Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:40:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pijun - životna filozofija  (Pročitano 8509 puta)
19. Jun 2007, 17:00:07
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
evo odlomak iz jedne životne filozofije, možda zanimljiv za pročitati Smiley


...

dobro pitanje

što se mog života tice.... ja sam jedan obican pijun na nekoj šahovskoj tabli za koju neki pijuni tvrde da je nastala "slucajno". Na ovoj tabli postoje samo pijuni; sa njima živim družim se; mada je ocigledno da sam pomalo otuden jer mi je pijun kao šahovska figura neintersantan. Medutim, tabla je privlacna, nije jednostavna kao što je prirodno da bude, ali istovremeno nije baš ni gostoljubiva, ali eto. Mogu misliti da možda nisam ja za nju, ili ona nije za mene. Ali onaj ko me je napravio i stavio tu ne misli tako.

Inace svi smo nacinjeni od plstike za koju neki tvrde da se formirala samo na bjelim poljima, a neki kažu samo na crnima. Treca da se nismo forimirali vec odjednom nastali. A cetvrta da je plastika izašla iz medu polja te se tako forimiralo nešto sitno što ni ne lici na pijuna. Tako je to.

U svemu tome ja imam ambiciju da se razvijam, da dobijem mogucnost da se krecem na više polja odjednom i na razlicite nacine. Neki vjeruju da su nekada postojale figure koje su mogle da predu više polja odjdanput, cini mi se da su je zvali lovac. Ali to su samo price, dobar dio pijuna u to ne vjeruje, ali ja vjerujem jer dolazim do znanja koja to potvrduju. Razumljivo je reci da bi i driugi piuni takve mogucnosti jedva docekali, ali ne vjeruju da postoji put do toga, ili kada im neko pokaže put odmah odustaju jer nemaju ni volje ni želje da se odricu nekih stvari koje im put zabranjuje.

Pored toga cuo sam i za topa. Postoji citava grupa piuna koja topa smatra za svoj put, ali 20% njih taj put sljedi. Može se naci specialni piuni koji ce vam razvesti pricu o tome, ali taj ko prica nije top niti ima kakvu karakteristiku njega, što vas dovodi u sumlju svrhe citave price. Dalje, u prici se govori da je top nekada postojao (to sam mogao zakljuciti i bez price), i da su ga pojeli upravo piuni kojima je smetao. Koji apsurd ? Kako bi jednog topa koji caskom može ocistiti citavu tablu, pojeli mali, jadni piuni ? Receno je da je on to sam htio i da se nije opirao. Ovo sada mogu prihvatiti, jer znam šta je požrtvovanje, dati sebe za drugog piuna... to i jeste bio put topa.

Pored mogucnosti da budete "pojedeni", možete nestati na nacin da jednostavno potonete u crno ili bjelo polje zavisno od toga za koje ste više vezani. Potonete kao u vodu puding. To se pocne dešavati odjedanput, ali kad pocne laano i za par minuta sve je gotovo. Piun odlazi ispod table, za koje razliciti piuni imaju razlicita tumacenja. Dobar dio njih tvrdi da piun kada utone u polje nestane tako što se rastopi, i plastika koja tako nastane; ugradi se u tablu. Ta toga nema ploca bi se istrošila, jer stalno bi od nje uzimali, a ništa ne bi davali. Trugi kažu da se to dešava sa piunom, ali da postoji i dio piuna koji ne nestaje tim, duševna forma koja živi u tvorcu i kroz koju piun opet nastaje. Oni koji negiraju Tvorca negiraju i to. Uostalom postoje na stotine teorija kako je nastala tabla. Jedni kažu da su joj svrha piuni, i da je zbog njih i nastala. Jer da nema piuna, cemu bi služila tabla ? Drugi pak hoce reci da sve to slucajnost, lutrija i da su pijuni nastali igrom bezbroj pokušaja. Prema tome tabla sama po sebi nema veze s piunima, nego eto tako; izdešavalo se miljardu stvai slucajno. Ovi prvi opet se djele na dva pravca: prvi vjeruju da postoju samo jedna tabla i samo jedni piuni na citavom ovom buckurišu, dok drugi nalaze da postoji još mnogo tabli i figura daleko od nas.

 Da vratim pažnju na sebe, uocio sam odavno da sam obicni piun, za razliku od mnogih drugih koji u to ne vjeruju. Na ovoj tabli najviše što mogu ciniti jeste da se razvijam tj. da povecavam broj kretnji. To se može jedino uz težak rad na sebi. Pokušavao sam cesto da napravim neki pomak, trudio se malo ali sve ubrzo propane. Tako opet pokušavam da radim za svoj napredak, ali iskušenja pijuna bjahu prejaka za mene i uvjek me savladaju. Poslije toga mislio sam da sam ja jedna obicna ribica koja se koprca na suvom; tj. da je citav život piuna sacinjen samo od pokušaja da  se uradi nešto za ambiciju ali da je vecina tih pokušaja osudena na propast. Doduše, u radu na sebi mogu da napredujem; ali problem izgleda leži u tome što svaki put dasku za na koju treba da skocim postavim previsoko, i tako u nemoci srušim se i padnem mnogo dublje nego što bih da je daska bila niža. Tada sam cak i ispod mjesta sa kog sam pokušao skociti, što me tjera na zakljucak da je skok težak promašaj i da ga nema svrhe ponavljati. Ali težina besmisla mjesta sa kog skacem tjera na akciju.

Figure na citavoj tabli su samo crne i bjele. Polja isto tako. Crne figure privlace bjele a bjele crne, i tako nastaju parovi. I jednu i drugi šetaju svim poljima, mada se može vidjeti da crno više privlaci crno a crno bjelo. To pokazuje i cinjenica da se na kraju cešce crno utapa u crno i suprotno, mada ne mora biti slucaj. Svaka grupa ima svoje osobine. 


...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Galaxy SII
" 20% njih taj put sljedi."
ti si autor ovoga? Nije bas za teksta/romana pisati procente..............
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ovo nije tekst romana,

prekucavao sam ga, i nisam ga dotjerivao već skraćivao;



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ja sam lovac.   Smile

(To mi je mozda omiljena figura, pored kraljice.)  Smile   Toliko o zivotnoj filozofiji...



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam lovac. Smile

(To mi je mozda omiljena figura, pored kraljice.) Smile Toliko o zivotnoj filozofiji...


shto se neko ne javi da bude konj ... ovaj htedoh reci skakac Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1862
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
oteo si mi rech iz... Smile nekada sam skakao u G do iznemoglosti....
nikada ne pocenjivati moc peshadije jer jedino pijuni imaju moc transformacije....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
BlackBerry Torch
Ja sam konj.

(po kineskom horoskopu)
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
Izvinjavam se sto nekima mozda kvarim pratiju,
ali ima tu jedan problem pijune i sve poteze figura na sahovskoj tabli neko vuce, neko upravlja njima, po nekim vec odredjenim pravilima igre. tako da je svaka samovolja i teznja da se povuce potez vise i mimo rukovodioca figura besmislena i narusila bi pravila igre i kosmicku ravnotezu.
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ja sam lovac. Smile

(To mi je mozda omiljena figura, pored kraljice.) Smile Toliko o zivotnoj filozofiji...


shto se neko ne javi da bude konj ... ovaj htedoh reci skakac Smile  Smile

~Dragi, cuvam mesto za tebe pored mene.  Smile Smile Smile  Smile  (Mada sam ja na drugoj str. table. Beli lovac. Ti- crni konj.  Smile)


Ranije sam mnogo vise igrala sah. Bio bi red da malo zaigram i po tabli i po zivotnoj tabli.

Mada volim ja rokadu. Topic.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
dakle, spolja je očito da figure vuku poteze;

na suptilnom planu vidi se volja figure ali i kreatora istih,

dok na najdubljem planu postoji samo kreator  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:40:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.