Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: poslednji je zbog ovoga stradao,hrabrost na delu:"Neka strhuju srpski tajkuni"  (Pročitano 2258 puta)
12. Jun 2007, 19:18:47
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia 
INTERVJU: Božidar Đelić
NE TRGUJEMO KOSOVOM
Potpredsednik Vlade Srbije za Kurir govori o obnovi pregovora sa EU, hapšenju "duvanske mafije" i sumnjivim poslovima srpskih tajkuna

BEOGRAD - Odmah pošto je u Beograd stigla vest da će Srbija 13. jula nastaviti pregovore o pridruživanju EU, deo domaćeg političkog establišmenta protumačio je to kao "šargarepu" koja treba da kompenzuje gubitak Kosova i Metohije. Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić u razgovoru za Kurir, međutim, poručuje da Srbija nikad neće prihvatiti da joj s EU nameće kao izbor u zamenu za južnu srpsku pokrajinu.
- Nikada nećemo pristati da Srbija bude uvedena u izbor Kosovo ili Evropa. Hoćemo i jedno i drugo.

Da li se taj izbor Srbiji ikada nudio?
- Ne. Čuju se ponekad glasovi ljudi koji nisu zvaničnici, ali zvanično ne. Mi i dalje moramo da se borimo da se te dve stvari ne vezuju.

Odmah pošto je stigla vest o nastavku pregovora sa EU, euforično ste izleteli s izjavom da će saradnja sa Hagom biti završena do kraja jula?!
- Ja to nisam rekao, već sam na pitanje novinara da li je moguće da se saradnja završi do kraja jula rekao da je moguće.

Je li ta mogućnost potkrepljena nekim informacijama?
- Nemam nikakvu informaciju, jer nisam uključen u taj posao, ali ono što znam jeste da postoji apsolutna rešenost naše vlade da taj posao završi. I Karla del Ponte, koju sam imao prilike da sretnem prvi, a verovatno i poslednji put, konstatovala je napredak u saradnji.

I jeste li uspeli da je šarmirate vašim francuskim?
- To pitajte nju. Da, pričali smo na francuskom. Pokušao sam, i mislim da sam do neke mere uspeo, da joj predočim da Tribunal nije popularan u Srbiji, između ostalog i zbog toga što je Naser Orić prošao sa skandalozno niskom kaznom, i zbog načina na koji se Tribunal ponašao prema nekim liderima kosovskih Albanaca. Dotakli smo se i tema koja se tiču njenih iskustava u borbi protiv prljavog kapitala u Švajcarskoj.
      

Svakodnevno sarađujem sa Dinkićem

Viđate li se s Dinkićem?
- Svakodnevno. Komunikacija je sve intenzivnija. Ja u Vladi koordiniram ne samo evropskim integracijama nego i svim pitanjima koja se tiču ekonomije i finansija, što nikako ne znači da sam bilo kome šef, pa ni njemu. Veoma smo upućeni jedan na drugog i dobro sarađujemo.
Kako sarađujete sa kolegama iz DSS?
- Mogu vam reći da sa svim kolegama iz DSS imam izvanrednu saradnju.
Znači, ljubav cveta! Zaboravili ste da su vas nazivali Karićevim blagajnikom...
- Predizborna kampanja je jedna stvar, rad za državu apsolutno druga.
      
   
   
      

Rasparčavanje "Energoprojekta"

Znate li neki konkretan slučaj sumnjive privatizacije?
- Evo, upravo se dešava da jedan broj tajkuna pokušava da razori "Energoprojekt". Neko bi hteo da ih polomi, da ih proda po parčićima i da oni postanu samo obični podizvođači.
Ko?
- To mene ne interesuje. Nije moj posao da prozivam ljude. Mogu samo da kažem da Vlada čvrsto stoji iza očuvanja jedinstva "Energoprojekta". Naša politika je da branimo jaka domaća javna i druga preduzeća i da ih pomažemo. I nema veze i ako bude prozivki, naša politika je da pomažemo i naša velika privatna preduzeća kada se bore na tuđim tržištima, kao što to rade sve druge zemlje u svetu.
Na koja privatna preduzeća mislite?
- Imamo nekoliko privatnih grupa koje mogu da postanu regionalni lideri. Neki od njih su "Delta grupa", "Ist point", "Svislajon - Takovo", pa i slovenačko-srpski "Soko Štark".
      
   
   

A jeste li se dotakli i kiparskih, to jest srpskih para?
- Ne.

Zašto?
- Pa, imam mnogo toga da radim i to prepuštam onima koji su to pitanje inicirali.

Ima nešto što ste lično vi inicirali a tiče se afere sa Nacionalnomštedionicom. Da li je na nju stavljena tačka?
- Ja sam tim povodom rekao sve što sam imao da kažem i sada je sve na nadležnim organima.

U seriji policijskih akcija pala je i "duvanska mafija", i to zbog razloga dobro poznatih i prvoj petooktobarskoj vladi. Zašto nisu uhapšeni još tada?
- Jedini odgovor koji ja kao bivši ministar finansija mogu dam jeste da je moja akcija bila usmerena ka suzbijanju šverca cigareta i samo zlonamerni bi rekli da to nije bilo tako. To je bio moj deo posla, a ostalo je posao MUP i tužilaštva i kod njih treba tražiti odgovore.

Jeste li se i vi vozili Canetovim avionom?
- Ne.

Imaju li i ostali tajkuni razloga za strah?
- Svi koji su kršili zakon moraju imati razloga za strah.

U tom svetlu, hoće li i neke privatizacije biti preispitane, s obzirom na sumnje da su preduzeća kupovana sumnjivim kapitalom?
- Imamo suštinski problem da ima mnogo of-šor firmi sa nedovoljno poznatim vlasnicima i da devičanske i druge firme za sada imaju mogućnost da učestvuju u privatizaciji, a postoje izvesne naznake da se radi o srpskom kapitalu koji je pobegao. Našom regulativom možemo da sprečimo učešće u privatizaciji za sve firme koje odbijaju da dostave dokaze o tome ko je vlasnik.

Da nije malo kasno...
- Nikad nije kasno da uradite prave stvari.

Da li se u narednom periodu može očekivati snažniji prodor ruskog kapitala u Srbiju?
- Da. Mi visoko cenimo poziciju Ruske Federacije i teško da bismo mogli da budemo ozbiljna zemlja ako na tu poziciju ne odgovorimo sa uvažavanjem i interesa Rusije. Omogućićemo ruskim investitorima da pod istim uslovima, bez ikakvog dodatnog uslovljavanja, učestvuju u procesu privatizacije.

Da li se time "plaća" eventualni veto i pozicija Rusije u vezi sa Kosovom?
- Apsolutno ne. Oni koji vide takvu trgovinu ne znaju kako stvari zapravo funkcionišu. Ako neko misli da se sa NIS kupuje ruski veto, veoma je naivan. To se nikada neće desiti, niti se to tako radi. Da se pruži mogućnost i ruskim energetskim firmama da učestvuju u tom procesu, apsolutno da, ali tender će biti javan i transparentan. Pametno ćemo postupiti sa NIS, EPS i Telekomom kako bi oni bili oslonac za brži razvoj i da ta ključna nacionalna bogatstva upotrebimo u interesu države i građana, a ne zbog toga što neko hoće da pokupi neku proviziju.
www.kurir-info.co.yu

jes da je izvor kurir, ali je to i za blic pricao pre par nedelja i javno pretio tajkunima.
tako je i Djiki, prvo poceo preko medija da pecka, da odmeri situaciju na terenu, pa se sljam ukenjao, pa je onda udario po njima, ali, jbg. slobina drzava je jos ostala jaka pa ga je ubila.

mozda ce ovaj novi uspeti...
nadajmo se.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
au brate al' si dosadan sa tim sarlatanom...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Vojvoda od Meridijan banke u borbi protiv zlocina!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
au brate al' si dosadan sa tim sarlatanom...
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
КМ са Микијем Маусом као Јоца Јокс са Исусом...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia E
I na kraju pojeo vuk magarca sva govna sto su u kampanji izasrali sada su pojeli (zasto mi je ovo poznato Smile) Smile
Sve je super Miki nikad srecniji sa saradnicima iz Dss i Gay17pljus, pa i ja bih bio srecan da imam 11Mil. na racunu i da sam u situaciji da jos vise kradem sa svojim zutim drugarima Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


nemoguce je otkriti sta je nemoguce

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 278
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Citat
Da li se taj izbor Srbiji ikada nudio?
- Ne. Čuju se ponekad glasovi ljudi koji nisu zvaničnici, ali zvanično ne. Mi i dalje moramo da se borimo da se te dve stvari ne vezuju.
    Evo, sad je Bush-majster direktno ponudio šargarepu, al je štap i dalje vrlo dugačak. Ako mu to nije dovoljno zvanično, onda nek se vrati u Diznilend da mu Šilja i Baja (stara matora ci-cija) objasne šta treba da radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Nokia 
I na kraju pojeo vuk magarca sva govna sto su u kampanji izasrali sada su pojeli (zasto mi je ovo poznato Smile) Smile
verovatno zato sto nemas srednju ili imas trogodisnju ili neki zanat... Smile



samo da se zna da je Djelic prvi covek koji je licno pretio nasim tajkunima i davao imena ljudi koji treba da se plase.

to do sada niko od sljama iz partija koje vi podrzavate nije uradio. Smile


al neka, poznato je da su najbolji ljudi ovde omrazeni, dok ne pocne da se derinja o kosovu, nije srbin iako uradi za srbiju za godinu dana vise nego ti nacosi za ceo zivot. Smile
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Nokia E
Samo da demantujem tvoj prvi deo posta koji se odnosi na moje obrazovanje, ja sam prosle godine diplomirao na gradjevini u roku i vec sam o tome pisao po forumu kad si me isprozivao da sam polupismen ali ti to nisi procitao zato sto ti ne odgovara nego vise volis da trabunjas napamet nekakve budalastine i da o drugima sudis po svojoj volji Smile
I zasto ti omalovazavas ljude koji imaju samo srednju trogodisnju ili zanat? sta to znaci ko ima trogodisnju srednju ili zanat taj je glup sta? jel si to hteo da kazes?
Kao prvo Miki nije nikad nista uradio za ovu zemlju? Zasto? pa zar si toliko zaboravan da se ne secas da je pre nekoliko godina on bio na vlasti i sta ga je tad sprecavalo da to uradi a? Djiki je bio premijer sta ga je kocilo? Kostunica mozda, a? Ne nego je trebao da pohapsi sve finansijere svoje stranke, Beka, Miskovica, Mitrovica i ostale Bogija ste pokusali da reketirate pa vam nije poslo za rukom Smile
I reci mi zar on nije napadao Diknica zar je rekao nikad sa Kostunijem i sta sad, zar to nije vuk pojeo magarca cim mu ponudili neku izmisljenu funkciju pored podpredsednika vlade, zar to nije jedenje materijala koje je prosuo? Setimo se afere Janjusevic-Kolesar tvoj Miki je bio u toj stranci zasto tada nije reagovao na te necatsive rabote.

Da te odmah usrecim ako krenes sa nekim nacistickim, radikalnim, demokratskim, socijalistickim prozivkama:
Nisam clan niti simpatizer ni jedne stranke i jedini put sam glasao 2000-e jer smatram da kasnije nisam imao za koga da glasam!
« Poslednja izmena: 13. Jun 2007, 12:20:29 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 238
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mladjo, Mladjo, nemoj mamu da mi diras!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.