Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Branko Kockica - tatatatira drugari  (Pročitano 13321 puta)
15. Jun 2007, 17:28:10
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 229
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Citat
Duhovi prošlosti

Nikad nisam ništa skupljao, pa ni ploče. U stvari, ne. Skupljao sam svašta. Prvo sam (negde sa pet-šest godina) pokušavao da skupljam kutije šibica, pa šarene kamenčiće, pa onda marke, pa stare pare, pa nove pare (što mi je najlošije išlo i još uvek mi loše ide), pa sa šesnaest-sedamnaest trofejne brushaltere (to mi je jedno vreme dobro išlo, sad nikako).

Nekako sam više voleo da pravim stvari nego da ih skupljam. Napravio sam desetak ploča: Kocka, kocka, kockica, Disko kockica, Branko peva Šouca, Putno Pozorištance..., međutim, ni rođene ploče nisam skupljao. Imam jedno dve-tri, ali ne znam tačno gde stoje i skupljaju prašinu. Čak ni svih naslova ne mogu da se setim.

Najviše sam skupljao Bitlse. To je bilo logično, pošto sam apsolutno, sasvim, potpuno i totalno bio zaluđeni fan. Od stotinak naslova koje je moj bend imao na repertoaru za letnje svirke po morskim hotelima, više od polovine su bili Bitlsi. Međutim, ni njihove ploče nisam skupljao. Ne znam zašto, ali kad je muzika u pitanju oduvek sam imao bioskop da skupljam pesme, a ne ploče. Pravio sam svoje sopstvene kompilacije na kasetama. Pored već pomenutih naslova mog obožavanog benda, bilo je tu prilične raznoraznoće. Oduvek sam verovao da je svaka muzika dobra, samo što svaki žanr ima i dobrih i groznih pesama. Snimao sam na svoje "bestofove" zaista raznoće: Dylan – Senjor; Mama's & Papa's – Kalifornija džonja; Gershvin – Rapsodija u šljiva plavom; ZZ Top – Moje stare dronjave farmerke; Čorba – Dve kinte, druže; Traditional – Gde, bre, sad nađe da me ostaviš, Lusil; Ceca – Šta je to u tvojim venama što te tera tuđim ženama; Billy Holliday – Pikova dama peva bluz (tužna pesma); Brega – Rokenrol mjuzik; Queen – Radovan baca daske; Sting – Mesečina, bato...

Eh, kako bih voleo da je moja neskupljačka priroda, bila daskupljačka. Imao bih sad kolekciju šibica, kolekciju maraka (nemačkih), imao bih svoje lične antologije od kojih bih pustio sad pustio jednu da me razneži, Mislim, ono, raznežio sam se kad sam se setio svih ovih pesama. Nažalost, nemam ih. Ni ove "best ofove" nisam uspeo da sakupim. Daš da presnimi ovaj, daš da presnimi onaj i – nemaš. A pazi sad ovo! Ipak imam jednu ploču koja nije na prodaju!

Ovih dana sam završio novu knjigu za decu i potražio nekog da mi je ilustruje. Znam i da glumim i da sviram i da krečim i žongliram, mogao bih reći da sam pomalo renesansni tip, ali samo zbog crtanja ne bih mogao da se merim sa Leonardom. Za crtanje sam pravi konj. Ne umem da crtam ni čiča Glišu.

Potražim nekog ko čiča Glišu ume da nacrta, jer mi je baš trebalo i nađem čoveka. Odem kod njega da se dogovorimo i on mi pokaže par svojih knjiga: Ale i bauci, Četiri priče od Prrrrdku, Zoosenke, i još štošta. Krećemo da zvaćemo o stilu čiča Gliše koji mi je potreban, ali neću sad da žvaćem o tome, jer nije žvaka o knjizi nego o ploči. Uostalom, oko knjige smo se brzo sporazumeli i krenusmo da žvaćemo o svemu i svačemu. Najviše o muzici.

U uglu gitara naslonjena na piano, na pijaninu gomila svezaka sa tekstovima i notama. Sve Bitlsi. Flešbeknemo se u tinejdžere. Super. Na rastranku mi tutnu kasetu: "Poslušaj ovo". Elem, kako sedoh u kola ubacim je u kasetofon. Jebo te bog (izvini za psovku, to ne liči na mene jer sam dečiji glumac, ali), jebo te bog – Bitlsi. I to pesme koje nikad nisam čuo! Čuo sam da Bitlsi imaju pesme koje niko nije čuo i ja ih sad slušam! Jeeee! Poslednja pesma: Rubber Soul. Pesma koja se po legendi izgubila i nije se pojavila na istoimenom albumu. Čoveče, odnosno, ženo, već ko si, nisam znao da sam se dovezao do kuće, tek kad se kaseta završila vidim da sedim u kolima na parkingu.

Popnem se gore i zovnem Rastka. Pitam, gde si to našao? On se čudi: "Zar nisi video omot?" Ja nazad u kola. Na omotu stoji The Rubber Soul Project, a na zadnjoj strani umesto "All songs by Lennon – Mc Cartney", piše: Ćirić – Skrobonja. Čitam dalje i ne mogu da verujem. Sve osim jedne pesme – Lead Harmony and Backing Vocals – Rastko Ćirić. I ne samo to: piano, acoustic guitar, xylophone, whistling, laughter, block flute, tambourine, maracas, kazoo – Rastko Ćirić. Samo što nisam odlepio. Poznati likovni umetnik i profesor fakulteta za primenjenu umetnost je nepoznata inkarnacija Johna Lennona! A tek koje sve uz njega u projektu: Bajagini insturktori Cvele i Čeda, Đoletov Đole Petrović, bitofil Nebe, Zoki iz Pop Mašine i još brdo klasičnih i dalekoistočnih umetnika.

Ta dva manijaka (izvinjavam se za suviše blag izraz), mislim, Rastko i Goran, pronašli su gomilu naslova pesama koje Bitlsi iz raznih razloga nisu objavili. Samo uz pomoć tih naslova i uz pomoć svog neverovatnog talenta, a zahvaljujući Rastkovom glasu koji je kloniran Lennonov, napravili su album sa petnaset pesama koje kad slušaš ne možeš a da ne pomisliš: neko je iskopao i objavio nove/stare Bitlse. Nisam se samo ja upecao. Puštao sam drugarima (odraslim drugarima) ovaj album. Već posle par taktova svi su govorili – Bitlsi.

E pa, ova ploča ne da nije za prodaju, nego ne dam nikom ni da je presnimi. Ako te je članak zaintrigirao, izvoli čitaoče u Pegepeovu prodavnicu u Makedonskoj ulici. I još nešto: Raščistio sam svoje kolekcionarske probleme. Od danas skupljam likovna i muzička dela Rastka Ćirića.

Branko Kockica, zvani Milićević
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


xxx

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1764
Zastava Kikinda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson xperia arcS
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
za Branka Kockicu omiljeni lik iz mog detinstva
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
Branko kocka u venu se bocka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Upravo skidam Rastko Ciric - The Rubber Soul Project Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung Galaxy S2
U njemu se sve raduje.. Smiley

Voleo sam da gledam ovo kao klinac.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 269
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
legenda...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tkvih serija vise na zalost danasnje dece nema...a kakva nam je danas tv tehnologija razvijena i mogucnosti, onda je bio jedan rts pa je bilo  danas ima 10 tv stanica a skoro ni jedna decija emisija nova...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia onaj veliki
Ma Branko je kralj, a sad nasa mala glupa deca gledaju Pokemone i Digimone lude...  Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 582
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
i njega se neko setio nije lose,covek je stvarno ostavio pozitivan utisak na prosle i dolazece generacije a dobar je i glumac bio.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
šteta što su ga pojeli pokemoni digimoni i ostala govna koja  uništavaju decu na psihiškoj bazi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.