Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:42:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste za ili protiv Eutanzije ??
Za
76.6%  (49)
Protiv
23.4%  (15)
Ukupno glasova: 64
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: eutanazija??  (Pročitano 40771 puta)
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
moje misljenje je da bi nekad i trebalo olaksati nekome muke, dok s' druge strane mislim da niko nema pravo da o tome odlucuje. ubica je ubica bez obzira kakvi su motivi.
Magic Master sve teme su prilicno stare, jbg. pravila
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Mislim da trebalo da postoji to i u srbiju, samo jednostavno moral tu nije na tog nivoju da ljudi lako moze da svate sta to znaci. I dokle je moguce otici, mislim da nije srbije jos toliko razvijen pravna drzava da to bi mogli uvesti u praxu. Bas zbog krsenje zakonu, sto je jako cesto nije ispitivan do kraja. Bar meni tako se cini. To bi bilo i sa eutanazijom na los nacin, mogu kazati na glup nacin bi koristili. Eutanazija nije ubijanje ni nije samoubijanje, dok o ovome traje diskusija sta je to nema za eutanaziju mesto jos.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2007, 21:30:29 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
eto i da se dozvoli i da se drzimo zakona... niko nam ne garantuje da ce se  nece covek probuditi iz kome jednog dana, jer je to prosto nepoznato i ne moze da se predvidi.Tako da jako je problematicno dozvoliti ovakav zakon, njegovo definisanje je zapravo nocna mora, jer ima toliko nijansi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
ma sama pomisao gusi svaku dalju nadu ka izlecenju, svaki doktor koji prdlozi ili prihvati eutanaziju bi trebao da se zamisli. Ne shvatam te doktore
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


"What we do in life echoes in eternity"

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 913
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia e50
Definitivno je postoji mnogo problema pri definisanju jednog ovakvog zakona. Mada bi takve rasprave trebali da prepustimo pravnicima.

Generalno ja JESAM za eutanaziju, ali se plašim da će na ovim prostorima nešto što se nazva "ubistvom iz milosrđa" poslužiti mnogim nestručnim lekarina (čast izuzetcima - naravno) da zbog neke svoje gluposti, ili nevoljnosti da nastave lečenje predlože da se pacijent "milosrdno ukloni" sa lica zemlje.

Ukoliko, naravno, sve dođe na svoje (mada teško), postavlja se pitanje - ko može da odluči o takvom činu, tj. da li je prihvatanje milosrdnog ubistva čisto lični čin ili se za tako nešto može odlučiti i bliža porodica (recimo u slučajevima kada je čovek nekoliko godina/meseci u komi).
Da, i za kraj, mislim da sam na Discovery kanalu gledao jednu emisiju o tome. Pričali su ljudi koji žive sa nekakvim genetskim poremećajima (najgori slučaj koji sam zapamtio je da je neko iz Finske ili iz tog poteza gore alergičan na vodu!!!). Zaključaj je oko 50% vs. 50%, iako je svima 100% svaki dan najveće mučenje. Možda i to treba uzeti u razmatranje. 
IP sačuvana
social share
You know I'm not about to go to Texas and not ride the mechanical bull. That would be like going to Los Angeles and not sleeping with Paris Hilton.
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Apsolutno da.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
A sta je sa onom narodnom " nada umire poslednja ".
Kakav je to doktor ako digne ruke od pacijenta
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Pa Galebra u najvisem slucaju takve su te doktore koji su iskusne i znaju sta ce se desiti, to je deo njihovih posao. I u praxu da , dignu ruku, a naravno za polumrtve da odrzaju ih u polumrtvost jos i postoji institucija(Hospice n.p). Za eutanaziju odgovor kategorican veliki DA.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


"What we do in life echoes in eternity"

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 913
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia e50
Kakav je to doktor ako digne ruke od pacijenta

Naravno - nikakav. Al takvih ima pa ima. I to mnogo. Pošto mi keva radi u bolnici takvih sam se priča naslušao (neka su i 1% istinite) da se plašim kad se razbolim. I to ne od bolesti...  Smile

Baš me interesuje šta bi sa "plemenitom veštinom" i onom Hipokratovom zakletvom (ponavljam - čast izuzetcima)?
IP sačuvana
social share
You know I'm not about to go to Texas and not ride the mechanical bull. That would be like going to Los Angeles and not sleeping with Paris Hilton.
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Укратко, да.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:42:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.