Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lecenje Vitiliga??? Bilo kakva iskustva...  (Pročitano 20863 puta)
07. Jul 2007, 17:38:12
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Bilo kakva iskustva...
« Poslednja izmena: 07. Jul 2007, 19:41:57 od samirkobe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Da vidimo sta kaze Wiki na tu temu..

Vitiligo

Vitiligo ili leukodermija je hronično stečeno oboljenje kože, koje se javlja u vidu glatkih, belih mrlja na različitim delovima tela. To je jedno od najčešćih oboljenja iz grupe hipopigmentacijskih poremećaja. Tačan uzrok bolesti je složen i nije u potpunosti razjašnjen. U 30% slučajeva bolest je nasledna. Pretpostavlja se da dolazi do razaranja melanocita (ćelija koje proizvode kožni pigment melanin) iz još nepoznatih razloga. Kao ostali činioci koji doprinose bolesti se pominju ponovljene opekotine od sunca, traume, emocionalni stres, a sve češće se vitiligo posmatra kao autoimuno oboljenje. Ova bolest nije zarazna i javlja se u svim životnim dobima, kod oba pola. Incidenca obolevanja iznosi oko 1-2%.

Naziv vitiligo potiče od latinske reči vitium (mana) ili vitelius (bele mrlje na telećem krznu).

Dijagnoza i lečenje

Dijagnoza se postavlja na osnovu kliničke slike, a potvrđuje patohistološkim nalazom (nakon biopsije).

Postoje brojni načini da se obolela koža "kamuflira" upotrebom šminke i ostalih kozmetičkih proizvoda. Jedan od načina uključuje izbegavanje sunčanja, kako bi se smanjila razlika između pigmentisane i obolele kože. Ipak, sunčevi zraci mogu i da podstaknu regeneraciju melanocita i povratak normalnog pigmenta.

Fototerapija je takođe blagotvorna. Izlaganje dugotalasnim ultraljubičastim zracima u kombinaciji sa lekom Psoralen (terapija poznata kao "PUVA") dala je dobre rezultate. Takođe se koriste i ultraljubičasti zraci talasne dužine 311-313 nm, koja ne uključuje upotrebu lekova. U tu svrhu se koriste posebne fluorescentne lampe ili uređaji sa optičkim vlaknima, koji tretiraju velike površine u kratkom vremenskom intervalu.

Krajem oktobra 2004. godine lekari su upešno izveli transplantaciju melanocita u područja kože zahvaćena vitiligom, što je rezultiralo potpunom repigmentacijom. Procedura podrazumeva uzimanje tankih slojeva pigmentisane kože iz glutealne regije pacijenta. Iz nje se zatim izdvajaju melanociti i pripremaju za presađivanje. Površina koja se tretira se pripremi pomoću medicinskog lasera i nakon toga se ugrađuju pripremljeni melanocitni "kalemovi". Nakon tri nedelje taj deo se izlaže ultraljubičastom svetlu, a isti postupak se ponavlja i nakon dva meseca. Kod velikog broja pacijenata (73-84%) usledila je potpuna repigmentacija.

Osim ovih metoda lečenja, koriste se i kortikosteroidi (lokalno tokom 1-2 meseca), depigmentacija preostalih pigmentnih delova kod veoma proširenih vitiliginoznih promena itd.

« Poslednja izmena: 08. Jul 2007, 17:40:00 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
A ima li neko neki lek da je koristio a da mu je zaista pomogao... Meni ima samo na zglobovima palceva po 2 bele mrlje precnika 1 cm??? Da li je to stvarno vitiligo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ja imam milion dolara

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1011
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
moja supriga ima vitiligo ...trenutno probamo neku kremu i caj og nekog gospodina Rangelova (ako admin. misli da je u pitanju reklamiranje neka uradi sta treba da uradi)...
tek je treci dan terapije, pije se caj i maze se krema..pa videcemo..ako hoces mogu da ti posaljem tel. od toga g-dina...na privatno...

vitiligo (obzirom da mnogo smo citali, gledali i slusali o tome u zadnjih godinu i po dana) kazu da ima klinicku sliku skroz individualnu...znaci od osobe do osobe...
evo poslacu ti broj tel. priv. porukom Smile
« Poslednja izmena: 11. Avg 2007, 07:51:39 od wasisdas »
IP sačuvana
social share

Zelim vam svima sto i sebi, samo dobro.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Ali neznam koliko garantuje taj bugarin,jel ja koristim njegov tretman vec 2meseca i ima nekog poboljsanja,ali nije to to...ali verujem da ce biti bolje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dragi moji vitiligovci!

Ja sa tim imam problema vec 10 godina ,nema sta nisam probala .kreme, vitamine, postepeno izlaganje suncu ili solarsko, razne prirodne meleme nista nije pomoglo. Za toga nema lijeka .Estetska bolest koja nam smeta ,ali vremenom koza sva izgubi melanin i na kraju toga dobijete finu kozu na kojom vam ostali zavide. Savjet samo koristite kreme ili losione za protekciju spf 30+.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Moja majka je imala vitiligo koji joj je vremenom prosao. Mislim da ga je dobila suncajuci se za vreme ozbiljnog tretmana inekcijama u toku jake upale jajnika. Pojavio joj se ispod ruke i na licu (ispod i oko ociju). SEcam se da se mazala svim mogucim kremama i pila razne cajeve, medjutim nista nije pomagalo. U to vreme (pre oko 15 godina) neko joj je savetovao da otputuje na obalu Mrtvog MOra, jer se tamo navodno nalaze najbolja svetska banjska lecilista za lecenje vitiliga lekovitim blatom.Oni navodno tvrde da lece vitiligo u 99% slucajeva. Ako se dobro secam u terapiju je spadalo svakodnevno izlaganje suncu u periodu koji se svakodnevno povecavao za neko odredjeno vreme.
Zbog ekonomske situacije nije bila u mogucnosti da sebi to priusti i odlucila se za Crnu Goru ... i besomucno suncanje. Svakodnevno. U popodnevnim casovima (posle tri sata posle podne) Kvasila je lice morskom vodom i pustala da ga zapece sunce dok ne bi osecala kako joj se koza lica jako zateze. I onda opet i opet... i tako stp puta dnevno dva meseca. Posle dva meseca vitiligo se povukao. Ne potpuno, ostale su sasvim malene bele povrsine oko ociju, koje se u principu ne vide. Osim ako se strasno ne zagledate, a onda izgledaju kao nekoliko sitnih malenih belih flekica. Vitiligo ispod ruke potpuno je nestao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
I ja imama vitiligo i bas se namucih.   .   .    Nisam sve probala ali necu odustati.    Verujem da nesto moze pomoci.  
Koju god terapiju da koristim potrebno mi je sunce (bez njega nista) a nemogu se suncati bas svaki dan nekoliko meseci kako je za terapiju predvidjeno.     :shock:


Jer  neko  zna  gde  mogu  kupiti  UVB/NB  lampu  za lecenje  vitilga?  :-k

ps.   trenutno koristim Novitil.  
ako neko vidi bilo kakve rezultate, bilo sta, neka javi  :weirdface:
« Poslednja izmena: 08. Sep 2007, 23:18:23 od Nevidjena »
IP sačuvana
social share
Be yourself. . .  always
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Alcatel 258
100% lecenje vitiliga je moguce jedino na Kubi, valjda se spravlja neka mast od zivotinjskih jetri i plahte zenine kod porodjaja i osvetljava se UV svetlom...
A sto se tice tih nasih krema i kremica... pored mazanja mora se izlagati UV svetlu, tj suncu ali kada je ono pod najmanjim uglom a tada su uv zraci najveci znaci jutro i svitanje ... 15tak minuta... nikako preterati, moja sestra je imala vitiligo i skoro joj je prosao od neke kreme*nemam pojma kakve) i tog izlaganja suncu jutarnjem..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.