Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 62
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mleko - tajne koje krije ova otrovna tecnost  (Pročitano 77172 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
 Smile Smile  shtetno mleko 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
Nisam ljubitelj mleka, cak ne pamtim kad sam popio, ali zato mlecne proizvode i slatkise obozavam. Ako je toliko stetno sto ga u SAD ne zabrane ili neka napisu kao na kutijama cigareta. Citajuci ovo iz cista mira sad u pola noci mi se prijede kajmak ( mozda je zavisnost )
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG Nexus 5
Ma najzdraviji su oni sto ne jedu i ne piju...


Taman smo naucili magare da ne jede, a ono crklo.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
svi zivotinjski proizvodi nezdravi su jer se zivotinje industrijski uzgajaju. Da ne pricam o tome koliko je dodatna obrada recimo mesa nezdrava.
Evo primera. Da li je neko od vas ikada imao tzv" pusnicu" za susenje i dimljenje mesa? Ja jesam. Prirodni proces susenja i nadimljavanja mesa traje od 15 do 30 dana u zavisnosti od toga koliko zelite da vam se meso oseca na dim i koliko zelite da bude suvo. Zamislite u industrijskim uslovima proizvodnje, kada bi industrija mesa cekala da jedan kontigent mesnih proizvoda postane dimljen...30 dana? Predugo. Zato se mesu dodaju aditivi, glutaminati, i pre svega amonijak. Tj meso se umace u amonijak ne bi li lakse primilo dim i sto pre se osusilo. Da ne pricam o "aromi dima" koja sadrzi vise kancerogenih supstanci.
Hormoni se daju kravama da bi davale vise mleka, to je opstepoznata cinjenica. Medju tim hormonima nalazi se i sinteticki estrogen, koji kod zena u preteranoj konzumaciji izaziva rak dojke. Ferment koji vezuje mlecni kalcijum i koristi ga, organizam prestaje da proizvodi malo posle perioda dojenja kod deteta, pa tako kod odraslih osoba kalcijum iz mleka nema ko da iskoristi.
Svrha mleka je da prehrani mladunce. Ni jedna zivotinja ne pije mleko nakon sto prestane da sisa. Ni jedna zivotinja ne pije mleko od neke druge vrste zivotinje. Zasto samo covek obavlja obe ove radnje? Medjutim izgleda da posle hiljada godina pijenja ove tecnosti organizam nadje za shodno da se na istu i navikne.
Licno ne volim mleko, pijem ga samo u nes-kafi, izaziva mi mucninu. Ne jedem pavlaku, slabo pijem jogurt. Kao klinka sam volela puter, sada ga sve manje jedem. Uglavnom pojedem neko parce sira tu i tamo, ali ne preterujem ni sa tim.
Zivotinje uzgajane u okvirima prirodne ishrane zasigurno ne mogu davati proizvod koji je stetan. Misljenja sam da pijenje mleka nakon dobi predvidjene za unosenje istog, nema gotovo nikakav uticaj na ugradnju kalcijuma u kosti. Bez unosenja velikih kolicina magnezijuma i vitamina d (pogotovo D3, vitamina koji je prisutan u ribljem mesu, a najvise u ribljem ulju), kalcijum ne moze da se veze u organizmu, pa zato je i besmisleno uopste ga unositi u kasnijim godinama. Jesti mnogo razlicitih vrsta povrca bogatog vitaminima i mineralima, za sada je za mene najbolje resenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Ja samo znam da kad god sam se otkinuo od alkohola ... mleko je bilo uvek tu za mene ... moj detox - prijatelj  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1862
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
Baš me zanima kako bi trebali da se hranimo 8)prosvetli nas...odaj nam tajnu belog otrova do kraja....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
Jedan dan ima da na'vatam coveka koji prodaje domace mleko i da ga slikam. Ma samo da ga vidite covek " puca od zdravlja " . Pa nisu nase krave americke i nismo mi amerikanci kod njih i pcele otrovne.
da l kod njih ima izraz za nesto dobro kao " Med i Mleko "
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ne ako ovako krenemo da analiziramo svaku namirnciu zajedno sa vazduhom koji udisemo, jedino sto ce nam preostati je Prozak( koji je takodje stetan)!
Macke konzumiraju kravlje mleko( posebno nasu kravicu, ali i domace seosko mleko)
Kalcijum je neophodno unositi u trudnoci!
Od mleka i ja imam mucninu, ali bez jogurta ne bi mogla da zamislim burek!!
Na zapadu postoje namernice sa deklaracijom o tome na koj nacin su uzgajane..
Ne verujem ni da je svemocna soja nevina u svemu tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
cu soja nevina , soja je najvece zlo u ishrani
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
cu soja nevina , soja je najvece zlo u ishrani
Odmah da kažem da soja, genetički nemodifikovana, jeste najbolji prirodni izvor proteina koji postoji. Ina;e upravo ovaj protein smanjuje rizik od bolesti srca. Pored visokog sadržaja proteina ona je takođe bogata vitaminima, mineralima i vlaknima. Poslednjih decenija, njeno dejstvo kao antioksidans je privuklo ogromnu pažnju mnogim naučnicima i lekarima. Jedino ljudi alergični na sojin protein treba da izbegavaju proizvode od soje, ali s obzirom da ovakvih ljudi u svetu ima ispod 0,5%, većina može da uživa u varijetetima koji pruža ova izvrsna mahunarka.
Genetski modifikovana, ali samo genetski modifikovana soja može izazvati razne poremećaje, od mentalnih do fizičkih i treba je izbegavati. Isto tako, genetski modifikovane životinje kojih je sve više, i od kojih se kasnije proizvodi hrana izazivaju i gore poremećaje nego što ovakva soja može da pokrene što opet pokreće nove diskusije.
Za one koji ne znaju, postoji ogroman broj jela i proizvoda od soje, a najpopularniji su: sojino mleko (obično obogaćeno kalcijumom, vitaminima B12, D3 itd. tako da po ukusu dosta podseća na kravlje), tofu (sojin sir koji pripremljen na poseban način ima goto isti ukus kao i kravlji), sojin jogurt, tamari (fermentisana soja, koristi se kao idealna zamena za so), a kod nas su dostupne i šnicle ili odresci, komadići i ljuspice od soje sa više od 50% proteina i idealna su zamena za meso!
Gotovi proizvodi od soje su za nijansu skuplji od onih koji se dobijaju od hrane životinjskog porekla, ali su neizmerno zdraviji i manje štetni što vam može uštedeti novac koji biste utrošili na lekove i tretmane. A neobrađena soja je više od 2 puta jeftinija nego npr. juneće ili pileće meso.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2007, 02:39:10 od vnodr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 62
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.