija u vidu arhetipova. Tu su sakupljena sva naša dosadašnja iskustva. To je ono što S.N. Lazarev naziva informacijskim poljem i ističe kako je danas ono prepuno tereta koji se kroz inkarnacije odlagao. Ono je zatrpano i opterećeno nepravilnim i negativnim mislima, osjećajima i postupcima. Bolesti koji nam dolaze kao korektivna mjera na naše neadekvatne i ne-harmonične odgovore na vanjske, stresne situacije se sve teže liječe. Pravi uzrok bolesti nikada nije mogao biti otklonjen, već je problem potisnut još dublje. Tako samo odlažemo da nešto učinimo u pravcu mijenjanja svog karaktera, osobnih mjerila vrijednosti i životne filozofije. "Bilo je doba da se kamenje baca, sada je došlo doba da se kamenje skuplja". Kako kaže S.N. Lazarev: "Doći će doba kada ćemo moliti da nam Bog pošalje uvrede i poniženja od bližnjih, ali njih više neće biti, kada će jedina metoda preispitivanja dolaziti kroz bolesti, koje nam kao prinudna mjera dolaze, kada to već nismo učinili dobrovoljno".



Razgovori

Mnogi koji su pročitali sve moje knjige postavljaju pitanje: "Kako se trebamo moliti, što trebamo tražiti u molitvi?" Moj odgovor je sljedeći: "Potrebno je samo naučiti pravilno prolaziti kroz stresne situacije u životu". Naučite ne gubiti božansko kada gubite ljudsko. Kada osjetite da ste u stanju sačuvati ljubav u bilo kojoj teškoj životnoj situaciji, tek tada se počnite moliti za svoju djecu i unuke kako bi i oni bili u stanju sačuvati ljubav u trenucima iskušenja. Ne samo kada se dovodi u pitanje materijalna i duhovna stabilnost, već i emotivna. Prijatelji su mi rekli kako se informacija najbolje usvaja kada je iznijeta u obliku odgovora na pitanja pacijenata i zato sam odlučio napisati ovu knjigu. Ako primijetite da se u nekim stvarima ponavljam, znajte da to nije slučajno.
« Poslednja izmena: 19. Jul 2007, 02:27:29 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Magic, rekoh ti...  uspenje, sorcizam.

Den Braun... Zanimljiv onima kojima je nepoznat pojam 3,14.

Gete, Edgar Alan Po, Borhes, Rembo, Prust, Kafka,Eliot, Beket, Pasternak, C. Milos, Ru.....


« Poslednja izmena: 12. Dec 2008, 23:18:55 od Euridicat »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
sve sto radimo vrsi uticaj na nas zivot... bivalo je da su me knjige navodile i na dobre i na lose projekcije same sebe  Smile
mlad covek je podlozan uticajima, i sve na njemu ostavlja traga ... pa i izbor literature.
a moja su literarna ljubav u pubertetu bili rusi i nemci.  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
SonyEricsson K530i
Dosta mi se puta to desilo... Kao klinac sam dobio knjigu Nedjeljka Popadica i od tada sam poceo da pisem pjesme i price, u osnovnoj i srednjoj skoli sam svae godine nagradjivan na raznim takmicenjima u posanju, bilo poezije bilo proze... Jesenjinove pjesme su mi prokrcile put ka najvecoj ljubavi, a "Braca Karamazovi" je djelo koje je od mene napravilo ozbiljnu osobu...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00

a moja su literarna ljubav u pubertetu bili rusi i nemci.  Smile

 Smile
« Poslednja izmena: 12. Dec 2008, 23:20:28 od Euridicat »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Pakleni macka ti ne gresis, kad macka vidi mis, onda mis je vec mrtav ako macka gladna. Ti si procitala sve. Al bez Hrabala i Monarchiju tesko razumetipuno stvari u srbiju, narocito na severnu delu. Hazarski recnik sa tri verom nesto tako prica. Meni to je bilo glavna delo i sa nekim novelima gde su kijali ikoni. Smile
Poz Euridicat Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 27. Jul 2007, 21:50:59 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Den Braun... Zanimljiv onima kojima je nepoznat pojam 3,14.


Е стварно ти је дефиниција генијална Smile Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.