Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:41:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psiholog/Psihijatar  (Pročitano 41881 puta)
12. Jul 2007, 19:35:51
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia N70
Zanima me posto se bas ne razumem koja je razlika izmedju ove dve profesije. Dobro, razumem da psihijatar ima zavrsenu medicinu, moze da prepisuje lekove, i da te smesti u ludaru. Ali sem toga?

I zanima me  kako bi mogao sa nekim da popricam, pa makar preko interneta.
Koliko uopste kosta, psihijatar, psiholog.

Da li za to treba uput od doktora, or smthin.

thx =)
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Психолог је неко ко је студирао и завршио психологију.
Психијатар је студирао медицину, затим специјализирао психијатрију, као што неко други специјализира нпр. за очног лекара.
Психолози могу бити уско стручни, нпр. за брак, породицу, дечији психолог, психолог за жртве злостављања, школски психолог итд. Могу ићи на обуку и постати и психотерапеути или психоаналитичари. И то није лако постати.
Психијатар може такође бити клинички, судски вештак који врши процену психичког здравља оптужених у кривичном процесу или може да ради амбулантно, при домовима здравља.
Они се баве тежим болестима, паранојом, шизофренијом итд., код њега се упућују они који покушају самоубиство, затим овисници од дроге или алкохола.
Приватних амбуланти има, не бих сад да рекламирам, лако ћеш наћи преко интернета.
Ако имаш неки мањи проблем, прво се консултуј са психологом који ти је најближи, а он ће већ проценити да ли ти треба помоћ психијатра или не.


IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ukratko rečeno psiholog pomaže zdravim ljudima da reše neke teže probleme za koje sami ne vide način. Recimo bračno savetovalište, motivacija dece da se školuju, prihvatanje bolnog gubitka ili recimo izlaženje na kraj sa nekom manom. Psihijatar radi sa manje ili više nestabilnim ljudima kojima je neophodno lečenje. Vrlo često u lečenju učestvuje i psiholog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia N70
da ali gde da nadjem psihologa. idem na fax. lako bi da sam u srednjoj.
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 124
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Jel ti imas roditelje? Imaju li oni socijalno osiguranje? Jel ti je civilna zdravstvena knjizica? Prvo udji u bilo koji dom zdravlja gde imaju lekare opste prakse, tamo mozes da traziz upup za psihijatra, ako oni nemaju psihijatre salju te dalje (pisace ti na uputu u koju bolnicu treba da ides), pa tamo overis uput, kazu ti koji sprat, koji salter, konacno dobijes uslugu (psihijatra) i platis (ako imas socijalno neplatis!)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


One Door Away From Heaven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia N70
hm..ok...
a da li bi mogao da mi se javi neko ko je bio kod psihijatra ili psihologa.
imam par pitanja, pa ako bi neko mogao da se javi preko pp.
hvala.
IP sačuvana
social share
I never loose, I just choose not to win. <Mandy>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Kod psihologa je bili svi,vecina sigurno.Kada polazish u shkolu idesh kod shkolskog psihologa,na pregledu za vozachku,na pregledu za zaposhljavanje,vojnog psihologa...

Ja lichno nalazim da su strashno zanimljivi i ne mogu da odolim da se malo ne poigram sa njima  Smile
Onom psihologu u vojsci sam dupe pomerio  Smile   poslao me na OPP 5 dana a kapetan me gledao  Smile i izbegavao me shto je vishe moguce. Smile

Dekoncentrisanog,nezainteresovanog ili jednostavno losheg psihologa je dosta lako izmanipulisati jer donosi zakljuchke po shablonu,dovoljno je da taj shablon donekle poznajesh
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Htela sam da ti posaljem pp ali koliko vidim da je omoguceno samo aktivnim korisnicima. A ako moze kontaktiraj ti mene ili pitaj ovde sta te zanima. Ja sam par puta bila kod psihologa


DObices mail za koji minut Smile


@Pile
Edit by arlekin: Poruke spojene. Nemoj pisati vishe postova zaredom koristi opciju
« Poslednja izmena: 11. Avg 2007, 23:59:37 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12
Zastava Vranje
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Siemens A52
И мене интересује! Smiley
Изгубила вољу за учењем, па бих да попричам с'неким стручњаком! Не знам зашто, али вршњаци ми нимало не помажу! "Мораш да учиш!" Ваааааааааааааау... Сад' ми кажи нешто ново! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Prvo pokušaj u domu zdravlja jer tamo ima psiholog, a ako ti bude potrebno više nego što tamo dobiješ traži uput za neko od savetovališta za mlade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:41:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.