Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihologija malih mesta  (Pročitano 11208 puta)
31. Avg 2003, 23:42:23
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Shvatate li taj pojam, cest u mom recniku? Primecujete li to oko sebe kada ste u nekoj manjoj sredini. Price, gledanja, dobacivanja, prepricavanja kome je sta bilo... Svega toga ima i u velikom gradu, ali to u malom mestu, provinciji, ima mnogo drugaciji smisao i znacenje a i znacajno se kolicinski razlikuje... prica se o svima... kumino kumce, jetrvino pastorce, pa njegovo pasenoga sestrica polu bratova drugarica ima decka koji je divan a ima jos divniju sestru koja je juce bila tu , tu i tu sa tim i tim... To medjusobno pricanje iza ledja i cinjenica da se i dalje prica varijanta koja je ipak u gradu izumrla sem u delovima u kojima zive gradski seljaci ili ti dosljaci iz manje razvijenih mesta, nek komsiji crkne krava... Ne moram dalje? Jel tako? Prepoznali ste situacije...  sta mislite o svemu tome?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 5
Dobro dosao u stvaran svet Smiley
Mozda se u BG tolko ta malogradjanstina ne oseca i ne primecuje zbog toga sto se ljudi malo medjusobno poznaju, ali u manjim gradovima i na selima je to sasvim normalna pojava. Ljudska radoznalost je normalna pojava ali ponekad to prelazi neku granicu normalnosti. Uvek se slatko nasmejem kad cujem neke pricice o meni sto kruze po mom selu, zanimljivo je sta ljudski um moze da smisli nacine kako nekom da napakosti ili naruzi pred svetom.... ali ajde ako neces da im se pridruzis najbolje je ih ignorisati ako zelis da ostanes iole normalan... kad zivis u takvom okruzenju ako nisi s njima znaci protiv njih si sto znaci da s tobom nesto nije u redu i da ti fali po koja lajsna u glavi... meni vise odgovara da me smatraju za cudaka nego da im se pridruzujem, navikne se covek vremenom i na tu ulogu....
ocigledno si malo zalazio u manja mesta, ili ako si vec zalazio onda si malo vremena provodio u njima posto te iznenadjuju takve stvari....
to su jednstavno stvari protiv kojih su coveku vezane ruke, jer ljudska glupost i malogradjanstina je neizleciva bolest ove planete...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 156
mob
SonyEricsson K500i
Pazi,
sve zavisi od ljudi. Ja sam recimo u na relaciji Sombor - Novi Sad trenutno, i imam pristup i vecoj i manjoj sredini. I ono, ni u somboru se ljudi toliko ne poznaju, ako nisu tracibabe.

Naravno, imas i onih koji znaju svakoga, sire vesti i traceve...

Ali hocu da kazem da nema veze gde zivis, ako si takva osoba.

Ipak, istina je da se u malom mestu ljudi bolje poznaju, te da ponekad zadrze moralne i drustvene kodekse svoje zatvorene sredine iz proslog veka...

Recimo, ovde direktor gimnazije pati za vremenom kad gimnazijalci nisu smeli da prelaze preko gradskog trga posle 20h, cak ni sa roditeljima...za takvu nekulturu se izbacivalo iz skole, cak i da si najbolji ucenik...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Od prvog razreda osnovne smo sestra i ja svaki letnji i zimski raspust provodile kod tetke u selu Kovilju 20 km od Novog Sada,kasnije smo mi kupili tamo plac i napravili kucu,sto znaci da dok nisam dosla ovde svaki vikend (skoro) smo provodile tamo... Moja rodjena tetka kod koje smo odlazile nas je ogovarala po selu sa njenim baba-tracarama pa sta cete vise?! Ja nisam pricala sa njom godinu dana zbog tih traceva i gluposti koje su pricale,a najgore od svega sto je ona sve prenosila tati,a tati je trebalo dosta vremena da shvati da su to u stvari tracevi i da se od muve pravi medeved... Nas 4 (moja sestra i ja i jos dve sestre,nase drugarice) smo uvek izlazile zajedno i uvek su nas zajedno i ogovarale,pogotovo kad uvece prodjemo kroz ulicu ka kaficu ili diskoteci a babe sede na klupama....Bilo je raznih traceva i gluposti,cak i danas kad se pojavim tamo za 2 sata vec svi znaju i opet krecu price....
U Novom Sadu imamo jednu komsinicu koja je Srbijanka (sa neke planine sisla) koja je neverovatna,jer za 30 godina zivljenja u civilizaciji nije naucila sta je to Smiley Ima usta kao septicka jama,znaci nije samo u selima tako...
Ovde kad sam dosla,ovo je isto malo mesto,ovde su ljudi mnogo civilizovaniji za razliku od nasih malih mesta,ali i ovde se tracara i kruze price.Znaci nema pravila,gde god ima ljudi bice i ljubomore,zavisti,tracaranja i svega ostalog...takvi su ljudi,sa tim mozes jedino da se pomiris i ne obracas paznju ili im se pridruzis Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Hm, predosecam da je sve ovo zato sto si bio kod mene Smile
Ja sam krivac za ovu temu Smile

Duso sta da ti kazem, tracari se, ogovara se, sve se zna i svi znaju bolje i vise od tebe, tako je to ovde, nekome to smeta nekome ne... Ipak ne znam, mali je grad, znamo se svi, ipak mi je draze da prodjem mojim gradom i da vidim 10-15 poznatih ljudi nego da zivi u velikom gradu gde me niko ne poznaje i gde je cudo kad sretnes poznanika na ulici..
Meni nikada nije smetlo to sto ljudi ogovaraju niti ce mi smetati, a to da li ogovaram, ponekad, onako uz kafu, uz naravno moje cinicno ...'jaoj sestro slatka nisam ti ni rekla...' Smile
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ako si anonimus i u malom gradu te niko nece znati, a ako si neko koga treba znati od jednog kraja do drugog kraja knez mihajlove ce ti se javiti 50ak ljudi... Tvoje tj vase sestro slatka nije ni najmanje cinicno, ne samo tvoje nego uopste to vece u gradu, i ne samo u gradu...
U svakom gradu ce te ako u njemu zivis 20 godina poznavati onoliko ljudi kao sto ti se javilo to vece, sto ce reci samo ona plava i one dve sa kojima smo trebali da se nadjemo. Nista licno, ali tako je, da li si ti primetila nekog poznatog kako prolazi... nebitno je, primetices i u bg ako sedis na trgu svaki minut nekog poznatog kako prolazi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Prepoznao sam situaciju. To sto si napisao kao da si opisao moje veliko selo Zrenjanin. U vecim gradovima to ne moze da dodje toliko do izrazaja, ali u malim mestima itekako. Valjda je ljudima dosadno, pa nemaju pametnija posla nego da svako prica o svakom, nekom, itd.  Jednu si stvar samo zaboravio: provincijsku zavist. Ohoho, sto toga ima u mojoj maloj palanci?

Ali, opet, sta da radim? Ja volim taj mali grad, a moram ti priznati da povremeno sokiram njegove stanovnike nekim stvarima koje ucinim ili kazem. Najgluplje mi je kada kazem da sam ziveo u Americi i onda me gledaju kao nekog poluboga. Boze me sacuvaj!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1138
Zastava VAljevo
mob
Nokia 5100
Citat: Blshka
Dobro dosao u stvaran svet Smiley
...
ocigledno si malo zalazio u manja mesta, ili ako si vec zalazio onda si malo vremena provodio u njima posto te iznenadjuju takve stvari....
...

Tačno tako  Smile Normalno je da te ogovaraju oni koji te znaju i sl.

Citat: SerbianFighter
Ako si anonimus i u malom gradu te niko nece znati

Nikad ne možeš biti nepoznat u malom gradu  Smile Uvek će neko znati gde se krećeš i šta radiš.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Citat: BEDAK
Citat: Blshka
Dobro dosao u stvaran svet Smiley
...
ocigledno si malo zalazio u manja mesta, ili ako si vec zalazio onda si malo vremena provodio u njima posto te iznenadjuju takve stvari....
...

Tačno tako  Smile Normalno je da te ogovaraju oni koji te znaju i sl.

Ali problem je u tome sto ti nikada neces znati ko tebe zna!!
Ja sam jednom prilikom prosla kroz jednu ulicu i neka baba mi rekla da pozdravim tatu sto je ocigledno poznavala tatu ali ja je u zivotu nisam videla dok je ona znala ko sam i ko mi je tata.  

Citat: SerbianFighter
Ako si anonimus i u malom gradu te niko nece znati

Nikad ne možeš biti nepoznat u malom gradu  Smile Uvek će neko znati gde se krećeš i šta radiš.


Bilo gde da se nalazis uvek ce te neko znati ako je za to zainteresovan, a da ti nikada to ne saznas. Mi ustvari i nemamo pojma. bili na selu ili gradu ko nas sve zna i koliko sve znaju o nama ...    8O
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Odmah sam prepoznao situaciju,i to je jedna od vecih mana malih mesta,i razlog sto ja pokusavam da odem iz svog...u svakom manjem mestu postoje odredjeni rituali,i ako ih ne postujes,automatski si predmet ogovaranja
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.