Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hapšenje visokih službenika u Hrvatskom fondu za privatizaciju  (Pročitano 2851 puta)
18. Jun 2007, 18:16:23
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 

Skandal zbog korupcije

Ivo Sanader najavio da će raspustiti Fond i formirati novo državno telo za privatizaciju
Vest o hapšenjima visokih službenika u Hrvatskom fondu za privatizaciju, optuženih za korupciju, kao bomba je odjeknula u Hrvatskoj.

Da se nešto ozbiljno dešava moglo se primetiti već u petak, kada se predsednik vlade Ivo Sanader uz pratnju policijskih kola probijao zagrebačkom gužvom do glavnog sedišta Hrvatske demokratske zajednice, gde se očigledno održavao vanredni višesatni sastanak najviših funkcionera partijskog vrha. Osim toga, predsednik zemlje Stjepan Mesić je, još pre zvaničnog saopštenja o situaciji u Fondu, sa govornice na skupu "Igmanske inicijative" izjavio da je Fond za privatizaciju "centar korupcije, hardver korupcije". - Ne znamo gde je softver, došli smo samo do hardvera i slomićemo ga - kazao je Mesić i zatražio krivični postupak protiv onih koji su koristili svoju poziciju da bi sebi i drugima omogućili bogaćenje na račun drugih. - Mnogi ljudi koji su danas neprimereno bogati, pre rata nisu imali ni bicikl i obračun protiv njih tek počinje - naglasio je Mesić.
Ubrzo zatim u prostorijama Državnog tužilaštva održana je konferencija za štampu, na kojoj su, osim državnog tužioca Mladena Bajića, učestvovali i šef antikorupcionog odeljenja zvanog USKOK Dinko Cvitan i šef hrvatske policije Marijan Benko. Novinarima su saopštili da je završena jedna etapa kriminalističke akcije pod kodnim imenom "Maestro", koja traje već godinu dana i istražuje kriminalne poslove u Hrvatskom fondu za privatizaciju.


  SUMNJIVO I POSLOVANJE "HRVATSKIH CESTA"

Vlada Ive Sanadera od samog početka ima problema sa korupcijom zbog koje je smanjen prvi šef diplomatije Miomir Žužul. Ovih dana sve više se govori o korupciji u vladinom preduzeću "Hrvatske ceste", koje navodno na nameštenim konkursima izvođačima radova isplaćuju daleko više svote od normalnih i dogovorenih, a pre nekoliko dana vozač ministra Kalmete, u čijem su resoru ceste, uhapšen je zbog reketarenja vlasnika preduzeća koje je izvodilo građevinske radove, kao kooperant jedne od firmi koje su na nameštenim konkursima dobijale posao.
   
Verovatno za akciju se ne bi znalo još neko vreme, da u petak posle podne jedan od rukovodilaca fonda, prilikom prijema poslednjih 50.000 evra mita, nije opomenuo da se ubuduće u telefonskim razgovorima ne spominje novac i da se razgovara u šiframa jer su razgovori prisluškivani. Policija je reagovala i u subotu ujutro uhapsila šest osoba, među njima trojicu potpredsednika Fonda. Četvrti je u begu. NJihova imena nisu saopštena, ali mediji spekulišu da je reč o Josipu Matanoviću, Ivanu Gotovcu i Robertu Peši. U njihovim stanovima i kancelarijama pronađeno je 350.000 evra u kovertama i gro poslovne dokumentacije - samo deo plena za koji se pretpostavlja da je veći od milion i 300.000 evra.

Mladen Bajić je ispričao da su oni koji su hteli da započnu bilo kakav posao sa Fondom, morali njegovim čelnicima prvo da daju 50.000 evra "za kaficu". Najviše se mutilo s preduzećima do 150 zaposlenih i nekretninama koju su se nezakonito pripisivale nekim objektima ili prodavale na nameštenim javnim konkursima. Uglavnom svi poslovi rađeni su "javno", preko konkursa koji su do detalja prilagođavani poverljivim kupcima, koji su bili spremni da deo odvoje za korumpirane službenike. Prema prvim saznanjima, predsednik Fonda, koji je nedavno postavljen na to mesto pošto što mu je prethodnik smenjen, nije bio umešan u prljave poslove svojih pomoćnika.

Na vanrednoj konferenciji za novinare premijer Sanader je rekao da će se ići do kraja i da će definitivno ukinuti Fond umesto koga će formirati novo državno telo koje će u buduće raditi poslove privatizacije. Na ceo slučaj burno su reagovali i predsednici parlamentarnih stranaka. Predsednica HNS Vesna Pusić traži ostavku premijera i vlade koju smatra odgovornom za korupciju u Fondu čiji je predsednik Upravnog odbora potpredsednik u vladi Damir Polančec, a članovi su ministar finansija Šuker i poljoprivrede Čobanković.

Izvor  Glas javnosti
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Kragujevac za prestonicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 463
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
Ne razumem cemu ova tema? Mnogo me zabole za to. Sta cemo sa ovim nasim lopovima, pusti njih nek se obracunavaju sa njihovima!
IP sačuvana
social share
Idemo u rat da se bijete!
 Neki cete da poginete, a neki cemo i da se vratimo!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Neka neka takve sve treba pohapsiti i dozivotno....svaka cast da ima ovakvih akcija..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Ne razumem cemu ova tema? Mnogo me zabole za to. Sta cemo sa ovim nasim lopovima, pusti njih nek se obracunavaju sa njihovima!

Slazem se.Stvarno ne mogu da brinem i za njihove lopove.Imamo mi dovoljno bagre.Mozemo da izvozimo kriminalce i lopove
 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Ne razumem cemu ova tema? Mnogo me zabole za to. Sta cemo sa ovim nasim lopovima, pusti njih nek se obracunavaju sa njihovima!
Hteo sam da pokzem nekim usijanim glavama da se ne krade samo u Srbiji i da nismo najgori kako nas ocenjuju pojedini hrvojevici .
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Hteo sam da pokzem nekim usijanim glavama da se ne krade samo u Srbiji i da nismo najgori kako nas ocenjuju pojedini hrvojevici .

Onaj ko misli da se u ostalim zemljama ne krade moze odmah da poseti mentalnu ustanovu  Smile Smile Smile Smile Takvima druze ne vredi da bilo sta pokazujes jer oni odavno ne koriste mozak  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ne razumem cemu ova tema? Mnogo me zabole za to. Sta cemo sa ovim nasim lopovima, pusti njih nek se obracunavaju sa njihovima!
Hteo sam da pokzem nekim usijanim glavama da se ne krade samo u Srbiji i da nismo najgori kako nas ocenjuju pojedini hrvojevici .

Cuj prijatelju...niste najgori,ima tu i Bosna.Ali ja bih ovako to pokazao najmanje u Sloveniji oko korupcije,pa onda HR,pa onda SR,pa onda one druge divlje zemlje...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Kragujevac za prestonicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 463
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v3
ljudi to sto se ne hapse, ne znaci da ih nema. tamo gde su uhapseni, makar se nesto resavaju mi ne resavamo nista
IP sačuvana
social share
Idemo u rat da se bijete!
 Neki cete da poginete, a neki cemo i da se vratimo!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
ljudi to sto se ne hapse, ne znaci da ih nema. tamo gde su uhapseni, makar se nesto resavaju mi ne resavamo nista

Absolutno tocno!

Svugdje ima korupcije,evo u njemackoj je bila velika afera oko Siemensa...ali su uhvatili te ljude,to je bitno da se radi nesto protiv tih ljudi.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Citat
Ne razumem cemu ova tema? Mnogo me zabole za to. Sta cemo sa ovim nasim lopovima, pusti njih nek se obracunavaju sa njihovima!
      Istina ... ova tema/afera  je tipično Hrvatska ... tkz. "početak kraja HDZ-a"
Stvarno ne vidim razlog  postavljanja ovdje ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.