Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:57:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: bipolarni poremećaj  (Pročitano 34913 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mene je bipolarni poremecaj uvek asocirao na bipolarne tranzistore  Smile mislio sam da je to neki poremecaj elektrike u mozgu ,neshto kao neuroni ne provode dobro  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Bipolarni poremecaj pocinje kao unipolarn poremecaj, tj. depresija, vrlo retko kao manija. Manicno depresivni poremecaj je samo jedan od bipolarnig poremecaja, ostali su : hipomanija, ciklotimija itd. Naziv ima veze i sa hemijskim disbalansom u mozgu, tj. poremecajem neurotransmitera kao sto su dopamin i seratonin. Zadovoljan?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
a postoji li neki unipolarni poremecaj u kome je covek stalno u stanju euforije ,povecane aktivnosti i kreativnosti i ako postoji - kako da se dobije Smile ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Svi ti poremecaji su nasledni, takodje indukovani stresom, zloupotrebom droga i lekova. Verovatno mislis na manicna stanja ili neki poremecaj raspolozenja. Ne znam tacno ime, ali cu se raspitati.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
e ljudi, nije lako zhiveti sa takvom osobom. on je sada u remisiji, tj. sada mu je dobro jer redovno pije lekove. al sve ja moram. juche je prao sudove sat i po vremena, sve je crno i besmisleno danima kada sam izadjem sa drushtvom na par sati... moram uvek da budem raspolozhen i nasmejan.. nisam video maniju josh uvek, ali ima nekih naznaka u toj sporosti i pogubljenosti... kao da mogu da pretpostavim u kakav bi haos to moglo da odvede..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
troougaoo, kod psihičkih poremećaja stanje se može i verovatno hoće tokom vremena pogoršavati. Ako je sad teško šta će biti kad postane teže? Da li ti imaš obavezu prema sebi da budeš srećan?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
То што је неко болестан, не значи да треба да буде одбачен и заборављен. Да ли би ти оставио жену коју волиш када би ти рекла да ће ускоро ослепети? Болест је свака иста, телесна или душевна. Болест од које он болује се успешно лечи, најбитније је да редовно пије терапију и иде на контроле јер ће му се, временом, она мењати и прилагођавати. Ако је тренутно депресиван, онда не пије редовно лекове, требало би да одете до психијатра, да поприча са њим и евентуално му препише другу терапију, неки јачи антидепресив.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ma, on jedanaest godina pije taj Klozapim. padao je u manije u pochetku kada je ostavljao lekove ili kada oni nisu bili adekvatni. antidepresivi su josh gore delovali... sada je, kazhem, samo na Klozapimu i sve je ok. ishli smo zajedno kod njegovog psihijatra. vadi krv jer lek mozhe da izazove agranulocitozu /zanima me konkretno shta je to?/. on sam kazhe da ne zheli da prestane sa lekovima jer mu je onda loshe. razgovaramo otvoreno o tome... govorim mu da se svakome u zhivotu deshavaju slichne stvari i da nishta nije toliko tragichno.. ali znam da je to sve na fizioloshoj bazi i da je to jache od njega.. uzhasne stvari je radio kada je bio u maniji.. prichao mi je i on i njegova sestra.. odlazio je od kuce tek tako..jednom je otishao u bachku palanku i zavrshio u hrvatskoj..nije spavao po nedelju dana i samo shetao.. tada je sve mogao, sve znao, imao po pet devojaka... u depresiji je sasvim suprotno...po mesec dana ne izlazi iz kuce, od tuge ne mozhe da jede,da ima probavu, sve mu je crno i pomishlja na suicid... eto, ukratko, to je bilo bez tog leka... od kada ga pije redovno, takve se stvari ne deshavaju..samo je spor i neodluchan... bilo je izjava ako ga ostavim da se podrazumeva da mu vishe ne treba zhivot..ja sam ponekad bezobrazan zheleci da mozhda sve stvari iznesem na chistinu i probudim kod njega normalnu reakciju. govorim mu da ce se to jednom mozhda desiti kao shto svakom mozhe... to ne pali, vec samo situaciju chini josh gorom.. kada sam izadjem, nekoliko dana posle toga je tuzhan i nikako ga ne mozhesh vratiti u normalu.. to me jako crpi... a opet, kao da negde misli da ne mozhe imati ljubav i da ga niko ne mozhe voleti i miri se sa tim...zbunjen sam negde u svemu tome...    hvala vam na mishljenjima i podrshci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Većina lekova iz te kategorije izaziva agranulocitozu. Agranulocitoza predstavlja smanjenje broja granulocita (vrste belih krvnih zrnaca u krvi, što dovodi do povećane sklonosti infekcijama. Zato se redovno mora vaditi krv, čini mi se na 6 meseci, da bi se proverila situacija  i eventualno promenio lek.
« Poslednja izmena: 19. Jun 2007, 10:53:24 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 21
Zastava bogu iza tregera
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia stari
ja bolujem od bipolarnog poremecaja vec godinama.Lecenje se sastoji od antidepresiva i psihostabilizatora.Manicne epizode su veoma teske,narocito po okolinu,porodicu,i obicno se zavrsavaju hospitalizacijom.Kod mene preovladavaju depresivna stanja.Bezvoljnost,tesko obavljanje najelementarnijih dnevnih aktivnosti.Ponekad sam po 6 i vise meseci u remisiji,a onda sve iz pocetka.Vazno je ici na redovne kontrole psihijatru,pa on po potrebi menja lekove,smanjuje ili povecava doze.Bolest je neizleciva i do kraja zivota se piju lekovi.
IP sačuvana
social share
Rodjeni srecni i manje srecni umiru znatno pre fizicke smrti.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:57:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.