Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:14:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: wlan i internet  (Pročitano 1892 puta)
15. Jul 2007, 14:21:47
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W995
e ovako pocinje moj problem. imam laptop i desktop racunar i juce sam kupio wlan karticu za desktop racunar da bi ga povezao sa laptopom. kartica je inace asus za b/g standard do 54 Mbit/s. dobio sam neki softver uz karticu i naravno povezao desktop sa laptopom(inace sam ovo prvi put radio preko wireless-a, preko kabla hiljadu puta). e sad problem je u tome sto ne mogu imati internet na lap topu jer mi je glavni racunar za internet desktop i na njega je prikacen ISDN modem. tako da sam htjeo da preko laptopa imam internet u okruzenju u kojem bi se kretao. kada sam to radio preko kabla jednostavno bi konekciju koja je na glavnom racunaru stavio share i to bi bilo to. dakle kako da to isto bude ovako i da li to uopste moze jer ostalo je sve isto kao i kad je povezano preko kabla-transfer fajlova sa jednog na drugi je super. i naravno racunari su povezani ad-hoc bez rutera.
IP sačuvana
social share
nije glavno pitanje da li covjek brzo ide, nego kud ide i po kakvom poslu; brzina, prema tome, ne znaci uvijek i prednost          -          Ivo Andric
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Sony xperia
Da razjasnimo, ranije si preko lan-a spajao i bilo je ok. Sada si kupio mreznu i nece. Isdn je na kompu vezan preku usba-a koji nakon instalacije drajvera, oformljava virtuelni modem. Jel sada sa tog modema ne mozes serovati internet na laptop?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W995
sada nijesam shvaio ovo virtuelni modem ali mislim da je upravo to. dakle, ne mogu sherovat konekciju kao kod zicanog lana. interesuje me postoji li neko posebno podesavanje
IP sačuvana
social share
nije glavno pitanje da li covjek brzo ide, nego kud ide i po kakvom poslu; brzina, prema tome, ne znaci uvijek i prednost          -          Ivo Andric
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Sony xperia
Da taj virtualni modem ce te zezati. to je softverski modem, kao virtual cd-rom. Prilikom instalacije drajvera za isdn i on se ubacuje, tako da nemas potrebe za hardverskim. Samo sto  iz kontrol panela ne mozes podesavat neke stvari. Probaj da ne serujes njegovu ,, ikonicu,, vec provajdera preko koga imas konekciju.
Druga mogucnost je da uradis home or small office network conection.

Imas gore top temu kako rade mreze, pogledaj, prepuna je korisnih informacija.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2007, 15:04:56 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W995
vidi isdn modem je eksterni i to santis od siemensa. kad sam ga instalirao javlja mi se samo on i preko njega mi je napravljena konekcija na desktop racunaru i kad sam povezivao preko zicanog lana samo bi sherovao konekciju a sad to nece za bezicni lan, mislim da to nema veze sa modemom. a inace mi je network konekcija home or small office network conection. mislim da postoji neko posebno podesavanje ali sta...
IP sačuvana
social share
nije glavno pitanje da li covjek brzo ide, nego kud ide i po kakvom poslu; brzina, prema tome, ne znaci uvijek i prednost          -          Ivo Andric
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Sony xperia
Ako si dobio od telekoma jos jedan cd, osim onog, net metod, pa si to instalirao brisi. To tako zeza stvari, kao da su ljudima namerno dali da ih zezaju. On ubacuje jos jedan modem, pa kada sve ispomesa....
Inace serovao sam ranije net, dok nisam dobio adsl, nije zezao. Proveri jesi ubacio capi drajvere, i ostale stvari kako treba.
Drugo, na laptopu postavi da je ip adresa automatska , a workgroup iste na oba. Tako bi morao imati i net i klasicnu mrezu medju dva komp-a
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG Nexus 5
Radio sam wireless preko ISDN-a i koliko se secam odradio sam je veoma lako. Serovao sam konekciju, na drugom kompu sam podesio obtain an ip automatically i radilo je bez problema.

Probaj da reinstaliras modem ili jos bolje, probaj da ga stavis preko serijskog porta. (verovatno si dobio taj kabl)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W995
dakle kao sto sam rekao file transfer ide dobro i naravno da su u istoj radnoj grupi, i imam takodje jedan stari komp tako da sam zicanim lanom bio povezivao ova dva kompa i da sam samo sherovao konekciju i to bi bilo to a sad nece. da li treba i da na ovom kompu gdje mi je modem stavim da mi daje automatski IP. stvarno ne znam evo 5 sati se ubijam ali nikako. sta da pokusam jos
IP sačuvana
social share
nije glavno pitanje da li covjek brzo ide, nego kud ide i po kakvom poslu; brzina, prema tome, ne znaci uvijek i prednost          -          Ivo Andric
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W995
i jos ovo modem je prikacen preko usb a ne serijskog
IP sačuvana
social share
nije glavno pitanje da li covjek brzo ide, nego kud ide i po kakvom poslu; brzina, prema tome, ne znaci uvijek i prednost          -          Ivo Andric
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson W995
   evo problem rijesen. uhhhhhh al sam se namucio. dakle kad sam uninstalirao softver od kartice koji sam dobio i prebacio da mi windows kontrolise wireless a uz to podesio u wireless podesavanja na oba kompa da mi je konekcija wireless share dakle lan konekcija a naravno uz to i da je share i podesena bila i internet konekcija na kompu gdje mi je modem, i uspjelo je. hvala na odgovorima i sto ste izdvojili vrijeme za moj problem   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
nije glavno pitanje da li covjek brzo ide, nego kud ide i po kakvom poslu; brzina, prema tome, ne znaci uvijek i prednost          -          Ivo Andric
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:14:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.