Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zabrinjavajući nedostatak komunikacije očeva i dece  (Pročitano 2063 puta)
07. Jul 2007, 23:08:33
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Apple iPhone 6s
Tata, da ti kažem
Zabrinjavajući nedostatak komunikacije očeva i dece


Roditeljske veze sa decom u zapadnim zemljama sve su slabije, upozoravaju stručnjaci. Deca uzrasta između četiri i dvanaest godina pred televizorom provode svakoga dana između tri i tri i po sata, a s očevima razgovaraju između pet i deset minuta na dan. No, nisu više samo očevi ti koji nemaju vremena za decu zato što su van kuće čitav dan, a kad se vrate toliko su frustrirani i umorni da nisu sposobni da se na pravi način posvete deci. I deca sve češće odbijaju razgovor sa svojim očevima, jer na televiziji baš sad ide program koji žele da vide, moraju da uče, ili možda nisu ispunili svoju dnevnu normu igranja video-igrica.

O nedostatku komunikacije između roditelja i dece, ali i o temama koje se sa tim povezuju, nasilju u školama i zlostavljanju dece, sve više se priča u razvijenim zemljama.

U savremenom potrošačkom društvu deca previše vremena provode sama, a osnova za dobro vaspitanje je u porodici, naglašavaju stručnjaci. Posledice nedostatka komunikacije jesu kobne. Ne samo što deca nemaju od koga da nauče vrednosti kojima su se još pre nekoliko godina ponosile tipične evropske porodice, već zbog neznanja, usamljenosti i lakovernosti postaju laka meta pedofila, narkodilera i maloletničkih bandi.

Seksualno zlostavljanje dece posebno je delikatna tema jer većina dece s takvim iskustvom ima problema u kasnijem životu. Ali, kako reći umornom i ljutom tati „Tata, stani, samo da ti nešto kažem”, kad tata nema vremena ni da u prolazu pomazi svog mališana… Ne čudi onda što se većina slučajeva zlostavljanja nikad ne otkrije, a što samo deset do dvadeset odsto otkrivenih zlostavljanja bude predmet sudskog postupka.

Sve je više dece s mentalnim problemima, depresijom, poremećajem pažnje, osećanjem teskobe…
Stručnjaci upozoravaju da je poslednji čas da se promeni sistem vrednosti u porodici i da očevi, zajedno sa majkama, svakoga dana odvoje bar malo vremena za kvalitetno druženje za svojom decom. Posledice prestanka komunikacije zaista mogu biti dalekosežne i veoma bolne za sve članove porodice. Setite se toga svaki put kad poželite da posle posla odremate sat ili dva, uprkos tome što vaš mališan ide za vama skrećući pažnju na sebe…
D. P.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Apsolutno si u pravu..nazhalost...

  Roditelji..deca..

Ne sme nishta da bude preche od dece.Decu treba saslushati,prichati sa decom.A, ne samo ih nahraniti, dati novac i juriti..karijeru..novac..ne znam shta josh

Ja pricham iz iskustva. Moj muzh puno radi, juri novac Smile Nije "alav" zhivimo pristojno.

  Nervira me kod njega, shto i to malo kad je kuci, decu vidi u "prolazu" Za njega je vazhno da su zdravi, obucheni, siti...da imaju shto im treba...
  Razumem da dodje umoran sa posla, al jako retko pricha sa decom.

O, svemu Ja pricham sa decom.Nema "tabu"teme.Ne sme da je bude...A, shta bi bilo da sam Ja drugachija Smile No, Ja ne mogu biti drugachija.
I, nije mi zhao shto su me proglasili teh.vishkom.Hvala im, to su uradili na vreme.

P.S. Mnogo toga sam prochitala ovde od dece, koja su prepushtena sama sebi Smile Naravno i mnogo toga videla..kako deca propadaju, a roditelji se bave nechim vazhnijim Smile Posle "chupaju kosu" kad uvide da im je dete otishlo stranputicom! Dusha me boli za zapostavljenu decu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia 1234
moj caca je extra otac al sto ga mrzi da prica nije normalno. i sta meni fali sad?  Smiley 1
salim se ja, ali u mojim ludim godinama, bas sam ja znala gde je problem. i da li ga uopste ima.
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=74132

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson W810i
Caleta vidjam samo uvece kad dodje sa posla i to ako ja nisam izasao iz kuce.....jeste da vikend provodimo svi zajedno al stvarno bi bilo lepo da se cesce vidjamo i sto je mnogo vaznije da vise komuniciramo....al jbg to je posledica savremenog drustva......
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Caleta vidjam samo uvece kad dodje sa posla i to ako ja nisam izasao iz kuce.....jeste da vikend provodimo svi zajedno al stvarno bi bilo lepo da se cesce vidjamo i sto je mnogo vaznije da vise komuniciramo....al jbg to je posledica savremenog drustva......

 Eto... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Lepa tema... Istinita, ali ja sam zesce iznerviran njome kad se samo osvrnem oko sebe i vidim tu situaciju i u svojoj kuci.
Svaka cast "Enigma" na lepim recima!!!
Svoju komunikaciju sa mojim tatom u poslednjih 5-10 godina mogu mogu sabrati u samo par dana... tj. dnevno, to su 2-3 pitanja o najvaznijim obavezama u kuci ili skoli, a... u stvari, bude tu i 2-3 izjave tipa: "...razvedrilo se napolju..." ili "...ova lubenica i nije nesto slatka..."...
Pored ovog "iscrpnog" razgovora sa mojim matorim, uvek me je, a i sada, nervirao njegov ponos!? Kakav ponos pitam se ja!??? Njemu ponos ne dozvoljava da stupi u neki duzi razgovor ili otvori neku socniju i skriveniju temu... ma strah ga je ali ne sme to da prizna.
Sada kad smo sestra i ja vec odrasli, vidim ja da on pokusava da stupi nekako u kontakt sa nama, ali ja neverujem da cu moci da se naviknem. Kao da neka druga osoba sedi za stolom dok rucamo!!! Iznosi neke fazone, plitke, koje nisu uopste smesni... a ni jednom jos ne pokusava ozbiljno da prica sa nama. Mozda ponekad da objasni sebe.
Mislim da vec postaje kasno za neku nasu komunikaciju... jer ne vidim da u njemu postoji zelja za to. Previse se boji da ce se poljuljati njegov ponos i pozicija u kuci ako se malo spusti na zemlju i poslusa sta mi imamo da kazemo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lepa tema... Istinita, ali ja sam zesce iznerviran njome kad se samo osvrnem oko sebe i vidim tu situaciju i u svojoj kuci.
Svaka cast "Enigma" na lepim recima!!!
Svoju komunikaciju sa mojim tatom u poslednjih 5-10 godina mogu mogu sabrati u samo par dana... tj. dnevno, to su 2-3 pitanja o najvaznijim obavezama u kuci ili skoli, a... u stvari, bude tu i 2-3 izjave tipa: "...razvedrilo se napolju..." ili "...ova lubenica i nije nesto slatka..."...
Pored ovog "iscrpnog" razgovora sa mojim matorim, uvek me je, a i sada, nervirao njegov ponos!? Kakav ponos pitam se ja!??? Njemu ponos ne dozvoljava da stupi u neki duzi razgovor ili otvori neku socniju i skriveniju temu... ma strah ga je ali ne sme to da prizna.
Sada kad smo sestra i ja vec odrasli, vidim ja da on pokusava da stupi nekako u kontakt sa nama, ali ja neverujem da cu moci da se naviknem. Kao da neka druga osoba sedi za stolom dok rucamo!!! Iznosi neke fazone, plitke, koje nisu uopste smesni... a ni jednom jos ne pokusava ozbiljno da prica sa nama. Mozda ponekad da objasni sebe.
Mislim da vec postaje kasno za neku nasu komunikaciju... jer ne vidim da u njemu postoji zelja za to. Previse se boji da ce se poljuljati njegov ponos i pozicija u kuci ako se malo spusti na zemlju i poslusa sta mi imamo da kazemo...

  Ne znam shta da Ti kazhem..sem ovog da Te razumem Smile


 Nadam se da imash dobru komunikaciju sa majkom Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Vrlo lepa tema, mada bi problem komunikacije među ljudima uopšte trebao da postane jedna od glavnih tema ovog društva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5237
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6680
ja sa mojim tatom imam super komunikaciju, bas smo dobri drugari

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


through stars we will navigate

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20552
Zastava On an island in the sun...
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ja mislim da je taj nedostatak komunikacije dosta uvjetovan nacinom odgoja i opcenito medjuljudskim odnosima na ovim prostorima. Jednostavno fali na otvorenosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.