Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:22:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 34 35 37
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Politička pozadina ubistva Đinđića !!!  (Pročitano 38315 puta)
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Alcatel OT 800 Tribe
Pazi ovako, da bi neko pouzdano znao takve informacije on mora biti mafijas, politicar, tajkun tj. "mudo" u drzavi. Mi ovde mozemo samo da nagadjamo. Svi se povodimo clancima iz novina. verovatno nisi isao kod Ruzice da je pitas sta je istina, a sta ne (mada i da si isao zna se kakve bi odgovore dobio Smile). Postoji gomila clanaka koji potvrdjuju teoriju koji iznosi Stami, "obican" covek moze doci samo do takvih informacija. Tako da nemam kome drugom da verujem osim novinama i slicnim izvorima informisanja.
Ja ne tvrdim nista, ali ti omalovazavas i napadas coveka kao da znas istinu. Ako je znas, reci nam...
« Poslednja izmena: 22. Okt 2007, 23:41:46 od milton43 »
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
ma cedomir je zamolio legiju da rokne djikija jer mu ovaj branio da puderise nozdrve...a senat SAD-a je birao pusku, CIA je izabrala lokaciju.

Sta reci... Smile

Не него је Коштуница наредио убиство!! Моје псето кад лаје паметније ствари каже него вас двојица заједно...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Dakle, opet moram da ponovim da lazes....namerno ili nenamerno, nije bitno...
Bitno je da lazes kao .......lazov !!! Smiley 1

Elem, vidim da je ovde dozvoljeno da lupeta kako kome sta padne na pamet....( jesam li rekao "pamet"?? Smile..hm)

Eto, na primer......tebi rekao komsija, koji je kupovao kajmak kod baba Kurane, na Zemunskoj pijaci, a baba Kurana, kad ne valja kajmak, valja heroin za Cumeta, pa je eto i bila na svadbi , kada su Cume i Djindjic , skupa kumovali, i bacali karamele klincima , dok ciga sa violinom urla :" kume , premijeru, izgore ti kesa." Smile

Mislim, to sto ti, iz neke svoje jadne patoloske opsesije pljujes po pokojniku ......to je tvoj , zdravstveni problem.....
Problem moderatora, na forumu , je , vecita dilema...........da li je dozvoljeno prosipati gomile lazi , na forumu, ne birajuci sredstva da poganim ispljuvkom , sto vise ocrnis nekoga, za koga , jadan ni sam ne znas zasto ga mrzis........jednostavno, neko ti rekao da treba da mrzis, i ti mrzis......... Smile

Elem, da svrsim sa tobom..........nemam nista protiv argumentovane rasprave o svim temama i svakom javnom liku u Srbiji ili svetu.........ali , kada je kvazi rasprava , samo laganje, pljuvanje, neznanje i gomnanje ......to nije ni argumentovana, ni rasprava, niti ima smisla, sem da se eto, kako kazes ...........skupi ekipica sa foruma, pa cu ja da vidim....... Smile Smile Smile Smile Smile

Mishevi..... Smile

kill Ко си бре ти да неком забрањујеш да каже шта мисли? Па се још жалиш на модераторе?!? Он цитира новинске чланке, а шта ти покушаваш да нас убедиш стварно ми није јасно...

Хоћеш да нам кажеш да је Србију ка Европи зауставило убиство Ђинђића? Да бисмо имали плате од педесет хиљада евра свако? Па јел ти мислиш да смо ми сви идиоти па да нисмо свесни шта се збивало?



[Edit by vlado85: Vrijedjanje zabranjeno pravilnikom Politickog ~ Geopolitickog foruma]
« Poslednja izmena: 23. Okt 2007, 20:36:31 od vlado85 »
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Pazi ovako, da bi neko pouzdano znao takve informacije on mora biti mafijas, politicar, tajkun tj. "mudo" u drzavi. Mi ovde mozemo samo da nagadjamo. Svi se povodimo clancima iz novina. verovatno nisi isao kod Ruzice da je pitas sta je istina, a sta ne (mada i da si isao zna se kakve bi odgovore dobio Smile). Postoji gomila clanaka koji potvrdjuju teoriju koji iznosi Stami, "obican" covek moze doci samo do takvih informacija. Tako da nemam kome drugom da verujem osim novinama i slicnim izvorima informisanja.
Ja ne tvrdim nista, ali ti omalovazavas i napadas coveka kao da znas istinu. Ako je znas, reci nam...

Izgleda da je on seeo pored Djindjica i bio mu verna senka i sada sve zna ali nece da kaze da i njega ne proguta mrak a ko otkrije sve prljave stvari Djikijeve.
Uostalom za njega je najbolja izreka -pas laje karavan prolazi i vetra nosi ta ko da se na njegove plitk4e izjave i vredjanja ne treba mnogo uzbudjivati.
Izgleda da je njega mnogo zabolello sto Djindjic nije nakrao vise  po Srbiji???
Usotalom sa minornim likovima ne treba ni polesmisati.
A ponavljam ti - idi u Surcinsku crkvu i trazi vencani list Krmivojev -mozda ce ti dati da bi nas sada sve razuverio da ovo sto sam napisao i sto se pise po novinama nije istina. Jer kada tvrdis nesto to i dokazi. Ja sam dokazao citatom i znovinskog clanka koji cu tek objaviti kada dodje na red a ti sada branioce Djindjica -lika i dela- dokazi da su tvoje tvrdnje istinite da bi bar poverovali da znas nesto pametnio da napises i smiussleno a ne samo da nas samo vredjas.

A da ne bih pisao postove zaredom  jos jednog nstavka  price o politickoj pozadini Djindjica-

Tražiću da me sahrane uspravno!
Ja, svakako, nisam ni isplanirao ni organizovao likvidaciju Zorana Đinđića, a kada bih znao ko je - sigurno ne bih sedeo skrštenih ruku. Kada bi vlasnik „Krmivoprodukta“ Dragoljub Marković, kome su kumovi Đinđić i Čume, bio iskren - mogao bi dosta toga da posvedoči o svemu što se dešavalo u periodu do 5. oktobra 2000. i o Đinđićevim aktivnostima van politike. Izgleda da je nama Srbima suđeno da se kroz čitavu svoju istoriju dižemo sa kolena na koja nas drugi bacaju - zato ću tražiti da me sahrane uspravno, a boriću se do kraja i da bih oprao obraz svojoj deci
Među neizbežnim pitanjima Miloradu Ulemeku Legiji, glavno je, naravno, bilo ako niste vi organizovali ubistvo Zorana Đinđića ko je onda? Evo šta je on tim povodom rekao.

 Pojavile su se pretpostavke pored one za koju ste osuđeni zajedno sa Zvezdanom Jovanovićem i ostalima da je Zoran Đinđić ubijen zbog Kosova i Metohije i namere da spoljnu politiku Srbije osamostali prema Zapadu, Čuju se i „nabacivanja“ da je mogao biti likvidiran zbog prodaje „Sartida“ i(li) Duvanske industrije Niš. Ukoliko se i dalje ne osećate krivim, na koju mogućnost tipujete?

- Bilo bi zanimljivo čuti šta o tim pretpostavkama kažu oni koji ih lansiraju. Koliko vidim svi sve znaju, opet imamo navalu analitičara dramosera koji pokušavaju da izmisle rupu na saksiji. Gde su bili za vreme istrage i samog suđenja da se proseravaju sa svojim tezama?! Stvarno me sve to danas, posle svega, ne zanima. Zanima me samo to što ni ja niti bilo ko iz JSO nemamo ništa sa onim za šta nas osuđuju. I to ćemo dokazati!

 Kako, ako ste u pravu? Kako, ako „valjak“ koji je prešao preko „procesa veka“ pregazi i Vrhovni sud Srbije?

- Nije taj valjak prošao samo preko „cirkusa veka“! Prošao je preko cele Srbije! Izgleda da je nama Srbima suđeno da se kroz čitavu svoju istoriju dižemo sa kolena na koja nas drugi bacaju! Zato ću tražiti da me sahrane uspravno! Boriću se do kraja, jer to više nije pitanje ni moje, ni ostalih iz JSO. To je pitanje budućih generacija. Borićemo se da bismo oprali obraz svojoj deci.

 Ako zaista niste vi, ko je isplanirao i organizovao ubistvo Zorana Đinđića? Zbog čega? Šta je bio osnovni motiv? Da li je bilo i drugih?

- Problem s motivom pokazuje koliko je Tužilaštvo providno. Prvo se pojavila ona čuvena priča o Hagu, ono tipa „stop Hagu“. Tvrdili su da je trebalo da budu deljeni nekakvi pamfleti ili leci. Onda se to u nekom delu suđenja malo izgubilo. Korigovali su se kad su videli da niko od pripadnika JSO nije bio tražen iz Haga. Onda su pokušali da proguraju kao motiv to da sam se ja, kobajagi, plašio hapšenja zbog nekakvih navodnih istraga o ubistvu Ivana Stambolića, Budvi, Ibarskoj. Jebe ih to što svi dobro znaju da tada nikakve istrage nisu vođene! Onda su se opet vratili na Hag...

 Opet kao da se vraćate na montažu. Hoćete li da kažete da je i to s motivom bilo deo zavere i nečije režije? Ako je tako, kako je ta zavera, po onome što znate, realno izgledala?

- Radilo se o režiji, naravno. Zato su sve vreme pokušavali da sami izmisle „naš„ motiv. Videćemo kako će to biti obrazloženo u samoj presudi. Ja, svakako, nisam ni isplanirao ni organizovao likvidaciju Zorana Đinđića! A ko je, kada bih to znao sigurno ne bih sedeo skrštenih ruku! Motiv? Pa, motiv je bio onaj koji je Jovan Prijić pokušavao da udene tokom čitavog suđenja, a koji je usput menjao nekoliko puta.

 Koji? Šta je pokušavao da udene?

- Pitajte njega. Još bolje bi bilo da ga o tome pita sud!

 Već ste ukazivali da je ispred petog ulaza u zgradu Vlade Srbije 12. marta 2003. vladao haos koji je bitno uticao na uviđaj, početak i dalji tok istrage. Da li je i taj hao bio sastavni deo istog „udevanja“?

- Haos koji je stvoren posle ubistva omogućio je zatiranje mnogih važnih tragova koje nismo mogli da vidimo u postupku, a koji bi bili veoma važni. A šta je još bio i kome je za šta poslužio - istražićemo!

 U Glasu javnosti od 19. marta 2003. bilo je objavljeno da su Dušan Spasojević i Mile Luković Kum uhapšeni, ali je 28. marta iste godine objavljeno saopštenje da su obojica ubijeni u obračunu sa policijom jer su pružali otpor...

- Čudi me da postavljate to pitanje. Urednici Glasa bi valjda trebalo da znaju ko im je bio izvor, ili izvori, te informacije.

 Takođe, u Glasu javnosti 29. marta 2003. je objavljen razgovor sa komšijom vlasnika kuće u Meljaku, u kojoj su se skrivali Spasojević i Luković. Taj komšija je ispričao da na kući ispred koje su ubijena njih dvojica nije bilo tragova metaka. Vaš komentar?

- Pa, nije ni moglo da ih bude jer nikakve pucnjave nije ni bilo! Bar ne onakve kakvu pokušavaju da nam poture u „zvaničnoj“ verziji.

 Na suđenju za ubistvo, Dejan Milenković Bagzi je rekao da su Spasojević i Luković imali pištolj i pare, dok se na fotografijama sa lica mesta, koje su objavljene i u štampi, vide bomba i puškomitraljez ili AK-47 („kalašnjikov“). Otkud bomba i puškomitraljez (AK-47), a gde su nestale pare? Zašto tokom procesa niko nije pominjao puškomitraljez („kalašnjikov“)? A ako je to bio „kalašnjikov“, zašto nije bio evidentiran u JSO?

- Prvo, ne znam zašto bi taj puškomitraljez trebalo da bude evidentiran u JSO! Zna se tačan broj tog oružja, pa se onda postavlja pitanje zašto nikada nije provereno kome pripada?! A razlika između Bagzijeve izjave i „zvanične verzije“ dovoljno govori kako je sud sudio. Pogotovo kad se suočavao sa dve istine. Pitanje je samo da li će se do sudnjeg dana verovati sitnoj jajari Bagziju ili državnoj verziji sa tim fotografijama?

 Šta će puška u kamenjaru, zašto nije bila mnogo bolje sakrivena ili vraćena u magacin JSO?

- Pošto ta puška ne pripada JSO, ne vidim ni zašto bi bila vraćena u magacin JSO! A šta će u kamenjaru - to pitajte Mileta Novakovića i njegove kerbere!

 Hoćete li u žalbi tražiti da se dodatno rasvetli kako je Bagzi stvarno pobegao iz Meljaka i gde su evri koje je on pominjao da su sa sobom imali Spasojević i Luković Kum? Posebno, kako su njih dvojica bila likvidirana?

- Nismo još dobili prvostepenu presudu, pa ne želim da otkrivam nijedan element buduće žalbe.

 Da li je u vreme akcije Meljak postojao dežurni u policiji i da li je o likvidaciji Spasojevića i Lukovića bio obavešten? Jesu li u toku akcije bili upućeni Dušan Mihajlović i Nenad Milić, čelnici MUP Srbije?

- Dežurni je svakako postojao. I ne može biti sumnje da su Mihajlović i Milić sve znali, da su bili upućeni u dešavanja u Meljaku!

 Aleksandar Simović tvrdi da je Spasojević više od 20 miliona evra sakrio preko njega i ostalih. Znate li išta o tom novcu, i gde bi mogao biti?

- To sam prvi put čuo na suđenju!

 A šta bi danas vlasnik „Krmivoprodukta“ Dragoljub Marković, koji je bio ministar bez portfelja u Đinđićevoj vladi, mogao da ispriča svemu što je dovelo do ubistva i o odnosima u Surčinu, za koji tvrdite da je jedno vreme bio glavni pukt šverca cigareta? Za to svedočenje ne bilo zanimljivo i zato što su Markoviću venčani kumovi u surčinskoj crkvi bili Đinđić i LJubiša Buha Čume?

- Pa, ako bi bio sasvim iskren mogao bi dosta toga da posvedoči o svemu što se dešavalo u periodu do 5. oktobra 2000, a i kasnije. Mogao bi, na primer, da objasni kako je došlo do upoznavanja Čumeta i Đinđića, a kasnije i do susreta Đinđića i Spasojevića. Šta je bilo i iz kojih razloga. Naravno, mogao bi dosta da kaže i o Đinđićevim aktivnostima van politike.

Možete li malo konkretnije?

- Radi se o Đinđićevim „poslovnim“ aktivnostima. Marković bi bio dragocen svedok, utoliko dragoceniji što i danas imamo „priču“ koja dosta liči na tu. Govorim pre svega o relaciji Đilas - Tadić. Čudna koincidencija, ili ...
======================================================================

I na kraju ona naredna - Ko se poslednji smeje -najsladje se smeje a ja nisam poceo ni da se smeskam ati se iskida od cerenja i vredjanja.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Citat
Veljino psovanje, Čedinjo džiberisanje, Vojino "pravimseblesav"...
A Tadicevo jao što sam lep i ništa više ? To te fascinira ili ?  Smile

Ma kakvi, njega sam slučajno izostavila! Dobro me podseti... i Tadićevo manekenisanje! Ali, ako ćemo i dalje da navodimo, tu je i Dinkić Psihopata, pa Jočić Trafikant... pa... niko nema vladu ko Srbija! A da ne govorim da je u suštini i dalje cela politička scena Srbije crvena i da ovi što vladaju misle kako mi mislimo da oni vladaju, a svako sa iole mozga već odavno pročitava da i dalje vladaju crveni koji su u "aktuelnim političarima" pronašli sjajne marionete, poslušnike i teledirigovane prevarante. MA, bre, ovom zemljom vladaju Marko i Mišković. Znate kad ću da pomislim:E, možda se nešto mrducnulo? Kad, na primer, ukinu poternicu Subotiću. Ako nekoga zanima zašto, spremna sam da to detaljno opričam, ali mislim da je jasno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nemo da dirate malog Marka, jerbo on nije ni mrava zgazio! co zivot se patio i upucavao neposlusne da bi zaradio onih tricavih par milijardi Srpskih para. sad zivi ko bubreg u loju i saradzuje sa malim Naserom. Prave deca disko.
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Citat
Ко си бре ти да неком забрањујеш да каже шта мисли?

Nikome ja ne zabranjujem da kaze sta  misli, ali imam isto tako pravo , da mislim da je to sto on misli i pise obicna glupost Smile

Citat
Па се још жалиш на модераторе?!?

Nigde se nisam zalio na moderatore, ali nije da odmet da im se malo uslihtas  Smiley 1

Citat
Он цитира новинске чланке

On postavlja ceo tzv. interviju sa osudjenim ubicom, ocigledno njegovim idolom......pa valjda je jos neko sem malog Legije imao prillike da procita "Kurir"???
Ako je tebi "interviju" obicnog kriminalca, i to u toalet papiru koji se naziva "Kurir"....osnova za ozbiljnu analizu "ko je ubio i zasto premijera".......to je opet tvoj problem. pa vas dvojica , dakle , imate zajednici problem......za koji postoji i termin , ali cu ga preskociti.........

Citat
Хоћеш да нам кажеш да је Србију ка Европи зауставило убиство Ђинђића?

Da........sto???? Smile

Citat
Да бисмо имали плате од педесет хиљада евра свако?

Da dodje japanac za premijera , u Srbiji nece biti plate nikada tolike.......stvar mentaliteta

Citat
Па јел ти мислиш да смо ми сви идиоти па да нисмо свесни шта се збивало?

Ne bas svi.......ima i normalnih....malo... Smile

Citat
Ja sam dokazao citatom i znovinskog clanka koji cu tek objaviti kada dodje na red a

Evo sta pises mali Legija......."dokazao je citatom Smile Smile Smile........koji ce objaviti kad dodje vreme Smile Smile Smile...........".........boze, ima li te?? Smile Smile Smile

Nije slucajno sto su u ubistvo premijera bili umesani bas likovi koji se zovu Pacov, Budala, Mutavi ......mislim da nastavljaci mrcvarenja mrtvog premijera , imaju slicne ili iste nadimke u real life.......


TRECI METAK...........


« Poslednja izmena: 23. Okt 2007, 21:33:18 od Vandergraph »
IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
@Vandergraph

Tvom licemerju i bezobrazluku zaista nema kraja. To već prerasta u patologiju.

Nisam se ja "šlihtao" moderatorima nego si ti pozivao iste da brišu postove Stami4-ja zato što je on lažov, debil, majmun i šta sve ne... To je valjda vrhunac kulture u demokratskom društvu kad neko razgovara sa neistomišljenikom na način na koji ti razgovaraš...

A kaži mi kako bi mogli da saznamo nešto više o celoj stvari osim od osobe koja je direktno bila umešana u to? Da idemo kod baba Zorke?  Smile

Drugo, 'ajde reci šta je tvoj stav? Da politička (bilo kakva) pozadina ubistva Đinđića ne postoji? Da je atentat naručio Koštunica? Šta ti u stvari misliš? Jel znaš bar to sam? Ako veruješ da ga je gomila uličarskih kriminalaca ubila iz sopstvenih pobuda (ili onih zvaničnih razloga) onda zaista treba 5 puta da razmisliš pre nego što opet kreneš da vređaš nečiju inteligenciju...  Smile

Sve što nije tvoj stav je debilsko, idiotsko, maloumno i slično... Pa ne zbog Stami4-ja i njemu sličnih, zbog takvih mnogo pametnih kao što si ti ovaj narod jebe ko kako se dočepa vlasti već decenijama...  Smile
« Poslednja izmena: 23. Okt 2007, 22:00:28 od dulisha »
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
@Vandergraph
Ja svoja obecanja ispunjavam evo teksta koji sam najavio. Pa bio i intervju sa Legijom. Drustvo zna vise no sto se misli.


Tražiću da me sahrane uspravno!
Ja, svakako, nisam ni isplanirao ni organizovao likvidaciju Zorana Đinđića, a kada bih znao ko je - sigurno ne bih sedeo skrštenih ruku. Kada bi vlasnik „Krmivoprodukta“ Dragoljub Marković, kome su kumovi Đinđić i Čume, bio iskren - mogao bi dosta toga da posvedoči o svemu što se dešavalo u periodu do 5. oktobra 2000. i o Đinđićevim aktivnostima van politike. Izgleda da je nama Srbima suđeno da se kroz čitavu svoju istoriju dižemo sa kolena na koja nas drugi bacaju - zato ću tražiti da me sahrane uspravno, a boriću se do kraja i da bih oprao obraz svojoj deci
Među neizbežnim pitanjima Miloradu Ulemeku Legiji, glavno je, naravno, bilo ako niste vi organizovali ubistvo Zorana Đinđića ko je onda? Evo šta je on tim povodom rekao.

 Pojavile su se pretpostavke pored one za koju ste osuđeni zajedno sa Zvezdanom Jovanovićem i ostalima da je Zoran Đinđić ubijen zbog Kosova i Metohije i namere da spoljnu politiku Srbije osamostali prema Zapadu, Čuju se i „nabacivanja“ da je mogao biti likvidiran zbog prodaje „Sartida“ i(li) Duvanske industrije Niš. Ukoliko se i dalje ne osećate krivim, na koju mogućnost tipujete?

- Bilo bi zanimljivo čuti šta o tim pretpostavkama kažu oni koji ih lansiraju. Koliko vidim svi sve znaju, opet imamo navalu analitičara dramosera koji pokušavaju da izmisle rupu na saksiji. Gde su bili za vreme istrage i samog suđenja da se proseravaju sa svojim tezama?! Stvarno me sve to danas, posle svega, ne zanima. Zanima me samo to što ni ja niti bilo ko iz JSO nemamo ništa sa onim za šta nas osuđuju. I to ćemo dokazati!

 Kako, ako ste u pravu? Kako, ako „valjak“ koji je prešao preko „procesa veka“ pregazi i Vrhovni sud Srbije?

- Nije taj valjak prošao samo preko „cirkusa veka“! Prošao je preko cele Srbije! Izgleda da je nama Srbima suđeno da se kroz čitavu svoju istoriju dižemo sa kolena na koja nas drugi bacaju! Zato ću tražiti da me sahrane uspravno! Boriću se do kraja, jer to više nije pitanje ni moje, ni ostalih iz JSO. To je pitanje budućih generacija. Borićemo se da bismo oprali obraz svojoj deci.

 Ako zaista niste vi, ko je isplanirao i organizovao ubistvo Zorana Đinđića? Zbog čega? Šta je bio osnovni motiv? Da li je bilo i drugih?

- Problem s motivom pokazuje koliko je Tužilaštvo providno. Prvo se pojavila ona čuvena priča o Hagu, ono tipa „stop Hagu“. Tvrdili su da je trebalo da budu deljeni nekakvi pamfleti ili leci. Onda se to u nekom delu suđenja malo izgubilo. Korigovali su se kad su videli da niko od pripadnika JSO nije bio tražen iz Haga. Onda su pokušali da proguraju kao motiv to da sam se ja, kobajagi, plašio hapšenja zbog nekakvih navodnih istraga o ubistvu Ivana Stambolića, Budvi, Ibarskoj. Jebe ih to što svi dobro znaju da tada nikakve istrage nisu vođene! Onda su se opet vratili na Hag...

 Opet kao da se vraćate na montažu. Hoćete li da kažete da je i to s motivom bilo deo zavere i nečije režije? Ako je tako, kako je ta zavera, po onome što znate, realno izgledala?

- Radilo se o režiji, naravno. Zato su sve vreme pokušavali da sami izmisle „naš„ motiv. Videćemo kako će to biti obrazloženo u samoj presudi. Ja, svakako, nisam ni isplanirao ni organizovao likvidaciju Zorana Đinđića! A ko je, kada bih to znao sigurno ne bih sedeo skrštenih ruku! Motiv? Pa, motiv je bio onaj koji je Jovan Prijić pokušavao da udene tokom čitavog suđenja, a koji je usput menjao nekoliko puta.

 Koji? Šta je pokušavao da udene?

- Pitajte njega. Još bolje bi bilo da ga o tome pita sud!

 Već ste ukazivali da je ispred petog ulaza u zgradu Vlade Srbije 12. marta 2003. vladao haos koji je bitno uticao na uviđaj, početak i dalji tok istrage. Da li je i taj hao bio sastavni deo istog „udevanja“?

- Haos koji je stvoren posle ubistva omogućio je zatiranje mnogih važnih tragova koje nismo mogli da vidimo u postupku, a koji bi bili veoma važni. A šta je još bio i kome je za šta poslužio - istražićemo!

 U Glasu javnosti od 19. marta 2003. bilo je objavljeno da su Dušan Spasojević i Mile Luković Kum uhapšeni, ali je 28. marta iste godine objavljeno saopštenje da su obojica ubijeni u obračunu sa policijom jer su pružali otpor...

- Čudi me da postavljate to pitanje. Urednici Glasa bi valjda trebalo da znaju ko im je bio izvor, ili izvori, te informacije.

 Takođe, u Glasu javnosti 29. marta 2003. je objavljen razgovor sa komšijom vlasnika kuće u Meljaku, u kojoj su se skrivali Spasojević i Luković. Taj komšija je ispričao da na kući ispred koje su ubijena njih dvojica nije bilo tragova metaka. Vaš komentar?

- Pa, nije ni moglo da ih bude jer nikakve pucnjave nije ni bilo! Bar ne onakve kakvu pokušavaju da nam poture u „zvaničnoj“ verziji.

 Na suđenju za ubistvo, Dejan Milenković Bagzi je rekao da su Spasojević i Luković imali pištolj i pare, dok se na fotografijama sa lica mesta, koje su objavljene i u štampi, vide bomba i puškomitraljez ili AK-47 („kalašnjikov“). Otkud bomba i puškomitraljez (AK-47), a gde su nestale pare? Zašto tokom procesa niko nije pominjao puškomitraljez („kalašnjikov“)? A ako je to bio „kalašnjikov“, zašto nije bio evidentiran u JSO?

- Prvo, ne znam zašto bi taj puškomitraljez trebalo da bude evidentiran u JSO! Zna se tačan broj tog oružja, pa se onda postavlja pitanje zašto nikada nije provereno kome pripada?! A razlika između Bagzijeve izjave i „zvanične verzije“ dovoljno govori kako je sud sudio. Pogotovo kad se suočavao sa dve istine. Pitanje je samo da li će se do sudnjeg dana verovati sitnoj jajari Bagziju ili državnoj verziji sa tim fotografijama?

 Šta će puška u kamenjaru, zašto nije bila mnogo bolje sakrivena ili vraćena u magacin JSO?

- Pošto ta puška ne pripada JSO, ne vidim ni zašto bi bila vraćena u magacin JSO! A šta će u kamenjaru - to pitajte Mileta Novakovića i njegove kerbere!

 Hoćete li u žalbi tražiti da se dodatno rasvetli kako je Bagzi stvarno pobegao iz Meljaka i gde su evri koje je on pominjao da su sa sobom imali Spasojević i Luković Kum? Posebno, kako su njih dvojica bila likvidirana?

- Nismo još dobili prvostepenu presudu, pa ne želim da otkrivam nijedan element buduće žalbe.

 Da li je u vreme akcije Meljak postojao dežurni u policiji i da li je o likvidaciji Spasojevića i Lukovića bio obavešten? Jesu li u toku akcije bili upućeni Dušan Mihajlović i Nenad Milić, čelnici MUP Srbije?

- Dežurni je svakako postojao. I ne može biti sumnje da su Mihajlović i Milić sve znali, da su bili upućeni u dešavanja u Meljaku!

 Aleksandar Simović tvrdi da je Spasojević više od 20 miliona evra sakrio preko njega i ostalih. Znate li išta o tom novcu, i gde bi mogao biti?

- To sam prvi put čuo na suđenju!

 A šta bi danas vlasnik „Krmivoprodukta“ Dragoljub Marković, koji je bio ministar bez portfelja u Đinđićevoj vladi, mogao da ispriča svemu što je dovelo do ubistva i o odnosima u Surčinu, za koji tvrdite da je jedno vreme bio glavni pukt šverca cigareta? Za to svedočenje ne bilo zanimljivo i zato što su Markoviću venčani kumovi u surčinskoj crkvi bili Đinđić i LJubiša Buha Čume?- Pa, ako bi bio sasvim iskren mogao bi dosta toga da posvedoči o svemu što se dešavalo u periodu do 5. oktobra 2000, a i kasnije. Mogao bi, na primer, da objasni kako je došlo do upoznavanja Čumeta i Đinđića, a kasnije i do susreta Đinđića i Spasojevića. Šta je bilo i iz kojih razloga. Naravno, mogao bi dosta da kaže i o Đinđićevim aktivnostima van politike.

Možete li malo konkretnije?

- Radi se o Đinđićevim „poslovnim“ aktivnostima. Marković bi bio dragocen svedok, utoliko dragoceniji što i danas imamo „priču“ koja dosta liči na tu. Govorim pre svega o relaciji Đilas - Tadić. Čudna koincidencija, ili ...
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
taj covek je ostao neshvacen!
A Legija je legenda, on nije u zivotu ni mrava zgazio a sada je osudzen na 150 godina.
« Poslednja izmena: 23. Okt 2007, 22:36:44 od Velja-Buzdovan »
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 34 35 37
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:22:21
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.