Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indeks demokratije u Srbiji 3.68, na Kosmetu 5.36?!  (Pročitano 4659 puta)
15. Jun 2007, 10:11:49
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Fridom haus: U Srbiji određen reformski napredak
Autor: Tanjug | 15.06.2007 - 09:35

Srbija je, uprkos mnogobrojnim izazovima, učinila određen reformski napredak, prvenstveno u odnosu na ustavnu reformu, zaključila je u američka neprofitna organizacija Fridom Haus.
Fridom Haus je u redovnoj godišnjoj publikaciji "Države u tranziciji" ocenio da u 2006, Srbija ponašala odgovorno prema referendumu u Crnoj Gori, saradnja sa Hagom bila manje efikasna, dok u pregovorima o Kosovu i Metohiji nije bilo napretka.
Indeks demokratije u Srbiji, prema analizi Fridom hausa popravio se sa 3.71 na 3.68, u godini koju su obeležili značajni događaji poput razlaza državne zajednice Srbije i Crne Gore, usvajanja novog ustava, pregovora o statusu Kosmeta, saradnje sa Tribunalom u Hagu i pregovora sa Evropskom unijom. Merila Fridom hausa idu od 10 do jedan, pri čemu je jedan maksimalna ocena. Međutim, Fridom hauz, čije je sedište u Vašingtonu, je kritikovao Republičku radiodifuznu agenciju koja je dođeljivala frekvencije elektronskim medijima, i u tom smsislu navela kritike novinarskih udruženja i Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS). Novinarima se, naveo je Fridom haus, i dalje preti i bivaju napadani. Sa druge strane, vlada je, smatra Fridom Haus, pojačala antikorupcijske napore u u prilog tome naveo istrage o korupciji u institucijama sistema, stavljanje pod lupu operacija MOBTEL i tajkuna Bogoljuba Karića, kao što su i suspendovani neki visoki funkcioneri, osumnjičeni za korupciju.
U pozitivnu kolonu Fridom Haus je Srbiji upisao i usvajanje novog zakona o finansiranju političkih stranaka. Fridom Haus je posebno analizirao Kosovo i Metohija kako bi, stoji u obrazloženju organizacije, isključivo bila "prikazana jasnija slika procesa u odvojenim administrativnim oblastima", kao i da takav pristup ne prejudicira stav te organizacije o budućem statusu južne srpske pokrajine.
Prema Fridom hausu, indeks demokratije na Kosmetu je 5.36. Fridom Haus navodi da je proces definisanja statusa Kosmeta, dominirao u svim aspektima društva u pokrajini tokom 2006. i da je privremena vlada u Prištini demonstrirala stabilnost u održavanju elementarnih standarda, uprkos dramatičnim događajima.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Smejurija. Stvarno se uvek mozes iznenaditi koliko covek moze nisko da padne. Verovatno je i Saudijska Arabija demokraticnija od nas. Moracemo mnogo da radimo da bi dostigli njihove demokratske standarde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
Iskreno uopste mi ne bi imponovalo da me tupavi Amerikanci ocene visokom ocenom iz demokratije.
Mada je jasno da se demokraticnost jedne zemlje ocenjuje po nalazistima nafte koju poseduje.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Iskreno uopste mi ne bi imponovalo da me tupavi Amerikanci ocene visokom ocenom iz demokratije.
Mada je jasno da se demokraticnost jedne zemlje ocenjuje po nalazistima nafte koju poseduje.

Baš tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 3120c
ovo je verovetno izvestaj neke lobi grupe!!!uglavnom deluje isuvise smesno i naivno ali kad se to pusti na snn i servira onda nama izgleda zalosno...ovo je busovska izjava,ali sta cemo...  Smile
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Koji su parametri indexa demokratije ?
Ko ih je izradio i usvojeio ?
Ko ih i kako upotrebljava ?
Na kom i po kom uzorku se ispituje  index demokratije ?
Da li su narucene  ili stalne i slucajne ankete povodom indexa ?
Koja institucija ih vrsi osim americke Fridom hauz ?
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Дакле, у Србији без јужне покрајине влада већа демократија него у јужној покрајини, према некаквим мерилима. И?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 238
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@Anea&blic
...Indeks demokratije u Srbiji, prema analizi Fridom hausa popravio se sa 3.71 na 3.68...

znaci sto manja vrednost, to veca demokratija.... ili su se autori teksta zajebali.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
То и ја кажем. И?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
okreni obrni, na kosovu ne postoji demokratija!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.