Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je biti Srbin isto sto i biti pravoslavac?  (Pročitano 20647 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia N70
Draga gospodo sada ste nazalost sve vise u pravu kada tvrdite da je pojam Srbin (u hriscanskoj varijanti) neodvojiv od pojma pravoslavac. Kroz zadnjih sto i kusur godina politika nase cenjene SPC uspela je da otera skoro sve one koje su bili neodlucni u stavu da li oni mogu biti Srbi, ako nisu pravoslavci. Odose tako srpsko-slovenska braca muslimanske i katolicke veroispovesti... Sada imamo Bosnjake, bosnjacki jezik, kulturu... i nemojte mi tvrditi da su to potomci pravih Turaka, jer oni do juce nisu imali blage veze sa istinskim islamom, niti su se ponasali strogo u skladu sa muslimanskim zakonima. Raja su bili muslimani, koji nisu bili ni jedan narod... Pametne glave su mogle malo da porade na tome... ali ih ocigledno nije bilo na pravim mestima ili je bilo onih koji su radili upravo suprotno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Draga gospodo sada ste nazalost sve vise u pravu kada tvrdite da je pojam Srbin (u hriscanskoj varijanti) neodvojiv od pojma pravoslavac. Kroz zadnjih sto i kusur godina politika nase cenjene SPC uspela je da otera skoro sve one koje su bili neodlucni u stavu da li oni mogu biti Srbi, ako nisu pravoslavci. Odose tako srpsko-slovenska braca muslimanske i katolicke veroispovesti... Sada imamo Bosnjake, bosnjacki jezik, kulturu... i nemojte mi tvrditi da su to potomci pravih Turaka, jer oni do juce nisu imali blage veze sa istinskim islamom, niti su se ponasali strogo u skladu sa muslimanskim zakonima. Raja su bili muslimani, koji nisu bili ni jedan narod... Pametne glave su mogle malo da porade na tome... ali ih ocigledno nije bilo na pravim mestima ili je bilo onih koji su radili upravo suprotno.

Ima istine u tome, ali pitanja nacija na Balkanu je prvenstveno politicko, pa tek onda vjersko pitanje....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2308
Zastava Srbija, NBG
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6500c
biti pravoslavac naravno ne znaci biti srbin,ali biti srbin je mislim isto sto i biti pravoslavac Smile

Узе ми реч из прстију.Таман сам ја то хтео да откуцам.Треба узети српку историју и видети како се она развијала и ште је значило бити Србин.
Pre Srbi su bili i kattolicke, i pravoslavne i muslimanske veroispovesti. Vise tako nije.
IP sačuvana
social share
O porodici Jelene Karleuse:
glupo pitanje, oni su cuvena slovensko - srpska plemicka porodica sa dubokim korenima u kraljevskoj lozi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
biti pravoslavac naravno ne znaci biti srbin,ali biti srbin je mislim isto sto i biti pravoslavac Smile

Узе ми реч из прстију.Таман сам ја то хтео да откуцам.Треба узети српку историју и видети како се она развијала и ште је значило бити Србин.
Pre Srbi su bili i kattolicke, i pravoslavne i muslimanske veroispovesti. Vise tako nije.
Zbog ovakvih kao joca jox, Srbi su izbrisali pola milenijuma svoje istorije jer nije bila dovoljno "krstoslovna"
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Naravno da nije. Pravoslavna vera se bavi spasenjem duse covekove, a ne naroda.

Srpski narod je kroz istoriju dosta postradao zbog vere, pa je moguce da je zbog toga cesto izjednacavao veru i naciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 16696
Zastava Stuttgart
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple 
Kada sam bila mladja... Do nekih 11/12 godina ( za neke je to josh detinjstvo... Za mene je surov zivot...), sam zaista smatrala da su svi! Srbi pravoslavci... Vremenom sam shvatila da nismo svi isti... I nisam bila zadovoljna time kada sam videla da zene zbog vere moraju da nose marame na glavi ili kada neko nosi neki drugi znak Alaha a ne krst... To je za mene bilo nerazumljivo... Kada sam izashla u beli svet ( Smile ( tj, kada sam pocela da odrastam i da se budem sposobna devojka sa nekih 13/14 (morala sam rano da odrastam...)))... i bavila se drugim stvarima, shvatila sam zashto ljudi nisu isti i zashto su i vere razlicite... Tako da kada sebe neko nazove Srbinom, ne mora da znaci da je i pravoslavac... Eto, toliko od mene Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Naravno da biti Srbin ne znaci i biti pravoslavac. Nekada je bilo tako ali braco nama je komunizam bio na plecima 60 godina pa i sada se oseca njegov zao dah. Mi se jos uvek nesto mucimo i vracamo se veri ali na svakom koraku se vidi nepismenost i nekultura koja nikako da nestane. Jos uvek se Srbi pozdravljaju sa 3 rasirena i podignuta prsta, jos uvek se na svakom koraku psuje Bog i to je kao svima uzrecica, retko ko posti sredu i petak a o visednevnim postovima da i ne pricamo itd... Zasto je to tako ? Pa zato sto nas pravoslavlje ne interesuje, zato sto mislimo da smo pravoslavci automatski zato sto smo Srbi i to je najveca zabluda a pogotovu zabluda mladih ljudi sto je veoma zalosno. Ostaje nam da verujemo i da se nadamo da ce neke naredne generacije pronaci pravi i istiniti put pravoslavne vere kojim su isli nasi preci a i da se trudimo da i mi naucimo dok jos mozemo. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.