Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sarajevo: Srbe na vrbe, Tuzla: oskrnavljeno groblje, Srebrenica: Majku vam...  (Pročitano 31416 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.50
mob
Ericsson T28
Citat
pa dzabe sto je osudjen kad uziwa u slobodi,isto i da nije

Ovo je vrlo opasna konstatacija! Ja bih više volio da je Naser osuđen i pripadnici A BiH za svoja zlodjela i da su pobijegli iz zatvora, nego da nisu osuđeni i da se šetaju slobodno.

Ove presude se donose radi pomirenja, a ako ti to ne vidiš onda je sve džaba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Samsung D520
To sto niste srusili pravoslavne crkve, to je bio dio politike SDA i Alije Izetbegovica... zato ste i dobili naklonost SAD i zapada... Danas su neka druga vremena, mi ovakve incidente ne koristimo kao medijsku propagandu da bi postigli politicke ciljeve.

jarane,u tuzli sda nije imo nikakvog uticaja u toku rata,a boga mi nema ni sad...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28
СРЕБРЕНИЦA - Двојица за сада непознатих младића у петак су у сребреничком насељу Солоћуша претукла таксисту Милета Станојевића из Залазја.
Након што му је, због расјекотине на челу указана прва помоћ у Дома здравља, Станојевић је санитетским возилом одвезен у Општу болницу у Зворнику.

- Кренуо сам својим такси возилом око 14 часова из Сребренице према Братунцу и нисам возио путнике. Иза мене су на мотору била двојица младића, који су почели да лудују обилазећи ме и пресрећући. Зауставио сам аутомобил и питао их зашто то раде - испричао је за “Глас Српске” видно узбуђен Станојевић.

Додао је да су младићи, псујући му  “српско дијете” и уз ријечи “знамо да си четник са Залазја, заклаћемо те у Поточарима” физички насрнули на њега.

- Осјетио сам да ми низ образе лије крв када ме један од њих двојице ударио неким предметом по глави - казао је Станојевић и додао да је, кад се прибрао, отишао у сребреничку полицију, а потом у Дом здравља, гдје му је указана прва помоћ.

Дежурни љекар Љиљана Иванчић потврдила је да се Станојевић, због физичких повреда, јавио у Службу хитне помоћи сребреничког Дома здравља.

- Имао је расјекотину неправилних ивица између обрва и огреботину на лијевом образу. Послије указане прве помоћи упутили смо га хирургу у Зворник - потврдила нам је докторка Иванчић.

Миле Станојевић рођен је у Залазју, гдје је живио до 12. јула 1992. године, када је извршен посљедњи напад муслиманских снага из Сребренице. Међу убијеним мјештанима била су и двојица његове браће.

У полицијској станици Сребреница су нам потврдили да је Миле Станојевић пријавио да су га претукли непознати младићи, али више информација нам нису могли рећи.
Бошњаци претукли Србина

Група од око 30 младића бошњачке националности у четвртак увече је у кафићу “Домино” у Босанском Петровцу прво вербално, а затим физички напала српског повратника Винка Ступара (56).

Ступар је испричао Срни да се инцидент догодио око 22 часа када су нападачи од конобара у том угоститељском објекту затражили да му не служи пиће уз повике “Aлаху егбер”, “Не служи четника”, “Не дајте четнику пиће” и “Ми ћемо га ионако сада заклати”.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/10111/cir/U-srebrenickom-naselju-Solocusa-pretucen-Srbin-Mile-Stanojevic.html

U ovome svemu novo je to što balije napadju Srbe i u Srpskoj!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
"Tela sarajevskih Srba na deponiji"
Subota, 16. avgust 2008. 11:42    



Predsednik Udruženja porodica nestalih Sarajevsko-romanijske regije Milan Mandić tvrdi da su tela mnogih sarajevskih Srba, koji su ubijeni u ratu, zatrpana na gradskoj deponiji, prenosi Srna.

"Za ovu tvrdnju postoje svedoci. Prema mojim informacijama, na gradsko smetlište bačeno je i zatrpano nekoliko stotina tela sarajevskih Srba. Taj posao obavljalo je komunalno preduzeće Rad kojim su tada upravljali lokalni komandanti", rekao je Mandić u intervjuu za "Glas Srpske".

On je najavio da će Udruženje porodica nestalih lica Sarajevsko-romanijske regije podneti zahtjev Međunarodnoj komisiji za traženje nestalih za satelitsko snimanje tog terena.

Odgovarajući na pitanje šta je sa procesuiranjem zločina počinjenih nad Srbima Sarajevsko-romanijske regije, Mandić je naveo da je to pod političkim uticajem, pa se ne procesuiraju ni slučajevi za koje postoje dokazi i svedoci.

"Postoje svedoci za zločine koje je počinio Edhem Godinjak u Trnovu i okolnim selima. On je u jednom selu zapalio devet starih osoba. Tužilaštvo BiH je vodilo istragu o tom predmetu, ali je pred samo podizanje neoborive optužnice tužilac Vesna Ilić smenjena sa tog predmeta", istakao je Mandić.

On je dodao da postoje "neoborivi dokazi i za Mirsada Bungura Munju i Aliju Prazinu za zločin u Pofalićima", te da Udruženje poseduje "dokumente o ulozi Beriza Belkića za zločine nad Srbima na području opštine Ilidža, kao i za Ejupa Ganića i Jovana Divjaka koji su glavni kreatori zločina nad decom u Dobrovoljačkoj ulici".

"Haris Silajdžić je, zajedno sa Alijom Izetbegovićem, glavni huškač i krivac za nesreću koja se desila u BiH. Ni u jednom od ovih slučajeva ništa se ne preduzima", napominje Mandić.

Prema njegovim rečima, snajperisti su trenirali u Dobrinji 5 na zarobljenim Srbima, koji su bili u radnim vodovima.

"Saznao sam da ih je vodio i trenirao Nedžad Fazlija, koji je u ime BiH otišao na Olimpijadu u Kinu.
Oni su pucali po Srbima izvedenim na jednu livadu da, kao, kopaju rovove", kaže Mandić.

Objašnjavajući zbog čega je protiv oduzimanja državljanstva osobama afroazijskog porekla u BiH, Mandić je rekao da mudžahedine treba procesuirati u BiH, gde su došli da bi činili zločine.

"Mudžahedini imaju svu podršku bošnjačkog rukovodstva, a cilj njihovog progona je pokušaj spasavanja najodgovornijih za počinjene zločine", naglasio je Mandić i dodao da Silajdžić "zna adresu svakog mudžahedina".

Predsednik Udruženja porodica nestalih lica Sarajevsko-romanijske regije je naveo da Silajdžić za svakog mudžahedina pojedinačno zna gde se nalazi, da li je u BiH, da li je otišao u svoju zemlju ili je u nekoj trećoj i da je sve to poznato bošnjačkom rukovodstvu, "jer su ih oni tajno i razmeštali i ranije i danas".


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28

СAРAЈЕВО - Посљедње фарбање тротоара у зелену боју је најчистија провокација и јасна порука коју су послали Бошњаци осталим народима у овом граду и у БиХ у цјелини, а то је да је Сарајево једноетнички, бошњачки град.
Ово је за “Глас Српске” изјавио предсједник невладине организације “Кроација либертас” Лео Плочкинић.

Плочкинић је казао да је ријеч о поруци нетолеранције и перфидном сценарију етничког чишћења који је на смишљен начин спроведен у Сарајеву како би се грађани других националности и вјероисповијести отјерали.

- То је сценарио за цијелу БиХ и не иде у прилог ни настојањима међународне заједнице да од БиХ направи некакву “мулти-култи” државу - истакао је Плочкинић.

Додао је да се јасно ставља до знања свима другима да Сарајево није главни град БиХ него да је бошњачки главни град.

Градоначелница Сарајева, Семиха Боровац, за фарбање тротоара и улица по Сарајеву има “оправдање”.

- Добро ће доћи, јер у Сарајеву мањка зеленила - рекла је Боровац.

Директор Бироа за људска права Демократске иницијативе сарајевских Срба Душан Шеховац за “Глас Српске” констатује да у Сарајеву заиста има мало зеленила, али да би било добро да се то зеленило сади, а не да се под изговором надокнаде зелених површина “фарбају сви који другачије мисле у Сарајеву”.

Предсједник Клуба делегата српског народа у Дому народа Парламента Федерације БиХ, Мира Љубијанкић, за “Глас Српске” каже да не вјерује да је фарбање тротоара у Сарајеву у зелену боју тенденциозно и да су они који су одлучили да их префарбају имали намјеру било кога да испровоцирају.

- Понекад имам осјећај да неко лежи потрбушке и смишља како од свега да направи политику. Мени лично не смета зелена боја, јер та боја одмара очи у овом сивилу асфалта и политике. Лично бих више вољела да су одлучили да их офарбају у црвено, јер та боја мени као СДП-овцу више годи - рекла је Љубијанкићева.
Зелено ни у Техерану

Улице и тротоари се фарбају и у великим свјетским метрополама, али у боју асфалта, тамно смеђу или тамно плаву. Понегдје је примјењивана тамно црвена или плава како би се разбила монотонија великих улица европских градова.

- Нигдје у свијету, па чак ни у Техерану улице и тротоари се не боје зеленом бојом. Очито је да Сарајево жели да буде већи Техеран од главног града Исламске Републике Иран - констатовао је Плочкинић.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/10158/cir/Zelena-boja-poruka-netolerancije.html

Specijalno obavještenje za građane Sarajeva, ostanite danas u svojim domovima između 12:00 i 20:00 zbog farbanja vazduha u zeleno. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
E vidis ti dokle ide nacionalna mrznja do krajnosti pa moze samo jos vazduh da se ofarba nista im drugo ne preostaje
Mozda da i oni nekim genetskim inzinjeringom postanu mali zeleni  Smile Smile
Smijesno i zalosno sto je najgore tragikomicno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28
МA­ГЛAЈ - Па­рох ма­глај­ски Да­ли­бор Ђе­кић тврди да су и пра­во­сла­вни све­ште­ни­ци, осим Срба по­вра­тни­ка у ФБиХ, на ме­ти муџахе­ди­на.
- Про­шлог мје­се­ца при­пре­ма­ли смо мјес­то у Горњој Бо­чињи гдје је тре­ба­ло да се одржи мо­ли­тва на дан Aр­хан­ђе­ла Га­ври­ла. Де­се­так муџахе­ди­на нас је ври­је­ђа­ло и тје­ра­ло, го­во­ре­ћи да не­ма­мо пра­во ту да до­ла­зи­мо. Ме­ни су по­ру­чи­ли да мо­гу да до­ђем на са­бор, али да је пи­тање хо­ћу ли се жив вра­ти­ти - изја­вио је за “Глас Српске” па­рох Ђе­кић.

Он је на­по­ме­нуо да иако ло­кал­на за­је­дни­ца и по­ли­ци­ја у Ма­гла­ју изла­зе у су­срет по­вра­тни­ци­ма, они, ипак, ни­су у по­тпу­нос­ти по­ште­ђе­ни про­во­ка­ци­ја од стра­не муџахе­ди­на.

Aдми­нис­тра­тор Па­ро­хи­је кљу­чке је­ро­мо­нах Вар­на­ва Да­мја­но­вић тврди да су на по­дру­чју оп­шти­не Кључ отво­ре­не про­во­ка­ци­је по­вра­тни­ка Срба прес­та­ле, али су усло­ви за жи­вот и даље ло­ши.

- Иако не­ма фи­зи­чких на­па­да, Срби не­ма­ју осно­вне усло­ве за жи­вот. Српска на­сеља већ го­ди­на­ма не­ма­ју стру­ју, иако је има­ју мје­шта­ни у су­сје­дним, бошња­чким ку­ћа­ма удаљеним 200 до 300 ме­та­ра - ре­као је је­ро­мо­нах Вар­на­ва.

Он је до­дао да се про­во­ка­ци­је на на­ци­онал­ној осно­ви изме­ђу ко­мши­ја де­се угла­вном ако су пи­ја­ном стању.

- Ме­не оби­чно про­во­ци­ра­ју бошња­чка дје­ца, ко­ја ми­сле да је пра­во­сла­вни све­ште­ник “Дјед Мраз у црном” - до­дао је је­ро­мо­нах Вар­на­ва.
При­ти­сак про­шлос­ти

Бошњаци у Сре­бре­ни­ци “де­мон­стри­ра­ју си­лу, фи­зи­чки на­па­да­ју Србе, а чес­те су и ту­че у ка­фи­ћи­ма због на­ци­онал­не не­трпељивос­ти”, тврди пред­сје­дник Скуп­шти­не оп­шти­не Сре­бре­ни­ца Ра­до­мир Па­вло­вић.

- Под при­тис­ком про­шлос­ти и ра­тних де­ша­вања, Срби­ма се же­ле оду­зе­ти сва пра­ва и Сре­бре­ни­ца сто­пи­ти са Фе­де­ра­ци­јом БиХ - ре­као је Па­вло­вић.
На­па­ди

При­је не­ко­ли­ко да­на дво­ји­ца мла­ди­ћа бошња­чке на­ци­онал­нос­ти пре­ту­кла су Срби­на у Сре­бре­ни­ци, при­је­те­ћи му да ће га за­кла­ти. У Бо­сан­ском Пе­тров­цу гру­па од 30 бошња­чких мла­ди­ћа пре­ту­кла је у ка­фи­ћу српског по­вра­тни­ка, узви­ку­ју­ћи “Aла­ху егбер”.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/10185/cir/Svestenici-SPC-a-u-Federaciji-BiH-na-meti-mudzahedina.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28
Tokom vikenda u više naselja na području Distrikta Brčko na dvojezičnim putokazima s imenima naselja prefarbana je ćirilica, a na asfaltnom putu u Donjem Rahiću ispisano je veliko slovo "U" dodatno "dekorisano" inicijalima ustaškog zločinca Ante Pavelića i krstom.

Malobrojnu srpsku povratničku zajednicu u Ulicama, Bukovcu, Grbavici i okolnim srpskim naseljima uznemirilo je još jedno, ko zna koje po redu, uništavanje ćirilice i ispisivanje simbola ustaške države.

- Nije dobro. Ni edno pismo ne bi trebalo da smeta, ali je naša ćirilica 'trn u oku'. Došlo mi je da se iselim jer me je ista ikonografija 91. godine brzo otjerala u logor, a sve nas zajedno u tragediju, rekao je Luka Pekić, koji se sa suprugom vratio u zaseok Pekiće, zajedno sa još dvadesetak od ukupno 56 srpskih porodica koje su tu živjele prije rata.

Predsjednik MZ Bukovac Jovo Bajić rekao je da su o svemu obaviješteni Odjeljenje za bezbjednost u Vladi Distrikta i Policija, čiji su pripadnici jutros izvršili uviđaj.

- Očekujemo da policija obavi svoj dio posla i tako umiri srpske povratnike na ovom području gdje mi, inače, nemamo posebnih problema, kazao je Bajić, dodajući da je razočaran što se niko iz MZ Donji Rahić nije oglasio i osudio poruke mržnje.

ONASA
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Vidis ti te stoke sta radi  Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 19. Avg 2008, 19:49:50 od sasaborg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28
БAЊA ЛУКA - Из невладине организације “Croatia libertas” саопштено је да су највеће општине и градови у ФБиХ потпуно етнички очишћени захваљујући политици бошњачких странака које “застрашују небошњаке и крше њихова основна људска права ускраћујући им и право на запослење”.
- На основу пописа породица свих предсједника мјесних заједница општине Тузла из 2005. године, у Тузли је било 120 хрватских породица у широј околини, 74 српске и девет јеврејских породица. Град и општина Тузла етнички су чисти захваљујући политици бошњачких странака - наведено је у саопштењу.

Истакнуто је да те странке застрашују небошњаке и крше њихова основна људска права ускраћујући им и право на запослење.

У саопштењу је наведено да у Зеници живи 47 хрватских, 21 српску и ниједну јеврејска породица, а да град Сарајево у широј околини има мање од 200 хрватских, 120 српских и 50 јеврејских породица.

- Град Бихаћ у широј околини има око 100 хрватских породица, мање од 50 српских и двије јеврејске породице. Општина Коњиц има мање од 30 хрватских, 10 српских и ниједну јеврејску породицу - наведено је у саопштењу.

Додаје се и да у ширем подручју општине Јабланица има мање од 20 хрватских породица, четири српске и ниједна јеврејска.

Предсједник Форума грађана Тузле Вехид Шехић каже да су апсолутно нетачни подаци које је НВО “Croatia libertas” изнијела везано за Тузлу и да далеко већи проценат грађана и хрватске и српске националности живи у том граду.
Парламент без Срба

Директор Центра цивилних иницијатива из Тузле Златан Орхановић каже да су установили да у парламенту Тузланског кантона нема ниједног посланика Србина, а само је један посланик Хрват.     
Поражавајући подаци

Предсједник Хелсиншког одбора за људска права у РС Бранко Тодоровић каже да је то, ако су наведени подаци тачни, застрашујуће, поражавајуће и алармантно, те да представља крај идеје мултиетничке БиХ. 

- Ми смо прошле године извршили истраживање о етничкој структури запослених у локалним органима управе у цијелој БиХ. Добили смо поражавајуће податке који су показали да скоро нигдје није било запослених припадника етничких мањина. То је показало да су градови у БиХ етнички очишћени - каже Тодоровић.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/10228/cir/Bosnjaci-etnicki-ocistili-gradove.html

Ja ne znam kome ustvari ne odgovara popis stanovništva u BiH. Podaci iz Federacije nisu ništa manje poražavajući od onih u RS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.